Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עברתי תאונה - האם אני אשם או לא אשם? פרטים בפנים

Niv A
שימו לב! השרשור הזה בן 6011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

סמוך לשעה חצות ורבע עצרתי את הרכב בכביש חד סטרי בעל שני נתיבים, ונתיב אחד המשמש לחנייה (נתיב החנייה הינו הימיני ביותר, וה2 משמאליו הם לנסיעה)

עצרתי בנתיב שליד נתיב החנייה בישביל שחבר שלי יעלה ויביא משהו מהבית וירד, עניין שהיה אמור לקחת לא יותר מדקה.

עמדתי שם, כיביתי מנוע, ולא הדלקתי 4 ווינקרים.

בעוד חבר שלי שישב לידי יצא מהרכב לביתו, ישב מאחורה עוד חבר, בצד הימני של הספסל האחורי.

לאחר כדקה, אני מדבר עם חבר שלי היושב מאחור, ולשניה אני מסתכל במראה השמאלית ופתאום אני קולט רכב מגיע אלי במהירות של 50-60 קמ"ש ונכנס בי מאחורה.

אני בשוק, יצאתי מהאוטו וראיתי את הנזק - האוטו שלה (סוזוקי בלנו) , כל החלק הקדמי כולל הפנים, בית גלגל, חצי מכסה מנוע, ועוד כמה דברים נמעכו, וכל הפח הגיע לגלגל כך שלא יכלתי לגרור את האוטו כדי לא להפריע לתנועה.

לרכב שלי - סיטרואן C5 לא קרה משהו מיוחד, רק הטמבון נפל והפנס השמאלי נסדק, והפס קישוט השמאלי-אחורי נפל ובדלת האחורית-שמאלית כמה שריטות. אה, וגם פאנצ'ר בגלגל האחורי השמאלי.

לא קרה לי שום פגיעה רצינית, קצת כואבת לי הבטן, ולאישה שנהגה בסוזוקי גם לא קרה כלום.

לאחר 5 דקות אבא שלי הגיע, החלפנו פרטים והיא חיכתה לגרר, ולאחר חצי שעה של המתנה הגעתי הבייתה.

בדיוק לאחר רבע שעה לאחר התאונה, הגיעו 2 ניידות ובדקו שהכל בסדר, לאחר כ10 דקות הם הלכו.

אני הצהרתי שאני בסדר גמור ואין לי פגיעות ואותו הדבר גם היא.

בכל מקרה, מזל שלא קרה לנו שום דבר רציני.

והשאלה המתבקשת היא - מי אשם? אני או היא? לשיפוטכם.

תודה

ניב

מבולבלים? גם אנחנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"עצרתי בנתיב שליד נתיב החנייה"

אז לא היית בנתיב החניה, ללא אורות ומנוע כבויי באמצע הלילה על נתיב נסיעה. אתה כמעט בלתי נראה בחושך.

לא קובע עמדה כי אני לא יודע ב100 אחוז. אבל לפי דעתי זכאי, אתה לא.

GS300.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא אשמה מכיון שלא העריכה מכון את מהירות הנסיעה שלך וכנראה לא היתה מרוכזת.

אבל וזה אבל גדול,

יש פה עניין של רשלנות תורמת רצינית מצידך. ברוב חוצפתך אתה עוצר את הככב שלך בכביש רב נתיבי, חוסם את התנועה לרכבים בכיוון התנועה שלך ולא טורח אפילו לסמן. יש פה כמה עבירות תנועה.

יש לך מזל שלא משאית לקחה אותך איתה!

לפי דעתי הרכב שנכנס בך לא היה במהירות של 50-60 קמ"ש מכיון שאז לא נראה לי שהיית במצב לכתוב על זה פה בפורום.

במידה וזה יגיע למשפט, הייתי פוסק שהביטוח שלה לא צריך לשלם לביטוח שלך בגלל הרשלנות התורמת והחוצפה שלך. כמו כן, הייתי מעניש אותך על עבירות התנועה שלך (וגם את הנהגת שנכנסה בך, כמובן).

מקווה שתרגיש טוב.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא משנה.

ועם הולך רגל היה עובד את הכביש לא במעבר חציה, ורכב לא היה שם לב ולא ראה אותו ופגע בו, אז ההולך רגל אשם?

בכל מקרה, כולם וכל העדים שהיו בתאונה, אמרו שהיא אשמה, מוזר שאתה היחיד שאומר שאני אשם.

גם היא לא אמרה שאני אשם או משהו כזה, אפשר להגיד שהיא הודתה כי היא לא באה אלי בטענות.

ניב

מבולבלים? גם אנחנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה ראית שאמרתי שאתה אשם?

אמרתי שהיא אשמה אבל שלך יש רשלנות תורמת לעניין.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבת לשיפוטכם לא?!

אז תן לאנשים להביע את מה שיש על פי הנתונים שנתת.

מה שעשית, לטעמי זאת החוצפה הישראלית, (לעצור באמצע הכביש כאילו הוא שלך) ועוד לא טרחת לסמן.

ברור גם שכנראה הנהגת חלמה על משהו, בכל זאת יש לה אורות, ברקסים, דברים שאמורים למנוע ממנה להכנס בך.

אבל! אם היית עומד למשפט, אתה ורק אתה הייתה אשם!

בכל מקרה, תגיד תודה שאתה בסדר ושהחבר בסדר.

