Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מניעת החלקות על מים

Guest brk
שימו לב! השרשור הזה בן 7482 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איך אני יכול לשפר אחיזה על מים?

האוטו (אימפרזה טורבו) מחליק לי על כביש רטוב ב15-20קמ"ש.

יש משהו שיכול "לשפר" את ה "אחיזה\התנהגות" על מים?

אני פשוט זוכר בשיעורי נהיגה(PASSAT TDI), נהגתי בגשם על 30+ בכיכרות ולא ראיתי סימן להחלקה אפילו פעם אחת...

הצמיגים חדשים אך עקב נסיעה על חצץ הצמיגים "קרועים" מלמעלה. :oops:

אני זוכר מצויין שזה היה מחליק ככה לפני שהרסתי אותם.

הקטע הוא, בחורף :shock::shock: אין לי מושג מה יקרה.

בגשם אני כמובן יעשה פניות וכיכרות על 10 קמ"ש אבל בכל זאת, אם ילד רץ לי לכביש או משהו.. וגם אין לי ABS :shock::oops:

לפני שיגיעו התגובות של "מה אתה עושה עם אוטו כזה" זה מה שקיבלתי, גם אם אני ירצה למכור, לא נראה לי שמישהו ירצה אוטו די שחוט.

מה עושים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחליפים צמיגים. את כל הארבעה.

בכל מקרה - למה עם צמיגים חדשים נסעת על חצץ?

בנוסף, בדקת לחץ אוויר? כיוון פרונט תקין? הצמיגים מאיכות טובה? יש צמיגים שעל רטוב ממש לא אוחזים... (לדוגמא פאלקן ZE502)

זכור - עם בטיחות לא משחקים.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה? כי אני נהג חדש, ולא חשבתי שזה משמיד צמיגים. (מטעויות לומדים)

שוב, האוטו מתנהג אותו דבר כמו לפני הנסיעה על החצץ.

אני אנסה לצלם את צמיגים שיבינו בדיוק מה קרה להם.

נ.ב.

בנוסף, בדקת לחץ אוויר? כיוון פרונט תקין? הצמיגים מאיכות טובה? יש צמיגים שעל רטוב ממש לא אוחזים... (לדוגמא פאלקן ZE502)

לחץ אוויר בסדר

כיוון פרונט נעשה בין יתר הדברים כשקיבלתי את האוטו (היה ממש וויברטור בהילוך חמישי)

הצמיגים הינם

continental

http://www.conti-online.com/generator/www/de/en/continental/automobile/themes/four_x_four/summer/conti_four_x_four_sportcontact/master_en.html

אם אני לא טועה, אלה הצמיגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחץ אוויר בסדר

כיוון פרונט נעשה בין יתר הדברים כשקיבלתי את האוטו (היה ממש וויברטור בהילוך חמישי

.

אם ההגה רעד לך במהירויות גבוהות, אז כיוון פרונט, אפילו אם עשית, לא היה עוזר לך.

אלא רק איזון גלגלים. כיוון פרונט זה אם אתה מחזיק את ההגה ישר והאוטו נוסע טיפה שמאלה למשל....ולא בדיוק ישר.

Back to the original - NC again.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי אצלי גם בעיה

ואני לא נוסע על חצץ... ;)

2 בעיות..

1. כאשר יש מים והלחיצה קצת יותר מקלה , האוטו מפרפר בצורה מפחידה שלרוב גורמת לאיבוד שליטה והטיית הרכב לאחד הצדדים... האם יש דרך למנוע זו מלבד להאיץ בצורה ממש איטית חוץ מאשר לנסוע עם מזגן דלוק ? :)

2. האוטו יושב על הכביש בצורה מפחידה (מי שלא מבין .. צריך סיבוב עם נריה ;) ) , אבל כאשר הייתי על מים........ האוטו פשוט מחליק כמו כלום ... מפחיד אותי לדעת מה יהיה בחורף... מישהו יכול לעזור? הצמיגים דנדשים ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לברק - קודם כל, זה בהחלט הורס לנסוע על חצץ. הצמיגים נבנים בצורה מאוד מיוחדת בשביל לתעל את המים החוצה. כשאתה חורץ בהם חריצים נוספים כתוצאה מנסיעה על חצץ, הם יכולים בהחלט לאבד חלק מהיכולת לתעל את המים החוצה כמו שצריך. מה שקורה זה בפשטות - ציפה.

אורן - זה כנראה קורה גם לך, למיטב זכרוני יש לך צמיגי 205 על הרכב, בחתך נמוך. ככל שהצמיגים יותר רחבים כך קשה יותר לתעל את המים החוצה, עם צמיגים רחבים אפשר בקלות לחוש בתופעת הציפה על כביש רטוב - גם בנסיעה על קו ישר תוכל להרגיש את הרכב זז קלות ימינה ושמאלה.

