Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

C4 חדשה(2008)-סימני מים שלא יורדים מהשמשה["בעיה מוזרה" אינה מהווה כותרת ראויה]

purpleman
שימו לב! השרשור הזה בן 6124 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

קיבלתי לפני שבועיים סיטרואן C4 חדשה מודל 2008. מאז נתקלתי בתופעה מוזרה.

המים מהמתזים (שפריצרים) לאחר שמתייבשים משאירים סימנים על השמשה הקדמית שפשוט לא הצלחתי להוריד.

הסימנים נראים סימנים רגילים של מים שהתייבשו, כאלה שמספיק להעביר את האצבע עליהם והם נעלמים - אבל הם לא.

ניסיתי להעביר את האוטו ברחצה, חומר לניקוי חלונות, ואפילו אלכוהול. לא משנה מה - הסימנים לא יורדים.

זה פשוט משגע אותי ומטריד בזמן נהיגה. למישהו אולי יש רעיון מה אפשר לעשות? אני כרגע מסרב לקבל את העובדה שסימנים כאלו לא יורדים מזכוכית של שמשת מכונית.

תודה מראש והמשך יום נעים לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי הם מרוכזים מדי.

תוציא את המיים מהמערכת ע"י הפעלה רציפה בשילוב מיים זורמים על השמשה - ככה הם לא ייתפסו לך.

אח"כ תמלא נוזל שמשות שקונים במיכל של 4 ליטר.

יאאלה, איך בא לי ג'חנון עכשיו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה סמנים שלא יורדים? הדבר היחיד שלא יורד מזכוכית זה שריטות!

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה אבנית אולי אפשר להשתמש במסיר אבנית או באקונומיקה, רק להזהר שלא ישפך על מקום צבוע

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לנקות את הסימנים עם סמרטוט טבול במעט חומץ וחזור לדווח.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב שלום, ותודה לכולם על התגובות המהירות.

אז ככה -

אלו לא סימני מים שהתייבשו לפני זמן רב - האוטו נמצא כשבועיים על הכביש (רכב חדש).

אני חושב שכנראה באמת מדובר באבנית. שמתי לב שעל הפלסטיקים הקטנים השחורים שבתוכם יושב המתז יש הרבה לבן מסביב לפתח ממנו יוצאים המים.

ניסיתי עם מעט חומץ במטלית. קשה לומר אם זה עזר קצת או לא עזר בכלל.. בכל אופן עדיין יש מעט סימנים.

הלכתי עכשיו להום סנטר וקניתי מיכל של 4 ליטר נוזל שמשות כפי שהומלץ כאן ואלך להחליף את המים בקרוב.

המליצו לי אנשים נוספים להשתמש במסיר אבנית (סילית) - אבל אני ממש ממש מפחד לעשות נזק.

האם מותר להשתמש בסילית גם על פלסטיקים שחורים (אלה של המתזים)? אם זה ייגע קצת בצבע של האוטו הצבע יירד?

מה אתם ממליצים?

שוב תודה על כל העזרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה לעזור לכל מי שנתקל בבעיה כזאת:

אני נלחם בתופעה הזאת כבר הרבה זמן, עוד עם הרכב הקודם שלי. מדובר על אבנית לכל דבר, כאשר המים שהותזו על השמשה מתייבשים אז האבנית נשארת על השמשה (בעיקר בצידי השמשה). זה קורה במזג אויר חם במיוחד, כאשר המים פשוט מעדים מייד על השמשה הרותחת ומשאירים אבנית. שום דבר לא עזר לי, לא חומרים מיוחדים לשמשות ולא שום דבר אחר (לא שפשופים עדינים או חזקים - כלום!! הייתי כבר בטוח שאין מה לעשות בכלל עד שניסיתי מסיר אבנית רגילה. מדובר על מסיר אבנית (נוזלית!) לקומקומים, אך יש מאוד להזהר לא להשאיר את החומר הרבה זמן על השמשה, זאת אומרת חייבים מייד לשטוף עם הרבה מים. אני הייתי שם על ספוג רטוב במים ממש כמה טיפות מהחומר ומנקה את השמשה בצורה כזאת, לאחר מכן שוטף את השמשה עם שמפו והרבה מים. זה יורד מייד!!!! ושום דבר אחר (אבל שום דבר) לא עזר לי חוץ מזה.

