Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה רכב לבחור, 80K משפחתית

bearcub
שימו לב! השרשור הזה בן 6032 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אנחנו עד עכשיו היינו עם קורולה 98' סה"כ מאוד מרוצים ואנחנו צריכים מכונית נוספת.

דרישות: מרווחת ל 5 נפשות, לא מהבגאג'ים הקטנים, 80 אלף פלוס מינוס, נסיעות יומיומיות רגילות, 4 דלתות, אין צורך מעל 1600 נפח מנוע.

חשבנו על טויוטה קורולה 2003/4 הונדה סיויק 2004 וגם בדקנו מאזדה 3 מודל 2004 אבל אחרי שאני רגיל לטויוטה הכסא והנוחות פחות מוצלחים במאזדה (לא מדבר על נסיעה).

פורד פוקוס שמעתי שיש הרבה פעמים לאנשים תקלות שהוא לא מניע גם דגם 2005.

כמו כן אני לא ממש יודע עד כמה זה משנה התת דגם של כל חברה בתקציב או מבחינה טכנית.

אשמח להמלצות.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טויוטה קורולה משנתון 2003-2004 נכנסת לתקציבכם ותהווה קניה מצויינת! ברשותך קורולה 1998, הקורולה משנתון 2003- 2007 הינה קפיצת דרך משמעותית (לטעמי הדגם הנ"ל אף מוצלח יותר מהקורולה החדשה).

חשוב לשים לב לכמה דברים:

1. לרכוש את דגם ה- GLI ולא SUN (בעיקר בחברות הליסינג), שכן הוא מאובזר ומפנק והפרש המחיר אינו גבוה!

2. רכבים רבים, שירתו בציי רכב ועברו ברובם חיים לא קלים. לכן, חפש את מיד פרטית ומטופלת.

3. הרכב מאד סחיר ומבוקש כמושמש! רכבים שמורים מידיים פרטיות נמכרים בד"כ מעל מחיר המחירון, אי לכך בעת קפיצת מודעה חדשה בלוח המודעות אין להתמעמע ולהזיז עינייים מהר....

בהצלחה

עידן

Black Nissan JUKE TEKNA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי.

מה הכוונה מאובזר? מה כבר מוסיפים ב GLI שהוא חשוב?

האמת עד עכשיו חיפשנו כזאת (טויוטה 03/4 ) אבל עדיין לא הייתה מציאה (עברה תאונה, הוחלף המנוע, סוחרים למיניהם :evil:..)

מה אתם אומרים לגבי סקודה אוקטביה / רנו מגאן? הם יוכלו גם להתאים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי.

מה הכוונה מאובזר? מה כבר מוסיפים ב GLI שהוא חשוב?

האמת עד עכשיו חיפשנו כזאת (טויוטה 03/4 ) אבל עדיין לא הייתה מציאה (עברה תאונה, הוחלף המנוע, סוחרים למיניהם :evil:..)

מה אתם אומרים לגבי סקודה אוקטביה / רנו מגאן? הם יוכלו גם להתאים?

מבחינת האבזור:

ה- GLI מאובזרת ב:

מזגן עם בקרת אקלים (חשוב).

רדיו-דיסק מקורי עם שליטה מההגה.

4 חלונות חשמל לעומת 2 קדמיות ב-SUN

הגה מצופה עור

קונסולה מרכזית בגימור מהודר- כסוף לעומת קונסולה שחורה בדגם ה-SUN.

תאורת לוח מכוונים אופטיטרון (לבן).

מבחינת רמות הגימור, דגם ה- GLI כמעט ואינו נמצא בחברות הליסינג/השכרה ומנגד דגם ה-SUN כמעט ואינו נמצא בבעלות ידיים פרטיות.

אי לכך, התמקדות בדגם ה-GLI מהווה סינון ראשוני לרכבי ליסינג והשכרה.

