Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תביעות קטנות, על חוב כספי בגין עבודה, איך מי כמה למה

אור .ס.
שימו לב! השרשור הזה בן 6055 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, הייתי מועסק ע"י אדם שלא נאמר כעת מה אני חושב עליו

נשאר ביננו חוב כספי של 1800 ש"ח לערך, המשטרה לא מוכנה לקבל תלונה על הונאה, אמרו לי ללכת לתביעות קטנות.

לפני שאני מתחיל להתעסק בדברים אסורים, הייתי מעוניין לנסות את העניין בתביעה, יש לי את השם שלו + ת.ז + מספר טלפון, האם זה מספיק לתביעה ? אין לי תלושי משכורת ממנו, או כל הוכחה שהוא חייב לי כסף.

כמה עולה לפתוח תיק בתביעות קטנות ? איפה עושים את זה (אני תושב חולון)

תודה, אור.

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי תלושי משכורת ממנו, או כל הוכחה שהוא חייב לי כסף.

הייתי מציע לך לגבש ראיות נגדו לפני שאתה פותח בתביעה, שלא תגיע למצב שתבעת ואין לך איך להוכיח.

אם אין לך תלוש, כדאי לך לנסות ולמצוא לפחות כמה עדים (אולי כאלה שעבדו ביחד איתך, אנשים שיודעים שעבדת אצלו וכו').

תנסה אולי להשיג הקלטה של שיחת טלפון שבה אתה גורם לו לומר שאכן עבדת אצלו והוא צריך לתת לך את הכסף - זה גם יכול לעזור.

אם אני זוכר נכון, לפתוח תיק בתביעות קטנות עולה 36 ש"ח.

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר לשאלה הנ"ל, אתה צריך להתחיל לעבוד מסודר עם חוזים והסכמים כתובים.

אני שם לב שאתה פותח הרבה שרשורים כדי לקבל עצות איך להיחלץ מצרות שעם קצת תשומת לב היו יכולות להיחסך...

(רק לאחרונה היה עניין הבעלות המשותפת על רכב)

בנוגע לשאלתך, זאת מלה שלך מול מלה שלו, ומכיוון שאין לך שום הוכחה, זה יהיה קשה.

אני גם לא חושב ששווה להסתבך בשביל סכום כזה...

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל, תקשיב, הוא עקץ ממני חודש שכ"ד, או בוא נאמר בערך 25% מהמשכורת החודשית שלי, זה לא בא ברגל, אני בטוח שלא כדאי לי להסתבך בפלילים בשביל הכסף הזה, אבל אני די זקוק לו בדיוק בזמן הזה של מעבר דירה.

יש חבר טוב (זה שהאיסוזו שלו) שעובד אצלו ויודע מהפרשיה הזו, אני בספק אם הוא יסכים להעיד, שכן זה ידפוק לו את המקום עבודה.

תקשיב, זה פעם שניה בחיים שמישהו עושה לי קטע על כסף, יש אדם שעבדתי אצלו בשיפוצים עד היום הוא חייב לי 200 ש"ח אבל זה לא סכום ששווה את הנסיעה בכלל לפתוח תיק אז עזבנו, הפעם אני לא אוותר ממש בקלות, אבל למדתי ועכשיו אני עובד בצורה מסודרת יש תלוש יש אבא אמא לעסק והכל.

לאן ניגשים בשביל לפתוח תיק תביעה ? אם לא נצליח לפחות ניסיתי, אח"כ נעבור לדברים לא יפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז תנסה לפחות להשיג הקלטה כמו שתיארתי בתגובה הקודמת.

כדי לפתוח תיק, גש לבית המשפט לתביעות קטנות באיזורך ובקש לפתוח תיק.

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי איך להשיג הקלטה, כשאני מתקשר הוא שומע שזה אני ומנתק את הטלפון בפנים, אם אני אצליח לאתר כתובת שלו, אז אני אולי אוכל להתעמת איתו פנים מול פנים ולהשיג הקלטה, או לחלופין שזה יגמר לא טוב (מה שבדר"כ קורה לי) ואז כבר לא יהיה צריך הקלטה.

אם למישהו יש רישומון של 2006 או 2007 ויוכל לעזור לי באיתור זה יהיה נחמד, תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה זקוק לראיה.

