Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה באמת מערכת זולה, בסיסית, יקרה ומאוד יקרה.

RomanX
שימו לב! השרשור הזה בן 6020 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

החלתטי לירשום את התרד הנ"ל בגלל שבערך כל יומיים אני ניתקל בשאלות של "מערכת בשווי 1500 שקלים" או "תמליצו על מערכת אכותית ב תקציב של 2000 ש"ח" או "מה מחיר של רמקול איכותי"!

"איכותי" מה זה אומר? אני רוצה לחדד משהו מילה "איכותי" זה דומה לשאלה "האם מיצובישי היא טובה או לא?" מה זאת אומרת טובה או לא? כל אחד בוח לעצמו האם זה טוב לו. זה מובן לכולם רק שאנשים שוכחים מזה מתי שהם שואלים שאלות מוגים כאלה. או שסיבה היא ניסוח לא נכון של שאלה.

בקיצור אחת ולתמיד זול יקר ובינהם.

1. מערכת זולה יכולה לעלות מינמום 500 ש"ח ועד 1000 ש"ח

מערכת הזאת כוללת רכיבים לא איכותיים במובן של כולם זה חברות זבל סיני שאגב עטבדים אבל עובדים לא טוב. לא נישמעים טוב לא נוחים בתיפעול והנתונים שלהם זה סתם חתיכת נייר שאפילו לא קשור למוצר. רדיו דיסק ב 400 ש"ח מנגן MP3 של איזה MATRIX או משהו דומה איך זה יכול ליהיות איכותי? ? זה לא! רמקול ב איזה 200 ש"ח לקדימה ו איזה 250 לאחורה. אני עוד לא דיברתי על התקנה שעולה 15% שווי ממנה. זה תקציב של 950 ש"ח + התקנה במקרה הטוב זה 150 ש"ח. מה אומרים זה מערכת איכותית. לא זה מערכת הכי זולה שיכולה ליהיות והיא זוועה.

רק לא להתחיל אם "ואם אני לא רוצה לבזבז הרבה כסף" זה לא קשור לא רוצים לבזבז אז אל תיקנו. תסעו אם MP3 ב 250 ש"ח ואוזניות.

פשוט לבקש הצעה! אין מה להציא פה. הכל חרא ואתם מודעים לזה.

אני רק רוצה להודיע לאנשים, לתת אינדיקציה בערך כמה זה יכול לעלות.

2.מערכת בסיסית נעה בין 2000 ש"ח ועד 5000 ש"ח כן כן זה מערכת בסיסית.

שזה רדיו דיסק של חברה מוכרת דוגמת פיונייר, קנווד, אלפיין, קלריון. כל החברות האלה מייצרות גם מכשירים ברמה בסיסית של 600- 1000 ש"ח. אבל האיכות שלהם היא סבירה ו הם נוחים לשימוש כי לחברות יש מוניטין גדול והם יודעים מה הם עושים.

אז רדיו דיסק ב 800 ש"ח לדוגמה. רמקול קומפוננט ב 500 ש"ח רמקול אחורי 6על9 והכל יחובר למכשיר רדיו דיסק.

זה מערכת לא רעה אבל זה רחוק מליהיות מערכת בינונית פלוס. הז 70 אחוז מהמדינה שלנו.

המערכת יכולה ליהיות גם בנויה ממגבר חמוד ב 1300-1500 ש"ח, לדוגמה מק אודיו או JBL או משהו בסיגנון. קומפוננט ב 1000 ש"ח + כמו מורל דוטק, אינפיניטי רפרנס וכאלה רדיו חמוד ב 1000 ש"ח, של פיונייר 4900 וסאב ב 1000 ש"ח של חברות כמו JL ו פניקס גולד סידרות נמוכות. יוצא בערך 4500 + התקנה שזה 500 ש"ח. זה מערכת בסיסית+ ב מחיר של 5000 ש"ח.

3. מערכת יקרה יחסית שזה כבר תקציב של איזה 15000 או 20000 ש"ח.

המערכת בנויה מלינים בינוניים גבוהים. לדוגה מורל הייבריד או אלייט. פוקל K2P המחירים של סטים כאלה מ 2000 עד 3500 ש"ח.

מגברים: זה יכול ליהיות מגבר 4 ערוצים + מגבר מונו בלוק. לדוגמה מגבר של פייז RS4 במחיר של 2400 ש"ח או שזה יכול ליהיות מגבר של זטק סידרה גבוה שיכול לעלות 5000 ש"ח. המונו יכול לעלות סביבה 3000 ש"ח לדוגמה של הייפוניקס או של רוקפורד. חברות לא חסר. נשאר סאב וופר במחיר סביב ה 2000 ש"ח. כמו JL W3 לדוגמה או פוקל KX33 שעולה 2500 ש"ח.

