Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אחרי הרבה התלבטויות... קניתי איביזה טורבו

נהג רגוע
שימו לב! השרשור הזה בן 6065 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי בערך 3 שנים בפורום, עשיתי את הצעד וקניתי לי את הרכב הספורטיבי הראשון שלי. מאז גיל 17 אני קורא על מכוניות ועכשיו אחרי הרבה שנים ונסיון, רכשתי לעצמי אחת.

לא היה לי קל לבחור. התקציב לא גדול, לכל רכב יש יתרונות אבל גם חסרונות, וכמו שנאמר פה רבות, רק מקריאה ובלי לנהוג אי אפשר לדעת מה מתאים לך. אז החלטתי להעיף את ה 406 האוטומטית והעגלתית ולחפש משהו יותר ידני ויותר מתגמל:

בשנה האחרונה ראיתי הרבה מאוד רכבים ספורטיביים:

306 S16

306 XSI עם 8 שסתומים

גולף VR6

206 GTI

פונטו HGT

אאודי A3 1.8T

קליאו ספורט

איביזה טורבו

בגדול, כל מה שרשמו עליהם נכון, אבל הנה סיכום קצר של התחושות שלי:

306 S16 - התאכזבתי. 155 כ"ס עם סעפת משתנה, אבל בפועל האוטו פשוט לא הרגיש כזה חזק, למרות אגזוז וצ'יפ. לא רציתי להוציא הרבה מעל המחירון בשביל אוטו שלא ממש מרגישים את היכולת שלו בנסיעה רגילה.

306 XSI שני ליטר 8 שסתומים - לא התאכזבתי. האוטו באמת מרגיש כמו 123 כ"ס. סוחב טוב, אבל לא יותר מזה.

גולף VR6 - צורה מיושנת ונבלעת בים הגולפים הישנות, הפנים מיושן מעט, יציבות שלא נותנת תחושת בטחון במהירות גבוהה, כוח בשפע. לא מהנה. אוכלת דלק.

206 GTI - לא מאוד חדה, לא ממש חזקה, האוטו מאיץ בקלות, רץ, אבל לא מלהיב. פלסטיקה לא התיישנה כלכך טוב. יקרה.

פונטו HGT - כמו ה 206 GTI רק קצת יותר אנמית בסל"ד נמוך, הגה קל כמו מים.

אאודי A3 1.8T - עם 150 כ"ס - לא ממש ספורטיבית, בתקציב נכנס רק מודל עם 170,000 ק"מ, פלסטיקה התיישנה די רע, אבל האוטו רץ ומאיץ במין קלילות "מעליבה" ממש.

קליאו ספורט - דור ראשון , אוטו מופרע לגמרי, (משופרת קלות), ממש כמו מכונית מרוץ קטנה וזריזה על כביש ציבורי, כוח מתפרץ במיידיות בכל לחיצה, ומסרב להגמר, שטוחה על הכביש, לוקחת סיבובים כמעט כמו קארט. גיר קצת מעצבן, קלאץ' קשה, סל"ד שיוט לא נינוח. תנוחת ישיבה דווקא בסדר (אני גבוה). מפתה להשתוללות.

איביזה טורבו - מודל 2002 סטנדרטית - מעט כסף לשנתון גבוה, מושבים קשים שאהבתי, תאורת מחוונים, מתגים ומחשב באדום מחמם, גיר חלק כמו חמאה, קלאץ' קל וחלק, מנוע ממש שקט, שיוט בסל"ד נמוך (100 קמ"ש בפחות מ 2500), מאיצה חזק ובקלילות. הגה קל לטעמי, איכות נסיעה טובה מאוד על כביש טוב מאוד. אבל איכות נסיעה מעצבנת על כביש בינוני ומטה.

בסופו של דבר, הקליאו והאיביזה נותנות מקסימום תמורה לכסף ואכן שתיהן נמכרות מעל המחירון. הקליאו היתה פשוט מוטרפת מדי בשבילי, נהדרת אם היה מסלול מרוצים בארץ אבל מכיוון שרוב נסיעותיי הן לעבודה וחזרה העדפתי רכב שיודע גם לנסוע 90 קמ"ש בשקט ובשלווה כשרוצים. כאן בעצם מתבטאת ההעדפה האישית שלי שגיליתי רק אחרי שנהגתי על הרכבים.

בסופו של דבר, התחדשתי באיביזה טורבו שנת 2002 יד ראשונה סטנדרטית לחלוטין. בלי תאונות ובלי החלפת חלקי פח. קומפרסיה זהה (לגמרי) בכל הצילינדרים וטורבו ללא הזעות.

