Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בקשר לחוקיות של ניכוי בכפייה מהמשכורת.

blavie
שימו לב! השרשור הזה בן 6072 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המקרה הוא כזה -

אני עובד כקופאי ברשת מזון מסויימת, ובימים האחרונים התעורר וויכוח כזה ביני ובין שאר הקופאים למנהל -

לפני כמה ימים, "נעלמו" מהכספת בסניף 1700 שקלים, שהיו קופה שלמה של יום עבודה (שישי),

לאותה כספת יש גישה רק לאחראי המשמרת ולמנהל עצמו - לעובדים הרגילים אין גישה פיזית לתכולת הכספת בגלל צורך בצופן + מפתח.

הדבר קרה כך - ביום שישי הקופות נספרו והכסף הוכנס לכספת, אולם הבחינו שהוא נעלם רק כשביצעו את ההפקדה אל הבנק ביום שני בבוקר כך שתיאורטית כל מי שעבד בימים שישי, שבת וראשון חשוד במעשה. (להתעלם מהעובדה שלכספת יש גישה רק ל 4 עובדים מתוך כל 12 העובדים בסניף).

כעת, המנהל רוצה לנכות את הסכום מהמשכורות של כל הקופאים (אני ועוד 5) כך שירד לכל אחד מאיתנו 283 שקלים מהתלוש בגין אותה "היעלמות".

בראש ובראשונה - מבחינה מוסרית, הוא לא יכול לעשות זאת מכיוון שאין זה קשור לקופאים, הכסף הוכנס בסוף היום לכספת בידי האחראי ומאותו רגע הייתה גישה לכסף רק לאחראים ולמנהל, ולכן לא ייתכן מצב שאחד מהעובדים הרגילים לקח את הכסף. (ועל זה הוא עונה בטענה שלפעמים הכספת נשארת פתוחה וכל אחד יכל לקחת את הכסף, אני טוען שזאת בעייה שלו - אחריותו לשמור על הכספת נעולה).

ושנית, מבחינה חוקית - אני זוכר שקראתי פה פעם שמעסיק לא יכול לנכות סכומים לא מוגדרים מראש (כמו למשל הורדות על מזון) ממשכורת של עובד בלי הסכמתו, אני צודק?

מחר הולכת להיות לנו ישיבה בעבודה על זה, ואני מתכנן לומר לו את כל מה שכתבתי כאן ולציין שאם הוא מתכוון להוריד לי שקל בגלל התקרית הזאת אני מתפטר ומגיש תלונה על כך.

השאלה היא, במידה ויחליט שהוא כן רוצה לעשות זאת, למי אני פונה? איפה ניתן להתלונן על דברים כאלה ולנהל מולו תהליך שבסופו אקבל את הכסף?

תודה רבה לכל העוזרים, אשמח לקבל עצות בנוגע לאפשרויות שיש לי - חבל לי לפספס מקום עבודה עם משכורת טובה אבל מבחינה עקרונית אני לא מוכן שיורידו לי כסף שעבדתי בשבילו כאילו אני איזה גנב כשבעצם לא אני ולא אף אחד מהעובדים "הרגילים" קשור למקרה.

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תסביר לו שתיפגשו בבית דין לעבודה, ואתה תיקח את זה בחזרה עם ריבית.

אסור לו לנכות את זה מהמשכורת - הוא כן יכול לתבוע את זה מהגנב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, בית הדין לעבודה, תודה :)

איך מנהלים שם תביעה? האם צריך לשכור את שירותיו של עו"ד משלי או שהם ממנים לך אחד ציבורי כשאתה תובע מישהו? (תובע של המדינה למשל).

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך עו"ד

רק לקרוא :)

תיגש לשם (לא זוכר את הכתובת אבל זה בת"א ליד רחוב הרצל) , תמלא טפסים (ניתן להעזר בסטודנטים למשפטים שנמצאים קומה מעל ), ותקבל תאריך.

חינם אין כסף.

למשפט תביא כל מה שצריך , ותן לשופט לדרוס אותו.

ואם תבעו אותו כולכם (כל חמשת העובדים) זה יהיה אפקטיבי פי 5 :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסור לו לגעת לך במשכורת הוא לא יכול לעשות דין לעצמו

תפנה למשרד העבודה ותספר להם על המקרה, כמו כן יש עמותה בשם קו לעובד שעושים עבודה מצויינת וכדאי לך לפנות אליהם

מניסיון שלי אני נמצא כיום בהליכים משפטיים נגד חברת שמירה שעבדתי בה ואני רוצה להגיד לך שזה לא קל

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מודע לעובדה שזה לא הולך להיות קל אם אעשה את זה, ובכנות - זה לא כאילו ה 283 שקל האלה יהרגו אותי בלי להשתחצן תודה לאל.

זה מפריע לי מבחינה עקרונית - אני לא מוכן שהוא יקח לי כסף שעבדתי בשבילו, כאילו אני איזה גנב.

ומכיוון שמדובר בשיקולים עקרוניים ובסכום קטן, לא אכפת לי גם לא לקבל את 283 השקלים האלו, העיקר שתבעתי אותו שם והוא יראה שהוא לא יכול לעשות דברים כאלה ולהתחמק מהם.

אעדכן פה מחר בקשר להתפתחות העניינים אחרי הישיבה - כמו כן אם יש עוד מישהו שמוכן לתת חו"ד או לשתף נסיון ממקרים דומים הוא מוזמן.

