Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו 19 1.400 95 - צילצולים וחיסכון בדלק

דב קרדו
שימו לב! השרשור הזה בן 6028 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכם,

1. המנוע מצלצל מעט כשהוא בחום מנוע נורמאלי/גבוה, לא משנה מה מצב המצערת. אם אני מבין טוב, הפתרון זה דלק 98, שכרגע יקר לי. עד כמה שאני זוכר, כשהמנוע מצלצל, נגרם נזק לראשי הבוכנות. האם יש בזה משהו, והאם שווה לדאוג?

2. בנסיעה בעליות, יש לעיתים קרובות שתי אפשרויות לנהוג - בהילוך גבוה, בכ- 2,400 סל"ד, כשדוושת התאוצה לחוצה עד הסוף, או בהילוך נמוך יותר ושליש דוושה. באיזה מצב נצרך יותר דלק?

(אני פניתי, דרך אגב, לספר הרכב, לראות באיזה סל"ד אני אמור לקבל מומנט מרבי, אבל להפתעתי זה לא מופיע לצד מפרט המנוע שהדגם המדוייק שלו הוא E7J)

תודה, דב

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הפתרון למנוע מצלצל הוא כיוון ההצתה ברכב ולא החלפת הדלק. אין שום סיבה לעבור לאוקטן 98!

2. נסיעה בעליה בסל"ד גבוה יותר בשילוב הילוך נמוך יותר בריאה יותר למנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בדגם הזה אין כיוון הצתה, והפתרון לצילצולים הוא אך ורק בדלק.

2. השאלה לא היתה מה עושים, אלא עד כמה שווה לעשות משהו, כמה זה גרוע אם המנוע קצת מצלצל

3. קשה לי להאמין שהמומנט המרבי מתקבל בסל"ד כל כך גבוה - הרכב מושך יפה גם ב- 2,500 סל"ד

דב

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה דווקא הצתה?

אולי זאת בעיית פיח, אולי בעיית תיזמון?

מאיפה ההחלטה על הצתה? האם מוסך בדק את הרכב?

בכל מקרה הוא הרי לא אמור לצלצל על אוקטן 95. אז אין שום סיבה לעבור ל98 אלא לבדוק מה לא תקין.

גילעד

:turn-l:מכונאי וחשמלאי אופנועים מוסמך :turn-l:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גלעד - צילצולים בד"כ נובעים מהצתה לא תקינה. כמובן שלא ניתן לאבחן במדויק את הבעיה דרך דפי האתר אבל זה הכיוון שאני הייתי בודק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה דווקא הצתה?

אולי זאת בעיית פיח, אולי בעיית תיזמון?

מאיפה ההחלטה על הצתה? האם מוסך בדק את הרכב?

בכל מקרה הוא הרי לא אמור לצלצל על אוקטן 95. אז אין שום סיבה לעבור ל98 אלא לבדוק מה לא תקין.

גילעד

גילעד אכן צודק.

רכב מצלצל , הוא ברוב המקרים סימפטום לבעייה ברכב, שגורמת לרכב לצלצל, מעבר לאוקטן 98 , גם אם הרכב יפסיק לצלצל,.

הוא כמו לטאטא את הבעייה מתחת לשטיח.

יש לגשת תחילה למוסך, ולבדוק בעזרת מחשב,חשד לתערובת דלק ענייה מדי.

יש לבדוק אפשרות, כמו שגילעד כתב, פיח במנוע.

מצתים חמים מדי, ולא מתאימים לרכב.

שסתומים סגורים מדי.

דלק 95 , בתדלוק קודם לצלצול היה מהול .

בעיית תזמון, והתחממות יתר.

ורק לאחר בדיקת כל מה שכתבתי למעלה, לבצע אינפוזייה להןרדת הפחם, והרכב יתפקד כחדש, בכל מומנט, יחסוך בדלק, ויתפקד מצויין ללא צלצול, גם באוקטן 95!

דב קרדו אתה מוזמן לשוב ולעדכן.

בהצלחה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גילעד אכן צודק.

רכב מצלצל , הוא ברוב המקרים סימפטום לבעייה ברכב, שגורמת לרכב לצלצל, מעבר לאוקטן 98 , גם אם הרכב יפסיק לצלצל,.

הוא כמו לטאטא את הבעייה מתחת לשטיח.

יש לגשת תחילה למוסך, ולבדוק בעזרת מחשב,חשד לתערובת דלק ענייה מדי.

יש לבדוק אפשרות, כמו שגילעד כתב, פיח במנוע.

מצתים חמים מדי, ולא מתאימים לרכב.

שסתומים סגורים מדי.

דלק 95 , בתדלוק קודם לצלצול היה מהול .

בעיית תזמון, והתחממות יתר.

ורק לאחר בדיקת כל מה שכתבתי למעלה, לבצע אינפוזייה להןרדת הפחם, והרכב יתפקד כחדש, בכל מומנט, יחסוך בדלק, ויתפקד מצויין ללא צלצול, גם באוקטן 95!

דב קרדו אתה מוזמן לשוב ולעדכן.

בהצלחה

צביקה

אז ככה:

מה שאמרו במוסך זה להחליף דלק, יותר, באמת, מהנחה שאיכות הדלק אינה טובה מספיק. הרכב בעיקרון מטופל שוטף טוב מאוד, כולל נושא של פיח, תערובת (אני אחרי טסט, ובעצם המצב הזה קיים כמעט מאט ומתמיד)

עוד משהו - בספר הרכב כתוב במפורש לגבי המנוע הזה - "אין כיוון הצתה", ו"הדלק המתאים הוא 95 ו/או 98".

אבל זה לא מה ששאלתי.

אני שואל -

א. הצילצול הוא עדין ו"דליל" לא כמו פעם שאני זוכר. האם במצב כזה נגרם נזק במנוע ששוה להתעכב עליו? חוצמזה הרכב נוסע וסוחב יופי.

ב. לגבי צריכת הדלק, וזה לא בכלל ספציפי לרכב הזה - אני שואל אם טיפוס עליה מתונה וממושכת באיזור המומנט המרבי - ולכן סל"ד נמוך יחסית כשהדוושה לחוצה עד הסוף צורך פחות או יותר דלק לעומת נסיעה באותו קטע דרך בהילוך יותר נמוך ובחצי דוושה, בסל"ד כמובן, גבוה יותר.

מהמשאיות אני זוכר המלצה חד-משמעית להיות באיזור המומנט המרבי ולא ההספק המרבי

ו, אני חוזר ומבקש, למי שיש כלים להגיע לנתונים המדוייקים - האם אכן נתוני ההספק והמומנט שנמסרו למעלה נכונים למנוע?ץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תסע במצב שבו המנוע מצלצל לאורך שניות ארוכות. אתה תגמור עם בוכנות מותכות. אבל, אם מדובר בצלצול חלש של חצי שנייה כשאתה פותח מצערת בסל"ד נמוך-בינוני, זה סביר ומקובל.

אין לי כרגע את נתון מיקום שיא המומנט, אבל מה שכתבו לך נשמע סביר למדי לסוג המנוע שלך. אם אתה יכול בעלייה לנסוע בשני הילוכים, העדף את ההילוך הנמוך והסל"ד הגבוה יותר. לא תהיה לזה משמעות גדולה, אם בכלל, לגבי צריכת הדלק, והמנוע שלך יאהב אותך הרבה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6028 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...