מנסיון במשפחתי, שווה להתאמץ ולחפש יד שמורה, עם רצון וישיבה על לוחות היד השניה, מאתרים את מפרסם המודעה החדשה, שיחת טלפון בשביל פרטים ראשוניים, אם הכל נשמע טוב- קובעים בדיקה באופן מידי!

עידן

Black Nissan JUKE TEKNA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחיר של טויטה היא פשוט אינה שווה את מחירה כמשומשת.

אני לחלוטין הייתי הולך לכיוון הפוקוס, רכב עדיף כמכלול , מרווח נוח, בטוח , בקיצור כחבילה הוא עדיף הרבה יותר מהקורולה.

דרך אגב, כבעלים לשעבר של מאגאן ממודל 2005, וכרגע של אחת ממודל 2008, אני באמת לא יודע על אילו תקלות מדברים יודעי הדבר מסביב.

הרכב מרווח מאוד, נוח , מציוד באיבזור בטיחות מלא, והינו לדעתי רכב המשפחתי הטוב ביותר בישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוקוס עדיפה בכמעט כל הפרמטרים על הקורולה,וכבונוס גם מעניקה הנאה מהנהיגה,מושג שהקורולה אפילו לא שמעה עליו,אלא אם הנאה מהמכונית עבורך מגיעה כל 1 בחודש,כשלוי יצחק מפרסם את המחירון המגוכך שלו.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוקוס עדיפה בכמעט כל הפרמטרים על הקורולה,וכבונוס גם מעניקה הנאה מהנהיגה,מושג שהקורולה אפילו לא שמעה עליו,אלא אם הנאה מהמכונית עבורך מגיעה כל 1 בחודש,כשלוי יצחק מפרסם את המחירון המגוכך שלו.

תיקון קל, אני מניח שהתכוונת לומר- הקורולה עדיפה כמעט בכל הפרמטרים מהפוקוס, פרט להנאה מנהיגה בו הפוקוס טובה מהקורולה!

הקורולה:

זריזה מהפוקוס (הפוקוס 1.6 מהעגלתיות שבקבוצת המשפחתיות).

אמינה מהפוקוס.

פנים הרכב איכותי הרבה יותר מפנים הרכב המשעמם והקודר של הפוקוס.

שילוב מנוע-גיר טוב עשרות מונים מזה של הפוקוס.

חסכונית יותר בדלק מהפוקוס (במעט).

עלויות טיפולים (בהשוואת מוסכי יבואן) זולה יותר.

ומה עוד? שמירת ערך, סחירות הרבה יותר טובה מהפוקוס!!!

לפוקוס 2 יתרונות על פני הקורולה:

1. מחיר נמוך יותר עקב שמירת ערך פחות טובה (עלות זהה של שתי המכוניות כחדשות). את הפרש המחיר מקבלים במעמד המכירה.

2. לפוקוס התנהגות כביש טובה יותר והגה מדוייק יותר.

לטעמי, הקורולה היא הבחירה העדיפה מבין השניים.

בהצלחה

עידן

Black Nissan JUKE TEKNA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי,

לאבי היו במשך ה5 שנים האחרונות פג'ו 307 1.6 אוט'.

חוץ מנורה שמאלית אחורית שנישרפה בעיקביות מעוררת הערצה האוטו לא עשה שום בעיות (והיו שתי מכוניות שונות)

אבי נוסע כ30K ק"מ בשנה כך שהרכב בהחלט עבד (גם אני ואחי השתמשנו בו לפעמים)

בתקציבך תוכל לרכוש אחת משנתון 2006 או דגם מפואר של 2005 - במקומך הייתי שוקל זאת.

הרכב מאוד מפנק ומאובזר ונהנה מנוחות נסיעה גבוהה, חבל שהתיבה מסרסרת אותו...

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון קל, אני מניח שהתכוונת לומר- הקורולה עדיפה כמעט בכל הפרמטרים מהפוקוס, פרט להנאה מנהיגה בו הפוקוס טובה מהקורולה!

לטעמי, הקורולה היא הבחירה העדיפה מבין השניים.