הגענו לסכום של כ 12000 ש"ח חיווט יכול לעלות סביב ה 1000 ש"ח. למערכת כזאת צריכים כבר לעשות איטום לפחות של דלתות שזה עוד איזה 500 עד 1000 שקלים חדשים! אנחנו קרובים לסכום של 15000 ש"ח.

עוד לא דיברנו על עלות של התקנה או בניות למידים. בקלות אפשר להגיע ל 20K.

4. מערכת ברמה סופר יקר יכול יכול להגיע גם ל100K כן אנשים ל100,000 ש"ח

מדובר על סטים ומגברים שעלותם היא עשרות אלפים.

לדוגמה HU של קלריון דגם HX-2 שעולה קרוב ל 12,000 ש"ח

כמו לדוגמה סט החדש של פוקל אוטופיה בי אי שהמחיר שלהם קרוב ל 12,000 ש"ח

מגבר כמו ברקס שיכול לעלות 10,000 ש"ח.

סאב שיכול לעלות כ 5000 ש"ח וגם יותר.

הגענו כבר ל 40,000 ש"ח לא כולל בניות, חיווט, התקנה.

החיווט בהתאם יש חוטים שעולים 100 ש"ח למטר שזה בערך 16 מטר. רק חוטי רמקולים יכולים לעלות 1600 ש"ח.

כל החיווט יכול להגיע ל 3000 או 4000 ש"ח.

בניות והתקנה יכולים לעלות עשיריה.

אנחנו קרוב ל60000 ש"ח. זה עוד לא הכל.

יש עוד הרבה תוספות ושיפורי חשמל כמו מצברי פריקה מהירה של אופטימה שעולה סביב ה 1500 ש"ח. וזה לא הכל.

קולטים?

ערב טוב לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן לי מערכת בסיסית ואני מרוצה!

ומערכת שעולה 100000 ש"ח, שכחת לציין איטום!

עם מוצרים כאלה חייב איטום.

לדעתי להשקיע סכומים כאלה זה יותר מידי, רק לאנשים שאין להם מה לעשות עם הכסף.

Kia Sportage, 2014 

Mazda 3,  2010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי להשקיע סכומים כאלה זה יותר מידי, רק לאנשים שאין להם מה לעשות עם הכסף.

זה מה יש.

החיווט בהתאם יש חוטים שעולים 100 ש"ח למטר שזה בערך 16 מטר. רק חוטי רמקולים יכולים לעלות 1600 ש"ח.

כל החיווט יכול להגיע ל 3000 או 4000 ש"ח.

בניות והתקנה יכולים לעלות עשיריה.

אנחנו קרוב ל60000 ש"ח. זה עוד לא הכל

יש לך שם עוד 40K לאיטום :)

אתה רוצה בסיסית ותיהיה מרוצה? קח אותה..

אתה רוצה מערכת ברמה טובה ומוכן להשקיע? בבקשה זה עניין שלך.

רק שיהיה שם לכל דבר. כי המלצה על מערכת קומפלט ברמה "אכותית ,פצצתית, לגבות" ב 1200 ש"ח תקציב, לא יכול ליהיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שיהיה שם לכל דבר. כי המלצה על מערכת קומפלט ברמה "אכותית ,פצצתית, לגבות" ב 1200 ש"ח תקציב, לא יכול ליהיות.

זה כל אחד יכול להבין.

Kia Sportage, 2014 

Mazda 3,  2010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סאב 5K למערכת יקרה ?

זה גרושים , באמת אני מתכוון לזה , אם היה לי 100K למערכת היה בא סאב לפחות ב15K אם לא 2.

קיצור העיקר הכוונה לא נתפס בפסה .

סידור נחמד בראש (לחדשים יותר)

תודה רבה

יעקב

pioneer 5050+dellD820 CarPC .Focal Utopia Mid - Focal utopia tweeter - Focal Utopia Woffer @ CrossOver Utopia .JBL 75.4 .EARTHQUAKE 1142 rms @ 3ohm . The Monster : JL W7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם שוכחים גם את נושא הרכב עצמו והתחזוקה שלו - תשתיות, אלטרנטור ושאר ירקות.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כל אחד יכול להבין.

כנרא שלא כולם. השרשור לא בישבילך אולי. ובטח לא בשבילי.

סאב 5K למערכת יקרה ?

