Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התיישנות דוח משטרתי על עבירת תנועה

White-Night
שימו לב! השרשור הזה בן 6108 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי חיפוש ומציאת תשובות סותרות ברצוני לברר האם מישהו יודע כמה שנות התיישנות זה לדוח משטרתי ??

במקרה הפרטי שעליו אני רוצה לשאול גם אם תתאפשר תשובה מבוססת על ידע ולא ספיקולציות (שזה מה שעיצבן אותי מהחיפוש מצאתי תשובות משנה התיישנות , 7 שנים כמו בתביעות משפטיות ועד 10 שנים אז לא אנא רק אם יודעים בוודאות )

בתאריך 20/4/03 עצר אותי שוטר ב 5 בבוקר בטענה לנהיגה ברמזור אדום למרות שזה היה צהוב , התווכחתי איתו קצת ואז הוא רשם שאני טוען שזה היה בצהוב וקיבלתי קנס של אלף שקל . ב 21.7.03 שלחתי את הבקשה להישפט (כן מצאתי את אישור השליחה בדואר רשום כך שהוא נמצא אצלי ביד ) .

ב 13/6/07 קיבלתי פירוט חובות מהנהלת בתי משפט , המרכז לגביית קנסות , אגרות והוצאות שאני צריך לשלם את הקנס הזה בנוסף לתוספת פיגורים וכולה כך שהקנס לדוח זה הפך ל 1920 ש"ח .

את שאר הדוחות אני משלם חוץ מדוח חניית רכב שתוקף רשיונו פג ( מתחת לבית שלי מה לעשות שהרכב נשבת ומחסור בחלקים ) שזה הדוח השטותי ביותר שקיים בישראל לדעתי

כיום אני כבר לא כזה נחמד וברצוני לדעת אם בכלל אני יכול להישפט ולא חל על הדוח התיישנות מכיוון ששלחתי את הבקשה להישפט מלפני יותר מארבע שנים ( אני זוכר שההתיישנות לדבר כזה 3 שנים אך אני לא עו"ד ואין לי תשובה )

אנא אם למישהו יש תשובה מבוססת על ידע שיענה לי , מי ש"חושב" שהוא יודע אז אנא לא לענות , מקסימום אני אברר עם חברים שהם עורכי דין לתושבה ואחזור איתה מחר (פשוט לא בא לי לדבר עם אף אחד מהם כרגע LOL )

תודה מראש

Every man has his own destiny: the only imperative is to follow it, to accept it, no matter where it leads him

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כותב שקיבלת את הדו"ח ב- 20/04/03 ושלחת בקשה להישפט בתאריך 21/07/03, כלומר כעבור 92 יום. לדעתי כתוב לך בדו"ח שעליך להגיש בקשה להישפט תוך 90 יום. כלומר אחרת את המועד.

הענין לגבי התישנות חל רק כאשר הדו"ח עצמו לא טופל ע"י הרשויות במשך זמן מסויים, כלומר, אם אף אחת מהרשויות לא שלחה לך הודעה בדואר רשום, לשלם קנס, או הזמנה למשפט במשך תקופת זמן מסויימת, אזי הדו"ח מתיישן.

אולם אם הרשות המטפלת בכך, שלחה לך מכתב רשום, ואתה לא לקחת אותו, מבחינת החוק נעשה טיפול בענין וההתיישנות מתחילה להיספר מחדש מרגע הטיפול האחרון.

ההתיישנות חלה כל עוד אין החלטה שיפוטית. ברגע שיש פסיקת שופט לגבי עונש, על זה אין כל התיישנות והעונש יחכה לך בפינה.

גם אם נסעת לחו"ל ותחזור אחרי 15 שנה, העונש יחכה לך.

המרכז לגביית קנסות, הוא כאילו הוצאה לפועל של חובות על קנסות וכל התהליכים שהוא עושה למעשה מגובים משפטית.

