Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב לסטודנט עד 15K

danny69
שימו לב! השרשור הזה בן 6072 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אני מחפש רכב קטן עם עליות מינימאליות במחיר של עד 15K ש"ח. זהו רכב ראשון שלי ואני לא נוסע הרבה מחוץ לעיר, אולי טיול ארוך פעמיים שלוש בשנה.אני גר ולומד בב"ש.

אני מתלבט ואשמח לקבל קצת אינפורמציה ,צריכת דלק עלות תחזוקה וביטוח,על הרכבים הנ"ל .

רנו קליאו ,סיטרואן סקסו AX , פיז'ו 106 205 או פיאט פונטו (למרות שממש לא בא לי על הפונטו ).

המלצות יתקבלו בברכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנתון גבוה/נמוך , ידני אוטומטי ,

בגדול הסכומים האלו אתה יכול למצוא פיזו 205 , סקסו , פונטו (שנתונים יותר גבוהים) ,

השאלה מה אתה רוצה מהרכב ,

לדעתי אתה יכול לנסות לחפש קליאו או סקסו (לא שווה דיזל אם אתה לא נוסע הרבה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי ממליץ ללכת על מכוניות ארופאיות חוץ מפולו

משאני מציע זה ללכת על יפניות כמו דייהטסו שרייד, טויוטה סטארלט (אם תחסוך עד כמה גרושים שווה כל שקל) וסוזוקי סוייפט

דלק צריך להיות 10+- קמ לליטר, ביטוחים לא אמור להיות משהו היסטרי כשמדובר במכוניות קטנות ומתבגרות ואם עלות מינאלית אז הן האחרונות שיראו מוסך בטח שאחרי הארופאיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי ממליץ ללכת על מכוניות ארופאיות חוץ מפולו

משאני מציע זה ללכת על יפניות כמו דייהטסו שרייד, טויוטה סטארלט (אם תחסוך עד כמה גרושים שווה כל שקל) וסוזוקי סוייפט

דלק צריך להיות 10+- קמ לליטר, ביטוחים לא אמור להיות משהו היסטרי כשמדובר במכוניות קטנות ומתבגרות ואם עלות מינאלית אז הן האחרונות שיראו מוסך בטח שאחרי הארופאיות.

אני לא לגמרי מסכים אבל אני לא לגמרי מבין.

היפניות קצת יותר יקרות ,יש פחות הצע מהארופיות ולדעתי נראות פחות טוב. אני מבין שהם רואות פחות מוסך אבל אין לי כרגע את הכסף תחילי להשקיע יותר.

אוטומט או ידני לא משנה המחיר משנה. לגבי שנתון אני גמיש אבל אני בכיון של 97 ומעלה.

קליאו סקסו מול פיזו 205 מה עדיף ולמה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לפסול את הפונטו מראש ?! רכב נחמד מאוד!

מאוד נוחה לנהיגה ודיי מהנה ..

עלות אחזקה נמוכה וחלפים מאוד זולים.

חסכונית בדלק ומרווחת מבפנים , הרבה יותר מכל קטנה אחרת.

יש המון אקזמפלרים בשוק , ככה שלא ממש בעיה למצוא שמורה!

תמצא אחת שמורה ותהנה ממנה.

בכבישים בין עירוניים אתה תרגיש איתה הרבה יותר טוב מכל יפנית קטנה.

אני התלבטתי אם לקנות פונטו , אבל ירדתי ממנה בגלל שיקולי גודל רכב ומנוע.

שלומי 2007 , חלאס לדבר שטויות , בכסף של סוויפט משנתון נמוך (93-92) אתה מוצא פונטו הרבה יותר חדשה(שנתונים 97-98.)

אני מכיר כמה אנשים שקנו "סמלי אמינות יפנים" ועד היום הם מקללים את הרגע שהם קנו אותם..

פעם הייתה לנו בבית סוייפט , יש לי טראומה ממנה עד היום , בכביש החוף היא פרשה כנפים והתרוממה מהרוחות.

דבר אחד אני יכול לציין שטוב בה , וזה המזגן !

פולו - חלפים מאוד יקרים...הרבה יותר מכל אחת שהוזכרה פה.

אם אתה מוכן לקחת בחשבון פולו , אז כבר תחשוב גם לכיוון של האחות הספרדיה - סיאט איביזה..

מה לגבי פג'ו 306 וסיטרואן ZX ?

לא רוצה להכנס להוצאות ? אך ורק ידני!

עלות תיקונים הרבה יותר נמוכה , צריכת דלק הרבה יותר טובה אין אובדן כח וגם אמינות.

נ.ב

היפניות הרבה יותר מכוערות :D

2001 Opel Astra 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרת בעצמך... לא סתם אתה סוייפט 92 ששווה ערך לפונטו.

אני אמרתי את דעתי והיא מתוך ניסיון, בקשר לפולו אני לא מכיר אנשים שיתקנו רכב בן 10+ במוסך מורשה אז אל תדבר שטויות ותגיד חלפים יקרים..

