Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כ"כ מסובך למצוא סיוויק 96-7 עם ABS? או: יש אופציות אחרות?

aa123
שימו לב! השרשור הזה בן 6059 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר שלושה חודשים שאני מחפש את הרכב הנ"ל אבל מתעקש על ABS. מסתבר ש-ABS בסיוויק זה דבר מאוד נדיר. (או כמו שאמר איזה ערס שפגשתי: "לא יודע מה אתך אחשליגבררר אבל אני מעדיף סאן-רוף".)

אז מה אפשר למצוא ב-30-35, אוטומטי עם ABS? (רכב לאמא).

את האימפרזה והקורולה פסלתי, כי הן מתומחרות (די) יותר גבוה מהסיוויק, ללא כל הצדקה. לגבי המיצובישי כריזמה - אני מתלבט ונוטה לשלול, הייתה לנו סופר לנסר.

בחרתי את הסיוויק, לא רק כי היא חסכונית יחסית ל-1.6 (ככה הבנתי מאחרים. לי הייתה 93 ידנית והייתה מ-א-ו-ד חסכונית), אלא גם כי היא די זריזה.

נק' נוספת (ולא קשורה): אימי אישה לא גבוהה וישיבה קרוב להגה מעניקה לה ביטחון (ובעצם הכרחית, כדי להגיע לדוושות ולא 'לנעול' מפרקים). יש איזו בעיה עם כריות אויר, שלא נזדקק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעל הונדה סיביק בדימוס, אני יכול רק לומר לך, שבטווח מחירים הנ"ל ישנן אלטרנטיבות טובות בהרבה.

הסיביק, אמנם זריזה ואמינה ביחס למשפחתומטיות של אותה תקופה, סחירה מאד עקב ביקוש רב ע"י ערסים למינהם שבטוחים כי שיפורים פלסטיים למינהם יכולים לשלוח אותם להתחרות ב- F1!

הישיבה ברכב מאד נמוכה!!! נוחות הנסיעה אינה משהוא כלל (בלשון המעטה) כנ"ל לגבי הבטיחות.

מחירי הביטוח מאד יקרים בהשוואה למפשחתיות אחרות וכנ"ל לאחזקה השוטפת במוסכים מורשים!

בתקצביך, דווקא כן היייתי בוחן את אופציית הקורולה (לטעמי, אני לא בטוח שהיא מתומכרת גבוה מהסיביק), היא תיהיה לא פחות אמינה מהסיביק, נוחה יותר וסביר להניח ששחוטה פחות...

אופציות נוספות: סיטרואן קסרה משנתון גבוה ככל האפשר, מינימום כסף למקסימום רכב שמתומכר ברצפה, עדיפות גבוהה לגיר ידני, עקב אמינות מפקפקת של האוטומטי.

פג'ו 306, שוב עדיפות לידנית!

אופציה נוספת ששווה לבחון- פורד פוקוס משנתון 2000, עם תוספת קטנה בתקציב יתכן וניתן יהיה לרכוש אחת שתהווה תמורה מצויינת לכספך!

בהצלחה

עידן

Black Nissan JUKE TEKNA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

40 זה לא רחוק מ-35.

ופוקוס שנת 2000 טובה יותר בכל פרמטר מהונדה סיוויק (פרט למשיכת שוטרים ופרחות, וגם את זה אפשר לסדר עם 200 שקל וביקור במח' תוספות מאולתרות באוטו-דיפו).

תנוחת הישיבה בפוקוס גבוהה ונוחה, הרכב נוח עשרות מונים וגם לא מרגישים שיושבים "על הכביש" כמו בסיוויק.

המנוע והתיבה נותנים ביצועים טובים דיו לכל נהג, צריכת הדלק סבירה בהחלט, ואינה נחשבת לאחת ה"זללניות" (ראה יונדאי אקסנט), בטיחות עדיפה ושנתון יותר גבוה.

כל זה לצד תמחור נמוך ואמינות מצויינת יתנו לך את החבילה הכי טובה שאפשר.

וכל זה בלי להזכיר בכלל את ההנאה בנהיגה בפוקוס לעומת הסיוויק.

