Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

על חימום רכב וגם רדיאטורים (חימום, מיזוג וכו')

Meishar84
שימו לב! השרשור הזה בן 6069 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

OK אז ככה , ראיתי פה מספר שרשורים לגבי החלפת רדיאטורים פנימיים של חימום .

עלו לי מספר שאלות ..

בדדרה שלי מולבש מצידו החיצוני של רדיאטור קירור המים (הרדיאטור רגיל) עוד רדיאטור קטן יותר שנאמר לי שהוא רדיאטור של המזגן ..

האם זה הרדיאטור חימום ? כי שהחלפתי רדיאטור שמתי לב שגם ברדיאטור הקטן שמולבש על הרדיאטור הגדול מחוברים גם צינורות מים.. ואני חושב שגם מחובר אליו צינור שדומה לצינור מיזוג..

כמוכן , מדובר פה על מערכת מיזוג בשיטת המזגן הצף של GM (אם זה מועיל במשהו)

או שלמעשה יש לי גם רדיאטור חימום בתוך הדשבורד והרדיאטור השני הוא של המיזוג עצמו?

הבנתי בכמה שרשורים שיש מערכות חימום שעובדות כמו מפזר חום ביתי באמצעות חוטי להט כאלה שדרכם זורם אויר ואז הוא מתחמם. וחלק עובדות באמצעות אויר שזורם דרך רדיאטור שזורמים בו מי קירור חמים וככה הוא מתחמם.

נ.ב

הפעלתי לפני מספר ימים את החימום שהמנוע היה קר , יצא אויר שיכל לצלות סטייקים :)

2001 Opel Astra 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שמה שאתה רואה בצמוד לרדיאטור הקירור הוא המעבה של המזגן.

יש לזכור שברכב (בניגוד למזגן ביתי) מערכת הקירור היא מערכת אחת (יכול להיות שיש יוצאים מהכלל אבל אני לא מכיר דוגמאות), מבוססת על גז ואילו מערכת החימום היא מערכת נפרדת המבוססת על מים חמים.

בתוך הרכב ישנם שני רכיבים: מאייד המזגן ורדיאטור החימום הפנימי.

אם היה לך חימום כשהרכב היה קר יכול להיות שאצלך זה שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלנצ'יה דדרה יש מע' אקלים ממוחשבת, בשיטה המוצפת של GM, הכוללת מע' מזגן נפרדת ומע' חימום עם רדיאטור קטן פנימי.

כפי שכתב אביב בחזית הרכב, לפני רדיאטור המנוע, מותקן מעבה המזגן שגם הוא נראה כעין רדיאטור.

בתוך המכונית מותקן רדיאטור חימום פנימי המקבל מיים/נוזל קרור חמים ממנוע הרכב וכן מותקן המאדה של המזגן שהוא גם נראה כרדיאטור קטן.

בברכת שנה טובה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רפי ואביב תודה רבה על ההסבר !

רק לא מסתדר איך זה ייתכן שהחימום היה חזק למרות שהמנוע היה קר , מספר שניות לאחר הנעת בוקר .

רפי , באיזה רכבים החימום עובד בצורה של מפזר חום , באמצעות גוף חימום ומאוורר ?

כי הבנתי שזאת גם שיטה שמשתמשים בה ..

2001 Opel Astra 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החימום במכוניתך פועל מהר גם במנוע קר כי הוא ניזון במיים/נוזל קרור במעגל הקצר של חימום מהיר גם כשטרמוסטט המנוע עדיין סגור.

איני מכיר מכוניות עם גוף חימום חשמלי ולא של מיים/נוזל קרור מהמנוע.

בברכת שנה טובה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6069 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...