Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הקמת דף עצומה להתקנת תאורת קסנון לכל סוגי הרכב ע"פ תקן

Tiff
שימו לב! השרשור הזה בן 5994 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

עלה לי רעיון בעקבות שרשור אחר שפרסמתי בנושא אחר.

מאחר ואין תקינה סדירה להתקנת תאורת קסנון לרכבים שלא מגיעים עם המערכת הנ"ל ממפעל היצרן (בין אם קיימות ברמות מפרט גבוהות בלבד, ובין אם לוא), אולי עצומה שתשלח למשרד הרישוי תעודד ביצוע תקן שכזה - ופה אני זורק את הרעיון/הכדור לאחראים על הפורום: להריץ את העצומה הזו בדף נפרד, שיוקדש אך ורק לזה.

תאורת קסנון עברה להיות מתאורה שנועדה ליופי, או היבדלות רכבי יוקרה מכאלו שאינם, לתאורה שמציעה רמת בטיחות גבוהה בדרכים, בדיוק כפי שבזמנו הוצעו חגורות הבטיחות, מנגנוני המתיחה המוקדמת שלהן וכריות האוויר.

על התקן שעצומה זו תיקרא להקמתו, להיות כזה שיאפשר לבעלי רכב התקנת תאורת מעבר קסנון או בי-קסנון תקני ומאושר ע"י משרד התחבורה (עם או בלי מנגנון להארת הדרך ע"פ סיבוב ההגה - שהוא מנגנון בטיחותי נוסף בפני עצמו).

התקינה תכיל בתוכה הגבלות לשנת ייצור הרכב בו תתאפשר התקנת תאורה שכזו, וכן לאופן בו חייבת להתבצע ההתקנה - דהיינו עם רפלקטורים מתאימים, עם מערכת ממוחשבת לכיוון אוטומטי מהיר של גובה האלומה בעת האצת/האטת הרכב, ועם מנגנון התזה לניקוי הבקליט.

תקן מאושר שכזה, יעלה את רף הבטיחות להולכי רגל בראש ובראשונה (נהג יוכל לזהות הולך רגל או מכשול זמן מספיק כדי להגיב אליו בהתאם), כמו גם להורדת סף העייפות של נהגים רבים הנמצאים בדרכים לאורך שעות רבות משעות היום (ע"י הקטנה משמעותית של עייפות העיניים בשעות הערביים והלילה).

תקן זה יאפשר למכונים רבים להפוך להיות מורשים להתקנה, ייצור מקומות עבודה ויאפשר אכיפה נכונה של התקנת תאורת קסנון בלתי מורשית, בין אם ע"י המשטרה (בתקנה ספציפית לעניין זה, ולא כללית כפי שיש כיום) ובין אם במכוני הרישוי.

תקן זה יוריד את כל המסנוורים למיניהם מהכביש, אך יחד עם זאת יאפשר למעוניינים להתקין תאורת קסנון באופן שלא יסנוור ו/או יפריע לתנועה ולמשתמשים בדרך.

התקן יאפשר גם תמחיר מסודר של ערכות הרכבה כאמור לעי"ל, הכוללות בתוכן מנורות מיצרנים שיוכרו ע"פ התקן, מנגנוני עזר לכיוון אוט' מהיר של האלומה(להלן ייקראו מנגנונים אלו "מכאמא"- מנגנון כיוון אלומה מהיר ואוטומטי) ומערכות התזה, כולל עלויות הרכבה.

זו הדרך היחידה להגיע למצב בו האופציה הקיימת כיום כבלתי חוקית, תהפוך להיות חוקית תוך הסרת הסכנה של סינוור הקיימת כיום כתוצאה ממערכות בלתי מורשות/תקינות.

בברכה,

TIFF.

מונדיאו טיטניום שחור-פנתר, 2.3ל' בנזין, 6היל' טיפט', חלונות כהים, עור, סאן-רוף חש', ב. שיוט, ב. אקלים מפוצלת, צ'יינג'ר MP3 Sony ל-6 דיסקים, AUX מובנה, שליטה מלאה מההגה, גודייר 235/45 עם מגנזיום R17 וחיישני חניה היקפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

:mm_yeah:

אבל מנגנון התזה וכיוונון אוטומטי לפנסים נשמע לי כמו מזגן הרכבה מקומית של אלכס אוריגינל.

דהיינו, בעיית אמינות.

"I teach the fools some basic rules"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני נגד!

למה?

זאת טכנולוגיה שלאט לאט חודרת, תן לה לחדור בשקט.

לי אין צורך בקסנון, אני יותר ממסופק מעוצמת התאורה שזוג הקול-בלו H4 של אוסרם מפיקים.

מה אני צריך בלאסטים בתא המנוע שיזיינו לי את המחשב הזרקה ואת המערכת?

רק בארץ חושבים על לחייב פה ולחייב שם.

מי שרוצה שיתקין.

אני בעד חוק שיאסור מכירת נורות חרא, או לא תקניות.

