Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד לחשב פיצוי על הוצאות רכב מהמעסיק?

Fireball
שימו לב! השרשור הזה בן 6121 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

למי מכם שיודע - בימים כסידורם אני גר בהרצליה ועובד במשרד בתל אביב (36 ק"מ ושעה - הלוך+חזור), בחברת תוכנה שמספקת פתרונות לחברות אחרות (Outsourcing).

לאחרונה הוצבתי מטעם העבודה במקום אחר - שנמצא ביהוד (68 ק"מ ושעתיים - הלוך+חזור, כולל קולגה שאני אוסף). ההצבה היא זמנית, אני נמצא שם כבר כחודש.

כבחירה מודעת, אני לא לוקח ליסינג מהעבודה, ונוסע עם הלאון טורבו שלי. שצורכת לא מעט דלק (6 ק"מ לליטר בממוצע, מי אמר צ'יפ ולא קיבל).

מאז ומתמיד אני מקבל 1 ש"ח ברוטו על כל קילומטר שאני נוסע לעבודה או בחזרה. זה חלק מהחוזה.

זה יוצא לי בערך 0.5 ש"ח נטו, וזה כמובן לא מכסה את צריכת הדלק (שלבדה עולה לי 1 ש"ח לקילומטר), שלא נדבר על בלאי, אובדן ערך, זמן, וכו'.

זה אומר שלמרות שמשלמים לי על הנסיעות ברכבי הפרטי, אני עדיין מפסיד על כל קילומטר שאני נוסע לעבודה.

ההחלטה שלי שלא לקחת ליסינג היא בין השאר כי הוסכם בעת חתימת החוזה שאני אעבוד בת"א, ומרחק הנסיעה הוא יחסית קטן.

פניתי למנכ"ל בבקשה לקבל פיצוי על כל יום שאני עובד ביהוד - מתוך הנימוק (ההגיוני) שהובטח לי שאני עובד בת"א, ואין סיבה שאני אספוג הפסד כספי כתוצאה מכך שהחליטו להציב אותי ביהוד.

המנכ"ל הסכים ברמת העיקרון, ואמר לי להכין לו סיכום כמה אני מפסיד בכל יום שאני עובד ביהוד.

כאן מגיע תפקידכם - אבקש את עזרתכם בחישוב ההפסד הכלכלי שלי, כתוצאה מהגדלת מרחק הנסיעה.

לסיכום:

משלמים לי 1 ש"ח ברוטו לק"מ, ואני משלם 50% מס הכנסה על זה (נשאר עם פחות מחצי שקל לק"מ).

יש לי לאון טורבו 2002. הרכב שלי צורך 6 ק"מ לליטר. היום עומד על 55,000 ק"מ.

נתונים X קילומטרים (נוספים) שאני נאלץ לנסוע כל חודש כתוצאה מהחלטת המעסיק.

מה ההחזר שמגיע לי?

האם ניתן ומקובל לכלול בו הוצאות בלאי, טיפולים, אובדן ערך על הרכב. אולי אפילו הפסד זמן \ שעות עבודה?

(משלמים לי שכר קבוע וגלובאלי פר יום - לא פר שעה או פר חודש).

תודה מראש!

- - -------[Fireball]------ - -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא לקחתי ליסינג וגם לא אקח כל עוד לא יתחילו לתת רכבים מעניינים במחירים משתלמים (כלומר לעולם לא)

אני מגיש דיווח הוצאות רכב נטו ומגלמים לי את זה כך שמה שיוצא מהכיס שלי, אני מקבל נטו.

לדעתי זאת צריכה להיות נקודת המוצא שלך.

ההסכם שלי תקף רק לטובת הגעה לעבודה וחזרה הביתה, מכיוון שאני לא מוכן להוביל ציוד או לנסוע למקומות מרוחקים עם הרכב הפרטי שלי - במיוחד לא בתעריף הרגיל של החזר דלק פר ק"מ, גם אם העבודה מחייבת (לא בא לי ק"מ גבוה בGTI והיחשפות לפגיעות בכל מיני חניונים ומקומות מרובי קהל)

לכן אני לוקח רכב של החברה כשאני נוסע לפגישות וכו'...

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם.

המנכ"ל הסכים ברמת העיקרון, ואמר לי להכין לו סיכום כמה אני מפסיד בכל יום שאני עובד ביהוד.

כאן מגיע תפקידכם - אבקש את עזרתכם בחישוב ההפסד הכלכלי שלי, כתוצאה מהגדלת מרחק הנסיעה.

לסיכום:

משלמים לי 1 ש"ח ברוטו לק"מ, ואני משלם 50% מס הכנסה על זה (נשאר עם פחות מחצי שקל לק"מ).

יש לי לאון טורבו 2002. הרכב שלי צורך 6 ק"מ לליטר. היום עומד על 55,000 ק"מ.

נתונים X קילומטרים (נוספים) שאני נאלץ לנסוע כל חודש כתוצאה מהחלטת המעסיק.

