Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ZX16V - איזה מודול הצתה שולט על איזה זוג קויילים? ולמה הקוילים מתים זה אחר זה?

ofir
שימו לב! השרשור הזה בן 6133 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש ברכב שני מודולי הצתה ו4 קויילים (מנוע 2 ליטר 16 שסתומים, RFY, XU10J4)

איך מתחלק הפיקוד של המודולים על הקויילים?

אחד על צילינדרים 1+2 ואחד על 3+4 או משהו אחר?

השאלה נובעת מזה ששני קויילים התקלקלו בהפרש של פחות מחודש

נאמר לי שהבעיה יכולה להיות פלאגים לא טובים/מתאימים (יוחלפו היום) או מודול הצתה שנותן מתח לא תקין לקוייל

השאלה אם שני הקויילים שהתקלקלו באמת תחת אותו מודול (התקלקלו הקויילים בצילינדרים 3 ו4)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפלאגים הוחלפו (אחרי חפירה של איזה פלאג בדיוק מתאים, וויכוח של חצי שעה עם מחסן החלפים של המוסך המורשה בנתניה), נראה גם שהמנוע מתחמם קצת פחות

נאמר לי שפלאגים בהחלט יכולים לגרום לקויל לההרס, הפלאג לא פורק את המתח ואז הקויל נפרץ

עכשיו נותר רק לחכות בערך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיבה נוספת לגרימת מוות לקויילים בטרם עת היא אי החלפת השרוולים\מוליכים שבין הקוייל לפלאג.

השרוולים הם קפיץ מתכתי שמעביר את המתח מהקוייל לפלאג והוא מבודד בצינור גומי, עם הזמן הגומי מתייבש ותכונות הבידוד שלו נפגמות וכתוצאה מכך ישנה "בריחת" מתח מהקוייל לגוף המנוע, במילים אחרות, חלק מהמתח מתקצר עם הבודי של הרכב(מינוס), וכך אורך חיי הקוייל מתקצרים.

המלצה, לרכוש 4 שרוולים חדשים.

אני אישית גם ביצעתי רכישה שכזו והופתעתי לגלות שאני הראשון בארץ שהזמין חלק שכזה, נו טוב, מה אכפת למוסכים לעשות כסף כאשר 4 שרוולים עלו לי 140 ש"ח וכל החלפת קוייל כרוכה בתשלום של 870 לפני מע"מ......

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפלאגים הוחלפו (אחרי חפירה של איזה פלאג בדיוק מתאים, וויכוח של חצי שעה עם מחסן החלפים של המוסך המורשה בנתניה), נראה גם שהמנוע מתחמם קצת פחות

נאמר לי שפלאגים בהחלט יכולים לגרום לקויל לההרס, הפלאג לא פורק את המתח ואז הקויל נפרץ

עכשיו נותר רק לחכות בערך

כאשר אתה נוסע עם מנוע שבו קוייל אחד לא מתפקד אז אותו צלינדר מוצף בדלק כל פעם מחדש והרינג מתחמם בהתאם וישנו סיכון של נזק לאותו רינג בשל אותה התחממות.

במידה ואין ברירה ואתה חייב לנסוע על שלושה צילינדרים, מומלץ לנתק את הפולס למזרק של אותו צלינדר עם הקוייל התקול.

ישנן שיטות רבות לבירור איזה קוייל תקול לשם ניתוק המזרק הנכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זיגי, בקשר לשרוול, החלפת באותו הנוכחי שלך או בS16 שהיתה לך?

כי לפי הEPC השרוול אצלי הוא חלק מהקויל (אין לו מק"ט נפרד כמו בGTI6)

לגלות איזה צילינדר לא עובד זאת לא בעיה

אגב, קויל מקורי עולה 485 שקל לפני מע"מ והנחה

קויל "תחליפי" (זהה למקורי) עולה 285 לפני מע"מ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את מה שאופיר אמר - קויל + הרכבה - סביבות ה500 ש"ח (גג)

לא יודע איך הגעת למחיר כמעט כפול זיגי.

ואופיר - מאיפה "חלופי"

(ואני גם מחזק את מה שאופיר אמר - לא ראיתי מקט רק לשרוול - אני אשמח אם תעלה אותו)

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זיגי ידוע לך אם עניין השרוולים תקף גם ל106 GTI?

שרוולים שם כן נפרדים ממה שזכור לי, אבל כל החנוכיה הזאת של המודול הצתה עולה חדש 1600 ש"ח.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואופיר - מאיפה "חלופי"

הגעתי אליו במקרה, בחור שמשווק חלקי חשמל למוסכים, בדק אצל היבואן, אבל אין לו במלאי

כשתצטרך, אני אתן לך את הטלפון שלו

הספיק לו שנתתי לו את הדגם של הקויל (BAE 700 AK)

אגב, הסתכלתי על שרוול של קויל של GTI6, הוא לא זהה לשל S16/ZX16V

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6133 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...