Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוקטביה מול קיה מגנטיס

זיו עוד
שימו לב! השרשור הזה בן 6084 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מחפש רכב משפחתי גדול, תא מטען גדול ומושב אחורי שיכול להחיל בנוחות שני מושבי ילדים ועוד מבוגר מזדמן או עוד כסא מדי פעם.

אמינות מאוד חשובה.

די התקבעתי על אוקטביה אבל במקרה הייתי בסוכנות קיה וראיתי את המגנטיס. יש במלאי 2007 ב - 128,000 ש"ח (בנזין מנוע 2,000).

מה מומלץ ?

מה הירידת ערך של הקיה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, לפי סקר שערכתי לבוס שלי לגבי רכבים מהסוג שהזכרת, הממצאים הם כדלהלן.

סקודה אוקטביה - 1. איכות הרכבה - פולקסווגן, 2. חומרים לא מקרקשים, 3. תחושה מוצקה על הכביש, 4. תא מטען ענק, 5. אורך רכב קצר, 6. אמינות של סקודה.

קאיה מגנטיס - מחיר נמוך בכמה אלפים בודדים מאוקטביה. 2. רכב עם תא מטען גדול, 3.איכות ההרכבה הינו דומה לשברולט אופטרה, 4.התחושה על הכביש - כבדה, 5. נהנית מצריכת דלק מוגברת, (בדיזל שווה ערך), 6.אמינות של קאיה (כל עוד לא הוכח אחרת, למעט דגמי סורנטו ואולי ספורטאז'). 7. נהנית מתחושת יוקרה (בפרט בדגמים היקרים).

- למען ההגינות - לא נהגתי על מגאנטיס

דעתי האישית, איני משווה בכלל בין התמורה לאוקטביה, למגאנטיס.

זיו, מקווה שעזרתי לך.

חוק = דבר שאין בו צורך כאשר בני האדם הם ישרים, ואין בו תועלת כאשר הם מושחתים (בנימין ד`יזרעלי, 1804-1881).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האוקטביה עדיפה.

ולפי הערכה שלי תקנו אם אני טועה ירידת הערך של השקודה תהיה קטנה יותר מאשר הקאיה

2013 TOYOTA VENZA LIMETED 3.5 V6

HU: Clarion NX501, AMP1:HIFONICS Brutus 1610d,AMP 2:JL AUDIO XD400 4,Component:Cerwin Vega v-max 65, SUB: JL AUDIO 12W6V2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון, כמכונית, האוקטביה עולה על המג'נטיס (אפילו שהסקודה בקטגוריה נמוכה יותר).

אבל! אם מרווח במושב האחורי קריטי לך, אני לא הייתי ממהר להתקבע על האוקטביה. נכון שהיא נראית גדולה, אבל כנראה שהרבה מהפח מנוצל לצורכי בגאז' ותא הנוסעים מסתפק בשאריות. האוקטביה מתבססת על הגולף, הן חולקות את אותו בסיס גלגלים קצר, ושתיהן פחות מרווחות מהממוצע של קומפקטיות מודרניות (האוקטביה מעט יותר מרווחת מהגולף).

המג'נטיס, לעומתה, פשוט עצומה בכל קנה מידה. תא המטען ענק הן בקאיה והן באוקטביה, אבל בתחרות המושב האחורי הקאיה לוקחת בגדול. ישבתי בקאיה במושב האחורי כשכסא הנהג ממוקם עד הסוף אחורה, ועדיין היה לי מקום למתוח את האיברים בקלילות, ואני לא גמד (1.86 מ').

בכל מקרה, אם אתה בכל זאת מעדיף את האוקטביה (מכונית מצוינת לכשעצמה), רצוי שתלך לאולם תצוגה עם כל הפמליה ותראו אם נוח לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב רוכשים רק אחרי נסיעת מבחן, סע בשני המכוניות, תראה איזה רכב נוח יותר, לאיזה רכב שדר ראיה עדיף, תבדוק את בידוד הרעשים ורק כך תוכל להחליט איזה רכב לרכוש.

מאחר ונראה שאף אחד מהמגיבים פה לא נסע בקאיה ובסקודה אולי נסעו כנוסעים במונית, אם תבודד את כל הסטיגמות, שזה כל התגובות שקיבלת כאן, תראה שלא קיבלת שום תגובה עניינית, משמע איך הרכב נוסע.

אחרי שתחזור אם תשובה על איך הרכבים נוסעים (אני באמת אשמח לדעת איך המגאנטיס נוסעת) דווח לנו ואז סוף-סוף אנשים ידעו את ההבדלים.

לגבי כל נושאי האמינות סחירות ועוד שאר הדברים שרק נביאים יכולים לדעת (חבל שכל אותם חובבי צרפתיות שתמיד מגיבים בנושא הזה, לא הגיבו גם הפעם למרות שלא מדובר על רכב צרפתי) תשאיר את זה למדיום.

על כל השוואה שמישהו יגיד לך, אני אמצא תשובה נגדית סותרת,

סתם השוואות, האם שמירת הערך של פבוריט/פליסיה מתקרבת לשמירת ערך של פריד מאותו שנתון? האם האיכות של דגמי הטנדר של סקודה גבוהים יותר מקאיה סרנטו, רק בגלל השם?

הדלתא חוזרת! (לא הרומנית, האמיתית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר ונראה שאף אחד מהמגיבים פה לא נסע בקאיה ובסקודה אולי נסעו כנוסעים במונית, אם תבודד את כל הסטיגמות, שזה כל התגובות שקיבלת כאן, תראה שלא קיבלת שום תגובה עניינית, משמע איך הרכב נוסע.

כבר מסתובבות כמה מוניות מגנטיס בארץ. אני מאמין שגם בהם כבר ישבו חלק מהאנשים.

גיא.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג על אוקטביה חדשה כבר חצי שנה ואני מבסוט מהרכב בכל הפרמטרים.(אני מדבר על 1.9 דיזל)

הרכב נוסע חלק ויציב והוא מפואר מבפנים(יש לי את הדגם המפואר)

לא נסעתי על הקיה אבל מההיכרות שלי עם האוקטביה הרכב פשוט מצוין.

אם יש לך עוד שאלות אני ישמח לענות לך.

ניר

skoda fabia 1.4 16V

skoda octavia 1.9TDI

audi A4 1.8T - sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי על המגנטיס, רכב נחמד דווקא,הפנים נראה מצויין ועכשווי אך החומרים זולים ולא מתקרבים לאיכות של הסקודה.

המרחב במגנטיס גדול יותר,אך הסקודה מרגישה "בנויה ומוצקה" יותר.

אני הייתי בוחר בסקודה,או בג'טה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6084 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...