וכדאי שתפנה לבית הדין לעבודה, ולא לתביעות קטנות. להם הסמכות לפסוק בנושא.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תומר ברמת העקרון יש תלוש רק לא אצלי ביד, שהתחלתע לעבוד מלאו לי טופס כמו שצריך והכל.

אלירןף גם אמא שלי אמרה לי בית דין לעבודה וזה אבל אני לא יודע מי נגד איפה ואיך פונים, כל מה שמצאתי זה אתר של גוב.איי.אל שלא ממש הועיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הכל כחוק מבחינתך (לא עובד בשחור), גש לרואה חשבון שלו ובקש את התלושים המגיעים לך.

עם התלושים האלה תוכיח שעבדת, אגב גם אם אין תלושים, זה לא אומר שלא עבדת אלא רק שיהיה לך יותר קשה להוכיח.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת סדר בבלאגן, אני כבר עברתי את התהליך ואשמח לעזור לך.

קודם כל, מדובר בעבודה או בבעל הבית (ראיתי שהזכרת שכ"ד)

דבר שני, באם מדובר בעבודה, וקיבלת משכורת - איך קיבלת ? הפקדה? צ'ק ? שחור?

דבר שלישי, זה שאין לך תלוש לא אומר דבר, הוא חייב להנפיק לך אחד, עצם זה שלא הנפיק לך - הוא נגד החוק ויעזור לך במשפט כנגדו.

בית משפט לעבודה תומך מאוד בעובדים , בערך 80% יותר מבמעסיקים. זה בית הדין היחידי במדינה שבאמת מבין לליבך !

האם הוא מכחיש שעבדת אצלו בכלל ? , זאת אומרת האם יש אפשרות להקלטה בסגנון:

אור: רגע מה לא אהבת שעבדתי !? תן לי דוגמא אחת.

מעביד: שום דבר, הכל אתה לא עושה כמו שצריך

אנא מלא את הפרטים החסרים, ואשמח לעזור לך הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלירןף גם אמא שלי אמרה לי בית דין לעבודה וזה אבל אני לא יודע מי נגד איפה ואיך פונים, כל מה שמצאתי זה אתר של גוב.איי.אל שלא ממש הועיל.

כאן יש גם מספרי טלפון, כתובת ושעות קבלת קהל.

http://elyon1.court.gov.il/heb/cv/fe_html_out/courts/details/902.htm

למיטב זכרוני, אתה לא זקוק לעורך-דין כדי להתחיל בתהליך. מה גם שאתה יכול לפנות להסתדרות העובדים הכללית כדי לקבל יעוץ משפטי.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, קיבלתי ממספר אנשים פרטים עליו כולל מגורים, בתקווה שזה עדכני, אני אבדוק את הסיפור הזה היום בלילה כשאסיים לעבוד.

בכל מקרה התכנית שלי היא כזו:

יש לי מכשיר הקלטה, מחר אני מתכנן להתקל בו (אם לא בבית אז באחד מהסופרים אני אמתין לו יש לי את כל היום), כמובן עם מכשיר הקלטה פעיל בשביל להפיל אותו, אחרי החג אני אגש לבית הדין לעבודה.

עדכונים מחר אני מקווה, תודה.

הוא חייב לי יתרת משכורת מחודש 7 ע"ס 690 ש"ח + משכורת של חודש 8 מה שעבדתי שזה 1134 ש"ח, הוא אמר לי בהתחלה כשאיימתי עליו בתביעה שאני פשוט אחכה והוא יתן לי את היתרה של חודש 7 ביחד עם חודש 8, אח"כ הוא לא רצה לתת לחבר שלי את הכסף הוא אמר שהוא צריך להחתים אותי על מסמך שאין לי טענות נגדו ותביעות איתו, אבל אז הוא נעלם.

הוא יודע שאני הולך לתבוע, אין לי מושג מה הוא מכין לי כנגד זה, מעבר לזה הבנתי שהוא מהטיפוסים שאם אני אפתח את הפה שלא במקום אז יהיה לי תלונה במשטרה על איומים (משתכנז משהו קוראים לזה), לכן הדרך איתו היא רק בתביעות.

כסף הייתי מקבל ממנו בצ'ק, ככה יש לי את הת.ז שלו בעצם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...