Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Opel Astra GSI?

AstraGSI
שימו לב! השרשור הזה בן 7515 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

שמעתי על מנוע של אופל אסטרה 2.0 טורבו עם 190 כ"ס.

האם המנוע הזה הוא זהה למנוע 2.0 שבא עם הGSI והוסיפו לו טורבו או שזה מנוע שונה?

אם הוא שונה אז רציתי לדעת אם אפשרי להרכיב כזה מנוע באסטרה GSI משנת 94?

אם כן אז כמה בערך יעלה מנוע כזה (אם אפשר למצוא מנוע כזה) כולל הטורבו ?

וכמה תעלה ההרכבה של המנוע ?

תודה רבה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם

שמעתי על מנוע של אופל אסטרה 2.0 טורבו עם 190 כ"ס.

האם המנוע הזה הוא זהה למנוע 2.0 שבא עם הGSI והוסיפו לו טורבו או שזה מנוע שונה?

אם הוא שונה אז רציתי לדעת אם אפשרי להרכיב כזה מנוע באסטרה GSI משנת 94?

אם כן אז כמה בערך יעלה מנוע כזה (אם אפשר למצוא מנוע כזה) כולל הטורבו ?

וכמה תעלה ההרכבה של המנוע ?

תודה רבה מראש

היי.בוקר טוב (אצלי זה בוקר).

המנוע שאתה מדבר עליו הוא וריאציה מוגדשת של מנוע הF20 של אופל,כלומר המנוע של האסטרה שלך.

מדובר במנוע זהה מבחינת קוד בלוק (כלומר,אותו בלוק,כלומר נכנס),בתוספת מגדש גארט T2 וכמובן כל החומרה שסביב (בוכנות שונות,מחשב,אינטרקולר,סעפות וכו).

הוא מגיע בקאליברה וגם בווקטרה טורבו 4X4 באירופה.אפשר גם למצוא מעט כאלה בדרא"פ - הם נמכרים שם באסטרה GSI טורבו 4X4 (יש חיה כזאת,אבל אין יבוא של מנועים מדרא"פ).

הוא מפיק נדמה לי 205 כ"ס.

הגיר שלך מתלבש עליו 1 ל 1 וכל מה שצריך לעשות זה להתאים לו פלייויל של קאליברה,שזה לא סיפור.

כבר יש בארץ אסטרה שחורה אחת שנוסעת עם מנוע קליברה.ההסבה לקחה רק שבוע ועל פי חזי שביצע את העבודה זה קל מאוד.

נסה להשיג מנוע שהיה באופל ווקטרה (אם המנוע מבריטניה אז ווקסהול קאוואליר) מכיוון שהפרונט שלה זהה לזה של האסטרה מבחינת סידור אביזרי המנוע-משמע אתה לא צריך לעשות מקום מיוחד לקולר שמן,אינטרקולר וכו.

אין לך צורך בציריות מיוחדות (אותו קייסינג בתיבת ההילוכים) אבל בהחלט יועיל אם תביא משופרות של ווקטרה.

רישוי זה לא בעיה-הולכים לעמדה 1 עם המנוע - רק בלי הטורבו.כלומר עם הסעפת פליטה של המנוע המקורי .את הטורבו שמים אח"כ.

חלוקת משקל גם לא בעיה-זה אותו בלוק ואותו משקל.

אם מציעים לך עם המנוע גם גיר 6 הילוכים-אל תיקח.הגיר הזה בעייתי ומותאם להנעה כפולה.ההסבה לקידמית יקרה ולא אמינה (וגם אף פעם לא בוצעה בישראל-ולכן לא היתי עושה את זה).

אל תשכח מחשב וכל האלקטרוניקה שמסביב.מאפ סנסור אטמוספרי יועיל לך בעיקר לניגוב תחת.כנ"ל מחשב- של GSI ידרוש המון עבודה כדי להתאים לטורבו וגם אז התוצאה תצא בקאקט.

המנוע בGSI השחורה עלה 9000 שקל בערך-ללא אינטרקולר (בניה מיוחדת-אינטרקולר גדול).

