Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פריקת מצבר בוולקן

חיים_k
שימו לב! השרשור הזה בן 7489 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בזמן האחרון אני מעמיד תכופות את האוטו שלי למשך תקופה של 5 ימים עד שבוע.

כבר מספר פעמים חזרתי וגיליתי שהמצבר פרוק לגמרי ואי אפשר להתניע. רק עם כבלים וגם זה לאחר טעינה של מספר דקות מרכב אחר.

החלפתי מצבר, ואחריו החלפתי עוד אחד באחריות, מתוך הנחה שאולי הראשון היה פגום. לא עזר.

ניתקתי את האזעקה למשך שבוע, גם לא עזר.

בדקתי צריכת זרם מהמצבר במצב סטאטי - אין כלום. לכאורה אין שום צריכת זרם במצב סטאטי (אולי חוץ משעון הזמן הפנימי והתחנות של הרדיו, שניהם אפסיים).

5 ימים נראים לי זמן מועט מדי לפריקה מוחלטת של המצבר סתם כך, במיוחד שהוא חדש לגמרי.

מישהו נתקל בבעייה דומה ב ZX או ברכב דומה ? השערות לסיבה אפשרית ?

תודה

חיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי חיים

יש לי התנסות דומה עם ה-106, בחצי השנה האחרונה הרכב לא נסע במהלך השבוע, הטעינה במהלך הסופ"ש שכללה בד"כ נסיעה ארוכה 150-250 ק"מ לא הטעינה את המצבר לרמות טעינה כתוצאה מנסיעה יומית

זאת הסיבה שהתקנתי שעון מתח (לא טעינה) של VDO , הוא מאפשר לי לקבל חיווי מדויק למדי על מצבו של המצבר ובהתאם לצורך לצאת לנסיעה למטרת טעינה (טוב לא רק טעינה :wink: )

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם כשהרכב חונה יש פריקת מצבר קטנה הנובעת מצריכת זרם נמוכה לזכרון הרדיו, מחשבי הרכב ושעון זמן. אזעקה דרוכה צורכת גם היא מעט זרם. בדרך כלל התצרוכת זרם הזאת הנה כ 0.25 אמפר וניתן למודדה רק ע"י מד זרם (אמפרמטר) דיגיטלי השראתי שטבעת המדידה שלו סביב כבל ההארקה היוצא מהמצבר.

חישוב פשוט שלפ פריקת המצבר יהיה כדלקמן: 0.25 אמפר * 24 שעות = 6 אמפר ליום.

6 אמפר * 5 ימים = 30 אמפר שנצרכו מהמצבר. באם המצבר קבולו 50 אמפר/שעה

נותרו רק 20 אמפר/שעה וכמובן שמתחו ירד ולא ניתן להניע הרכב כבר לאחר 5 ימים.

אם המצבר קטן יותר או משך החנייה ארוך יותר פריקת המצבר תהיה עוד יותר חזקה.

לכן מומלץ לבקש משכן/חבר/קרוב שיניע הרכב כל יומיים למספר דקות בסבובי מנוע של כ 1200 סל"ד כדי שאלטרנטור (גנרטור) הרכב יטען המצבר.

בברכה - רפי לין :idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר שלי בשלילה לחודש והוא שואל , אם הרכב מונע אחת ליומיים אבל לא נוסע, זתומרת מופעל בחניה במשך 10-15 דקות (אפילו יותר אם צריך) האם האוטו יהיה תקין בתום 30 ימי השלילה? (מבחינת מצבר וכל השאר.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם כשהרכב חונה יש פריקת מצבר קטנה הנובעת מצריכת זרם נמוכה לזכרון הרדיו, מחשבי הרכב ושעון זמן. אזעקה דרוכה צורכת גם היא מעט זרם. בדרך כלל התצרוכת זרם הזאת הנה כ 0.25 אמפר וניתן למודדה רק ע"י מד זרם (אמפרמטר) דיגיטלי השראתי שטבעת המדידה שלו סביב כבל ההארקה היוצא מהמצבר.

חישוב פשוט שלפ פריקת המצבר יהיה כדלקמן: 0.25 אמפר * 24 שעות = 6 אמפר ליום.