הייתי מופתע בהתחלה מהכוח ה"ברוטלי" של האוטו כשהוא סטנדרטי. עכשיו כבר התרגלתי וזה לא נראה לי כזה חזק. ציפיתי גם לגלות שהאיביזה היא "אוטו קו ישר" ושההתנהגות היא "תת-היגוי תת-היגוי תת-היגוי" אבל אחרי שהאוטו זרק לי בלי שהייתי מוכן ומיד חזר לנתיב באלגנטיות ללא טלטולים הבנתי שזה לא בדיוק ככה. עם זאת ולמרות צמיגים בחתך 45 של האיביזה (פאלקן 512) לא היתה לי תחושת בטחון כמו שהיתה לי בפיז'ו 406 עם צמיגים בחתך 65, והרגשתי שאני לוקח סיבובים יותר לאט. הרגשתי כאילו האוטו לא סגור על עצמו על המגבלות. הוא אמנם לוקח את הסיבובים אבל מקפצץ קצת ולא נינוח ולא מרגישים בדיוק את המגבלות בהגה. מסתבר שהיו 2 ג'נטים עם דפיקה, (על אחד מהם עוד עלו בבדיקה), תיקנתי אותם בפרונט התחיה, אצל עמוס, והיה שיפור. בנוסף עשיתי גם כיוון פרונט ("פרונט התחייה") ושם סידרו המון דברים שלא היו מכוונים.

ביקשתי כמה שיותר קאמבר שלילי מקדימה וקיבלתי מינוס 0.75 מעלות במקום מינוס 0.3 שהיה. Toe קדמי כוון לאפס.

לצערי, הציר האחורי לא מתכוונן ויש לו התכנסות, toe in , של 0.2 מעלה לכל גלגל, וקאמבר שלילי של מינוס 1.5 מעלות.

התבאסתי מאוד לגלות שאין כיוון לקאסטר. חסרה לאוטו הרבה תחושה בהגה ולטעמי הוא קל מדי.

הציר האחורי מכוון חזק לטובת שיפור האחיזה- קאמבר שלילי ממש גדול ו toe-in שמגדיל את זוית ההחלקה של הגלגל האחורי יחסית לקו הפניה. דבר זה מסביר למה באמת לא קל לזרוק עם האיביזה, אפילו כשהגלגל ספייר המעפן מורכב מאחורה.

הכיוון פרונט שווה כל שקל- שיפור משמעותי בכל הפרמטרים: האוטו יציב יותר בכביש הראשי, גם תוך כדי סיבוב על שיבושים או גלים בכביש הוא לא זז מהכיוון שלו (קופץ אמנם אבל לא זז). האחיזה טיפה יותר טובה ומרגישים יותר איך העברות משקל משפיעות על קו-הפניה.

אז האמת- אם יכולתי הייתי שם את המתלים של הפיז'ו באיביזה. נוחים משמעותית, מרוסנים יותר למרות שנוקשים פחות, לא עולים ויורדים כמו נדנדה על אספלט גלי (בכביש שבעבר לא ידעתי אפילו שיש בו גליות). היתרון היחידי של נוקשות האיביזה הוא היכולת לשנות כיוון יותר בחדות וזויות גלגול סבירות. (יותר בחדות מה 406, כלומר בערך זהה ל 407).

בסופו של דבר, אני מאוד מאוד נהנה מהאוטו- הוא קטן ומשתחל לחניות, תענוג להחליף הילוכים ואפשר לשייט באבן גבירול על חמישי ב 1200 סל"ד, בשקט ובלי רעידות, ממש ללא מאמץ. האוטו עלה לירושלים עמוס באנשים, עם מזגן, בעליה תלולה, בהילוך חמישי הארוך, 70 קמ"ש, 1800 סל"ד, והאוטו פשוט דוחף ומגביר מהירות.

בנוסף, האוטו מצליח להעביר כוח לכביש אפילו תוך כדי סיבוב הדוק בצורה שממש הרשימה אותי לטובה, כמעט לא חשבתי שזה אפשרי להאיץ חזק כל כך עם הנעה קדמית. בקיצור, פשוט כיף. :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש! באמת מנוע מצויין 'יושב' לך מתחת למכסה מנוע :wink:

בעבר: יאריס TS , פולו GTI , לאון 4 20VT , קליאו ספורט MK1.

היום​: טסים לחו"ל כדי "לנהוג" מדי פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם התחדשת ברכב חדש וגם ייעצת לי לגביי איזה רכב עדיף!

תודה, שבוע טוב!

