Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו קליאו ספורט שנת 2001 או פיג'ו 2001 206XS

Shlomik1525
שימו לב! השרשור הזה בן 6102 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום,

אני מתכנן לקנות את האוטו הראשון שלי בתקופה הקרובה אני כבר חודש גולש בפורום והוא נתן לי הרבה ידע, התקציב שלי נע בין 35-40 אלף ש"ח ובמקרה הצורך אפשר לחרוג מעט.

כעיקרון התיכנון היה לרכוש פיג'ו 206XS 2001 ממה שהבנתי פה היא אחת המכוניות ספורט המומלצות בתקציב הזה והיא נראה לי תתאים כרכב ראשון מה שכן קראתי גם הרבה תגובות טובות על הקליאו ספורט אבל היא יחסית מכונית נדירה למצוא ככה שלא טרחתי לחפש אבל בימים האחרונים פורסמה אחת ביד 2 ואני כנראה מתכנן לנסוע לראות את האוטו בימים הקרובים.

כמה שאלות לי אליכם,

1. האם יש איזה שהוא הבדל מבחינת החיסכון בדלק בין המכוניות?

2. האם יש דברים מסומים שהם רגישים בקליאו ספורט שצריך לבדוק במיוחד שאני ניגש לראות את האוטו?

3. מבחינת הנאה על הכביש מי מהמכוניות אמורה להיות יותר מהנה לנהיגה?

והאם יש לכם המלצות נוסופות והערות לבן אדם שמתלבט בין שתיהם והוא נהג חדש.

תודה מראש

שלומיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בצע חיפוש בפורום, יש הרבה מידע על נקודות התורפה מבחינת אחזקת הקליאו. היו אפילו הרבה שרשורים שעסקו ממש בהשוואה של ה-XS מול הקליאו.

מבחינת דלק, הקליאו למרבה ההפתעה תהיה כנראה חסכונית יותר בזכות צריכת דלק טובה מאוד יחסית לרמת הביצועים. אין בעיה להגיע ל 1 ל-12 גם בנסיעות תובעניות.

לנהג חדש, עדיף לרכוש את ה-XS. הקליאו תהיה מהנה יותר בנהיגה תובענית, ה-XS נוחה ומתאימה יותר להתנהלות יום יומית.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הסתכלת על עוד צד בקניה:

הקליאו ספורט ב90% מהמקרים נמכרת מעל המחירון, ודי הרבה מעל, ככה שבתקציב שלך 2001 לא תכנס לך.

:loco:How can I be lost, If I've got nowhere to go?

:loco:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, אבל לא מזמן פורסמה קליאו ספורט במחיר של 35K פלוס מינוס.

אני הייתי מציע לך לבדוק אותה טוב טוב לפני שאתה קונה אותה (אם תקנה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דייייי עם הנושאים האלה!!!! אני מציע לנעול ולעשות חיפוש לפני שיהיה פה שמח!

כמה שאלות לי אליכם,

1. האם יש איזה שהוא הבדל מבחינת החיסכון בדלק בין המכוניות?

ענו לך למלעה. עוד לא ראיתי נתונים ריאלסטיים. תלוי בכובד הרגל שלך על הדוושה. הקליאו חסנית מאוד מואד יחסית למנוע 1.8T מירדתי ממנו.

2. האם יש דברים מסומים שהם רגישים בקליאו ספורט שצריך לבדוק במיוחד שאני ניגש לראות את האוטו?

שלדה, גיר. קליאו במחירון ומתחת - צפה לרכב במצב מפורק כולל שלדה או למוכר שיכור. כמו שלאון אמר לך למעלה הקליאו

נמכרת הרבה מעל המחירון ולכן לא תכנס בתקציבך. מה גם שחשוב לך להשאיר בצד כסף לביטוחים, טסטים, טיפולים ויישוריי קו.

קליאו עם קצה שילדה, יד גבוהה וק"מ לא מבוטל- אני לא הייתי רוכש, אבל זאתי החלטה שלך.

בעצם כל רכב ספורטיבי עם מכה בשלדה לא הייתי מתקרב אליו.

3. מבחינת הנאה על הכביש מי מהמכוניות אמורה להיות יותר מהנה לנהיגה?

חיפוש, ואני לא יוסיף מילה כדי לא לעורר ספיקולציות. את ההעדפה שלי אתה יכול להבין לפי החתימה.

והאם יש לכם המלצות נוסופות והערות לבן אדם שמתלבט בין שתיהם והוא נהג חדש.

אל תיגע בקליאו ספורט בתור נהג חדש, זהו לא רכב שמומלץ להתחיל לנהוג עליו. על פי דעתי בכל אופן.

לדעתי ה-206XS (אם תמצא בתקציב הזה) תספק אותך.

בעבר: יאריס TS , פולו GTI , לאון 4 20VT , קליאו ספורט MK1.

היום​: טסים לחו"ל כדי "לנהוג" מדי פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר של הקילאו שאני מדבר עליה הוא 39 אלף גם לי זה נראה קצת חשוד...

מחר אני הולך לראות את האוטו כנראה אז אני אברר עוד פרטים..

ה-206XS עדיין בעדיפות ראשונה ולפי מה שאני מבין ממכם היא גם המומלצת יותר כנראה שאני באמת ארכוש אותה בסופו של דבר, מחר אני נוסע עם אבא שלי לראות מכוניות למכירה ואני אעדכן מה הוחלט.

תודה לכולם בכל מקרה על העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב אותך, קנה איביזה טורבו FR.

אתה איש רע .

אני כבר חוזר , רק הולך להכין נפשית את עמוס השרת למה שהולך להיות...

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב אותך, קנה איביזה טורבו FR.