במהירות נמוכה הרכב מחליק הרבה יותר באופן יחסי מבמהירות גבוהה. כלומר הפניית הגה חריפה ב-30 קמ"ש על רטוב יכולה לגרום להחלקה, בעוד פנייה על 90 תשאיר את הרכב צמוד לאספלט, כל עוד לא תעשו פרובוקציה מיוחדת. זכרו גם שכרגע הכבישים חלקים במיוחד, ויהיו ככה גם בשבועות הקרובים בגשמים הראשונים. לנסוע באקסטרה זהירות.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי אצלי גם בעיה

ואני לא נוסע על חצץ... ;)

2 בעיות..

1. כאשר יש מים והלחיצה קצת יותר מקלה , האוטו מפרפר בצורה מפחידה שלרוב גורמת לאיבוד שליטה והטיית הרכב לאחד הצדדים... האם יש דרך למנוע זו מלבד להאיץ בצורה ממש איטית חוץ מאשר לנסוע עם מזגן דלוק ? :)

2. האוטו יושב על הכביש בצורה מפחידה (מי שלא מבין .. צריך סיבוב עם נריה ;) ) , אבל כאשר הייתי על מים........ האוטו פשוט מחליק כמו כלום ... מפחיד אותי לדעת מה יהיה בחורף... מישהו יכול לעזור? הצמיגים דנדשים ...

גם אני באותה בעיה איתך!...

כל חורף... כל התחלת נסיעה אצלי זה פירפור...

ופרסות אני מצליח לפעמים לעשות על המקום !!!

פחד!...

:shock:

ניר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לברק - קודם כל, זה בהחלט הורס לנסוע על חצץ. הצמיגים נבנים בצורה מאוד מיוחדת בשביל לתעל את המים החוצה. כשאתה חורץ בהם חריצים נוספים כתוצאה מנסיעה על חצץ, הם יכולים בהחלט לאבד חלק מהיכולת לתעל את המים החוצה כמו שצריך. מה שקורה זה בפשטות - ציפה.

רוני

התעלות עצמן בסדר גמור...

הצמיג לא "שחוט" מבחינה שנסעו בו הרבה אלא רק "מחורר" מהחצץ.

זה רק ב"חלק\דופן" שנוגע בכביש.

סימנתי בתמונה פה כמה חתכים.. תנסה להבין מה הולך שמה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פחד!...

ניר.

טוב, די לשחק אותה כאילו המכוניות שלכן הן דודג' וייפר עם צמיגי 285 ו-500 כ"ס. תנו גז בעדינות והזהרו עם הקלאץ' והאוטו לא יפרפר.

ואם כן - תחליפו צמיגים.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוני - בפיאט שלי יש בעיה של תפיסת הבלמים!! כלומר, אפילו בעצירה לא פתאומית אני מרגיש שהגלגלים נעצרו ואוטו עדין ממשיך להחליק קדימה באינרציה!! שאלה זאת יכולה להיות בעיה של צמיגים שחוקים (עברו 60000 ק"מ) או שזה בעיה של בלמים!!

ב 26 ל ספ' עשיתי טסט שנתי והבוחן אמר שהבלמים שלי בסדר גמור!! - .P.S

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התעלות עצמן בסדר גמור...

הצמיג לא "שחוט" מבחינה שנסעו בו הרבה אלא רק "מחורר" מהחצץ.

זה רק ב"חלק\דופן" שנוגע בכביש.

סימנתי בתמונה פה כמה חתכים.. תנסה להבין מה הולך שמה..

אני מאמין שזה ממש לא רק בדופן אלא גם במרכז הצמיג. יצא לי כבר לראות צמיגים שנסעו כמה קילומטרים על חצץ. הם נגמרו לחלוטין.

כמו שאמרתי - לא יודע אם זה הגורם לציפה, אבל זה בהחלט יכול לעזור.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פחד!...

ניר.

טוב, די לשחק אותה כאילו המכוניות שלכן הן דודג' וייפר עם צמיגי 285 ו-500 כ"ס. תנו גז בעדינות והזהרו עם הקלאץ' והאוטו לא יפרפר.

ואם כן - תחליפו צמיגים.

רוני

לרגע לא אמרתי שהאוטו שלי הוא משהו מיוחד...

אתה במקרה לא מכיר אותי... ואני אף פעם לא משתגע יותר מידי על האוטו שלי... לא לוחץ עליו, לא עושה רייסים איתו... אחרי הכל כולה 205 1.4, ולא משהו מיוחד!.

סתם ציינתי עובדה, שהשלמתי איתה... ואכן אני נזהר... ומעביר את החורף בשלום!...

אז, שיגיע כבר החורף !!!!

ושנה טובה לכולם!,

ניר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7482 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...