Golf GTi MK5: Revo Stage 2+ - Tein SuperStreet 2 - MILLTeK Performance Pipe - APR Hpfp

למכירה: איביזה טורבו 20VT.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתתחדש עשית בחירה לא רעה בכלל , מנוע מעולה עם פוטנציאל גבוה.

כבעל S16 306 הרכב שלי לפחות לא מרגיש לי חלש , הסחיבה חזקה מאוד וכוח שמתפרץ חזק מעל 4000 אלף סל"ד , לא יודע כמה נסעת על הרכב אבל מתחת ל-3000 או 3500 אלף טור אין מה לדבר כל כך על כוח , כל הכוח שלו נמצא בסלד גבוה .

בהקשר להתנהגות שלו אין מה להרחיב אני מניח שאתה יודע .

תהנה עם הרכב ורק טוב איתו .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש..!

סיקור נחמד.. הרבה מילים.. אבל מה עם תמונות?!

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!!!

ניראה שבאמת מצאת אקזמפלר מעולה (יד 1 ללא שיפורים).

עכשיו אם תרצה לשפר, תדע לפחות מאיפה אתה מתחיל.

שמור על האוטו ועליך :mm_yeah:

נשמח לראות כמה תמונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה ,גם אני מתלבט בין קליאו ספורט לאיביזה טורבו שבעתיד הקרוב אני אחליף.

:cry:IBIZA 20vT -נימכרה!:cry:

בחסדך רחם עליי,כוון אותי בצעדיי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהנה, האיביזה אחלה אוטו

גם הקליאו על 100 קמ"ש 2400 טור

ושקטה (אחלה מערכת פליטה)

ניראה לי שהסיבה שלא קנית אחת היא,כי לא מצאת משהו טוב/טוב והרבה מעל למחירון

פשוט קשה למצוא אחת סבירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר, הקליאו והאיביזה נותנות מקסימום תמורה לכסף ואכן שתיהן נמכרות מעל המחירון. הקליאו היתה פשוט מוטרפת מדי בשבילי, נהדרת אם היה מסלול מרוצים בארץ אבל מכיוון שרוב נסיעותיי הן לעבודה וחזרה העדפתי רכב שיודע גם לנסוע 90 קמ"ש בשקט ובשלווה כשרוצים. כאן בעצם מתבטאת ההעדפה האישית שלי שגיליתי רק אחרי שנהגתי על הרכבים.

בזמן האחרון יצא לי לדבר עם לא מעט חבר'ה צעירים שמתלוננים על הקוטן של ה-MX5 דור ראשון/שני,על העדר הנוחות בקליאו ספורט דור ראשון וכו'.

הרגע חזרתי מסופ"ש בצפון עם הקליאו.

מאוד נהניתי לנהוג אותה חזרה.

מאוד מאוד נהניתי.

האוטו פשוט שומר אותך ער.

(כמו גם הצרחות של אשתי. מזל שאת הקטנה שומדבר לא מעיר...).

המסקנה שלי: בשביל לא להעליב את הכוסיות, הנוער של היום פשוט חבורה של מפונקים.

לא מסוגלים להתמודד עם ספורטיבית טובה. טובה, לא מעולה, לא טהורה, סתם טובה.

אל תחלמו בכלל על פורשה. היא בטוח קשה ורועשת מדי בשבילכם.

לא פלא שכל שמייצרים עכשיו זה מכוניות לנהגים שנקודת ההתייחסות שלהם זה פלייסטיישן.

בלי רעש מנוע, בלי רעש רוח, בלי הגה.

מכוניות לכוסי... מפונקים.

פחח...

נ.ב. נא לקחת את הדברים עם ההומור הראוי.

הייתי מופתע בהתחלה מהכוח ה"ברוטלי" של האוטו כשהוא סטנדרטי. עכשיו כבר התרגלתי וזה לא נראה לי כזה חזק. ציפיתי גם לגלות שהאיביזה היא "אוטו קו ישר" ושההתנהגות היא "תת-היגוי תת-היגוי תת-היגוי" אבל אחרי שהאוטו זרק לי בלי שהייתי מוכן ומיד חזר לנתיב באלגנטיות ללא טלטולים הבנתי שזה לא בדיוק ככה.

אוטו לא זורק ואוטו לא חוזר. לאוטו יש נהג והוא זה שזורק ומחזיר, גם אם אין לו מושג איך זה קרה...

גם הקליאו על 100 קמ"ש 2400 טור

ושקטה (אחלה מערכת פליטה)

בדיקת שמיעה - דחוף!

אם לא שומעים את מערכת הפליטה זה בגלל הקקפוניה של הפלסטיקים המרשרשים בתא הנוסעים...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6065 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...