אני בעד חוק שיחייב את המשטרה להוריד מהכביש את מי שיש לו קסנון מסנוור.

אני בעד חוק שיחליף את שר התחבורה למומחה ממערב אירופה.

אבל להכריח התקנת קסנון? נו באמת..

אין שום טיעון בטיחותי בקסנון, מערכת תאורה סטנדרטית בעלת נורות איכותיות ורפלקטור לא דהוי תספק רמת תאורה מספקצת בהחלט.

מי שלא מאמין מוזמן להגיע לרחובות ולעשות איתי סיבוב באלמרה עם פנס מקורי שלא שופץ מעולם (9 שנים על הכביש) אבל עדיין במצב חדש ונורות קול בלו מבית אוסרם שעולות כ75 שקל לנורה, בקרוב גם לדים לנורות חניה אם זה משנה.

אם תרגישו חוסר בתאורה אני אוכל את הכובע.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני, טכנולוגיה שלאט לאט חודרת? מדובר בטכנולוגיה שנפוצה זמן רב בתחום התעופה ואפילו תאורת הרחוב!

גם בתחום הרכב זה לא משהו חדש - קיים מעל 7 שנים.

אני בעד!

קסנונים משפרים משמעותית את התאורה, ותורמים לבטיחות!

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד קסנונים. לגבי השאר(להעביר כחוק וכו'), נמנע מלהגיב :lol:

גיא.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Shellcase - לא דיברתי על לחייב. דיברתי על קיום ה א ו פ צ י ה !!!!

לך אולי הנורות הקיימות ברכבך מספקות, אבל לכל אלו שמפעילים אורות (הלוגן) גבוהים באופן קבוע, ולאלו שמחליפים לקסנון שמאיר מטוסים בשמיים באותה מידה שהוא מאיר את התחתית של הפרונט (בגלל הפיזור המוגזם כתוצאה מאופטיקה לא מתאימה) - מסתבר שזה לא מספיק.

וכן. גם לי. אני שרוצה לרכוש רכב חדש וטוב, שעונה לי על כל הדרישות מלבד הקסנון (בגלל ששמו אינו מרצדס, ו/או שהוא אינו בסקאלת המחירים של 200,000 ש"ח ומעלה, או שווה ערך לוילת 8 חדרים בארסוף).

אז למה שלא תהיה האופציה קיימת (גם אם מקבלים בליסינג מאזדה 3/פורד פוקוס/רנו מגאן ודומיהן)?

בגלל שפקיד כלשהו במשרד הרישוי לא רוצה להתעסק בעבודת הנמלים כדי להגדיר תקן מחייב/יבואנים לא רוצים לשבור את הראש מול אותו פקיד וחבריו בנסיונות לשכנע אותו/בעלי הדעה (והמאה) רוצים ליצור עוד משהו שיבדיל בינהם לבין "העם" (מחק את המיותר) ???

אני שם לב שיש חברים שכבר הגיבו בחיוב לרעיון. עם הקמת דף ייעודי (ופרסומו בפורומים/אתרים אחרים כדי לגייס קולות), העניין עשוי לצבור תאוצה שתועיל לכולנו.

נראה לי שתגובת מנהלי הפורום נדרשת כאן.

TIFF.

מונדיאו טיטניום שחור-פנתר, 2.3ל' בנזין, 6היל' טיפט', חלונות כהים, עור, סאן-רוף חש', ב. שיוט, ב. אקלים מפוצלת, צ'יינג'ר MP3 Sony ל-6 דיסקים, AUX מובנה, שליטה מלאה מההגה, גודייר 235/45 עם מגנזיום R17 וחיישני חניה היקפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני בעד,זיכרו שאם באמת יתקבל חוק שכזה, הקסנון יהפוך להיות "עממי" יותר בארץ דבר שיביא לתימכור נוח ויוריד משמעותית את העלויות.

כמו כן גם אני מסתפק בתאורה H4 של MTEC +לד חניה ,עוצמה מספקת בתוך רפלקטור בן 9 שנים.

אם חוק כזה יכנס והמחירים ימשיכו לצנוח,אני לא רואה סיבה לא לעבור לקסנון[מניח שזה יהיה בעוד שנה וחצי -באותו הזמן שאני יעבור לספורטיבית חמה,שיהיה שווה להשקיע גם על קסנון שעד אז מחיר הסטים בארץ ירד בעוד 150-200 שקלים].

:cry:IBIZA 20vT -נימכרה!:cry:

בחסדך רחם עליי,כוון אותי בצעדיי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד נגד!

כבר היום זה מעצבן לראות אור קסנון, גם אם הוא של אודי או של מרצדס. זה פשוט מפריע בעיניים כי הן לא רגילות לזה.

חוץ מזה, זה לא עניין של דעת קהל, אלא עניין של בטיחות. תארו לעצמכם מה היה קורה אם פתאום כולם מתחילים לשים אורות לא תקניים. מה יעשו בוחני התנועה? מצד אחד הם מרשים לשים באופן חוקי תאורה כזאת, אבל מצד שני הם לא יכולים לאכוף את החוק ולמנוע שאנשים ישימו תאורה לא חוקית או באיכות גרועה. אם שמים אורות נורמלים והם לא תקניים, ניחא, אבל קסנונים זה עושה נזק והסחת דעת גדולה יותר.

