Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיצובישי כריזמה 98 - חום מנוע

cartom
שימו לב! השרשור הזה בן 5855 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוקיי מדובר בתופעה הנ"ל ברכב של אישתי , והעניין התגלה לפני מס' חודשים .

חייב לציין שההתחממות המתוארת לא מושפעת ממזג האוויר הקייצי והופיעה גם במהלך חודשי החורף .

כאשר הרכב מונע ועומד לפרקי זמן ארוכים - כמו בפקקים שמשתרכים לאיטם , מד החום מתחיל לטפס ממקומו הקבוע חצי הסקלה לכיוון המקסימום , ולאחר שעובר את קו ה 3\4 הוא חוזר די מהר לחצי הקלה ונשאר שם .

בבדיקות שערכתי ,

מסתבר שבזמן נסיעה , כל נסיעה גם מאומצת התופעה לא קיימת כלל .

בזמן שהרכב מונע , ומופעל מזגן התופעה לא קיימת גם כן .

מכונאים שבדקו את הרכב טענו כ"א משהו אחר בתורו

אחד טען שיש להחליף את היוניט , היוניט הוחלף ( מקורי מהחברה ) ולא נפתרה הבעיה , כמו כן הוחלף הטרמוסטט .

השני טען שכנראה הבעיה ברדיאטור ( סתימה חלקית ) , משום שרק כאשר המחוג עובר את קו ה 3\4 הונטה מתחילה לפעול .

מכונאי נוסף שבדק את הנושא מול הח'ברה המורשים של מיצובישי קיבל תשובה , שהתופעה הזו אופיינית לרכב הזה ואין כל חשש .

נשאלת השאלה , האם מי מכם מכיר את העניין ויכול לאשש את הטענות או לחילופין לשלול אותן ולהנחות אותי מה לעשות .

אודה לעזרה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התופעה אינה תקינה חד משמעית !

לחבר טוב שלי יש כריזמה 98 שנקנתה מהחברה וחום המנוע לא עובר את החצי !.

כדי לנסות לפענח את התקלה תצטרך לענות לעצמך על כמה שאלות .

1) האם גובה נוזל מיים ירוקים ברדיאטור מספיק (בדיקה במנוע קר בלבד !).

2) האם שמת לב לאיבוד /נזילת מיים לאחרונה ?

3) האם בטעות שמן המנוע שלך בצבע טחינה (אז המצב גרוע,ואולי אתה בדרך לראש מנוע).

בכל אופן הייתי ניגש למכון רדיאטורים /מוסך שיש לו מכשיר לבדיקה בלחץ /לחץ הפוך של מערכת הקירור ועושה לה בדיקה יסודית כי אם עד עכשיו לא נגרם נזק למנוע הוא יגיע בסופו של דבר מהצטברות מקרים של התחממות.

דע לך,שמומלץ בד"כ לבצע ניקוי רדיאטור לפני הקיץ ואם המים במיכל העיבוי עכורים /חומים כדאי מאוד לפרק את הרדיאטור ולשלוח אותו לניקוי יסודי +ניקוז אוויר (ראש מנוע עולה לתקן לפחות פי 12 מעלות הניקוי).

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התופעה אינה תקינה חד משמעית !

לחבר טוב שלי יש כריזמה 98 שנקנתה מהחברה וחום המנוע לא עובר את החצי !.

כדי לנסות לפענח את התקלה תצטרך לענות לעצמך על כמה שאלות .

1) האם גובה נוזל מיים ירוקים ברדיאטור מספיק (בדיקה במנוע קר בלבד !).

2) האם שמת לב לאיבוד /נזילת מיים לאחרונה ?

3) האם בטעות שמן המנוע שלך בצבע טחינה (אז המצב גרוע,ואולי אתה בדרך לראש מנוע).

בכל אופן הייתי ניגש למכון רדיאטורים /מוסך שיש לו מכשיר לבדיקה בלחץ /לחץ הפוך של מערכת הקירור ועושה לה בדיקה יסודית כי אם עד עכשיו לא נגרם נזק למנוע הוא יגיע בסופו של דבר מהצטברות מקרים של התחממות.

דע לך,שמומלץ בד"כ לבצע ניקוי רדיאטור לפני הקיץ ואם המים במיכל העיבוי עכורים /חומים כדאי מאוד לפרק את הרדיאטור ולשלוח אותו לניקוי יסודי +ניקוז אוויר (ראש מנוע עולה לתקן לפחות פי 12 מעלות הניקוי).

colauti 9 תשובות

1 גובה נוזל הקירור תקין

2 אין נזילות של נוזל הקירור ( והתופעה קיימת כבר כמה חודשים כפי שציינתי ולא רק לאחרונה )

3 שמן המנוע הוחלף לפני כחודשיים ( בזמן הטיפול התקופתי ) וצבעו רגיל .