לאחרונה גיליתי פטנט חדש, ספרי לבן עם גוון כחול של "יעקבי" של חברת DURGOL, שנקרא "מסיר אבן לאמבטיות, מקלחונים, ברזים, ראשי מקלחות". זה המוצר: http://www.jacobi.co.il/catalog/catalog2.asp?prod1id=197&cat2name=ניקוי%20והברקה%20בחדר%20האמבט

יכול להיות שהוא קצת שונה בסופרים, מה שיש לי הוא נראה שונה, הצבע של הנוזל הוא כמעת שקוף לאומת מה שרואים בתמונה. בכל מקרה, מאחורה כתוב שהוא גם מתאים לניקוי אבנית מהזכוכית. ניסיתי את זה על השמשה הקדמית וזה פועל מצוין! אין צורך להשאיר את החומר 1-2 דקות כמו שכתוב בהוראות, אפשר בערך 10-30 שניות וזה יורד. לשטוף אחר כך עם הרבה מים והשמשה כמו חדשה!! זה גם לא עושה כלום על הפלסטיקים או צבע, אבל לא להגזים. אני ממש מקווה שעזרתי למישהו כי האבנית הזאת על השמשה זה מחלה.

אחד הדברים למנוע תופעה של אבנית זה להוסיף קצת מהמסיר אבנית הנוזלי אל תוך מיכל המים של הוישרים וזה מונע אבנית על השמשה וגם מנקה היטב את כל השפריצרים. מומלץ ביותר!

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי תמונה של החומר שבו השתשמשתי. משפריצים על השמשה (או מקומות של הסימני אבנית), ממתינים כחצי דקה ומנגבים עם ספוג ומים. השמשה נוצצת כמו חדשה, כל החרא יורד. מומלץ מאוד!!

durgol1.JPG

durgol2.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהירות עם החומרים האלו....מסירי אבנית הינם חומצות לכל דבר..ובכל מקום שהם יגעו שהוא לא הזכוכית נטו...יגרם נזק..או מיידי או במצטבר,ואני מתכוון לצבע/גומיות.

כך שלנקות מקומית את הזכוכית עם החומר,אני יכול להבין.

אבל את ההמלצה שעלתה פה,להכניס את החומר למיכל...לא הייתי ממהר לקבל וליישם

supreb 2016 l&k 280 4*4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקח את החומר ותשפריץ על מטלית ותנקה כך תמנע בעיות למיניהן.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

אבל את ההמלצה שעלתה פה,להכניס את החומר למיכל...לא הייתי ממהר לקבל וליישם

עשיתי את זה הרבה פעמים, בלי שום נזק, רק ההפך - כל השפריצרים והצינורות של המים נקיים כמו חדשים. אפילו הייתי מפרק את השפריצרים עצמם מהמכסה מנוע וטובל אותם בכוס עם מסיר אבנית. החומר לא מפרק את הפלסטיק (כמו שלא מפרק קומקום כאשר משתמשים בחומר), הוא תוקף רק את האבנית. כמובן אמצעי זהירות לא ביטלנו ולא להגזים, אבל לשפוך קצת מהחומר (רבע או שליש כוס בתוך המיכל) זה בריא לחלוטין. בהתחשב שזה מתערבב עם בערך 3-4 ליטר מים רגילים במיכל התערובת לא "תוקפנית" בכלל ורק עושה נקיון מעולה.

במאזדה 6 יש בכלל בעיה רצינית: מיכל המים של הוישרים קרוב מאוד למנוע והרבה פעמים המים במיכל של הוישרים כמעט רותחים לאחר נסיעה!! פעם או פעמיים כבר תוך 100.000 ק''מ החלפנו מיכל מים שנסדק מהחום, אבל בדרך כלל המיכל מבפנים ממש לבן מהאבנית (דומה לקומקום) כי המים מגיעים לטמפרטורות גבוהות ומשאירים אבנית. אני נלחם בזה עם מסיר אבנית בהצלחה רבה, כמה פעמים בעבר אפילו נשפך בטעות על מכסה המנוע ולא קרה שום נזק לצבע. מסיר אבנית השאיר מין סימנים כאלה לבנים על הצבע והם פשוט ירדו עם המים וזהו, הלקה והצבע לא ניזוקו. ואני מדבר על חומר לא מהול, כאשר מוהילים שליש כוס במיכל המים של המתזים זה עושה עבודה יפה ולא מזיק בכלל. בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6124 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...