Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מסנן אוויר מזגן. מיצובישי כריזמה

peretzy
שימו לב! השרשור הזה בן 3622 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

יש לי בעיה אני חושב במזגן

המזגן לא מקרר הכי טוב שיש, יותר נכון הוא מקרר אבל לא מקפיא, רק אויר קר (ולא רוב הזמן)

הלכתי לחשמלאי שיבדוק לי, אמר לי שיש פול גז, והכל בסדר, והראה לי אפילו צינור שהיה קפוא

האם לדעתכם זה יכול להתבטא במסנן אוויר סתום? (של המזגן?)

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ייצאו לך לאחרונה חתיכות ספוג שחורות מהפתחי אוורור?

האם המזגן היה פעם כן מקפיא?

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסנן אוויר סתום/מלוכלך לא מוריד את עוצמת הקירור אלה רק את ספיקת ההאוויר הנפלטת מפתחי האיוורור.

גש למזגניסט/חשמלאי יצחקי שהינו חבר הפורום ובטוח תקבל פיתרון לבעיה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יצאו חתיכות שחורות, זה אומר שהמדף (שמצופה בספוג שחור) אשר תפקידו להפריד בין תא האוויר הקר מהמזגן, לבין האוויר של החום (רדיאטור חימום) לא מפריד טוב (בגלל שהספוג השחור התפורר). מכאן שהאוויר החם של הרדיאטור חימום מתערבב לך עם האוויר הקר שיוצא מהרדיאטור של המזגן בתוך האוטו. הערבוב של האוויר החם והקר מביא לעליית טמפ' האוויר שיוצאת מהמזגן.

תנסה לראות אם יוצא לך אוויר חם מפתחי האוורור ,כאשר המנוע חם והבורר של החום מכוון על קור והמזגן כבוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסנן אוויר סתום/מלוכלך לא מוריד את עוצמת הקירור אלה רק את ספיקת ההאוויר הנפלטת מפתחי האיוורור.

ירידה בספיקת האויר גם פוגעת ביעילות הקירור של המזגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוגעת אולי בזרימת ההאוויר אבל לא בטמפ' של ההאוויר הנפלט, ייתכן שעקב ירידת הספיקה מרגישים שהמזגן מקרר פחות טוב.

ספיקה הינו מדד לנפח ההאוויר הזורם דרך חתך מסויים בזמן מסויים איפה הקשר לטמפ' ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק סתם שאלה שמעניינת אותי:

אם הספיקה עולה, לא צפוי שהטמפ' (של האוויר שיוצא מהמזגן) תעלה טיפה עקב כך שזורם יותר אוויר דרך המצנן של המזגן? או שיש מנגנון שמפצה על ספיקה נדרשת גדולה יותר? :shock:

גילעד

:turn-l:מכונאי וחשמלאי אופנועים מוסמך :turn-l:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתך קצת לא ברורה ועשית סלט קטן.

ספיקת האוויר (לחץ האוויר בפי העם) בתא הנוסעים תלוייה בספיקה של המפוח שמותקן ברכב שמיקומו בדרך כלל מתחת לדשבורד ואין קשר לטמפ'.

ברכבים עם מערכת בקרת אקלים אם מורידים את הטמפ' מ-21 מעלות ל-17 מעלות צלזיוס או ברגע שהטמפ' הגיע לרמה שהנהג כיוון בלוח הבקרה של המזגן באופן אוטמטי הספיקה יורדת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה, הספיקה דרך השסתום התפשטות של המזגן היא קבוע מסל"ד מסויים. מכאן ניתם ללמוד שהאנרגיית חום שמקבל הרדיאטור של המזגן היא קבועה+-. במידה ונעלה את כמות ספיקת האוויר שעל המצנן כלומר נגדיל את V (מהירות המניפה).

אני מעריך שנטמפ' שתצא מתאי האוורור תיהיה גבוה יותר, מכיוון שפחות אוויר הספיק להתקרר על המצנן יחסית ליחדית זמן.

מה שכן- אני חושב שהאנרגיית חום שעוברת, לתוך חלל הרכב נשארת קבוע ואינה תלויה בספיקה על גבי המצנן של המזגן. הדבר היחידי אולי שיכול להשפיע ,הוא מהירות ממש נמוכה של המינפה של המצנן. מכייון שבמצב כזה הספיקה כל כך נמוכה שיש סיכוי שהאוויר שוצא מהמצנן שווה+-לטמפ' המצנן. בנוסף האוויר נשאר באזור המצנן הרבה זמן כך שיש מצב שהוא כבר הגיע לטמפ' של המצנן, אך בגלל הספיקה הנמוכה כל כך, -האוויר עדיין נמצא באזור המצנן ובך קטנה יכולתו להסיע את הקור ליחדית זמן.(חוסר יעילות).

מכאן נשאלת השאלה מדוע מגביר הבקר של הבקרת אקלים את מהירות המניפה לMAX ?כאשר הטמפ' שהזנו לבקר ,שונה מהנמצאת ברכב באופן מוחשי?

אני חושב שזה בגלל שהחיישנים פרוסים לאורך כל חלל הרכב. וכאשר אנו שמים על מצב של AUTO ,הבקר קורא את הטמפ' בכל חלל הרכב ולכן הוא רוצה להזרים אוויר קר, לכל מקום שבו קיים חיישן שאינו מתאים לטמפ' שקבענו לבקרת אקלים.

בנוסף ישנם אזורים ברכב שאוגרים יותר חום מאשר אזורים אחרים ברכב. לדוגמא הדש-בורד. ויש צורך לקרר אותם ספציפית על מנת שלא ימשיכו להקרין חום בתוך חלל הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, טוסטוס עלה על הנקודה שלי.

תודה על התשובה (כמו שחשבתי).

גילעד

:turn-l:מכונאי וחשמלאי אופנועים מוסמך :turn-l:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוסטוס השתמש בהרבה מושגים מתחום המיזוג אבל עשה סבטוחה אחת גדולה.

תקרא שוב פעם את דבריו ותבין שהוא המציא מחדש את תורת המיזוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספיקת אויר דרך מאייד המזגן משמעותית מאוד לטמפ' האויר הנזרק לחלל הרכב- ככלל, ככל שספיקת האויר תרד כך גם הטמפ'!

אבל יש את חלל הרכב שצריך לקרר, ואם חלל הרכב חם, דרושה בשלב ראשון ספיקת אויר חזקה מאוד, וגם אם האויר היוצא מפתחי המזגן אינם בשיא קירורם אך נמוכים יותר מטמפ' החלל ולכן מתחיל תהליך הקירור בצורה מהירה. ספיקה חלשה, גם שטמפ' האויר ממש נמוכה, לא מאפשרת קירור יעיל של חלל הרכב ויעבור זמן רב עד להגעה לטמפ' חלל רכב רצוייה ונעימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוסטוס השתמש בהרבה מושגים מתחום המיזוג אבל עשה סבטוחה אחת גדולה.

תקרא שוב פעם את דבריו ותבין שהוא המציא מחדש את תורת המיזוג.

על מנת שאני ילמד, אשמח אם תוכל לסמן במה טעיתי. אם תראה את המילים שהתמשתי בהם תראה אני "מעריך" "אני חושב".

ככה שלא קבעתי עובדות.

מה שדניאל כתב זה פחות או יותר מה שאני כתבתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3622 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...