Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פלדת אל חלד == stainless steel?

Evaluator
שימו לב! השרשור הזה בן 6040 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראיתי יצרן קוילאוברים אשר מצהיר שה - housing עשוי מ - stainless steel. האם זה באמת פלדה? זה לא כבד? לא מקלקל את המשקל הבלתי מוקפץ?

ומה זה zinc plated (תרגום לעברית ומה זה טוב?)

מה זה powder coated?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע שום דבר חוץ מ:

zinc plated=ציפוי אבץ

hagggg55 כתב:

ברשותי אייפון 3gs 32 גיג'ה בערך כ3 חודשים ואין ספק אני נהנה איתו ברמות מטורפות

אני מציע לנסות יחסי מין, לשם קבלת פרופורציה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הניסיון, אבל בתרגום חופשי מאנגלית לעברית אני דווקא פסדר :)

אני דיי בטוח שיש מינוח טכני מקביל בעברית. "ציפוי אבקה" מתאים יותר לסופגניות. זה כמו לתרגם "indicators" ל - "מכוונים" במקום "פנסי איתות" (לא מצאתי אנלוגיה טובה :-)).

עוד אחד בו נתקלתי - hard anodized.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר באמצעים להמנע מחלודה.

stainless steel זו פלדה שאינה מחלידה (פלב"מ), או בשמה האחר - ניירוסטה. (פלדה מברזל ופחמן בתוספת כרום).

zinc plated - אין את כל ההקשר של המשפט, אבל כנראה ומדובר בפלטה מאבץ, או בציפוי אבץ (גילוון).

ציפוי האבקה - כנראה טכניקת צביעה באבקה (ייתכן שעשירה באבץ) על משטח עם מוליכות חשמלית.

עריכה - ציפוי האבקה מתקשר לי עם "אנודייזד" שהוספת - צביעה בתהליך של אנודה / קטודה ע"י מוליכות חשמלית וריסוס באבקה עם מטען חשמלי הפוך.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רז, לא בדיוק.

אנידייז הוא תהליך כימי הנעשה ע"י חומצות שונות, שדרכן מוליכים זרמים חשמליים שונים. נעשה בעיקר על אלומיניום, ע"י השרייה באמבט עם תמיסה וחשמל.

ציפויי אבקה נעשה ע"י ריסוס אבקה של חומר מסויים (זה לא בדיוק צבע, ואני לא זוכר איך קוראים לו) על משטח מתכתי. האבקה נצמדת למתכת ע"י חשמל סטטי, ואח"כ מועבר החלק עם האבקה עליו לתנור לקבלת תוצאה סופית. השימוש הכי נפוץ של ציפוי אבקה ניתן לראות על גופי תאורה ביתיים דקורטיביים.

:evil: לא תצליחו לעצור אותי, לא תצליחו להשתיק אותי! :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלת תשובות מצויינות.

hard anodized - ציפוי אנודייז קשה, למעשה זה ציפוי בעל שכבה עבה יותר ועמידה יותר בפני בפני מלחים ומים, שימושי מאוד בציוד ימי של חיל הים.

לדוגמא, בספינות טילים מערכות הכריזה שנמצאות על הסיפון מיוצרות מאלומינים ועוברות ציפוי אנודייז קשה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, תשובות מצויינות. כרגיל, לא מאכזבים פה :-)

בשורה התחתונה, כל הטכניקות הנ"ל הן אמצעים למניעת קורוזיה, וכל אחת יעילה/חסכונית יותר/פחות (אני חושב). מה שחשוב לי הוא שהמצופה אבץ יהיה חסין קורוזיה. הבנתי שבארצות קרות בהן יש שלג + מלח בכבישים הציפוי אבץ לא יעיל דיו כמו פלדת האל חלד. מקווה שבאקלים שלנו לא תהיה בעיה.

עריכה: טעות שלי. ישנן שתי וורסיות ל - housing:

1) stainless steel & nickel plated

2) steel & chromoly yellow zinc plated

האם וורסיה מס' 2 תהיה עמידה באקלים הישראלי בפני קורוזיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 האפשרויות מצויינות !

ציפוי אבץ עמיד בפני קורוזיה לפחות 10 שנים.

ציפוי ניקל על פלב"מ עמיד גם לאורך שנים רבות.

לפי דעתי עלייך לבצע שיקול כספי מה עדיף לך.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 האפשרויות מצויינות !

ציפוי אבץ עמיד בפני קורוזיה לפחות 10 שנים.

ציפוי ניקל על פלב"מ עמיד גם לאורך שנים רבות.

לפי דעתי עלייך לבצע שיקול כספי מה עדיף לך.

ציפוי אבץ עמיד בתנאי שאתה לא בסביבה שוחקת. מדובר בציפוי רך יחסית ולכן פגיע. מה שכן, פגיעה קטנה בציפוי לא תגרום לקורוזיה כי ההגנה שהוא נותן קיימת גם במרחק מסויים מהציפוי.

לאלומיניום הציפוי העדיף הוא אנודייז ונרוסטה לא צריך לצפות נגד קורוזיה.

היתרון של ציפוי ניקל על נירוסטה או אלומיניום הוא עמידותו לשחיקה.

ציפוי אבקתי זה שם מפוצץ לכלום כי תלוי במה מצפים. יש אבקות החל מאפוקסי ועד לציפויים מאוד קשים וחזקים. מה שמשנה זה לא התהליך אלא סוג הציפוי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציפוי אבץ עמיד בתנאי שאתה לא בסביבה שוחקת. מדובר בציפוי רך יחסית ולכן פגיע. מה שכן, פגיעה קטנה בציפוי לא תגרום לקורוזיה כי ההגנה שהוא נותן קיימת גם במרחק מסויים מהציפוי.

לאלומיניום הציפוי העדיף הוא אנודייז ונרוסטה לא צריך לצפות נגד קורוזיה.

היתרון של ציפוי ניקל על נירוסטה או אלומיניום הוא עמידותו לשחיקה.

ציפוי אבקתי זה שם מפוצץ לכלום כי תלוי במה מצפים. יש אבקות החל מאפוקסי ועד לציפויים מאוד קשים וחזקים. מה שמשנה זה לא התהליך אלא סוג הציפוי.

תגובה לעניין

+1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...