אותי זה כבר שכנע בעבר (יותר נכון הויכוחים על האיביזות\קליאו\206\ראלי) מה שכנראה יקרה בעתיד.

גיא.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמה מילות סיכום:

אין הקליאו או האיביזה נכנסות בתקציב שלך. תכין יותר מ-10K בשביל שהמוכר יהיה מוכן לדבר איתך. כמובן שאני לא מדבר על מכוניות עם קצה שלדה וכו'.

אני ממליץ לבדוק את הפונטו HGT. עם תוספת של כמה אלפים אתה תקבל רכב חזק יותר (130+ כ"ס). לגבי ההתנהגות - לא בדקתי, אבל ממי שנסע על שני הרכבים שמעתי דברים די טובים על הרכב. ממי שלא נסע ושמע מהחבר של החבר אתה תשמע רק דברים רעים.

נהג חדש יכול ללמוד נהיגה גם על הגה חשמלי.

ולגבי הקליאו עם קצה השלדה - אתה לא תשמע אותי אומר את זה הרבה, אני חושב שזו פעם ראשונה, ואולי אני במצב רוח טוב לפתע, אבל:

כדאי לך לבדוק אותה טוב-טוב. ללכת למומחה שיגיד לך את חומרת הפגיעה ואפילו לקזז עוד יותר מהמחיר נכון לעכשיו.

פגיעת קצה-שלדה שתוקנה כראוי כמעט ולא תשפיע על התנהגות הרכב. ובטח שנהג חדש לא ישים לב להבדלים, לפחות בחודשים הראשונים. ואם יעשה תאונה, אין לכם מה לרחם על הרכב כי אף אחד מהמתחסדים כבר לא היה קונה אותו. והצד החיובי - יותר חלקים לנו. :-P

אתה תהנה ממנה יותר מהפיג'ו ויותר מהפיאט.

אם אתה לא מהמתחסדים ואינך מפחד ממה שיגידו על הרכב - כדאי לחשוב על זה כאופציה. במחיר שלו ובתנאי שהפגיעה לא קשה מדי זו מציאה. לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

......

ולגבי הקליאו עם קצה השלדה - אתה לא תשמע אותי אומר את זה הרבה, אני חושב שזו פעם ראשונה, ואולי אני במצב רוח טוב לפתע, אבל:

כדאי לך לבדוק אותה טוב-טוב. ללכת למומחה שיגיד לך את חומרת הפגיעה ואפילו לקזז עוד יותר מהמחיר נכון לעכשיו.

פגיעת קצה-שלדה שתוקנה כראוי כמעט ולא תשפיע על התנהגות הרכב. ובטח שנהג חדש לא ישים לב להבדלים, לפחות בחודשים הראשונים. ואם יעשה תאונה, אין לכם מה לרחם על הרכב כי אף אחד מהמתחסדים כבר לא היה קונה אותו. והצד החיובי - יותר חלקים לנו. :-P

אתה תהנה ממנה יותר מהפיג'ו ויותר מהפיאט.

אם אתה לא מהמתחסדים ואינך מפחד ממה שיגידו על הרכב - כדאי לחשוב על זה כאופציה. במחיר שלו ובתנאי שהפגיעה לא קשה מדי זו מציאה. לדעתי.

זיו, צר לי לבשר לך- אבל דבריך לא מדוייקים כל כך.

כל פגיעה בשלדה ולא חשוב איך היא תוקנה - תשפיע על התנהגות הרכב.

הרכב אף פעם לא יחזור להיות במצבו המקורי ותהיה לו נטייה מסויימת. לכן גם ההתנהגות תשתנה, וביר להניח שלרעה.

בעבר: יאריס TS , פולו GTI , לאון 4 20VT , קליאו ספורט MK1.

היום​: טסים לחו"ל כדי "לנהוג" מדי פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שזה לא ממש נכון. מה שנקרא קצה שלדה הוא במקרים רבים בעל משמעות "סחירותית" בלבד. יכול להיות שרכב מסוים נפגע נניח מלפנים או מאחור ונוצר כיפוף קליל בקצה של קורת הרוחב. מכון הבדיקה קרוב לוודאי יטען לקצה שלדה, אבל בפועל אין לזה שום השפעה בטיחותית ובוודאי שלא מבחינת התנהגות הרכב.

בכל מקרה, אם תמצא קליאו ספורט המוצעת במחיר הנמוך מהמחירון, רוב הסיכויים שהיא עברה פגיעה שלדה, או עשתה 200000 ק"מ. אני לא יכול לחשוב על סיבה אחרת למכירת האוטו הזה בפחות מהמחירון.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זיו, צר לי לבשר לך- אבל דבריך לא מדוייקים כל כך.

כל פגיעה בשלדה ולא חשוב איך היא תוקנה - תשפיע על התנהגות הרכב.

הרכב אף פעם לא יחזור להיות במצבו המקורי ותהיה לו נטייה מסויימת. לכן גם ההתנהגות תשתנה, וביר להניח שלרעה.

בוולקן שהיתה לי היתה פגיעה בוו הגרירה הקדמי כתוצאה מפגיעה במדרכה. כל וו הגרירה כולל הקורה המאונכת אליה הוא מחובר התעקמו ועברו ישור עם פטיש פחחים. אותה קורה נחשבת ל"שילדה" במונחים של מרכב "מונוקוק" ואם הרכב היה נלקח לבדיקה לפני המכירה כנראה והפגיעה היתה מוגדרת כ"קצה שילדה".

עכשיו...אני אשמח אם תסביר לי איך פגיעה כזו משפיעה על התנהגות הרכב.

(אגב- לא הורגש שום שינוי בהתנהגות הרכב לאחר התאונה)

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6102 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...