ההתקנה יוצאת עוד בערך 7.יש לך גם אביזרים חיצוניים שזה עוד 3-5.

יש לך מזל-אתה לא צריך להזיז רדיאטורים כי תא המנוע שם מרווח מאוד.אבל אינטרקולר מקורי זה קצת קטן ומוריד המון כוח במנועים האלה.אז תמצא מקום בתא המנוע.

כשנסענו עליה היה לה צ'יפ של פרילינג והיא הוציאה איזה 230 כ"ס.האוטו נוסע בן זונה - אבל נאבק על אחיזה בראשון שני.(הטראקשן נותק והלך לבית הקברות הגדול בשמיים לטראקשנים של GSI לדורותיהן).

אתה חייב גם להביא בלמים יותר נורמאליים וקיט מיתלים.האסטרה חלשה בתחום הזה ונכנסת לתת היגוי מאוד מסוכן והמנוע החדש ידגיש את זה.יש כמה חברות כמו OMP או H&R שמייצרות קיטים ייעודיים לאסטרה GSI שפשוט משנים את האוטו לחלוטין.

כמו כן - הטיימינג במנועים האלה רגיש רצח-אז תעשה טיימינג לפני שאתה מכניס את המנוע.

אם אתה זקוק למידע נוסף,דבר עם רונן זיסו (אם אתה מכיר אותו הוא ישמח לעזור.אם לא-אז כנראה שאתה לא צריך להכיר)- הוא עבד 4 חודשים ב"ריגאל" שמתמחים באופלים. או שתחפש באינטרנט במנועי חיפוש את המילה COURTNAY.הם מומחים במכוניות האלה.

אה!!! שאני לא אשכח.אני עורך את ההודעה כי :

1 אל תשכח-אלה מנועים שלא מיוצרים ע"י החברה כבר 8 או9 שנים! כלומר אם אתה קונה כזה,תוודא טוב טוב שיש לו אחריות.

2 צור קשר בה"פ - אם זה מעניין אותך,האסטרה טורבו אולי למכירה.מן הסתם זה יהיה זול יותר מהעלויות של לבנות אחד כזה מאפס.

תכל'ס ידידי - הגענו כאן בשקט להשקעה של איזה 20.תעשה חשבון טוב טוב אם זה מה שאתה רוצה לאוטו.זה דבר ראשון.

דבר שני-המנוע הזה מגיב מדהים למיצערות.כל המנועים של אופל שמצויידים בSFI (זה כתוב לך באדום על המיצערת) מאוד מוגבלים ביניקה.כלומר - עם זוג קמשפטים ומיצערות או 2 ווברים אתה תראה 200 כ"ס בכל מקרה.נסה אתרים של חברה בשם SBD DEVELOPMENTS.הם מתעסקים מלא עם המנועים האלה.

נסה גם לדבר עם רני מלמד מחיפה (הוא מופיע בספר טלפון במוסכים.או שאבא שלו - אורי מלמד).

היתה לו אסטרה GSI דור קודם (כלומר קאדט GSI) עם מנוע כמו שלך על קרבורטורים וסט קאמשפטים והגדלת נפח קלה (2400) ואני נסעתי איתו כשהוא לקח אימפרזה ללימודים גבוהים.(לא חוכמה......סטנדרטית...... :lol: ).

זהו.ערכתי פעם נוספת בשבילך - שיהיה לך כל המידע הנחוץ דחווווווווף!!!!!!!

יאללה.לעבודה.עוד מעט מסתיים החג.....

גברים ממאדים ונשים מפגרות על כל השכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול לעזור לי בבקשה?

זה קצת דחוף

תודה

בבקשה.קיבלת תשובה.