תודה רבה לשניכם!

בן.

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק במאת האחוזים, אבל תשתדל להיות גם חכם, כך שלא תשניא את עצמך על אף אחד מהבכירים.

בכל מקרה, תציע להם שיזמינו משטרה לחקור, ואתה מתנדב להיחקר ראשון. הם אינם מוסמכים לקנוס אף אחד, הם אינם הרשות השופטת.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן, בגלל זה התכנון הוא בראש ובראשונה לנסות ולהכניס לו הגיון לראש, להציג בפניו את הטיעונים שיכוונו אותו לעובדה שזה לא יכול להיות אחד מהעובדים הרגילים - אם הוא רוצה להפנים או לא זו החלטה שלו.

במידה והוא יסכים, לא נעשה נזק ואני שומר על מקום העבודה.

במידה ולא, אאלץ לעזוב ולנקוט בצעדים נגדו.

בנוגע להצעתך - זה גם אחד מהרעיונות שעלו לי בראש, להציע לו להגיש תלונה במשטרה ולתת לחוקר שלהם לבוא ולהסיק מסקנות.

תודה רבה גם לך!

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון שלי בתחנת דלק ששם זה נורמה להוריד מהמשכורת על חוסרים

אסור להם להוריד לך כסף מהמשכורת

אז למדו שיטה חדשה , שאתה תשלם מהכסף שלך ..

אסור להם בשום פנים ואופן להוריד לך שקל מהמשכורת !!!!

וזה מעוגן בחוק

אם מורידים תתבע אותו

בכל מקרה אין לך מה להרגיש לא נעים , אתה לא עשית כלום אז למה שתשלם ?

2001 Opel Astra 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון

עירוב המשטרה עשה פלאים, הוציאו מזכר לכל מנהלי המחלקות והעובדים, על העלמות סכום בגובה של 4,500 $, ועל כך שעומדת להתבצע חקירה משטרתית כולל פוליגרף.

נאמר כי עדיין נתנת ההזדמנות להחזיר את הסכום ולסגור זאת באופן אחר.

ואכן כך קרה.

אני חייבת לציין, שבישיבה בה דוסקס העניין ודרכי הטיפול, עלתה האפשרות להשלים את החסר ע"י חלוקת הנטל בין כולם, אולם זה נתקבל בהתנגדות מוחלטת של מנהלי המחלקות, והטענה שהועלתה היא; כשיש עודף לא מתחלקים בו, אותו הדין גם כשיש חסר.

הבעיה היא שברור לך שאם תפעיל בית דין לעבודה, יחסיך יתערערו עם המעבידים, גם אם אין להם שום עילה לפיטורין. כמובן זו לא סיבה בשום פנים ואופן לוותר.

בהצלחה

אירית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי, אתה יכול אכן ללכת לבין דין לדיני עבודה ולתבוע אותו ללא עלות עם יעוץ משפטי חינם.

למעבד במדינת ישראל אסור לגעת ולו בשקל אחד בודד מהמשכורת של העובד.

לא קנסות,לא איחורים,לא חוסרים ולא שום דבר.

מותר למעביד להוריד כספים ממענקים,תמריצים,עמלות,בונוסים וכל תוספת שמעבר למשכורת חודש או שכ"ע עפ"י שעות.

אבל לעובד שעובד עפ"י שכר שעה,שכר יומי,שכר חודשי אסור לגעת ולא להוציא פרוטה מהמשכורת שלו ולא משנה בגין מה זה.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המעביד שלך לא יכול לנקות קנסות מהמשכורת שלך. תסביר לו את זה, שזה החוק וזהו. על העלמות כסף שיפנה למשטרה ולא לכיס העובדים. לדעתי לא צריך להיתפטר אם אתה אוהב את העבודה והשכר. תמשיך לעבוד כרגיל.

אם יורידו ממך כסף תתלונן עליו בבית דין לעבודה ואולי אפשר אפילו בבית משפט לתביעות קטנות.

אני שמעתי הרבה על מקרים כאלה, שמנקים קנסות מהעובדים. החל מחברות קיטרינג קטנות שמנכות שכר ממלצרים בני 16 על כוסות ששוברים ועד לחברות תקשורת סלולריות גדולות ומכובדות שגם ניסו לנקות קנסות ממשכורות העובדים בגלל מקרי גניבה דומים.

זה קורה הרבה לעובדי קבלן וכח אדם. רוב העובדים סופגים את הקנסות בגלל אי ידיעת החוק ופחד מפיטורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגידו, בתחנת דלק, מותר להוריד על חוסרים?

hagggg55 כתב:

ברשותי אייפון 3gs 32 גיג'ה בערך כ3 חודשים ואין ספק אני נהנה איתו ברמות מטורפות

אני מציע לנסות יחסי מין, לשם קבלת פרופורציה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי להעזר בבית הדין לעבודה צריך להיות חבר הסתדרות, אם אני לא טועה- פתיחת פנקס עולה בסביבות 70 ש"ח.

יתר על כן, כמובן שלמעביד אסור לנכות גניבה ממשכורות העובדים, מה עוד שעונש קולקטיבי אסור בחוק בפני עצמו.

גם החוק וגם המוסר לצדך.

בהצלחה,

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...