היפניות יקרות יותר כי הן אמינות יותר עם ישראל הצביע ברגל אתה רוצה ארופאית משנתון חדש יותר באותו מחיר בבקשה.. רק אל תשכח שזול בסופו של יום עולה ביוקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אמרתי את דעתי והיא מתוך ניסיון, בקשר לפולו אני לא מכיר אנשים שיתקנו רכב בן 10+ במוסך מורשה אז אל תדבר שטויות ותגיד חלפים יקרים..

היפניות יקרות יותר כי הן אמינות יותר עם ישראל הצביע ברגל אתה רוצה ארופאית משנתון חדש יותר באותו מחיר בבקשה.. רק אל תשכח שזול בסופו של יום עולה ביוקר.

עם ישראל = "עדר" , וזה מה שמייחד את המדינה שלנו בכך שמכוניות עולם 3 הם להיט במכירות ויש להם ערך שלא משקף את הערך האמיתי שלהם....

רק בגלל זה סוויפט שלא הייתי משלם עליה שקל שווה הרבה יותר מפונטו שצעירה ממנה ב6 שנים .

מורשה לא מורשה , חלפים של הקונצרן יקרים ,זה דבר ידוע , לא דיברתי פה לרגע על מחיר של עבודות , חלפים נטו!

אמינות זה פונקציה של טיפול.

הפנינה שלך , ממש לא תופסת לגבי השוק בארץ , יש המון מכוניות נהדרות ששוות חצי ממה שרכב שיש לו "שם" כביכול למרות שהם מתעלות עליו בעשרות מונים..

איזה הצדקה יש לי לקנות קופסת גפרורים משנת 92 שעפה ברוחות , לא בטיחותית ,צפופה באופן מפחיד ותכנון משנות ה80 בעלות של רכב שתוכנן באמצע שנות ה90 שלא סתם זכה לתואר "רכב השנה" ..

2001 Opel Astra 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער על הביטוי מנהלים, אבל חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח.

היפניות יקרות יותר כי לוי יצחק החליט ככה, לא עם ישראל.

לא עם ישראל הצביע, חברות הליסינג הצביעו בשבילו עוד לפני המון שנים.

והעם, קונה מה שדוחפים לו - לא מה שהוא רוצה.

ועכשיו נחזור לנושא - פולו אכן תהיה יקרה לאחזקה מ 205\פונטו\106\סקסו (בעלויות הטיפולים והחלפים, מבחינת כל השאר אין איתה בעייה).

לפותח השרשור - במידה ואתה אוהב את המראה של ה 205 זה יהיה הרכב המושלם בשבילך - פשוט מאוד, זול לאחזקה, חסכוני מאוד ואמין להפליא במידה ותמצא אחת מטופלת.

לא סתם צה"ל בחר בהן הרבה שנים, רכב פשוט מאוד שיכול בעלות טיפולים מינימלית ליסוע כאילו אין מחר (גם מנסיון של כמה חברים שהחזיקו כאלו).

ב 15K אתה יכול למצוא אחת משנתון 97\8, ידנית - יש מבחר עצום כך שיש לך סיכוי טוב למצוא אחת עם יד וקילומטארז' נמוכים \ סבירים.

בהצלחה!

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער על הביטוי מנהלים, אבל חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח.

היפניות יקרות יותר כי לוי יצחק החליט ככה, לא עם ישראל.

לא עם ישראל הצביע, חברות הליסינג הצביעו בשבילו עוד לפני המון שנים.

והעם, קונה מה שדוחפים לו - לא מה שהוא רוצה.

ועכשיו נחזור לנושא - פולו אכן תהיה יקרה לאחזקה מ 205\פונטו\106\סקסו (בעלויות הטיפולים והחלפים, מבחינת כל השאר אין איתה בעייה).

לפותח השרשור - במידה ואתה אוהב את המראה של ה 205 זה יהיה הרכב המושלם בשבילך - פשוט מאוד, זול לאחזקה, חסכוני מאוד ואמין להפליא במידה ותמצא אחת מטופלת.

לא סתם צה"ל בחר בהן הרבה שנים, רכב פשוט מאוד שיכול בעלות טיפולים מינימלית ליסוע כאילו אין מחר (גם מנסיון של כמה חברים שהחזיקו כאלו).

ב 15K אתה יכול למצוא אחת משנתון 97\8, ידנית - יש מבחר עצום כך שיש לך סיכוי טוב למצוא אחת עם יד וקילומטארז' נמוכים \ סבירים.

בהצלחה!

ואחרי ה205 לאיזה רכב הוא עבר ?!