מה ההחזר שמגיע לי? יש חברה בשם חשב שמחשבת את זה ומפרסמת את זה למעסיקים , יתכן ותוכל לקבל מהם מידע

האם ניתן ומקובל לכלול בו הוצאות בלאי, טיפולים, אובדן ערך על הרכב. אולי אפילו הפסד זמן \ שעות עבודה?

(משלמים לי שכר קבוע וגלובאלי פר יום - לא פר שעה או פר חודש). באופן עקרוני הזמן אינו נלל בהוצאות רכב

תודה מראש!

מה שכן אתה צריך לחשב את הבלאי היחסי שיוצא לך מכול הגדלה של אורך הנסיעה , ואת העלות של מחיר המכונית בתור משומשת כתוצאה מקילומטרג' יותר גדול , ואת הטיפולים , וכמובן הוצאות דלק , את הסיכום אתה מכפיל במדרגת המס שלך , ע"מ לקבל את הפיצוי המגיע לך לאחר מס (דהיינו נטו )

אם ההסעה של חבר לעבודה היא מרצונך ו/או סידור פרטי שעשית איתו , אני מניח שאולי כדאי שתקבל ממנו מתחת לשולחן חלקיק מהוצאות הנסיעה (למרות שתקבל מהעבודה , כי אחרת יהיו לכם בעיות בחברות (אין לי כוונה להסביר באורך מלא למה) ) . אם לא אולי תבדוק אם מגיע לך פיצוי מהעבודה (אל תדרוש , שלא תראה צייקן או לא חברתי, אלא תרמוז) על הסעת עובד לאור החסכון של מקום העבודה במציאת תחבורה לעובד

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דובר על זה בפרום בחודש-חודשיים האחרונים

3.5 שקל ברוטו על כל קילומטר.

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא לקחתי ליסינג וגם לא אקח כל עוד לא יתחילו לתת רכבים מעניינים במחירים משתלמים (כלומר לעולם לא)

אני מגיש דיווח הוצאות רכב נטו ומגלמים לי את זה כך שמה שיוצא מהכיס שלי, אני מקבל נטו.

לדעתי זאת צריכה להיות נקודת המוצא שלך.

ההסכם שלי תקף רק לטובת הגעה לעבודה וחזרה הביתה, מכיוון שאני לא מוכן להוביל ציוד או לנסוע למקומות מרוחקים עם הרכב הפרטי שלי - במיוחד לא בתעריף הרגיל של החזר דלק פר ק"מ, גם אם העבודה מחייבת (לא בא לי ק"מ גבוה בGTI והיחשפות לפגיעות בכל מיני חניונים ומקומות מרובי קהל)

לכן אני לוקח רכב של החברה כשאני נוסע לפגישות וכו'...

גישה טובה! (מה שאני מתכנן לעתיד). מה עוד, שעל נסיעות פרטיות פה ושם לא צריך לדווח ואתה יכול להמשיך עם הרכב ה'זמני' הבייתה פה ושם (תשבץ פגישות בחמישי בערב ;-)). (כמו בצבא).

לליאור - אם אתה עובד באאוטסורסינג עדיין המעסיק עושה עליך רווח כפול לפחות. אם כבר הנושא עולה לדיון - תגיד שאתה רוצה גם השתתפות בביטוחים ובטסט. אם אתה טוב - תעמוד על שלך...

נ.ב אייל - מקבל גם ביטוחים?

אביעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הקולגה - אני מסיע אותה מרצוני, החברה שלי כן מודעת לכך (אני מדווח קילומטרים, ו-68 ק"מ זה כולל מעבר בבית שלה).

מצד שני, אני לא חושב שיבטלו לה את הדמי נסיעות. זו לא חובתם עפ"י חוק לתת לה נסיעות? גם אם אני מסיע אותה?

משלמים לי לא לפי מדידת הקילומטרז' ברכב, אלא לפי כמות הימים שעבדתי בשבוע.

על כל יום שאני נוסע לעבודה, משלמים לי עבור 68 ק"מ. אז אין כאן משמעות של "להגניב" נסיעות.

מישהו יכול לקשר לת'רד שעסק בנושא לאחרונה (3.5 ש"ח)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

- מקפיץ -

מצאתי באתר של חשב:

http://heshev.co.il/article_rechev.htm

החזר הוצאות לרכב 2 ליטר (נגיד שזה מקביל ל-1.8 טורבו):

4.58 ק"מ לליטר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל החישובים שיש פה על עלויות ביטוח וכו' לא רלבנטיות למקרה שלך.

אתה הסכמת בחוזה לתנאים X כל עוד הנסיעה הי מהרצליה לת"א.

עכשיו הוצבת זמנית במקום אחר, חשב את ההפרש בק"מ ותוסיף על זה נגיד 20% עבור בלאי וזה החישוב הנכון שאותו תוכל להציג למקום העבודה מבלי שתתפס כרודף בצע.

הרי ביטוחים ואגרה אתה משלם בכל מקרה והנסיעות הארוכות יותר ליהוד לא משנות את ההוצאות שלך. מה שכן משתנה זה דלק ובלאי.

החישובים המורכבים שיש בשרשור הזה רלבנטים לפני חתימת חוזה וסיכום תנאים.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6121 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...