זה לא ספוילר על הבגאז' שרק יכול להיות מסוכן במקרה של תאונה קשה, אלא משהו שמפריע כל יום. התאורה הזאת היא פחות טבעית מהתאורה שיש לרוב המכוניות, וזה די מפריע בלילה.

לאשר לשים קסנונים כל עוד שהבוחנים לא יודעים להתעסק עם החוקיות של העניין ולבדוק את האורות כדי לראות אם זה תקני, זה רק מתכון לאסון שיוביל למליון פרצות בחוק.

נכון, יותר נוח כשיש לכם קסנון, אבל לא נוח בשלאוטו שמאחוריכם יש קסנונים באמצע הלילה, ולא נוח כשהוא בא ממולכם.

מבחינתי זה מפריע אפילו יותר מאגזוז לחץ, ולא פחות מגוכח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קסנונים עד בהירות של 6K מחברה טובה ובהתקנה טובה שכוונו כראוי-לא יסנוורו ,נקודה!

ואני אומר זאת בתור אחד שעבד עד לא מזמן במקום שבין היתר הותקנו גם קסנונים.

היום מותר עד גוון של 8K כידוע לי,אני הייתי מגביל ל6K.

ויכול להיות שזה מציק לך בעין כי לא התרגלת [לטענתך] אבל זה בדיוק כמו שהיית נגיד נהג חדש ובלילה חשבת שכולם נוסעים עם אורות גבוהים,עד שהתרגלת לנסוע בלילות והתרגלת לתאורת החזית של הרכבים הבאים ממולך.

אני דווקא רואה בקסנון דבר חיובי,נסעתי ברכב עם וברכב בלי ופשוט פירוט ההארה של השטח עמוק וצלול יותר דרך פנסי הקסנון.

ואיפה אתה נוסע שיוצא לך לראות מכוניות שמותקן להם אגזוז לחץ?

:cry:IBIZA 20vT -נימכרה!:cry:

בחסדך רחם עליי,כוון אותי בצעדיי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד נגד!

כבר היום זה מעצבן לראות אור קסנון, גם אם הוא של אודי או של מרצדס. זה פשוט מפריע בעיניים כי הן לא רגילות לזה. כשיהיו יותר, תתרגל

חוץ מזה, זה לא עניין של דעת קהל, אלא עניין של בטיחות. תארו לעצמכם מה היה קורה אם פתאום כולם מתחילים לשים אורות לא תקניים. מה יעשו בוחני התנועה? מצד אחד הם מרשים לשים באופן חוקי תאורה כזאת, אבל מצד שני הם לא יכולים לאכוף את החוק ולמנוע שאנשים ישימו תאורה לא חוקית או באיכות גרועה. אם שמים אורות נורמלים והם לא תקניים, ניחא, אבל קסנונים זה עושה נזק והסחת דעת גדולה יותר. למה לא יכולים לאכוף? כבר היום הם מחלקים הורדות מהכביש בלי למצמץ על עניינים פעוטים מזה בהרבה.

זה לא ספוילר על הבגאז' שרק יכול להיות מסוכן במקרה של תאונה קשה, אלא משהו שמפריע כל יום. התאורה הזאת היא פחות טבעית מהתאורה שיש לרוב המכוניות, וזה די מפריע בלילה. ספויילר לא מונע תאונה קשה (למעט תאונת איבוד אחיזה במהירות 230 קמ"ש), קסנון כן. כל הרעיון בבחקיקה כזו הוא שזה יהפוך למה שיש ברוב המכוניות, ואז זה לא יהיה כה חריג

לאשר לשים קסנונים כל עוד שהבוחנים לא יודעים להתעסק עם החוקיות של העניין ולבדוק את האורות כדי לראות אם זה תקני, זה רק מתכון לאסון שיוביל למליון פרצות בחוק. ילמדו, לא כזה מסובך.

נכון, יותר נוח כשיש לכם קסנון, אבל לא נוח בשלאוטו שמאחוריכם יש קסנונים באמצע הלילה, ולא נוח כשהוא בא ממולכם. רק במידה והקסנון שלו לא תקני ולא מכוון.

מבחינתי זה מפריע אפילו יותר מאגזוז לחץ, ולא פחות מגוכח. זכותך לדעה אישית

ולנקודה האישית שלי, אני זוכר את הפעם הראשונה בה נהגתי מאחורי רכב (מרצדס E) שצוייד בתאורת קסנון. נדהמתי משטף התאורה ומהבהירות שלה, עוד לפני שידעתי מה זה קסנון בכלל. כשהטכנולוגיה הזו מיושמת כראוי, ולא בהרכבה בחניה של קיט שיובא מהאינטרנט, היא מוסיפה המון לבטיחות.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5994 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...