ברוב המקרים, אנשים אפילו לא יודעים שהם נשפטו שלא בפניהם, אבל על ההזמנה למשפט רשום שאם לא תופיע לדיון, הוא יערך שלא בנוכחותך.

אנשים חושבים שאם הם לא לוקחים מכתב רשום מהדואר, אז הם מתחמקים מהקנס / משפט, וזאת טעות גדולה לחשוב כך.

על הרשויות רק להוכיח שהם שלחו את המכתב הרשום.

אם לא קיבלת את המכתב הרשום - עליך החובה להוכיח שהיתה לך סיבה אובייקטיבית מוצקה כגון אישפוז בבית-חולים / טיול בחו"ל וכד'.

התירוץ של לא קיבלתי הודעה ולא ידעתי שהיה מכתב רשום - לא משכנע. ידוע לכל שאנשים באים לדואר, רואים מכתב מהמשטרה / בית-משפט ומחליטים לא לקחת כאילו שלא ידעו.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כותב שקיבלת את הדו"ח ב- 20/04/03 ושלחת בקשה להישפט בתאריך 21/07/03, כלומר כעבור 92 יום. לדעתי כתוב לך בדו"ח שעליך להגיש בקשה להישפט תוך 90 יום. כלומר אחרת את המועד.

צודק שאיחרתי יום או שניים אך עדיין לא קיבלתי התייחסות מאז שליחת הבקשה להישפט

הענין לגבי התישנות חל רק כאשר הדו"ח עצמו לא טופל ע"י הרשויות במשך זמן מסויים, כלומר, אם אף אחת מהרשויות לא שלחה לך הודעה בדואר רשום, לשלם קנס, או הזמנה למשפט במשך תקופת זמן מסויימת, אזי הדו"ח מתיישן.

אכן לא קיבלתי לגבי דוח זה אף הזמנה או הודעה בדואר רשום , השאלה מה הזמן עד שהדו"ח מתיישן (זמן חוקי )

אולם אם הרשות המטפלת בכך, שלחה לך מכתב רשום, ואתה לא לקחת אותו, מבחינת החוק נעשה טיפול בענין וההתיישנות מתחילה להיספר מחדש מרגע הטיפול האחרון.

הכתובת היא כתובת תא דואר של המשרד שלנו שהמזכירה בודקת את הדואר כל יומיים כך שפיספוס לא היה וגם לא היה ניסיון של אי קבלת מכתבים כי מכתבים רשומים יש והרבה

ההתיישנות חלה כל עוד אין החלטה שיפוטית. ברגע שיש פסיקת שופט לגבי עונש, על זה אין כל התיישנות והעונש יחכה לך בפינה.

אין לי טענות לגבי החלטה שיפוטית, רק שיודיעו לי הרי אני זה שרציתי להישפט מלכתחילה

גם אם נסעת לחו"ל ותחזור אחרי 15 שנה, העונש יחכה לך.

המרכז לגביית קנסות, הוא כאילו הוצאה לפועל של חובות על קנסות וכל התהליכים שהוא עושה למעשה מגובים משפטית.

חפיף בתי משפט לא מפחידים אותי ;)

ברוב המקרים, אנשים אפילו לא יודעים שהם נשפטו שלא בפניהם, אבל על ההזמנה למשפט רשום שאם לא תופיע לדיון, הוא יערך שלא בנוכחותך.

אנשים חושבים שאם הם לא לוקחים מכתב רשום מהדואר, אז הם מתחמקים מהקנס / משפט, וזאת טעות גדולה לחשוב כך.

נראה לי שכבר כיסיתי שאני מודע לזה וזה לא היה

על הרשויות רק להוכיח שהם שלחו את המכתב הרשום.

שיוכיחו לא מהווה מבחינתי בעייה .

אם לא קיבלת את המכתב הרשום - עליך החובה להוכיח שהיתה לך סיבה אובייקטיבית מוצקה כגון אישפוז בבית-חולים / טיול בחו"ל וכד'.