העיקר שכולם בריאים ושלמים.

גילעד

:turn-l:מכונאי וחשמלאי אופנועים מוסמך :turn-l:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא פגעה בך מאחור כשאתה אפילו לא היית במצב נסיעה. זאת אשמתה לגמרי.

אתה לא היית צריך לעצור שם ככה, אבל לא נראה לי שהיא יכולה להשתמש בטיעון הזה כנגדך, כי אם היית נוסע ב5 קמ"ש אז זה היה אותו הדבר, אבל העובדה שהיא פגעה ברכב עומד רק עושה את המעשה שלה ליותר חמור.

מבחינה לא חוקית, אלא של התנהגות נטו בנהיגה, אי אפשר ממש להאשים אותך. אם לא הייתה שם חניה אז אפשר להבין, ולא סביר שמישהי כל כך מטומטמת תיסע (או תטוס) במהירויות האלו ולא תסתכל קדימה.

אם היה מקום חניה אז אולי בדיעבד היית צריך להשתמש בו במקום לחנות באמצע הנתיב.

עצה קטנה: תלמד מזה מה שאתה יכול ותמשיך הלאה. כולנו עוצרים ככה לפעמים כשאין אפשרות חניה, ולא צריך להתענות ברגשות אשם (אני יודע מהם רגשות אשם אחרי תאונה שאתה יודע שהיא לא באשמתך).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמתה 99%, אבל - אם היא תבוא עם עו"ד טוב ואתה לא - היא עלולה לדחוף לך רשלנות תורמת והשופט יפסוק נניח שעליך לתקן את הנזק שלך בעצמך.

בכל מקרה, לפני שאתה הולך להישפט - דבר איתה, תסביר לה שהיא פגעה ברכב חונה - ומה לעזעזל נסגר איתה?! ותראה מה היא אומרת על זה.

ועדיף - שאבא שלך יעשה את זה, או אמא - האסרטיבי מביניהם.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

NIV A , הנסיון שלך לגונן על עצמך הוא ממש גובל בחוצפה.

בוא נעשה סדר,מבחינת החוק הנהגת אשמה, או קיי? אתה יכול להיות רגוע .

מעבר לכך התרומה שלך לתאונה לא פחות מהתרומה של הנהגת לתאונה, לפי דברייך חסמת נתיב, לא סימנת על כך והתשובה הכי טובה שלך היא 'ומה היה קורה אם הולך רגל היה עובר שם?'.

נו באמת? איפה האחריות שהפוקדה בידיים שלך ברגע שהוצאת רשיון?

במקום לנסות לגונן על עצמך , אתה יכול להגיד גם אני טעיתי, לא בושה להודות .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שקראת מגוון דעות, ולמרות שגם אתה יודע שאתה לא טלית שכולה תכלת,

תשאיר לחברות הביטוח להחליט מי ומה וכמה.

מקסימום יעלה לך השתתפות עצמית וזה יהיה בשבילך שכר לימוד למקרים הבאים.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא פגעה בך מאחור כשאתה אפילו לא היית במצב נסיעה. זאת אשמתה לגמרי.

אתה לא היית צריך לעצור שם ככה, אבל לא נראה לי שהיא יכולה להשתמש בטיעון הזה כנגדך, כי אם היית נוסע ב5 קמ"ש אז זה היה אותו הדבר, אבל העובדה שהיא פגעה ברכב עומד רק עושה את המעשה שלה ליותר חמור.

אם הוא היה נוסע ב5 קמ"ש היא כנראה לא הייתה נכנסת בו כי האורות שלו היו אמורים להיות דלוקים וככה היא הייתה רואה אותו...

Toyota Yaris TS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שגם אני לא בסדר , הכוונה שלי הייתה שם להשאר פחות מדקה, ואכן לא היה שם אפשרות חנייה אז עמדתי שם.

בכל מקרה, האשמות לא באו אלי והיא לא אמרה מילה אחת שמפילה את האשמה עלי.

ניב

מבולבלים? גם אנחנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שגם אני לא בסדר , הכוונה שלי הייתה שם להשאר פחות מדקה, ואכן לא היה שם אפשרות חנייה אז עמדתי שם.

בכל מקרה, האשמות לא באו אלי והיא לא אמרה מילה אחת שמפילה את האשמה עלי.

ניב

בטח שהיא לא תגיד שום דבר, היא אישה, והיא ניבהלה,

אם היה פוגע בך נהג מונית למשל, תאמין לי היה לך מה לשמוע.

עכשיו בנוגע לאונה,

אם אתה אומר שזה היה אמור לקחת דקה, אז למה לכבות מנוע?

ולמה כל כך קשה להדליק וינקרים?

בכל מיקרה, אתה לא 100% אשם, אבל כמו שכבר אמרו פה , יש פה עניין של רשלנות תורמת רצינית מצידך.

I :inlove: MY Mitsubishi

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי ניב,

התאונה היתה בנס ציונה? באיזה רחוב?

מעניין אותי כדי לדעת כמה תאורה יש במקום.

ילדים הורגים נמלים בצחוק- נמלים מתות ברצינות

כל יום אני משכר את עצמי מחדש

בצי המשפחתי- סיויק האצ'בק 96, E30 87

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמה כל כך קשה להדליק וינקרים?

אתה יודע כמה מעצבן הרעש של האיתות בסיטרואן C5?

בC5 של החברה שלי בא לי להתחרפן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...