Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חובבי האופנועים הדתיים שבינינו יאלצו לוותר על הדו גלגלי

B-TON
שימו לב! השרשור הזה בן 6119 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 204
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם נימוק מלומד כמו של כבוד הרב עובדיה - אני בחיים לא הייתי קונה.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני - הנימוק מלומד מאוד.

רכב דו גלגלי בתרבות הנהיגה הישראלית הרבה יותר מסוכן מרכב פרטי.

השיקולים של הרב פה הם שיקולים של סכנת נפשות

Jealousy is misery, suffering is grief

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין בזה, ואפילו יש לי הוכחה ..

הרב עובדיה בזמנו פסק שאסור לחטט באף , אבל .. אני ראיתי עשרות אם לא אלפי פעמים , בחורים דתיים (לפעמים גם בחורות) , יושבים ברכבם (בד"כ או מיצובישי ספייסוואגן או סובארו למינהם) וחופרים כאילו יהלומים ימצאו.

אז .. קשה לי להאמין :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין בזה, ואפילו יש לי הוכחה ..

הרב עובדיה בזמנו פסק שאסור לחטט באף , אבל .. אני ראיתי עשרות אם לא אלפי פעמים , בחורים דתיים (לפעמים גם בחורות) , יושבים ברכבם (בד"כ או מיצובישי ספייסוואגן או סובארו למינהם) וחופרים כאילו יהלומים ימצאו.

אז .. קשה לי להאמין :)

היי שניר,

פרט קטן ושולי שכחת, והוא שהרב פסק שאסור לחטט באף בשבת (יחי ההבדל הקטן)

קשה לי להאמין שראית בחורים דתיים במיצובישי ספייסוואגן(או ב106 ראלי) בשבת, מחטטים באף(אם למרות זאת ראית את כל האמור בשבת, אזי הבחור\ה לא דתי\ה)

עוד נקודה קטנה, למרות הפסיקות של הרב, אתה תראה לפעמים דתיים שלא ממלאים אחר פסיקותיו, זאת עקב העניין שלא כל הציבור הדתי בארץ מונחה אחר הרב עובדיה.

יש עוד המון פוסקים, וכל יהודי בוחר את הדרך שלו ואת הרב שהוא הולך לפיו.

עוד עניין הוא שמה לעשות גם דתיים לא מושלמים ולא כולם יכולים ל"אכוף" את פסיקותיו של הרב ולכן לפעמים הם עוברים על הפסיקות ונכשלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אפשר , מה נותן לו את הסמכות לפסוק כלפייך?

ואל תגיד לי אלוהים כי אני מאמין שאלוהים לא חתם איתו על חוזה הפצה

אז למה להקשיב לו, כי בהליך פוליטי בעדה החרדית היא נבחר לגאון?

כי הוא הלך לרב הנכון?

כי יש לו שמלה יפה?

למה?

יש לך ספר תורה, ממנו פירשו תנאים חכמים אמוראים וכו', מהם מפרשים היום כל מני רבנים שיושבים בארמונות בטון ומטיפים לצדקה, החלטות הזויות שנוגעות לאינטרסים (תמיכה באטיאס וכו') תמורת קצת כסף תקבל ברכה

אז מה הסיפור?

לך למקור היחיד , (ולא תלמוד זה משהו שאנשים הכירו בו), התורה, תוכל לאכול בשר וחלב כל עוד החלב לא בא מאמא שלו

תוכל להדליק אור כי זה לא כרוך במאמץ כמו אש

תוכל לחתוך ניירות טואלט כי זה גם לא מאמץ

אפילו תוכל ליסוע- שוב כי התורה באה למנוע מאמץ ולא תנועה ממקום למקום

אז את שבת יום מנוחה פירשו בצורה מעיקה שמטרידה את הציבור החילוני שלא מבין איך עשו מכמה משפטי שמור את יום השבת לקודשו ליום שאסור לחטט באף

אם אני הייתי אומר לך שאסור לגרד ב*** דרך חורים בכיס היית צוחק

אם עובדיה או מהר"ן שליט"א אחר היה אומר את זה היית תופר את הכיסים, או שכדי לענות את נשמתך הוא היה אומר שאסור לתפור את הכיסים אבל אסור גם לגרד

ואנחנו לא מבינים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מהיכן ההשתלחות הזאת הגיעה, אבל אני ניסתי בסה"כ להסביר לשניר בדרכי נועם את הלך הרוח.