זה גרושים , באמת אני מתכוון לזה , אם היה לי 100K למערכת היה בא סאב לפחות ב15K אם לא

צריך גם לימצוא כזה ולא סתם ליזרוק כסף ביגלל שיש לי. סאב ב 5K ש"ח למערכת שתישמע טוב זה בהחלט סביר וזה לא קשור ל 100K

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק כמה הערות קטנטנות בשוליים :

נגן MP3 שעולה 250 ש"ח הוא נגן מדבקה , יש אחד כזה שפשוט בא עם אוזניות של שור שהפסיקו לייצר , אז בגלל האוזניות שווה לקנות את הנגן (וד"א היבואן מתמחר את הנגן ב50 ואת האוזניות ב200 ). כך שאלא אם כן נגן בשבילך זה זכרון פלאש על USB , אין נגן טוב בפחות מ500 ש"ח

לדעתי רמת הבסיס של מערכת טובה זה בערך 7000 ש"ח וצריך לשים גם כ3000 ש"ח על איטום והתקנה ע"י מישהו טוב

זהו בגדול

ולאמיל221 אני מציע שלא תחליט לאנשים מה לעשות בכספם . כי עם כול הכבוד רוב העשירים באמת לא באים לפורום , הם פשוט מסמנים V על האופציות שהמוכר נותן . ואלו שמשלמים 100K ויותר על מערכת , יודעים היטב למה הם משלמים . זה שאתה לא מתחבר לזה , זה רק אומר שאתה לא מבין מה זה להיות אודיופיל . כי במערכות ביתיות סכומים כאלו זה לעיתים רק רמקולי סטריאו .

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רומן,

בסופו של דבר אתה מנסה להגדיר משהו שנמדד מנקודת מבט אישית של כל אחד, בין אם זה ע"פ יכולת כלכלית או בין אם זה ע"פ שאיפות וחוסר התפשרות.

מערכת בינונית אבל טובה שזה פחות או יותר מה שאני חושב שיש לי אצל יהודה נחשבת לקצת פחות מבסיסית ועוד אם אני לוקח בחשבון שאני נוסע ברכב יפני שנת 96 לפני שהם התחילו ליצור בודי קצת יותר מבודד - אז בכלל יש כאלה שלא יורקים לכוון שלי.

יהודה - אני לוקח אותך בתור דוגמא לדמות ה"לא מתפשר" וזה לא קשור בגרוש לכיס שלך אלא להשקפת העולם.

מבחינתי, אין לי ממש צורך נפשי לשדרג את המערכת בהרבה מעבר למה שהיא עכשיו כי הגעתי כבר מזמן למצב שאני מסופק ממנה, עכשיו אני רק עושה שיפורים קוסמטיים בשביל עוד קצת "מיץ" וקצת תעסוקה שעושה לי טוב.

אבל מישהו אחר יבוא ויגיד אני לא מוכן להתחיל אם כאלה רכיבים בזמן שמישהו אחר יגיד שזה יותר מידי וזה מטורף.

אני מאמין שהגדרת את הממוצע הקיים בשוק לא רע - אבל בשביל אנשי החיידק, זה דבר אישי לדעתי.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק כמה הערות קטנטנות בשוליים :

נגן MP3 שעולה 250 ש"ח הוא נגן מדבקה , יש אחד כזה שפשוט בא עם אוזניות של שור שהפסיקו לייצר , אז בגלל האוזניות שווה לקנות את הנגן (וד"א היבואן מתמחר את הנגן ב50 ואת האוזניות ב200 ). כך שאלא אם כן נגן בשבילך זה זכרון פלאש על USB , אין נגן טוב בפחות מ500 ש"ח

לדעתי רמת הבסיס של מערכת טובה זה בערך 7000 ש"ח וצריך לשים גם כ3000 ש"ח על איטום והתקנה ע"י מישהו טוב

זהו בגדול

ולאמיל221 אני מציע שלא תחליט לאנשים מה לעשות בכספם . כי עם כול הכבוד רוב העשירים באמת לא באים לפורום , הם פשוט מסמנים V על האופציות שהמוכר נותן . ואלו שמשלמים 100K ויותר על מערכת , יודעים היטב למה הם משלמים . זה שאתה לא מתחבר לזה , זה רק אומר שאתה לא מבין מה זה להיות אודיופיל . כי במערכות ביתיות סכומים כאלו זה לעיתים רק רמקולי סטריאו .

מסכים איתך וגורע ממך

במערכות ביתיות יש סביבה אופטימלית להצבה של כול אלמנט

ברכב כידוע לך - לא

לדעתי יש גבול מסויים בכסף שהאדם שהתקין לא יחוש הבדל ממשי בסאונד אלא הבדל פסיכולוגי בגלל שיש לו ככה וככה וגם ההוא זה הדה - בסט ויקר מאוד

גל (לאיפה נעלמת?) סיפר שיש לו סט של הדוטק והוא מרוצה פעמיים - פעם אחת (והחשובה) שהסט מספק לו את כול ההנאה שהוא צריך ופעם שניה - שהוא הגיע לסיפוק מלא ב1000 ש"ח

