Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד ניתן לחסוך דלק עם גיר אוטומטי ?

Black Joker
שימו לב! השרשור הזה בן 6124 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הייתי בטוח שהשאלה הזו כבר נשאלה, אבל מנוע החיפוש בישר אחרת.

כולנו גברים כשמדובר בגיר ידני ולכל אחד יש את השיטות שלו בהעברת ההילוכים עם הסל"ד הנכון והמגע הנכון, ע"מ לחסוך בדלק.

וובכן, אני מדבר על גיר אוטומטי נטו, לא טיפרטוניק וכו'.

ברור שהחיסכון עצמו לא יהיה גדול, אבל זה בכל זאת מסקרן אותי, במיוחד כשאני נוהג ביפנומטית, שידועות באהבתן לדלק.

טיפ אחד ששמעתי הוא שכאשר רואים שהרמזור מתחלף לאדום ממרחק גדול, לעזוב את דוושת הגז ולקראת הסוף להאט (באופן, בטיחותי, כמובן).

בקיצור, אשמח לטיפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמזבז הכי הרבה דלק זה תחילת נסיעה והאצה, אם הרגל תהיה פחות כבדה וקצת יותר סבלנות בשביל לחסוך קצת בדלק זה יעבוד

2013 TOYOTA VENZA LIMETED 3.5 V6

HU: Clarion NX501, AMP1:HIFONICS Brutus 1610d,AMP 2:JL AUDIO XD400 4,Component:Cerwin Vega v-max 65, SUB: JL AUDIO 12W6V2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest תמיר .א.

יש לי פולקסווגן וונטו, 97, שוקלת 1670 ק"ג מנוע 1600 שמפיק 100 כוחות בדיוק, (116 אלף קילומטר).

איך אני חוסך איתה דלק?

עד מהירות 70 קמ"ש הטורים לא עוברים את ה1500-1700 סל"ד סוחב יפה מאוד ומאיץ יפה מאוד.

ההילוך ה4 כבר מרים את הסל"ד, נוסע ברגוע 90 קמ"ש ממוצע.

ואפשר לחסוך ככה.

תמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תסע על סלד נמוך מדי, המנוע יתאמץ, ואז לא עשית בזה כלום, כי התצרוכת דלק תעלה .

"זול וזוגלובק - שניהם מתחילים בזין, ובשניהם תקבל נקניקיה"

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest תמיר .א.
אם תסע על סלד נמוך מדי, המנוע יתאמץ, ואז לא עשית בזה כלום, כי התצרוכת דלק תעלה .

תחשוב בהיגיון ? אם זה רכב אוטומטי, והוא נוסע על סל"ד 1500-1700 המנוע מתאמץ ??

לא ! כי אם המנוע היה מתאמץ הוא היה מוריד הילוך והסל"ד היה עולה, מה לא מובן ?.

תמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיר

המנוע לא יתאמץ רק עם אתה בשיוט במישור או ירידה!

"זול וזוגלובק - שניהם מתחילים בזין, ובשניהם תקבל נקניקיה"

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה שנה האוטו?

אם הוא חדש אז יכול להיות שיש לך מד שמודד את תצרוכת הדלק, וכך תוכל ללמוד עם הזמן איך הוא עובד הכי טוב.

אם הוא ישן ,כמו שלי ,תבודק שאכן קיים תרמוסטת ברכבך, ושכל המערכות שקשורות להזרקה כמו חישן מצב מצערת ,חישן למבדה וכדמוה תקינים ואכן מחוברים למערכת.

בגדול באוטומת הכי חשוב ללת להילוכים לעלות הכי מהר להילוך הכי גבוה. יכול להיות שעדיף לשים ניוטרל ברמזור. זה יחסוך הרבה כוחות,בעיקר פיתול, למנוע לגיר ולמערכת העברה הסופים כגון ציריות וכו'. מה שיביא לצריכת דלק נמוכה יותר. הקטע ברמזור אדום הוא: להוריד את הגז הרבה ליפני שמגיעים לרמזור. על מנת שהרמזור יתחלף בנתיים לירוק ואתה עדיין תיהיה במומנט של התנועה וכך לא תצטרך להתחיל את הנסיעה מעמידה. מה שיצרוך דלק רב.