אז תאמין לי, שווה לך אפילו לחכות קצת עם הקנייה ולגרד עוד 5K ש"ח (יותר משמרות החודש, פחות הוצאות).

האאא... ובלי קשר, הכריזמה היא בכלל לא דומה או מזכירה את הסופר לנסר, הדימיון מתחיל ונגמר בסמל ואין להן שום דבר מהמשותף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שידוע לי הסיוויק האוטומאטית בשנתונים הנ"ל (125 כ"ס) דווקא נחשבת לזללנית ביחס לאחיותיה

היפניות עקב היותה חובבת סל"ד גבוה.

להערכתי מבחינת צריכת דלק ביפניות הסדר הוא כזה ( מהחסכונית לשתיינית):

1. קורולה ( כוח זמין רב, וסל"ד שיוט נמוך) (1993-1997)

2. לאנטיס ( מנוע 1.6)

3. אימפרזה ( חלשה ביחס לשאר)( צורה ישנה )

4. סיוויק

5. סופר לאנסר.

דיון זה מתייחס ליפניות 1.6 אוטומט עם קילומטראג' סביר ונהג ממוצע.

תקנו אותי אם אני טועה...

--" האוטו הזה לא רואה מוסך אני אומר לך ..."

--." ישראלי זה לעקוף מימין 10 מכוניות, לחתוך נתיבים, לצפור ולקלל בעצבנות כשאתה בכלל לא ממהר לשום מקום."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שידוע לי הסיוויק האוטומאטית בשנתונים הנ"ל (125 כ"ס) דווקא נחשבת לזללנית ביחס לאחיותיה

היפניות עקב היותה חובבת סל"ד גבוה.

להערכתי מבחינת צריכת דלק ביפניות הסדר הוא כזה ( מהחסכונית לשתיינית):

1. קורולה ( כוח זמין רב, וסל"ד שיוט נמוך) (1993-1997)

2. לאנטיס ( מנוע 1.6)

3. אימפרזה ( חלשה ביחס לשאר)( צורה ישנה )

4. סיוויק

5. סופר לאנסר.

דיון זה מתייחס ליפניות 1.6 אוטומט עם קילומטראג' סביר ונהג ממוצע.

תקנו אותי אם אני טועה...

אתה טועה הסיוויק למרות שהיא עם 125 כ"ס המנוע עם תיזמון שסתומים משתנה ומתקדם מאוד, וצריכת הדלק שלו נמוכה יחסית לשאר המשפחתיות.

בכלל הסדר ברשימה שלך ממש אבל ממש לא נכון האימפרזה ממש לא חיסכונית בדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן ואתה צודק בקשר לסובארו , מנוע בוקסר בשילוב עם חוסר בזמינות כוח עלול לגרום לעצבנות וללחיצות יתר...

בגלל זה סייגתי ואמרתי שאתם מוזמנים לתקן אותי , אולם לגבי ההונדה ידוע לי ממכרים שהחזיקו את הרכב

על צריכה גבוהה אוליי בגלל הפיתוי " לבחון" את המנוע ולהינות ממנו...

סה"כ זה גם משתנה במהירות שיוט ( נניח 120 קמ"ש ) לעומת עירוני ותלוי בעיקר באופי הנוהג ברכב,

לרוב מי שיצא ראשון מהרמזור, גם יגיע ראשון לתחנת דלק...

--" האוטו הזה לא רואה מוסך אני אומר לך ..."

--." ישראלי זה לעקוף מימין 10 מכוניות, לחתוך נתיבים, לצפור ולקלל בעצבנות כשאתה בכלל לא ממהר לשום מקום."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה נוספת למחשבה -

לחבר הייתה סיויק מהשנים הנ''ל "עם ABS"

באחת מנסיעותיי על הרכב התחשק לי לבדוק את ה-ABS שאפלא ופלא נשאר קיים רק על הנייר.

הנורה לא דלקה - כנראה תיקון של אלפי שקלים- יותר פשוט לנתק נורה :|

אין לי מושג אם זה מדגם מייצג.

porsche 914,2.0,1970

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6059 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...