וזה בחור שמבין כמו שאתה יודע

אני הרגשתי כך עם סט פשוט של JBL בכיוונים נכונים נהיינתי מאוד ולא היה חסר לי כלום (וכמו שכתבתי אז היו אצלי הרבה אנשים שנהיינו לא פחות)

כלומר - לדעתי אפשר ללכת על סט בסיסי עם מגבר טוב ואיכותי ולהגיע לתוצאות מספקות אם לא מרשימות

בסאונד לבית אני לא אתווכח איתך מכיוון שאין לי ניסיון ממשי בתחום הזה

לבחור שיש לו כסף כמו מים וזו לא אופציה ולא שיקול - תלך על הכי טוב - בטוח תהנה

לבחור בעל תקציב מוגבל - תלך על ההמלצה שלי - תהנה לא פחות

בברכת חג שמח ושנה טובה

אלעד

מי שמפחד מאחד לא מפחד מאף אחד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני די מסכים עם אלעד..

אחרי הכל מדובר ברכב.. ולעולם, אבל לעולם השמיעה ברכב לא תהיה אופטימלית. הרכב תמיד בתנועה ויש מסביב המון רעשי רקע של כביש ובאלאגן שלם..

אני מאמין שאת האודיופיליות אפשר לשמור לשמיעה בבית , בנחת, עם כורסא נוחה בחדר סאונד מבודד ולעצום את העניים לתוך המוסיקה.. ברכב , אני מסתפק בפחות מזה. בהרבה פחות.

אחרי שתי גניבות (יותר נכון נקיון) שעשו לי למערכות שהיו לי הגעתי למסקנה שאני יורד מהעניין של להשקיע אלפים.. פשוט נמאס.

אני משקיע רק בדברים שאי אפשר לגנוב לי ואם אני כן שם משהו גניב , אני דואג לפחות שהוא לא יעלה הרבה.

קומפוננט קדמי - אפשר להשקיע. חומרי איטום - בוודאי. יחידת ראש - היא אפשר להגיד מרותכת אצלי לרכב, כמעט בלתי אפשרי לפרק אותה כרגע. נשאר לי רק לשים מגבר וסאב - אני מתקצב אותם עד 2000. לשניהם. בייבוא מארה"ב כי בארץ אני אקבל סרטן לפני שיימכרו לי במחיר הזה..

לא מתיימר להיות מומחה באודיו לרכב. אבל לומד כל יום משהו חדש..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אחד שיעשה מה שטוב לו ושיבושם לו. חלאס עם זה כבר להגיד לאנשים "ב-1500 ש"ח לא תמצא משהו נורמלי ותשמע על הפנים". עדיף את הרמקולים המקוריים של הלאנסר שנת 92 שלו? לא. אז דיי. יש כאלו שמשקיעים המון וזה לא מספיק להם ויש כאלה שמשקיעים קצת ומספיק להם. ולא משנה כמה תגידו ותבקשו תמיד יצוצו שאלות ה-1500-3000 למערכת.

ויודעים מה? אני בעד. כן, מה ששמעתם. תעשה חיפוש אומרים לו? אז עשה. ואם לא התאים לצרכיו? בקיצור הבנתם.

לטעמי שירשור מבוזבז (אבל זה לטעמי) כי זה שטות לבוא ולהגיד שמערכת ב-1000 היא זולה ומערכת ב-100K יקרה. מי קבע? אתה? מה באת להגיד בזה? ולא אני לא בא להתנגח, פשוט נראה לי מגוכח משהו.

גיא.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכת שלי כיום ללא בניות וכל מיני גאדג"ים שווה 30 35 אלף החנות סטנדרטית!!!

זה מערכת מושקע ויש גם יותר מושקעות פחות מעניין אותי הבניות "הצעקניות"

יותר בקטע של בניות איכות אסטטיקה וכדומה

:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת ב 1000 ש"ח היא זולה ומערכת ב 100K היא יקרה. זה הכל. מה יותר טוב זה כבר אין לי זכות להגיד. אבל מערכת בינונית פלוס ב1500ש"ח שתכלול רדיו דיסק ורמקולים ומגבר, זה בלתי אפשרי. כי רק רדיו דיסק סביר עולה 600 ש"ח נישאר כבר 900! מה אתה יכול ליקנות ב 900? זה המחירים בארץ אין מה לעשות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו בסדר, אבל מה באת להגיד בזה? כולם יודעים את זה :roll:

חוץ מזה שבשביל מיליונר מערכת ב-100K תהיה זולה, כמו שלי מערכת ב-1K תהיה זולה. אבל בשביל אחד כמוני מערכת ב-100K תהיה יקרה, כמו שלמישהו אחר גם מערכת ב-1K תהיה יקרה. זה לא העיניין לבוא ולהגיד זה יקר זה זול. תלוי מאיפה אתה מסתכל על זה.

גיא.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6020 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...