התירוץ של לא קיבלתי הודעה ולא ידעתי שהיה מכתב רשום - לא משכנע. ידוע לכל שאנשים באים לדואר, רואים מכתב מהמשטרה / בית-משפט ומחליטים לא לקחת כאילו שלא ידעו.

כפי שכבר כתבתי לא התחמקתי מלקיחת דואר רשום או כל דבר אחר מדואר והדואר נבדק כל יומיים כפי שנהוג לעשות , אין לי בעיה להישפט גם היום כי לא ביצעתי את העבירה ואין לי בעיה לעמוד בבית משפט כדי להגיד את זה, אם אצליח או לא זו לא ממש פונקציה או נושא לדיון . אני עושה את מה שצריך התוצאות של זה הן רק תוצאות , השאלה האם נכון לטעון בנוסף להתיישנות ואפילו לבקש ביטול בגינו או לא ?

נ.ב. כבר דיברתי עם המרכז לגביית קנסות לפני כמה ימים ופשוט הייתי עסוק ולא התפניתי לזה עד היום, הם אלה שביקשו ממני לשלוח מכתב עם הטענות שלי אליהם בדואר וזה מה שיקרה מחר לכל היותר

ותודה על התשובה

Every man has his own destiny: the only imperative is to follow it, to accept it, no matter where it leads him

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון

את כתובת המשלוח הם לוקחים מהמרשם.

קשה מאוד להזין כתובת של ת.ד למרשם.

ולכן מאוד יתכן שהמכתב הלך לכתובת כפי שהיא במרשם ולא כפי שהיא במכתבך.

מניסיוני, וגם אחרי הדגשות רבות, לא תמיד הם מקפידים לשלוח לכתובת שביקשת.

אצלי יש "עקוב אחרי" לת.ד. ולצערי גם במקרים כאלה יש פיספוסים בעיקר כאשר מתחלפים דוורים, וכך קורה יותר מפעם שמכתב אלי לא מגיע כלל.

אתה צודק, הדואר טועה, השולח טועה, ואנחנו משלמים את המחיר.

רק פעם אחת הצלחתי לעדכן כתובת במרשם לפי ת.ד.

ולגבי התיישנות דוחו"ת: בעבר היתה כתבה ארוכה בעתון על זה. אם אני זוכר נכון, דובר על דוחות עיריה שאם במשך שנה לא נעשה כל טיפול ע"י הרשות, הדו"ח מתבטל. (טיפול זה גם לשלוח מכתב תזכורת).

איני יודע אם כך הדבר גם בדוחות משטרה.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוחלט שעל דו"חות משטרה (תעבורה) זמן ההתיישנות שחל עליהם הוא 10 שנים ולא 3 שנים כמו דו"חות עירייה (לפי פסק דין סצ"י).

עדיין יש ויכוח בקרב עו"ד הטוענים שדין דו"ח משטרה (שהעונש עליו אינו מאסר) צריך להיות כדין דו"חות עירייה, אך לפי חוקי המדינה (תקנה שלא זוכר את מספרה אך באה כתגובה לפסק דין סצ"י) דו"ח משטרתי ,כאמור,היא לתקופת ההתיישנות של 10 שנים.

נ.ב. שבדקתי את הנושא היה בחור שרשם שהוא פנה לתחנה שממנה קיבל את הדו"ח והציג את פסק דין סצ"י והם ויתרו לו על הדו"ח. (אמת או לא ? לא ידוע)

סעו בזהירות, כדי שנשוב וניפגש

:roll:

סאאב ל(ה)נשמה.

פונטו פונטו פונטו ....צריך להכביר מילים ? :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה כאן:

http://www.myrights.co.il/mod/cat/?467

או במשרד התחבורה-נציבות תלונות הציבור:

תלונות מתקבלות רק בכתב:

"משרד התחבורה-נציבות תלונות הציבור"

בניין השירות המטאורולוגי, ת.ד 42

בית דגן 50250

או בדוא"ל:

[email protected]

או באתר האינטרנט בכתובת:

www.mot.gov.il

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6108 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...