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיר

לא בכל המערכות האוטמטיות זה ככה. יש מערכות אוטמטיות שהחיישן מצב מצערת יביא קיק דאון רק במידה והלחיצה על הדושא תיהיה מספיק מהירה. כלומר אם תלחץ בעדינות על הדוושא ותגיע כמעט עד הסוף הרכב לא יוריד הילוך. אבל אם תלחץ על המצערת במהירות רבה מהנ"ק העליונה שלה עד אמצע המהלך שלה במהירות היא תביא לך קיק דאון. אצלי בפאסט זה ככה. למרות זאת ישנן מערכות אוטומטיות ,בעיקר היפניות שפועלות כמו שאמרת, שמודדת רק את מהלך המצערת ולפי זה מביאים לך קיק דאון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להחליף לניוטרל באוטומט זה לא הדבר הכי חכם ששמעתי ואני אף פעם לא עשיתי את זה.

עוד הצעות?

שאלת שאלה?, קיבלת תשובה מקצועית תבדוק אותה ליפני שאתה משמיץ אותה.

כנס לקישור הבא הפיסקה הראשונה מחזקת את הדברים שלי.

http://auto.howstuffworks.com/how-to-drive-economically6.htm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולפי זה מביאים לך קיק דאון.

זה לא פייר שרק לך מביאים קיקדאון, גם אני רוצה. וחוץ מיזה אתה הצודק. בקרות ממוחשבות של תיבות הילוכים מודדות גם את מהירות השינוי של מצבי המצערת השונים ובתאם לכך משנים את אסטרטגיית החלפת ההילוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיפים הנוגעים לחסכון ברכב אוטומטי הם אותם טיפים של הגיר הידני.

בידית ההילוכים אין ממש סיבה לגעת, החסכון שתצליח (אולי) להוציא ממנה, ביחס למחשב ניהול הגיר של הרכב, הוא מזערי.

גם אין סיבה להאיץ מאוד מאוד לאט. ההפרשים בין הגעה מהירה למהירות שיוט ובין הגעה איטית הם קטנים גם הם, מבחינת צריכת הדלק.

החוכמה היא שמירה על האינרציה של הרכב - לשמור כמה שניתן על מהירות קבועה, כמה שפחות שימוש בבלמים, כמה שיותר להביט קדימה ולצפות "מפגעים" - רמזור אדום, רכב איטי בנתיב שלך, מישהו שעצר בחנייה כפולה וכולי.

ד"א - 90 קמ"ש זה גם לא "מתכון" לחסכון בדלק. מרבית הסיכויים שהרכב שלך משייט על 110 עם תצרוכת דומה עד זהה...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים

כל השיטות שהוזכרו כאן עוזרות.

רק לא להגזים עם זה. לא לשכוח רק שמידי פעם לא יזיק למנוע לעלות קצת טורים - זה בריא...

נהיגה בטורים נמוכים על בסיס קבוע גורמת להצטברות פיח ומשקעים על הבוכנות ובראש המנוע (שסתומים). הצטברות פיח כנ"ל גורמת לירידה בביצועים ושלל בעיות כולל צריכת דלק גבוהה בסופו של דבר :!: לשפץ ראש מנוע זה בכל זאת יותר יקר יותר מכמה ליטרים של בנזין ישראלי יקר להחריד ובאיכות ירודה (גורם למשקעים כנ"ל):roflmao:

בנסיעה בעיר הפקקים עם מזגן אין הרבה מה לחסוך חוץ מלנהוג במתינות. מחוץ לעיר סע במהירות המומלצת...

בגלל שאני נוסע רגוע בפקקים כנ"ל רוב הזמן אז אני אני נוהג לעיתים כשיש הזדמנות לתת למנוע לרוץ קצת בטורים ככה - כמה קיקדאונים בריאים... שישתה דלק לבריאות :mm_tongue

שבוע טוב !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6124 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...