לא ניסתי לכפות עליו את דעתי ובטח לא את דעתו של הרב.

הציבור שניזון מפסיקותיו של הרב (עליהם אני נמנה) מכבדים והולכים בדרך הזאת כי הם בחרו בה.

זה הכל, מעבר לזה תנהג איך שאתה רוצה ידידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם לידע כללי, קיימים בארץ אנשים מהעדה הקרעית, האנשים האלה מאמינים בתורה הכתובה בלבד. ככה לדעתי זה צריך להיות כי כל אחד ופרשנותו ולא יתכן שלספר אחד יהיו מליון פירושים וכל אחד יחליט לפי איזה פרוש ללכת.

כל יום קם רב אחר שמחליט לפרש את התורה לפי הנוחות שלו, אולי מחר אני אפרש את החוק כמו שנוח לי ואז נתחיל גם לעבור על החוקים?

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הציבור שניזון מפסיקותיו של הרב (עליהם אני נמנה) מכבדים והולכים בדרך הזאת כי הם בחרו בה.

למה בחרת בדרך של הרב הספציפי?

מה הביא אותך לזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תומר - אתה מתכוון לעדה הקראית.

העלת פה נקודה יפה, התורה מתחלקת לשני "חלקים" (בהעדר הגדרה פשוטה אחרת)

התורה שבכתב - אלו חמישה חומשי תורה כפי שאתה מכיר אותם (בראשית, שמות, ויקרא, במדבר, דברים).

תורה שבעל פה - חוקים ומצוות שנמסרו ע"י הקב"ה למשה רבינו.

שום רב לא "קם" ומפרש את התורה לפי הנוחות שלו, ובטוח שלא הרב עובדיה עושה זאת.

קצרה היריעה מלהסביר לך את כל נושאי היהדות על גבי דפי הפורום, אבל יש סדר מסויים

רק משהו נוסף לציין שהקראים כפי שהזכרת אותם הם מיעוט ולפי ההלכה היהודית (האורטודוכסית) הם אינם יהודים וצריכים לעבור גיור כהלכה, אגב אני מכיר המון קראים עקב היות הריכוז הכי גדול שלהם בעולם, בעיר הולדתי (רמלה).

שרגאמן

אדם בוחר ברב ובדרך מסויימת כי הוא נמנה על ציבור מסויים, ומאמין במשהו מסויים, ומגיע ממקום מסויים.

אבל מה שמאגד את כולם אלו הקווי מנחה הכלליים של כל היהודים האורתודוכסים.

אגב תומר, בתרבות הישראלים הנוכחית יום יום אנשים מפרשים את החוק איך שבא להם ועוברים עליו כאוות נפשם (ולא רק בכביש)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים לא מפרשים את החוק איך שנוח להם, הם פשוט מצפצפים עליו, יש הבדל.

רב שפוסק שאישה שאינה יודעת לבשל זה מום או כל מיני פסיקות שכאלה, מצטער זה לא נראה לי דומה לרוח התורה, זה דומה יותר להמצאות של בנאדם (ותסלח לי על זה) חולה בראש שיש לו קהל מאמינים גדול ולכן יש לו השפעה כזאת.

זה למה יש ספר שאותו אין אפשרות לשנות ומבחינתי צריך ללכת לפי הספר במקרה הזה.

אני לא דתי ואפילו לא קרוב לזה, אבל בנוגע לרבנים יש לי דעה נחרצת שאומרת שהם לא יותר מאנשים בעלי כוח שמנצלים אותו לרעה, וכמובן הכל בחסות אלוהים, תורה או מה שלא תרצה.

אופיר, יש בחורות שם בחוץ, מצא לך אחת.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר הייתי בטוח שזה בגלל שהולכים להשחיז בד"כ בימי שבת בבוקר את סדום ערד... :wink:

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...