קיבלתי הסבר טלפוני מחבר פורום ( תודה תמיר ) שחווה בעייה דומה בכריזמה שלו , ולאחר בדיקות מקיפות כולל החלפת היוניט חום , הגיעו למסקנה ששעון חום המנוע מזייף , לאחר החלפה של חלק בשעון הבעיה אצלו נפתרה .

כדי לוודא זאת עלי יהיה לקחת את הרכב למכון רדיאטורים שיבדוק את טמפ' המים בזמן שהשעון חום עולה לכיוון ה 3\4 .

בכל מקרה נושא הרדיאטור ייבדק גם תחת לחץ .

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעל כריזמה התופעה אינה תקינה.

קרה לי משהו דומה, החום מנוע היה מטפס ממש טיפה מעל החצי, הוונטה השניה היתה מופעלת והכל היה מסתדר

בהחלפת יוניט חום, גם התופעה הנ"ל הסתדרה ועכשיו ב"ה המחוג לא זז מהאמצע.

Jealousy is misery, suffering is grief

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנושא דובר בעבר,בצע חיפוש מעמיק ותמצא.

כנראה שבפרק זמן מסויים הוחלפו יחידות הטרמוסטט בחלופיות או משהו דומה, ולכן התופעה מתרחשת.

בסופו של דבר, אצלי בכריזמה 98 זה ככה, והאוטו נוסע מצויין כבר מעל 4 שנים עם התופעה הזו.

זה תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנושא דובר בעבר,בצע חיפוש מעמיק ותמצא.

כנראה שבפרק זמן מסויים הוחלפו יחידות הטרמוסטט בחלופיות או משהו דומה, ולכן התופעה מתרחשת.

בסופו של דבר, אצלי בכריזמה 98 זה ככה, והאוטו נוסע מצויין כבר מעל 4 שנים עם התופעה הזו.

זה תקין.

תודה על המידע , אחפש בפורום את הנושא :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מצטער על ההקפצה

גם אצלי בכריזמה הייתה אותה בעיה

בדקתי במוסכים שונים והגיעו למסקנה שהמחוג מזייף, רק שהוא מגיע לקו האדום הוונטה מתחילה לפעול

הבעיה נפתרה כאשר השבוע סידרו את המחוג ובנתיים לא נתקלתי בחימום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

הסברתי כבר מיספר רב של פעמים סימפטום ראשון לבעית התחממות ולא משנה מה הסיבה היא איבוד מים!!!

אם הרכב לא מעבד מים בשום מצב המנוע תקין והרכב לא מיתחמם!!!

בכול מוסך נורמלי ניתן לבדוק אם הוונטה נכנסת לפעולה בזמן והאם השעון חום מזייף.

אגב האם יש לך תופעה ששעון הדלק גם מזייף או מישתגע?

אם כן יש לך בעיה בלוח השעונים ואו שעון חום מזייף.

לדעתי קודם כול יש לבדוק אצל מכונאי לא חפר או מעפן אם הוונטה נידלקת ונכבת בזמן אחרי זה ממשכים הלאה.

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...
  • 6 חודשים מאוחר יותר...

בדיוק אותו תופעה בתור בעלים של כריזמה אין לך מה לדאוג כי מתי שהחום עולה המאווררים מתחיל לפעול והחום חוזר חזרה לחצי...

ונראה לי שזה קורה בגלל שהאוטו במצב עמידה ולא נכנס אוויר בגלל זה החום עולה, והתופעה הזאת לא רק ברכב הזה......

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק אותו תופעה בתור בעלים של כריזמה אין לך מה לדאוג כי מתי שהחום עולה המאווררים מתחיל לפעול והחום חוזר חזרה לחצי...

ונראה לי שזה קורה בגלל שהאוטו במצב עמידה ולא נכנס אוויר בגלל זה החום עולה, והתופעה הזאת לא רק ברכב הזה......

:shock:

כפי שחברים קודמים רשמו, התופעה אינה תקינה. יוניט חום מפעיל מאווררים כדי לא לעבור את ה"חצי". ברגע שאתה עובר, זה תקלה, ככל ניראה ביוניט חום.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי , מאז ספטמבר שנה שעברה , הבעיה של הבחור כבר טופלה :roll:

(תחרות ההקפצות נמשכת...)

עכשיו: מאזדה 6 2009 2.0L

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5855 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...