Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם ניתן לערבב בין נוזל קירור כחול לבין נוזל ירוק?

michael281
שימו לב! השרשור הזה בן 6080 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אקסנט 97 אוט'

דבר ראשון שאלה: האם רמת נוזל הקירור ברדיאטור אמורה לרדת טיפה עם הזמן?

בפעם האחרונה שהחלפתי ומילאתי נוזל חדש היתה שמונה חודשים אחורה וכעת בדקתי כשאוטו קר מן הסתם (אני בודק כל שבוע), המיכל עם נוזל הקירור ריק כמעט לחלוטין אך כשפתחתי את השסתום של הצינור היה נוזל עד הסוף

יש לי נוזל קירור ירוק באוטו אבל כשמילאו לפני שמונה חודשים נוזל הוא היה כחול, האם אפשר (או צריך) להוסיף לנוזל שיש לי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף להוסיף נוזל קירור מהסוג שהיה בו קודם לכן, ולא לערבב בין סוגים שונים. אין קשר ישיר לצבע הנוזל, אלא רק לסוג שלו.

כעיקרון, הרכב לא אמור לאבד נוזל קירור בכלל. אבל אם נעלם מעט נוזל כל כמה חודשים אין סיבה לדאגה ולא צריך לדאוג, רק להקפיד לבדוק ולהוסיף במידת הצורך.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אפשר לערבב ללא חשש. אבל לא להשאיר את זה הרבה זמן ככה, זה רק מצב זמני לכמה ימים שבוע..

אז אי אפשר לערבב.

מה זה זמני??? בעוד יומיים הבחור ישב וינקז?

איפה ההיגיון

דודו

31.5 ק"גמ ו מ נ ט!!!

156 סוסים אלכוהוליסתים

172 סיבות לחייך:wink:

206XS 110 (רכב ראשון)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת אומרת שלא ישאר עם זה קבוע זה לא בריא..

גם לערבב מים עם נוזל קירור במצב חירום דוגמא יש נזילה שהתגלתה בזמן נסיעה והמנוע התחמם קצת ואין לך נוזל קירור ויש לך מים מה תעשה?! תוסיף את המים עד שתגיע למוסך או תחכה כמה שעות עד שגרר יבוא..

הכוונה שלי הייתה שהוא יכול להוסיף נזק בזמן הקרוב לא יגרם הוא יכול ליסוע ככה כמה ימים עד שיתקן את זה בלי בעיה גם לי פעם זה קרה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מההה.. אל תערבב בין שום נוזל שהוא לא תואם וגם לא מומלץ לערבב אם מים

או רק מים או נוזל קרור בהתאם .

אם היה לך נוזל קירור כחול תוסיף רק כחול

או שתנקז הכול ותמלא רק בירוק..

דרך אגב תבדוק מה הנוזל המומלץ לרכבך בהוראות היצרן..(לא שזה חשוב כל כך האמת יחסית לגיל הרכב)

:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שטויות, ה' ישמור... לא לערבב נוזל קירור עם מים (כשהוא בא מראש מעורבב עם מים, ככה הוא בנוי, מים זה חלק גדול ממנו), לערבב, אבל לשבוע בלבד... מאיפה ממציאים את הדברים האלה??

מעתיק חלק מהודעה מאשכול אחר (http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=172446):

צביעה של נוזלים היא חסרת חשיבות. יש נוזלים אדומים מבוססי אתילן גליקול, יש פרופילן גליקול, יש דיאתילן גליקול, יש עוד.

תקרא, ויקיפדיה זה אחלה אתר, חיפוש פשוט של "coolant" בגוגל ותראה, כמה מידע:

http://en.wikipedia.org/wiki/Antifreeze_%28coolant%29

http://en.wikipedia.org/wiki/Coolant

מוויקיפדיה - לא מומלץ בכלל לערבב נוזלים מבוססים חומצות אורגניות (אורך חיים מוגדל), עם נוזלים "קונבנציונליים".

המלצה שלי: אם יש לך מושג, מה סוג הנוזל (חוץ מהצבע - "סוג" הכוונה להרכב כימי) שיש לך ברכב, וסוג הנוזל שאתה רוצה למלא, הוא אותו סוג - אז תמלא. אם לא, או שאתה לא בטוח - תוסיף מים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אני לא זוכר את ההרכב המדויק של הנוזל ובמקרה הכי גרוע אני אסע למוסך לנקז את הנוזל ואשים חדש

עכשיו שאלה קצת מטופשת: למרות שאני בודק כל שבוע את מדד השמנים וכו... אני תמיד בודק את רמת נוזל הקירור דרך השסתום ולא דרך המיכל ואני לא מצליח להיזכר מה היה מצב הנוזל במיכל בפעם האחרונה שבדקתי או אם בדקתי שהאוטו היה קר, אז האם יתכן שזה בעצם נורמלי שבמיכל אין כמעט נוזל והכול בצנורות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6080 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...