Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שלום צריך עזרה בכיוון סאב....

שימו לב! השרשור הזה בן 6123 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הסאב הוא אוקטן אר 12 250RMS ,כשהתקנתי את המערכת כיוונו לי אותה לטעמי אך כיוונו לי אותה על מוזיקה שחורה

והבאס היה נחמד ,עכשיו שאני שמוע טראנס ברכב הבאסים יותר מידי מרוחים ואני רוצה שהסאב יהיה יותר מדוייק

יש אפשרות של כיוון במגבר כדי שהסאב יהיה יותר מדוייק? אין לי אפשרות ללכת למתקין שלי כי זו נסיעה של שעתיים

האם יש אפשרות לעשות את זה לבד? כמובן שאני יכול להבחין בין סאב שעומד להיתפוצץ ועומוד להישרף ולבין סאב שהוא לא מעל למגבלות שלו

אגב המתקין אמר לי שהסאב מכוון על חצי מהיכולת של המגבר(Z4200)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעלה את הווליום של הרדיו דיסק ל3/4 מהעוצמה שלו, שים הכל על 0 , שים שיר שאתה שומע די הרבה, וכך תכוון אותו.

תבדוק שהבורר נמצא על LPF, תכוון את הקרוס במגבר ליותר נמוך, ותראה אם הסאב מנגן יותר מדויק. אם זה עדיין לא מדוייק, תוריד את הגיין טיפ'לה.

למכירה מגבר פולס אודיו 4 ערוצים ba-2900-הקלק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואי אני לא הבנתי כלום ממה שרשמת

מה זה LPF?

איפה נמצא הקרוס במגבר? ומה תפקידו?

ואם אני מוריד את הגיין זה מוריד לי גם את עוצמת הרמקולים לא? הרמקולי מנגנים מעולה ככה שאני לא רוצה להוריד להם את העוצמה במילא הסאב טיפה בולע לי אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואי אני לא הבנתי כלום ממה שרשמת

מה זה LPF? הפירוש של זה : low pass filter הכוונה היא שזה פילטר רק לתדרים נמוכים במילים אחרות שהסאב ינגן רק תדרים נמוכים

איפה נמצא הקרוס במגבר? ומה תפקידו? בכיוונים של המגבר בצד איפה שהגיין בדרך כלל תפקידו לעזור לך לכוון שזה ינגן כמה שיותר יפה לחתוך אלמנטים שונים

ואם אני מוריד את הגיין זה מוריד לי גם את עוצמת הרמקולים לא?לא כיוון שאתה מוריד / מעלה את הגיין של הערוצים דשל הסאבו לא של הרמקולים הרמקולי. מנגנים מעולה ככה שאני לא רוצה להוריד להם את העוצמה במילא הסאב טיפה בולע לי אותם.לאחר כיוונים נכונים הסאב לא יבלע

תשובות באדום , אני לא יודע איזה רדיו דיסק יש לך אבל ברדיו דיסקים שונים יש אפשרוצ לשמירה של אקווליזר בכיוון עצמי , למשל יש לי 1 שכיוונתי למוזיקה שחורה , 1 לטראקים . ו 1 לקלאסיקה . (סתם דוגמא) ואז כל פעם שאני שומע דיסק עם מוזיקה שונה אני מעביר את האקוולזיר למה שאני צריך

:twisted: ...............:twisted:

למכירה VCVR עם תיבה מקורית! דנדש!

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=165846

diverdolphins.gif

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר בין הרמקולים לסאב, אלא אם הם מחוברים על אותם ערוצים, ויש להם גיינים משותפים.

אבל אצלך זה לא יקרה, מכיוון שהסאב תופס שתי יציאות, והרמקולים תופסים את שתי היציאות הנוספות הנותרות.

שכחתי להוסיף עוד דבר חשוב שגם כן יכול להשפיע על איך שהסאב מנגן, תנסה לשנות פאזה. ז"א תהפוך בין החוטים בסאב, אם כרגע סתם למשל הפלוס מחובר לפלוס והמינוס למינוס, תחבר את הפלוס למינוס, ואת המינוס לפלוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראו איזה סאב יש לו,וכל מה שאמרתם זה שטות מוחלטת.

-הוא אמר שיש לו את הסאב הזה בתיבה של קליפורניה בוום.

אתם לא חושבים שזאת הסיבה להימרחות הסאב?

לא משנה שהסאב בתיבה אטומה,התיבה הזאת לא מותאמת לסאב הזה.

אתה צריך לבנות תיבה שהיא בעצם מתאימה לסאב שלך ואז תראה אם זה מספק אותך.

