Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיפור איום ונורא על גורלה של רנו 16 כתומה

משה והרפורמים
שימו לב! השרשור הזה בן 7500 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרבה שנים נסעה באזור רנו 16 כתומה, עברה מדור לדור במשפחה. בשנים האחרונות האוטו נח לו בחצר המשפחה, ללא תזוזה. שאלתי אותם מספר רב של פעמים האם הם מוכנים לתת לי אותה, אבל הם התמידו בסרובם העיקש ואני התמדתי לדבר איתם כל חצי שנה בערך. בימים האחרונים הם החליטו לפנות את הרכב מהמקום, ואף שלחו לי אי-מייל על כך ביום שלישי בערב. אבל מאחר וכבר נשבר שם למישהו לראות את האוטו, הם לא חיכו שאני אראה את האי-מייל והזמינו גרר, שלקח אותה בחינם אתמול בצהריים. כשתפסתי אותם אתמול בערב נתנו לי את הטלפון של הגורר, אולם בשיחה עימו היום בבוקר אמר לי שהרכב כבר פורק ונמעך.

וכך, הלכה לעולמה רנו 16 כתומה, מודל 77, עם קצת יותר מ70 אלף קילומטר בלבד, יהי זכרה ברוך.

ואני רוצה לצאת כאן בקריאה נרגשת לכל הציבור, אם יש לכם רכב שאתם זורקים אותו, כלומר הבנתם שלא תקבלו עליו דבר ואתם מתעתדים להעיף אותו למגרש הגרוטאות, למעיכה ופרוק, תודיעו לי קודם, תודיעו לשאר האנשים כאן, אולי מישהו ירצה לקחת אותו ולטפל בו בכל זאת.

אצא לי השוקה / להקת "ברוז"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפיף כולה רנו 16 לא כזה נורא.

גם ככה בארץ זה לא היה כזה רכב מוצלח!

(מהתלמיד שלך לתאטרון ירין אלקיים)

לא לענין :mm_nah:

הרנו 16 הייתה מאד מוצלחת והתכנון שלה הקדים את זמנו ומדובר פה באמוציות שכנראה קשה לך להבין.

צר לי על האבידה :(

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שלא ידעו לטפל פה ברכב הזה לא אומר שהוא לא היה מוצלח.

הוא הקדים בהרבה את זמנו, ורוב החידושים שהיו בו נמצאים עד היום במכוניות החדשות ביותר שקיימות על הכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה אני מכיר את הרכב שלך להזכירך אני למדתי בכפר הירוק ואתה הייתה המורה שלי (מדריך שלי או איך שאתה רוצה תיקרא לזה לתאטרון שזה יאמר לזכותך)

ולפי מה שאני אמרתי לך עוד בזמנו שהרכב שלך ניראה סוף הדרך (הווה אומר שמור מאוד מוחזק נכון וכו...) ובארץ אף אחד לא יודע לטפל בו חוץ מהוותיקים שמחזיקים אותו.

אם זכור לי נכון הרכב הזה מתחמם בדר"כ באקלים של הארץ וחכמים שיודעים להחזיק אותו מחליפים לו את הרדיאטור שלו ליותר גדול. אל דאגה אני יודע שהרכב הזה הביא כמה וכמה שיכלולים לשוק בזמנו (אני לא דוגל במשפט הקדים את זמנו!!! כי כל דבר שנוצר בטכנולוגיה העולמית מקדים תמיד את זמנו ובגלל זה הטכנולוגיה תמיד רצה קדימה ולא עומדת במקום, כחומר למחשבה)

ובקיצור מה אגיד ומה אומר, הרכב הזה הפך להיות נדיר במדינה בגלל שרוב האנשים שהחזיקו אותו לא ידעו לתפל בו והרסו אותו וכמעט כולם גמרו את חייהם באותו מקום שנקרא קריית הפלדה! (בלי להעליב אף אחד אבל זאת האמת חברה)

ירין אלקיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה אני מכיר את הרכב שלך להזכירך אני למדתי בכפר הירוק ואתה הייתה המורה שלי (מדריך שלי או איך שאתה רוצה תיקרא לזה לתאטרון שזה יאמר לזכותך)

ולפי מה שאני אמרתי לך עוד בזמנו שהרכב שלך ניראה סוף הדרך (הווה אומר שמור מאוד מוחזק נכון וכו...) ובארץ אף אחד לא יודע לטפל בו חוץ מהוותיקים שמחזיקים אותו.