מספיק לעיין בחתימה שלך כדי לדעת עד כמה אתה אובייקטיבי.

לי אין לא קורולה ולא פוקוס,אבל נסעתי אלפי קילומטרים בשניהן,ולמעט כמה נקודות בודדות,הפוקוס פשוט עדיפה על הקורולה.

וגם בנושא הביצועים צר לי לאכזבך-השווה את שתי המכוניות זו מול זו,ולא תאמין כמה ההפרש בביצועים קטן.

אפילו בנושא האמינות אני חולק עלי-הקורולה בשנתה הראשונה סבלה מלא מעט מחלות ילדות,וזה עוד במכונית משעממת להפליא שזה בערך הדבר היחיד הטוב באמת שהיא יכלה להציע.

המכונית היחידה זולת הפוקוס שאפשר בהחלט להנות ממנה היא המזדה 3,רק חבל שנוחות הנסיעה בה לקוייה והמחיר גבוה מתקציבו של השואל.

שמירת ערך ו"שוק" ?-כאן זה פורום רכב לא פורום רוא"ח או מומחי פיננסיים.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי קורולה 2003 גיר רגיל ,קורלה 2000 אוטומטית.

אני חייב לומר שבדגם הקודם של הקורולה,הגיר שם זה משהו פנטסטי,ב 100 קמ"ש ,על השעון פחות מ 2000 סל"ד,אתה לא מרגיש על כמה אתה נוהג בכלל,שלא נדבר על השקטת רעשים טוטאלית,אתה לא שומע מנוע.

כמו ב 100-כך ב 120 ,140 וצפונה(לא ממליץ לאף אחד לנסוע במהירויות כאלה וגם אני לא נוסע במהירויות כאלה,אני רק נותן חוות דעת ממקור ראשוני),....אתה לא מרגיש כלום, בקורולה החדשה יותר,2003,על אף שהיא גיר רגיל,אתה כן שומע את המנוע,מעל 100-120 אתה כבר שומע אותו דיי חזק!

לטעמי , הטויוטה מהשנתון הקודם טובה יותר.

לגבי הפוקוס ,בעבודה יש לנו כמה כאלה,אני אישית לא אהבתי את האינטריור שלה שהוא מצועצע עד מאוד,פתחי איוורור בכל חור,בלילה הכל נדלק לך לדים,מנורות...פשוט מצועצע לטעמי,מבחינת נסיעה הנוחות טובה יותר וגם הרכב יציב יותר אך הוא רחוק מלהיות זריז והתגובה שלו איטית להחריד,במהירויות גבוהות הוא בסדר גמור אבל ממצב עמידה ,אין מה להשוות.

ממליץ לך ללכת לסיבוב התרשמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספיק לעיין בחתימה שלך כדי לדעת עד כמה אתה אובייקטיבי.

לי אין לא קורולה ולא פוקוס,אבל נסעתי אלפי קילומטרים בשניהן,ולמעט כמה נקודות בודדות,הפוקוס פשוט עדיפה על הקורולה.

וגם בנושא הביצועים צר לי לאכזבך-השווה את שתי המכוניות זו מול זו,ולא תאמין כמה ההפרש בביצועים קטן.

אפילו בנושא האמינות אני חולק עלי-הקורולה בשנתה הראשונה סבלה מלא מעט מחלות ילדות,וזה עוד במכונית משעממת להפליא שזה בערך הדבר היחיד הטוב באמת שהיא יכלה להציע.

המכונית היחידה זולת הפוקוס שאפשר בהחלט להנות ממנה היא המזדה 3,רק חבל שנוחות הנסיעה בה לקוייה והמחיר גבוה מתקציבו של השואל.

שמירת ערך ו"שוק" ?-כאן זה פורום רכב לא פורום רוא"ח או מומחי פיננסיים.

במשפחתינו קורולה 2003, קורולה 2004 ואני (עפ"י החתימה) נוהג ב- RUNX 2005.

