Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בבחירת סלקל

bar72
שימו לב! השרשור הזה בן 6082 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טפו טפו טפו, אנחנו צריכים לבחור סלקל לרך שאמור להיוולד בקרוב. ההיצע רב וכך גם הבלבול שלנו.

המוכרות, במוצצים או בשילב, בכלל לא יודעות מה זה ISOFIX, למרות שחלקן יודעות שיש כזה דבר, ואחת מהן אפילו הלכה איתי לרכב ואמרה לי שאין לי ISOFIX כי אין לי מדבקה לבנה שמציינת שיש. אגב, יש לי גולף חדשה ויש שם מאחור שני חיבורי ISOFIX, אחד מכל צד. היא היתה ה"מומחית" של סניף גדול מאוד של אחת הרשתות הגדולות, והיא טענה ש- ISOFIX זה חיבור עם רצועה אל מתחת למושב...

על כל פנים, האם מישהו יודע על סלקל שמתחבר ל- ISOFIX (כלומר שהבסיס שלו מתחבר), או שיכול להמליץ לי על סלקל אחר, בלי קשר, כי יתכן שכלל אין כאלה בארץ (למעט אחד הצלחתי למצוא עליו מידע רק באתרים ברוסית...).

תודה.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוצרי ISOFIX נדירים מאד בארץ. בעבר היו יבואני רכב (צ'מפיון בינהם אם אני לא טועה) שהביאו אותם אך כיום כנראה כולם הפסיקו. למיטב ידיעתי גם אילו שהביאו לא הביאו סל קל אלא רק כסאות שלב 2 (גיל 1-4 שנים), לי יש כזה של פיז'ו/סיטרואן והוא היה אחד מהאחרונים שלהם בארץ.

כסא ISOFIX שלב 2 נמכר בשילב בכ-2000 ש"ח.

בהצלחה

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסלקל של גראקו יש בסיס עם רצועות LATCH שמתאימות לעוגני ISOFIX.

לדעתי אם אתם לא מתכוונים לפרק אותו מהאוטו לעיתים קרובות אז אפשר לוותר עליו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המבחר בארץ מאוד מצומצם.

ממוכרנים בוודאי אל תצפה לישועה... גם בחו"ל הם לא מבינים יותר מדי.

תעשה שיעורי בית, תקרא באינטרנט מבחני ריסוק בחו"ל, ואם תבחר דגם שאינו משווק בארץ תזמין אותו בדואר מחו"ל. לא תשלם מכס כי מדובר במוצר בטיחותי, אלא מע"מ בלבד.

שים לב לגבי מושבי ISOFIX, הם תמיד עולים פי שניים, ולא כל מושב מתאים לכל דגם של רכב. צריך לוודא באתר היצרן שהדגם של הכיסא מתאים לדגם הרכב, והמשמעות היא שאם תחליף את הרכב ייתכן ותצטרך להחליף את הכיסא.

לא תמיד מושבי ה-ISOFIX משיגים תוצאות יותר טובות במבחני ריסוק מדגמים רגילים, לכן צריך לבדוק היטב שמחליטים על ההוצאה הנוספת.

שיקולים נוספים: משקל הסלקל והאפשרות לחבר את הסלקל לעגלה שמתאימה לך. חשוב עם תינוקות קטנים כשמוציאים את הצינוק יחד עם הסלקל. בהמשך מוציאים את התינוק בלי הסלקל.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

אתה צודק בהחלט. רמת אנשי המכירות (והמודעות לנושא באופן כללי) מחפירה.

אני רואה אנשים בוחרים כסאות בטיחות סיניים לפי צבע הריפוד, ולא יודע אם לצחוק או לבכות.

הנקודה שהועלתה כאן בנושא עיגוני ISOFIX נכונה. מטרתם העיקרית לאפשר ניתוק מהיר, ולצמצם את הסיכון לעיגון שגוי של ההורים. אם אתה סומך על יכולתכם לקרוא את ההוראות של היצרן ולבצען בדקדוק, גם כיסא שאינו ISOFIX יכול להציע רמת בטיחות גבוהה.

הרצועות שאותן הזכירה המוכרנית הן רצועת של מערכת LATCH, התואמת האמריקאית של ISOFIX האירופית.

לעניין בחירת הכסא: רק על פי מבחני ריסוק, ולא על פי שום פרמטר אחר. כל הכסאות נראים יפים ומרופדים בתצוגה. הם מגיבים אחרת לחלוטין בתאונה, כאשר התינוק מפעיל עליהם משקל של מאות קילוגרמים, והם אמורים להמשיך ולתמוך בו מבלי לקרוס.

המגזין הבריטי Which? מבצע מדי שנה סדרה של מבחני ריסוק.