אם זכור לי נכון הרכב הזה מתחמם בדר"כ באקלים של הארץ וחכמים שיודעים להחזיק אותו מחליפים לו את הרדיאטור שלו ליותר גדול. אל דאגה אני יודע שהרכב הזה הביא כמה וכמה שיכלולים לשוק בזמנו (אני לא דוגל במשפט הקדים את זמנו!!! כי כל דבר שנוצר בטכנולוגיה העולמית מקדים תמיד את זמנו ובגלל זה הטכנולוגיה תמיד רצה קדימה ולא עומדת במקום, כחומר למחשבה)

ובקיצור מה אגיד ומה אומר, הרכב הזה הפך להיות נדיר במדינה בגלל שרוב האנשים שהחזיקו אותו לא ידעו לתפל בו והרסו אותו וכמעט כולם גמרו את חייהם באותו מקום שנקרא קריית הפלדה! (בלי להעליב אף אחד אבל זאת האמת חברה)

ירין אלקיים

אני זוכר אותך היטב וגם זוכר את זה שהחמאת על הרנו 16 שלי. אספנות היא דבר ראשון תוצאה של סנטימנט, חוסר יכולת להפרד, מתן תכונות רגשיות לחפצים, אחר כך יש גם שיקול כלכלי. הרנו שלי, לעלום לא תהיה שווה הרבה מאוד כסף, אבל לא בזה העיניין. היא המכונית שאני אוהב בדיוק כמו שאתה אוהב את המנטה שגם עליה אני מוכן להתערב איתך יש חילוקי דעות לגבי הערך האספני שלה, ולא ניכנס לויכוח על זה כי אני דווקא מצדד בה. אני מניח שההתרגזות באה מתוך המשפט שכתבת שזה לא הפסד גדול. לדעתי, כמי שהכיר את הרכב זה הפסד גדול מאוד, בפרט שהיום יש 4-5 רנו 16 שעוד נוסעים כאן ולא את כל אלו שעומדים ניתן יהיה להחזיר לכביש. את זאת היה אפשר להחזיר לכביש בהשקעה של 4-5 אלפי שקלים בלבד, היא היתה שמורה מאוד ושלמה, כמעט ללא חלודה ומנוע עובד.

אני אישית צר לי על כל רכב מהשנים הללו שהגיע עד היום ונזרק כלאחר יד וללא מחשבה. אני מניח שגם לך זה חבל.

ותבוא פעם לראות הצגה שלי בכפר הירוק.

יובל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא דוגל במשפט הקדים את זמנו!!! כי כל דבר שנוצר בטכנולוגיה העולמית מקדים תמיד את זמנו ובגלל זה הטכנולוגיה תמיד רצה קדימה ולא עומדת במקום, כחומר למחשבה

החוכמה היא להיות זה שמריץ קדימה( מקדים ) ולא זה שמנסה להדביק את הקצב מאחור (מפגר )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר אותך היטב וגם זוכר את זה שהחמאת על הרנו 16 שלי. אספנות היא דבר ראשון תוצאה של סנטימנט, חוסר יכולת להפרד, מתן תכונות רגשיות לחפצים, אחר כך יש גם שיקול כלכלי. הרנו שלי, לעלום לא תהיה שווה הרבה מאוד כסף, אבל לא בזה העיניין. היא המכונית שאני אוהב בדיוק כמו שאתה אוהב את המנטה שגם עליה אני מוכן להתערב איתך יש חילוקי דעות לגבי הערך האספני שלה, ולא ניכנס לויכוח על זה כי אני דווקא מצדד בה. אני מניח שההתרגזות באה מתוך המשפט שכתבת שזה לא הפסד גדול. לדעתי, כמי שהכיר את הרכב זה הפסד גדול מאוד, בפרט שהיום יש 4-5 רנו 16 שעוד נוסעים כאן ולא את כל אלו שעומדים ניתן יהיה להחזיר לכביש. את זאת היה אפשר להחזיר לכביש בהשקעה של 4-5 אלפי שקלים בלבד, היא היתה שמורה מאוד ושלמה, כמעט ללא חלודה ומנוע עובד.

אני אישית צר לי על כל רכב מהשנים הללו שהגיע עד היום ונזרק כלאחר יד וללא מחשבה. אני מניח שגם לך זה חבל.

ותבוא פעם לראות הצגה שלי בכפר הירוק.

יובל

היפנמתי.

ואל תידאג אני יבוא מתי שהוא ליראות את ההצגות שלכם רק תגיד לי מתי עולה הצגה שלך עם ק"ב ד' או איזשהי קב אחרת.

ירין אלקיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משתתף בצערך ואני מצטרף לקריאה שלך לגבי המכוניות הננטשות .

ואחי באמת סיפור עצוב ורע , אני לא יודע אולי זה רק אצלי אבל באמת כואב לי הלב לשמוע סיפורים כאלה , נקווה מאוד שלא נצטרך לשמוע על עוד מעיכת מכוניות רלוונטיות .

נ נח נחמ נחמן מאומן

אין עוד מלבדו !

תן חיוך-הכל לטובה !

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל תאמין שיכולים לתקן

מאחר שהכל מאיתו יתברך בוודאי הכל לטובה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"עם כל הצער שבדבר..."

חידוש טכנולוגי? בלמים אחוריים שפועלים רק בחירום?! חחחחח

. give me a break

עם כל הכבוד לך, אם אתה לא יודע כדאי שלא תדבר. מספר חידושים שהרנו 16 היתה הראשונה להשתמש בהם ברכב ביצור סדרתי:

1. דלת חמישית. הסבתא של כל המכוניות בעלות 5 דלתות בגודל משפחתי - שהיום כידוע זה המרכב המבוקש ביותר בארופה...