אני לא יודע על מה אתה מדבר- לא מחלות ילדות ולא מחלות מבוגרים, הרכבים רואים את המוסך פעם בשנה לטיפול תקופתי ותו לא!

נהגתי גם על הפוקוס הישנה (זריזה מהחדשה), נהגתי לא מעט גם על החדשה! מבחינת היגוי והנאה מנהיגה הפוקוס אכן עולה על הקורולה, אך צר לי- בשאר הפרמטרים הקורולה עדיפה!

אמנם אנחנו בפורום רכב, אך אני שוב חולק עליך- כאשר אדם מתייעץ איזה רכב לקנות- יש לקחת בחשבון את מכלול הפרמטרים, כולל את הפרמטרים הפיננסים! הרי אם אלו לא היו קיימים כנראה שהיום הייתי נוהג על S-Class.

Black Nissan JUKE TEKNA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שחכת לציין שהפוקוס מרווחת יותר מהקורולה, מרווחת יותר מהקורולה, וכבעל משפחה הפרמטר החשוב ביותר הוא שמבחני הריסוק של הפוקוס טובים מאילו של הקורולה..

מחזק את דבריו של חן, הפרשי הביצועים זניחים, ולנהג מהשורה הם אינם רלוונטים, מבחינת אחזקה, הפוקוס מגלה אמינות טובה מאוד שאינה נופלת בדבר מזו של הקורולה, היא פשוט אינה זוכה ליחסי ציבור מהללים כפי שבעלי טויוטה טורחים להלל אותה בפורום זה ובאחרים.

משום מה הבעיות של הקורולה בנושא מחשבי מנוע, קטליזטורים, בלמים, וסעפות פליטה נעלמו כלא היו מעיניכם..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואי אני רואה פה דעות יותר מדי חלוקות.

דרך אגב אנחנו מתכננים להשאר איתה הרבה זמן כך שלא משנה כמה הערך ירד.

ומאזדה 3 דווקא כן בתקציב, ואפילו הקורולה יקרה יותר, אבל כמו שכבר ציינתי קודם לא נוחה בשבילי.

פג'ו 307 ממש ממש לא :wink:

מה ההבדל בין דגמי 03 ל 04 בקורולה?

המרווח זה פרמטר חשוב לי, הפוקוס אכן מרווחת יותר?

אף אחד לא שמע על בעיות התנעה בפוקוס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואי אני רואה פה דעות יותר מדי חלוקות.

דרך אגב אנחנו מתכננים להשאר איתה הרבה זמן כך שלא משנה כמה הערך ירד.

ומאזדה 3 דווקא כן בתקציב, ואפילו הקורולה יקרה יותר, אבל כמו שכבר ציינתי קודם לא נוחה בשבילי.

פג'ו 307 ממש ממש לא :wink:

מה ההבדל בין דגמי 03 ל 04 בקורולה-אין הבדל, ההבדל הינו בין שנתון 2004 לבין שנתון 2005. בתחילת שיווקה (2003) הגיעה הקורולה מטורקיה, בשנת 2005 עברה מתיחת פנים והיא הגיע מיפן (מקום ההרכבה לא משנה את איכות הרכב כדרך אגב). כמובן שהדגמים מ 2005 מומלצים יותר, שכן הם מגיעים עם 4 כריות אויר, מראה מונוכרומטית וחיישני גשם! אך שנתון 2005 אינו בתקציבך ולכן זה לא רלוונטי.

המרווח זה פרמטר חשוב לי, הפוקוס אכן מרווחת יותר- פוקוס דור ראשון (2000-2005), ממש לא יותר מרווחת- להיפך! פוקוס דור שני (2006 ומעלה) מרווחת במעט מהקורולה, הדבר מתבטא בעיקר במושב האחורי.?

אף אחד לא שמע על בעיות התנעה בפוקוס-אני אישית לא שמעתי על בעיות התנעה בפוקוס[/quote]

עידן.

Black Nissan JUKE TEKNA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6032 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...