Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תעלומה ברכב שבדקנו - או: איך מכוני בדיקה מכמתים את מצב הרכב באחוזים?

aa123
שימו לב! השרשור הזה בן 6073 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הקדמה: הרכב המדובר יונדאי לנטרה 96 אוטומט, רכב שדודתי רכשה בעצתי ב-12K ש"ח מצחיקים (וגם חסכה את הביטוח המקיף).

הרכב נלקח לבדיקה במכון קומפיוטסט בת"א - והמנוע קיבל ציון 'אדום' - 20%. הבוחן ציין בפנינו שוב ושוב כי המנוע גמור. ראיתי שהרכב מוציא עשן לבן במאמץ. מה שהיה לי מוזר - שבבדיקת דינו' הרכב 'הוציא' הספק של 83 מתוך 113. אותי למדו בכיתה ג' שזה כ-75% מההספק, ולא 20%. איך מנוע גמור לחלוטין, שקיבל ציון 20% מצליח להוציא 75% הספק?

ועוד נק' - במידה ומנוע מעשן עשן לבן - איך הבוחן יודע אם זה רק רינגים או שיפוץ אחר?

ובכלל - על פי מה נקבע שמצב המתלים, לדוג' - הוא 76%, ולא 77, נניח? מה הבוחן מזין למחשב כך שהוא מתאר את מצב החלק בצורה כמותית ומדוייקת?

אביעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר לדעת,צריך לעשות בדיקת קומפרסיה, הם יאמרו לך את ההכי גרוע תמיד=כסת"ח.

אל תיקח את זה יותר מידיי קשה, בכל אופן, אם אתה מהצפון, אני יכול לומר לך בוודאות מה הבעייה לאחר סידרה של כמה בדיקות קצרות.

לגבי העשן הלבן,הרבה רכבים בלחיצה ממושכת במקום,עד הסוף בגז...יוציאו עשן לבן, זה לא רומר הרבה או חד משמעית מצביע על משהו...צריך לבדוק לעומק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היחס בין הכ''ס בפועל לבין הכ''ס על הנייר הוא לא 1:1 למצב המנוע.

גם מנוע שעומד להישפך מחר בבוקר לא יוציא 20% ממה שאמור,יותר בכיוון של 70%-75%.

זה לא שולל את העובדה שהוא גמר את הסוס

porsche 914,2.0,1970

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

אבל איך הבוחן אמר לי בוודאות 'הלך המנוע'? אולי מדובר רק ברינגים?

ובכלל, רציתי לדעת לידע כללי איך עובדות התוכנות שלהם. (אולי עמית יודע, למרות שאצלהם במכון אין את האחוזים המטופשים האלה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני בדקתי לא מזמן רכב בקומפיטסט. מנוע שהוציא 65% מההספק המוצהר, קיבל בבדיקה ציון 56%.

התוכנה לדעתי מורידה אחוזים על תקלות שונות, שהבוחן מזין למחשב באופן ידני, ומשקללת אותם עם נתון ההספק, שנמדד על דיינו.

לדוגמא נזילות שמן מורידות 5%, רעש שסתומים עוד 5%.

כנראה עשן לבן מוריד 40-50%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכייון שאני בדקתי רכב לפני 3 שנים וקצת בקומפיוטסט אני אכתוב,שהם מתייחסים לא רק למצב המנוע עצמו אלא גם ל:

* בלוק המנוע.

* נזילות שמן.

* הספק מנוע.

* טיימינג.

* שריפת שמן מהשסתומים / גומיות שסתומים .

כל אלו ואולי עוד כמה שפיספסתי,נכללים בקטגוריה של מצב מנוע.

יכול להיות שההספק יהיה סביר 70-75% אבל למשל צריך לעשות טיימינג,יש נזילות שמן ממחזירי השמן,יש שריפת שמן מהשסתומים.

אצלי למרות שבבדיקה המנוע הוציא הספק של 77% בגלל שריפת השמן המשמעותית מהשסתומים נסתמו מעברי השמן ולאחר שנתיים הלך מנוע לרכב למרות שהוא גירד בקושי את ה- 114,000 ק"מ.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקדמה: הרכב המדובר יונדאי לנטרה 96 אוטומט, רכב שדודתי רכשה בעצתי ב-12K ש"ח מצחיקים (וגם חסכה את הביטוח המקיף).

אותי למדו בכיתה ג' שזה כ-75% מההספק, ולא 20%. איך מנוע גמור לחלוטין, שקיבל ציון 20% מצליח להוציא 75% הספק?

אביעד

א.אני מקווה באמת שה-12K ש"ח המצחיקים שדודתך שילמה על הרכב לא יגדלו בעוד איזה 5K שקלים (לא מצחיקים בעליל) שיעלו התיקונים ו\או החלפת מנוע,באם תידרש.

ב.מה שלימדו אותך בכיתה ג' בהחלט נכון,אבל מה שלא לימדו אותך באותה שנה זה שמנוע יכול לתת את כל ה-100% הספק שלו עד לשנייה שבו הוא ימות,בלי התראה מוקדמת.

דוגמא יפה לכך היא הרכב שלי שמרצוני נתתי למנוע למות (העדפתי להביא מנוע חדש מאשר להשקיע בישן), ונסעתי בידיעה שיש לי שריפת שמן מהשסתומים,ולא נתתי למנוע עוד שמן,עד שהקראנק התחיל לדפוק.

הגעתי למצב שהמנוע נשמע כמו טרקטור (ואני בכלל לא מגזים,אנשים שעמדתי לידם בפקק פשוט נבהלו),אבל לא היתה כל בעייה להאיץ תוך פרפור שהעלה עשן לבן מהצמיגים והשאיר סימן שחור על האספלט,ולא היתה בעייה לשייט במהירות 150 קמ"ש,ומכיוון שרעש הקראנק היה פחות דומיננטי במהירות גבוהה,לרוב הייתי מעל 120 קמ"ש,כדי לא לשמוע אותו.

מבטיח לך שכל מכון בדיקה שהיה בודק את האוטו באותה תקופה היה מחייב אותי על האחוזים שאני חייב למכשיר הבדיקה על סעיף מנוע.....

וזאת למרות שמבחינת התכל'ס של נהיגה- המנוע בעט היטב !!! זה לא שינה את העובדה שהוא היה גמור.

כשאתה אומר שההספק שנמדד הינו 75% מהמוצהר זה לא מדוייק,כי לרוב החישוב של ההספק במכון הבדיקה מבוצע בצורה אחרת מהבדיקה של יצרן המכונית (הספק בגלגל לעומת הספק במנוע,יש הפסדי כוח במהלך הדרך בין המנוע לגלגל).

ושוב לדוגמא אישית,כשאני קניתי את הרכב,בבדיקה שביצעתי המנוע הוציא 89 כ"ס (מתוך 104 מוצהרים של היצרן), שזה נתון מעולה.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6073 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...