2. בלוק מנוע מאלומיניום

3. מנוע קדמי אמנם אבל מאחר והוא ממוקם אחרי הסרן הקדמי, זה בעצם מנוע מרכזי...

4. בלמים אחוריים שעובדים בהתאם לחלוקת המשקל ברכב, דבר שהיום הוא חובה בכל המכוניות.

5. גלל זיזים עליון

6. מיתלים נפרדים לכל גלגל והנעה קדמית כמובן.

7. אפשרות לכיוון פנסי המכונית מתוך הרכב.

8. מערכת קרור מנוע אטומה בואקום שבתחזוקה נכונה לא מאבדת אף טיפה גם אחרי 30 שנה.

הדברים האלא ורבים נוספים נשמעים היום ברורים ומובנים, אולם ב 1964 כשהרנו 16 הוצגה לראשונה, הם היו חידוש גדול. היא נוצרה על מנת להתחרות בנוחות הנסיעה של הסיטרואן DS ולמרות שאין ברנו מערכת פניאומטית היא בהחלט רכה ונוחה. הרכב השני שהיא התחרתה בו היה ה404 של פז'ו, מנוע ברזל, הנעה אחורית ועיצוב מיושן.

ברכב שלי ספציפית, דגם ה TS, יש מושבי עור, ריפודי עור בדלתות, שטיחים מקיר לקיר, לוח שעונים מודרני שכולל מד טורים, דבר שהיה אז רק במכוניות ספורטיביות, גיר אוטומטי חשמלי ועוד.

הרנו 16 נוצרה על מנת להיות רכב מודרני והיא עדיין כזאת מבחינות רבות.

אם אתה מגיע למפגשים של המועדון, תגש אלי ואני אראה לך את הרכב מקרוב.

יובל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"עם כל הצער שבדבר..."

חידוש טכנולוגי? בלמים אחוריים שפועלים רק בחירום?! חחחחח

. give me a break

עם כל הכבוד לך, אם אתה לא יודע כדאי שלא תדבר. מספר חידושים שהרנו 16 היתה הראשונה להשתמש בהם ברכב ביצור סדרתי:

1. דלת חמישית. הסבתא של כל המכוניות בעלות 5 דלתות בגודל משפחתי - שהיום כידוע זה המרכב המבוקש ביותר בארופה...

2. בלוק מנוע מאלומיניום

3. מנוע קדמי אמנם אבל מאחר והוא ממוקם אחרי הסרן הקדמי, זה בעצם מנוע מרכזי...

4. בלמים אחוריים שעובדים בהתאם לחלוקת המשקל ברכב, דבר שהיום הוא חובה בכל המכוניות.

5. גלל זיזים עליון

6. מיתלים נפרדים לכל גלגל והנעה קדמית כמובן.

7. אפשרות לכיוון פנסי המכונית מתוך הרכב.

8. מערכת קרור מנוע אטומה בואקום שבתחזוקה נכונה לא מאבדת אף טיפה גם אחרי 30 שנה.

הדברים האלא ורבים נוספים נשמעים היום ברורים ומובנים, אולם ב 1964 כשהרנו 16 הוצגה לראשונה, הם היו חידוש גדול. היא נוצרה על מנת להתחרות בנוחות הנסיעה של הסיטרואן DS ולמרות שאין ברנו מערכת פניאומטית היא בהחלט רכה ונוחה. הרכב השני שהיא התחרתה בו היה ה404 של פז'ו, מנוע ברזל, הנעה אחורית ועיצוב מיושן.

ברכב שלי ספציפית, דגם ה TS, יש מושבי עור, ריפודי עור בדלתות, שטיחים מקיר לקיר, לוח שעונים מודרני שכולל מד טורים, דבר שהיה אז רק במכוניות ספורטיביות, גיר אוטומטי חשמלי ועוד.

הרנו 16 נוצרה על מנת להיות רכב מודרני והיא עדיין כזאת מבחינות רבות.

אם אתה מגיע למפגשים של המועדון, תגש אלי ואני אראה לך את הרכב מקרוב.

יובל

יובל, אני לא חושב שאתה חייב דין וחשבון לאנשים כמוהו.

אני מצדיע לך על המאמץ לשמר את הרכב, ואני בטוח שיש פה עוד הרבה

שחושבים כמוני.

גיא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין זה מענינו של איש מדוע אתה אוסף את הרכב הזה דווקא (אלא אם אתה רוצה לשתף אותנו).

תחביב, כמו כל תחביב, אינו מדע מדוייק והקריטריונים אינם של כלכלה, אמינות או איכות, אלא של אהבה לדבר ורגש.

ואנשים שלא מבינים את זה, כנראה..אה...אה..משהו עם הרגש לא ...נו...לא אשלים את המשפט כדי לא לפגוע.

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד"א אולי הרנו הכתומה לא באמת הפכה כבר לערימת פלדה אולי פשוט הגרריסט לא רצה להיתעסק עם האוטו שוב ולכן פתר אותך כלאחר יד?

חבר מועדון 13925

בתהליך שיפוץ של גולף קבריולט:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7500 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...