לגבי העוצמות,אני לא מבין טיפה את הטפשות הזה.

במוזיקה שחורה יש יותר באס"נמרח"מאשר מהבאס של המוזיקה האלקטרונית ששם כל הבאסים באים שטוחים.

אל תהרוס לעצמך את הביצועים של הסאב,תחליף תיבה-מיידית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להבין מה היא מריחה של סאב??

אתמול התקנתי את הL7 שלי לבד (ניסוי כלים בלבד)

1.התקנתי את המגבר KICKER ZX 750.1 בשירשור מהמגבר הקודם

2. סט כבלים 4GAUGE

3. פיוז נשאר מההתקנה הקודמת של מגבר JBL GTO 75.4

4. הסאב יושב על תיבה אטומה 50 ליטר בנוייה אצל נגר (ללא חיזוקים)

בקיצור, מלבד זאת שהמגבר לא מכוון כלל, ניסיתי ככה קצת לשמוע את ההבדלים של עולם בלי סאב לעולם חדש עם סאב.

קיצור הסאב לא הוציא צלילים נקיים אלא יצא רעידות בלתי מובנות (אולי אלה המריחות המדוברות??).

אם ניתן לקבל עצות מנחות לכיוון סביר של הסאב אשמח מאוד,

אחרת......

מתי יש מפגש בצפון ?? :-)

אשמח להדגים את התוצר ולקבל עזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר להיפוך הפאזות אני יינסה לשנות את זה(אני מקווה שזה לא גורם נזק נכון?)

בקשר לתיבה באמת הבנדם שמכר לי את הסאב שאלתי אותו למה אתה מוכר והוא ענה לי בגלל שהסאב לא מותאם לתיבה

עכשיו המתקין שלי אמר לי שזה בסדר וסאב כזה צריך לנגן בתיבה אטומה וקטנה כמו שיש לי

איך אני יכול לבדוק איזו תיבה בדיוק מתאימה לי ובמידה ואני צריך אחרת מאיפה אני משיג אחת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להבין מה היא מריחה של סאב??

אתמול התקנתי את הL7 שלי לבד (ניסוי כלים בלבד)

1.התקנתי את המגבר KICKER ZX 750.1 בשירשור מהמגבר הקודם

2. סט כבלים 4GAUGE

3. פיוז נשאר מההתקנה הקודמת של מגבר JBL GTO 75.4

4. הסאב יושב על תיבה אטומה 50 ליטר בנוייה אצל נגר (ללא חיזוקים)

בקיצור, מלבד זאת שהמגבר לא מכוון כלל, ניסיתי ככה קצת לשמוע את ההבדלים של עולם בלי סאב לעולם חדש עם סאב.

קיצור הסאב לא הוציא צלילים נקיים אלא יצא רעידות בלתי מובנות (אולי אלה המריחות המדוברות??).

אם ניתן לקבל עצות מנחות לכיוון סביר של הסאב אשמח מאוד,

אחרת......

מתי יש מפגש בצפון ?? :-)

אשמח להדגים את התוצר ולקבל עזרה.

לדעתי, מה שאתה מתכוון, הרעידות הבלתי מובנות האלה באות ממרכב הרכב, ולא מהסאב. ולגבי המריחה, אני מציע לך לשבת ברכב אם סאב שנחשב יותר מדוייק מהסאב שלך(למשל פירלס XXLS), לשמוע שיר מסויים אצלך ואז לשמוע אותו ברכב השני, כך תבין מה זה "מריחה". קשה להסביר את זה במילים, עדיף לשמוע את זה ואז להבין.

ולגבי היפוך פאזה, לא, לא מזיק.

ולגבי התיבה, אתה יכול לבדוק את זה באתר הרשמי של הסאב שלך. יש שם נתונים עליו ומידות תיבה שצריכים להתאים לו.

איפה משיגים? או שבונים לבד, או שפונים לנגר נותנים לו מידות והוא יבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד תודה לך

לגבי התיבה נכנסתי לאתר של פניקס ולא מצאתי שם מידות לסאב שלי,יש לך מושג איפה זה נמצא באתר?

בקשר לבניית התיבה,אני מאמין שאצלי בעיר אין נגרים שהיתנסו בלבנות תיבה ככה שם אני הולך אליהם אני צריך לשים לבד לדגשים מסויימים? כגון שהעץ יהיה מ MDF,מידות וכו... ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:lol:

ניסיתי גם למצוא באתר שלהם, אך לא היה כתוב כלום ולא היה קישור לכלום.

תנסה לשלוח מייל ובו תבקש מידות מדויקות לסאב שלך שאתה תרצה בתיבה אטומה/אם פורט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6123 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...