Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סטיה קלה ימינה בבלימה, סיטרואן ZX - מה הסיבות?

Jack_R1
שימו לב! השרשור הזה בן 6066 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי פורום,

בעיה שלא ממש מטרידה אותי (היקפים זניחים), אבל הסיבה שלה מעניינת אותי מבחינת הבנה.

כשקניתי את ה-ZX, היו בו צרות מעל ומעבר, אחת מהן היתה שהרכב נוסע ישר ומחזיק כביש טוב, אבל ההגה במצב הזה מופנה קצת שמאלה (באופן טבעי). עקב כל שאר הצרות, החלטתי לעקב את כיוון הפרונט עד להחלטה שהצרות הסתיימו. הן הסתיימו, כנראה, לפני 10K ק"מ, וכנראה אלך לעשות כיוון פרונט בקרוב.

שאלה כזאת, לפני שאני הולך לעשות כיוון פרונט - חשבתי שיש סיכוי טוב שהפרונט אכן מכוון ורק ההגה מורכב בהיסט, עד שגיליתי תופעה מעניינת - כשאני בולם ממהירות גבוהה, ההגה נוטה להתיישר - וזה גורם לתזוזה ימינה של המכונית.

מה יכולה להיות הבעיה בפרונט שיוצרת תופעה כזאת (מבחינת קסטור\קמבר\התכנסות\בעיות מכאניות אפשריות)? אולי תפוח ימין משוחרר, או משהו כזה? או שמא זאת לא יכולה להיות בעיית פרונט, אלא אני רואה תופעות של שלדה מעוותת?

נא לא לשלוח אותי לעשות כיוון פרונט, אני באתי בשביל מידע, לא בשביל עצות - כיוון פרונט אני גם ככה אעשה בימים הקרובים, אבל אני רוצה להבין את הבעיה, לא רק לתת למישהו לפתור אותה. לעומת זאת, אם מישהו חושב בבעיה מכאנית - אשמח לשמוע השארות ודרכים לאבחן.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם כשאתה נוסע בכביש ישר ועוזב את ההגה, האוטו ממשיך ליסוע ישר?

במידה וכן - לא מדובר בפרונט לא מכוון.

לי יש השארה אחרת (במידה והסעיף למעלה אכן תקין) - קאליפר אחד שמפעיל לחץ חזק יותר על צלחת הבילום ולכן הרכב נוטה לאותו הצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתי על זה בזמנו כאן לגבי הטנדר שהיה לי, בבלימה הרכב היה מושך ימינה, על פי העצות החלפתי צינורות בלימה קדמיים, והכל נפתר. לא היה יותר זכר לתופעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמורת כמה שקלים תקבל בדיקת בלמים במכון רישוי או במוסך ואז תדע אם הבלמים שלך סימטריים בעוצמתם.

אם זה לא בלמים, זה יכול להיות חופש כלשהו במתלים, או כיוון פרונט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

לדעתי חופש באחד המשולשים,אם הייתה משיכה בבלימה ללא תזוזה של ההגה

הייתי חושד באי אחידות בלמים מסיבה כלשהי,אבל עם ההגה זז,אז משהו חופשי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשעוזבים את ההגה, הרכב ממשיך לנסוע ישר ויציב. המשיכה היא רק בבלימה, אבל במשיכה הזאת ההגה נוטה ימינה גם כן.

לדעתי חופש באחד המשולשים,אם הייתה משיכה בבלימה ללא תזוזה של ההגה

הייתי חושד באי אחידות בלמים מסיבה כלשהי,אבל עם ההגה זז,אז משהו חופשי.

תודה, זה גם הכיוון שאני חשבתי. חופש בבוקסות משולשים יכול ליצור את התופעה? איך לבדוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6066 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...