במבחן של 2006 זכו הכסאות הבאים:

1. Maxi-Cosi Cabriofix (עם בסיס ISOFIX)
  2. Britax Cosy Tot Isofix
  3. Britax Cosy Tot Premium

שלושתם השיגו ציון של ארבעה כוכבים (מתוך חמישה) בריסוק חזית וריסוק צד. ה Maxi-Cosi נמכר בשילב (לא בזול) ומתאים לגולף V. אני לא הייתי מתפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המון תודה על הסקר.

הדגם אכן נמכר בשילב, אך ללא בסיס ה- ISOFIX. ייתכן שבעתיד יביאו את הבסיס, שהם טוענים שהוא מאוד יקר.

הם גם טוענים שרמת הבטיחות זהה אם מחברים לבסיס או מעגנים עם חגורה (?).

כרגע, הדגם היחיד עם בסיס (בכלל לא ISOFIX) הוא של Inglesina, אבל הוא לא מוצא חן בעינינו משום שהוא נעדר הגנה צידית והזווית שלו לא נראית לנו (לא שאנו מבינים גדולים). אני אדווח אחרי הרכישה במה בחרנו :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בראש ובראשונה ברכות ובהצלחה עם התינוק לעתיד.

כאבא לעתיד (אני מקווה) רציתי לדעת בבקשה מה הוא הISOFIX המדובר. ולמה ננעלת דווקא עליו? מה רע במושב תינוק איכותי שאפשר לקנות בשילב או כל חנות מהסוג הזה.

ויטלי.

GS300.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה זוכר את שם הדגם שהם מוכרים ?

Inglesina יצרן מוכר, אבל אני לא פגשתי מבחן ריסוק שלו. אל תתפתה לחוות דעה על מיגון צדי (או חוסר בו).

החוכמה היא לבדוק מה הכיסא עושה בתאונה. לעשות מיגון צדי שיראה מצויין בתצוגה אך יגרום ליותר נזק מתועלת בתאונה זה קל מאוד, לצערי.

הטיפ המהותי ביותר שעולה מכל מבחני הריסוק שקראתי: כל כיסא שמתיימר לכסות יותר מקבוצת גיל\משקל בודדת (לטובת חסכון בכסף) מספק רמת הגנה ירודה יותר מאשר כסא שמיועד לקבוצה אחת בלבד.

עריכה: בדקתי באתר שילב. הם מוכרים את הכסאות Maxi-Cosi Cabrio ו Bebe-Confort Creatis. שניהם נבחנו ע"י Which? בשנת 2005. ה Maxi-Cosi קיבל ציון 4 מתוך 5 בריסוק חזית וצד. ה Bebe Confort קיבל 4/5 בריסוק חזית ו 3/5 בריסוק צד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיפ המהותי ביותר שעולה מכל מבחני הריסוק שקראתי: כל כיסא שמתיימר לכסות יותר מקבוצת גיל\משקל בודדת (לטובת חסכון בכסף) מספק רמת הגנה ירודה יותר מאשר כסא שמיועד לקבוצה אחת בלבד.

לא כולם. Cosco alpha omega elite הוא 0 עד 45 וקיבל ציון לא רע בכלל. (86 אם אני זוכר נכון - נקודה אחת פחות ממה שאתה קנית.)

(add lightness' (Colin Chapman'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסקנה הזו הועלתה במבחן האירופי, שנטען (גם בארה"ב) שהוא מדויק יותר מזה האמריקאי.

המבחן שאתה מצטט מדד תוצאות עם בובת פעוט ובובת תינוק. לא עם בובה שמדמה ילד גדול יותר, ולכן אין לדעת איזה מידה של הגנה הוא משיג במקרה כזה.

במבחן ריסוק עם בובת פעוט, כאשר הכסא מעוגן באמצעות חגורות (נבחן בנפרד גם עם מערכת Latch), השיג ציון 3/5, לעומת ה Evenflo Triumph V שהשיג 5/5.

במבחן ריסוק עם בובת תינוק (גיל שנה וחצי בערך), כאשר הכסא מעוגן באמצעות עיגוני Latch, השיג ציון 4/5, לעומת Evenflo שהשיג 5/5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

בסוף רכשנו מקסי-קוסי קבריו ואנו ממתינים שיגיע הבסיס ISOFIX שלו (צפוי תוך כחודש). אמנם צפוי להיות יקר, אבל ייתכן שכדאי.

בינתיים - הנה הוא. זו תמונה מגיל יומיים :-)

היום הוא כבר בן ארבעה ימים ולא מפסיק לבכות כי כואבת לו הבטן (גזים...) :cry:.

babylisroomxi9td5.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6082 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...