6 אמפר * 5 ימים = 30 אמפר שנצרכו מהמצבר. באם המצבר קבולו 50 אמפר/שעה

נותרו רק 20 אמפר/שעה וכמובן שמתחו ירד ולא ניתן להניע הרכב כבר לאחר 5 ימים.

אם המצבר קטן יותר או משך החנייה ארוך יותר פריקת המצבר תהיה עוד יותר חזקה.

לכן מומלץ לבקש משכן/חבר/קרוב שיניע הרכב כל יומיים למספר דקות בסבובי מנוע של כ 1200 סל"ד כדי שאלטרנטור (גנרטור) הרכב יטען המצבר.

בברכה - רפי לין :idea:

תודה על התשובה המפורטת. אכן מדדתי עם מד זרם השראתי והתוצאה הראתה אפס צריכה, אפילו לא 0.25 אמפר. אולי המכשיר לא היה מכוייל.

בכל מקרה, ההסבר נשמע הגיוני. לא מעשי בשבילי לבקש ממישהו להתניע, מכיוון שהרכב בתוך בסיס צבאי. אולי אני פשוט אנתק את המינוס מהמצבר למשך השבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב זכרוני קרה לי כבר שהאוטו לא הונע מיום ראשון עד יום חמישי (אני מחנה בבסיס), ולא היו לי בעיות מיוחדות להניע. יכול להיות שאם הייתי מושך את זה עוד יומיים לא הייתי מצליח להניע?

יובל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחיים - אל תשכח שאם אתה מנתק כבל מהמצבר האזעקה לא פועלת ואין "הגנה" לרכב

וכמו כן נמחקים זכרון תחנות לרדיו, שעון וכו'.

לאורן - באם יונע הרכב כל יומיים כל המערכות יתפקדו אך כדאי, באם אפשר אחת לשבוע

לבצע סבוב קטן ברכב כדי למנוע מצב בו צמיגי הרכב נלחצים קבוע בכל החודש על

אותה נקודה וכמו כן כדי להריץ את השמנים גם בתיבת הילוכים ולתפעל את יתר המערכות

כגון בלמים. בברכה - רפי לין :idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב זכרוני קרה לי כבר שהאוטו לא הונע מיום ראשון עד יום חמישי (אני מחנה בבסיס), ולא היו לי בעיות מיוחדות להניע. יכול להיות שאם הייתי מושך את זה עוד יומיים לא הייתי מצליח להניע?

זה תלוי.

אם מדובר במצבר במצב טוב ובמקרה חד פעמי הסיכויים שתצליח להניע טובים

אבל אם מדובר על הדממה של הרכב ל-5 ימים מדי כל שבוע סביר להניח שנסיעה קצרה בסופ"ש לא תספיק לטעינה מלאה והדממה נוספת של 5 ימים לא תעבור ללא פריקת המצבר.

לפחות כך זה היה אצלי.

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה המפורטת. אכן מדדתי עם מד זרם השראתי והתוצאה הראתה אפס צריכה, אפילו לא 0.25 אמפר. אולי המכשיר לא היה מכוייל.

בכל מקרה, ההסבר נשמע הגיוני. לא מעשי בשבילי לבקש ממישהו להתניע, מכיוון שהרכב בתוך בסיס צבאי. אולי אני פשוט אנתק את המינוס מהמצבר למשך השבוע.

אתה כנראה בודק לא נכון, או שמד האמפרמטר לא רגיש מספיק, לא מכוייל או לא תקין.

אין נתון כזה 0 אמפר זליגה. חייב להיות משהו, 20 מיליאמפר זה גם זליגה.

תנסה לבדוק עם מכשיר אחר. לדעתי יש לך זליגה גבוהה.

עדיף לבדוק עם חיבור טורי ולא השראתי לקבלת תוצאות אמיתיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע קטע גדול , היה לי משהו דומה , לאחר מספר ימים שלא הנעתי את האוטו המצבר היה נגמר לחלוטין.

בדקתי הכול ומקרה נתקלתי בעובדה המצמררת שהמנורה בתא מטען שלי לא נכבית שסוגרים את הדלת החמישית.

אני ממש לא יודע אם זה מה שגרם לפריקת המצבר , אבל זה יכולה להיות הסיבה, סידרתי את התקלה ובינתיים זה לא חזר על עצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7489 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...