Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת מסנן שמן חוסכת דלק? 4 אנשים במכונית גומרת את המנוע?

רוטנברג
שימו לב! השרשור הזה בן 6067 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בטיפול 10 אלף לפני יומיים הוחלף הפילטר שמן ומאז אני מרגיש חיסכון גדול בדלק המכונית עשתה 20 -21 קילומטר לליטר מחוץ לעיר (עם 4 אנשים במכונית ומזגן דלוק כולל קצת פקקים)

לעומת 16 לליטר לפני הטיפול , האם יש קשר לפילטר שמן ?

ועוד שאלה האם נסיעה 3 שעות עם 4 אנשים כבדים במכונית של 1300 סמ"ק מזיקה למנוע (נסיעה במישור ללא עליות)?

מתגעגע... לאוטוביאנקי Y10 שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שהאוטו שלך עושה 20-21 קילומטר לליטר?? כי זה לא הגיוני הקטנוע 50 סמ"ק שהיה לי בקושי היה עושה את זה ותאמין לי שהוא היה חסכוני מאוד. אבל בכללי טיפול 10 אלף בדרך כלל משנה את צריכת הדלק לטובה

ולשאלה השניה , זה תלוי בנסיעה , אין ספק שהאוטו יצטרך יותר כוח אבל אם אתה תסתפק בלסוע על 80-90 ולא 100-120 אז אני לא חושב שאמורה להיות בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני נורא התפלאתי כי בדקתי לפני חצי שנה בערך זה עשה 16 לליטר .

עכשיו מילאתי 13 ליטר מתל אביב נסעתי עד מחנה נתן (באר שבע) וחזרתי 243 קילומטר עם ארבע אנשים ומזגן.

בוא נגיד שבטוח זה בין 19 ל 20 קילומטר לליטר

מתגעגע... לאוטוביאנקי Y10 שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלות בכותרת:

א) לא.

ב) לא.

הסבר: פילטר שמן לא יוצר עומס על מנוע. יש לו שסתום לחץ שמתחיל לפרוק את הלחץ הרבה לפני שיש איזושהי השפעה על צריכת דלק, וגם הוא עובד רק כששסתום פורק לחץ של המשאבה לא תקין. בטיפול 10K עושים עוד הרבה דברים שיכולים לגרום לצריכת דלק להשתפר.

אפרופו צריכת דלק: בדקת שאתה אכן ממלא עד הסוף? אקדחים שונים מגיבים שונה למילוי ועוצרים אותו לא באותו זמן, ולא הייתי מודד צריכת דלק על בסיס נסיעה אחת ומילוי אחד.

4 אנשים במכונית לא עושים כלום למנוע - הוא פועל במאמץ מוגבר בעליות ובתאוצות, וזה די זניח במישור. כדי לגמור מנוע, צריך לא לבצע את התחזוקה שלו כמו שצריך, או לאמץ אותו באזור ההספק המקסימלי שהוא יכול לתת, לאורך זמן רב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני נורא התפלאתי כי בדקתי לפני חצי שנה בערך זה עשה 16 לליטר .

עכשיו מילאתי 13 ליטר מתל אביב נסעתי עד מחנה נתן (באר שבע) וחזרתי 243 קילומטר עם ארבע אנשים ומזגן.

בוא נגיד שבטוח זה בין 19 ל 20 קילומטר לליטר

זה מסביר את ה 1 ל 20 שלך וגם את ה 1 ל 16

ככה לא מודדים צריכת דלק והמדידה שעשית הינה שגוייה.

מילאת דלק, שאתה לא יודע כמה יש לך , נסעת ויתכן ועברת צריכת ה 13 ליטר ואתה ממשיך ליסוע.

ככה תימדוד צריכת דלק:

תמלא מיכל מלא, סע כמה שאתה רוצה (לא משנה כמה) רק שיהיה לך מדידת מרחק, תחזור לתדלק מיכל מלא ותיראה כמה מילאת.

עכשיו תחלק את מספר הקילומטרים במספר הליטרים שמילאת בתידלוק האחרון

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6067 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...