לאור דחיפות העיניין עניתי מהר.יש לך עד הערב להשתיל מנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אני חושב שזה אותו המנוע. לפי מה שמצאתי נתוני הנפח והמהלך-קדח זהים. א-ב-ל המנוע החדש הוא מסדרת ECOTEC ואני לא בטוח שגם הישן. בכל מקרה הוספת טורבו כוללת עוד הרבה דברים מלבד הטורבו (במנוע החדש למשל כל החלקים הקשורים לטורבו מורכבים ביחד על המנוע כיחידה אחת, לפי סדנת OPC)

ראיתי ברשת כבר אנשים שהרכיבו את מנוע ה-2.2 ליטר והוסיפו לו טורבו, כך שכנראה הכל אפשרי. צריך רק כסף והרבה.

הנה לינקים:

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=39017

http://www.vauxhallheritage.com/articles/wk47/pr02.asp

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר במנוע זהה מבחינת קוד בלוק (כלומר,אותו בלוק,כלומר נכנס),בתוספת מגדש גארט T2 וכמובן כל החומרה שסביב (בוכנות שונות,מחשב,אינטרקולר,סעפות וכו).

לא עדיף יהיה להחליף למנוע הנוכחי בוכנות,מחשב,להוסיף אינטרקולר ולהחליף סעפת ולהוסיף לו את הטורבו?

התוצה תצא זהה?

והאם זה משתלם יותר מבחינה כספית?

ועוד משהו: כמה כ"ס מספק המנוע של קליברה ללא הטורבו?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עדיף יהיה להחליף למנוע הנוכחי בוכנות,מחשב,להוסיף אינטרקולר ולהחליף סעפת ולהוסיף לו את הטורבו?

התוצה תצא זהה?

והאם זה משתלם יותר מבחינה כספית?

תודה

בין האופציה של מנוע מקורי מוגדש ומערכת ניהול של היצרן לבין פרויקט של התקנת מגדש למנוע אטמוספרי תמיד אבל תמיד לאדם הממוצע הבחירה הנכונה תהיה בחירה של מנוע מוגדש מקורי , אלא אם מדובר בסדנאות עם תקציבי פיתוח גדולים ודיינו זמין.

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר שני-המנוע הזה מגיב מדהים למיצערות.כל המנועים של אופל שמצויידים בSFI (זה כתוב לך באדום על המיצערת) מאוד מוגבלים ביניקה.כלומר - עם זוג קמשפטים ומיצערות או 2 ווברים אתה תראה 200 כ"ס בכל מקרה.נסה אתרים של חברה בשם SBD DEVELOPMENTS.הם מתעסקים מלא עם המנועים האלה.

אתה יכול להגיד לי מה זה ווברים וכמה יעלה לי לשים כאלה במנוע של הGSI?

ואם אפשר גם כמה יעלה לי קאמשפטים ומיצערת למנוע של הGSI?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להגיד לי מה זה ווברים וכמה יעלה לי לשים כאלה במנוע של הGSI?

ואם אפשר גם כמה יעלה לי קאמשפטים ומיצערת למנוע של הGSI?

תודה

ווברים הם קרבורטורים.לשים סט כזה ייצא לך בערך 8000 שקל כולל כל מה שמסביב (ביטול מחשב,הצתה וכו וכו)

מיצערת? לא הבנתי.....המנוע שלך כבר מגיע עם מיצערת.אם הכוונה היא לקיט מיצערות תכין בערך עשיריה.קמשפטים יעלו בערך 500-600 ליס"ט לפני משלוח ומכס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרי לשים קיט מצערות על מנוע עם קרבורטורים?

בקיצור , אני צריך בסביבות ה20 אלף וזה יוצא אותו מחיר כמו לשים את המנוע המוגדש.

מה לדעתכם עדיף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור , אני צריך בסביבות ה20 אלף וזה יוצא אותו מחיר כמו לשים את המנוע המוגדש.

מה לדעתכם עדיף?

גדישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגידו אפשרי איכשהו ליבא את המנוע אבל מבלי שיעבור במכס?

מנוע זה לא בדיוק מצלמה דיגיטאלית.

מנוע בד"כ רוכשים באמצעות יבואן מנועים, הוא ינקוב במחיר סופי שכולל הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7515 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...