פווווווווווווווונטו :-P

2001 Opel Astra 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לא כל כך הבנתי אם השרשור נסגר אבל רק לציין את הנקודה:

205 אכן אמינה יחסית בזכות הפשטות והתיבה הידינית שלה ולא פסלתי אותה לרגע.

לא הייתי כל כך הולך לפי בחירת צהל, צהל הולך לפי מיכרזים ולא לפי מדד אמינות או משהו כזה רוצה הוכחה? כל הקנגואים, מגאנים שוות לפח בתור נהג בצבא שהיה מתזז איתן בין מוסכים ושלא לדבר על האוויאו שנכנסו.

עדר או לא עדר ליסינג לא היה פה לפני 20 שנה אני לא זוכר שראיתי סובארו DL ליסינג (גם אז היינו עדר?)

סוייפט 92 לא מציינת את כל מגזר היפניות..

שהייתה לי פולו הסתדרתי יפה עם מחירי הטיפולים החלפים והעבודות פשוט צריך להכיר את המוסכים הנכונים.

אחד הייתרונות הבולטים שיש לצרפתיות על היפניות הוא דינמיות והתנהגות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם עזרתם לי מאוד.

בעדיפות ראשונה שלי עומד הרנו קליאו (בעיקר בשל הה"כ ח"ח וכו')

שני פיזו 205

ה 205 בעדיפות שניה בגלל שאני מתקשה למצוא רכב כזה שלא פתחו לו את הצורה. אבל בעני הוא ממש מצא חן.

לגבי הדיין שלכם היה מעניין מאוד אני עדין חושב שהיפניות הקטנות קצת מכוערות. חוץ מקולט שהיא ממש ממש כוסית.:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי בתקציב יש כמה אפשריות טובות מאוד פיאט פונטו מנוע 1300 חפש את הגירסא המאובזרת יותר

פג'ו 306 יש מגוון מנועים לבחירה אם אתה רוצה לחסוך קנה את ה-1.4 או את ה-1.6 המאובזר יותר

פורד פיאסטה שנת 97 בערך מנוע 1300 נכנסת בדיוק לתקציב , רכב אמין מאוד וחסכוני.

את האופציות היפניות לפי דעתי תוריד אתה יכול לקבל רכב חדש יותר בכמה שנים שעולה בכל פרמטר על קופסאות הפח של תחילת שנות ה-90 , מבחינת ביטיחות , נוחות ואיבזור זה שמיים וארץ פשוט. אבל מה לעשות ליצחק לוי שמכתיב את המחירונים ההזויים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם עזרתם לי מאוד.

בעדיפות ראשונה שלי עומד הרנו קליאו (בעיקר בשל הה"כ ח"ח וכו')

שני פיזו 205

ה 205 בעדיפות שניה בגלל שאני מתקשה למצוא רכב כזה שלא פתחו לו את הצורה. אבל בעני הוא ממש מצא חן.

לגבי הדיין שלכם היה מעניין מאוד אני עדין חושב שהיפניות הקטנות קצת מכוערות. חוץ מקולט שהיא ממש ממש כוסית.

:lol:

דווקא ממש לא בעייה למצוא 205 שמורה.

אם אתה לא מצליח למצוא קרוב אליך, חפש גם מאיזורים אחרים בארץ דרך האתר www.yad2.co.il .

גם אם זה נראה לך מוגזם ליסוע מב"ש לתל אביב \ אפילו חיפה כדי לקנות רכב - תחשוב על זה שאתה משקיע יום אחד של נסיעות בשביל רכב שישרת אותך תקופה ארוכה, ולכן אם אתה עושה את הנסיעה בשביל רכב שמור זה שווה את זה.

כמובן שלא תתחיל לטייל בארץ ולחפש 205, אבל אם אתה נתקל באינטרנט באחת שנראית שמורה מאוד שווה לנסוע בשבילה לכל מקום בארץ - אנחנו חיים בישראל, אתה חוצה את הארץ מקצה לקצה ברכבת תוך שעות בודדות.

בהצלחה!

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הכי עדיף לך פונטו

1. חלקים זולים , מערכות הכי פשוטות והכי זולות לטיפול

2. חיסכונית

3. ונחמדה בנהיגה אם שמים לה צמיגים קצת יותר רחבים כי עם ה165 היא יותר מדי מעופפת

4. לקחת מנוע 1100 אם אתה רוב הזמן נוסע לבד, אם אתה נוסע לרוב עם חברים כך את ה1300

(אני מחפש לעצמי כזאת עכשיו)

Daewoo racer 94, Citroen Volcane 2.0 , Alfa Romeo 33 1.7 16V

WhatNext?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ 323F שנת 93,קיים גם ידני וגם אוטומט,כנס לך בדיוק לתקציב,אם תמצא אחת שמורה לא יהיו הוצאות חוץ מדלק וטיפולים תקופתיים.

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6072 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...