Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נזילת מים רצינית באיביזה 96

KPH
שימו לב! השרשור הזה בן 6146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, אני נוהג על סיאט איביזה שנת 96.

לאחרונה התחיל לקרות מצב שהאוטו פשוט מטפטף החוצה (בקצב מהיר) את כל המים, מה שגורם למד החום לעלות בהרבה מעבר למה שהוא מראה בדרך כלל (אזור החצי).

מה יכולה להיות הבעיה? ואם כבר, מה נדרש לעשות כדי לתקן אותה (וכמה זה יעלה בערך?) ?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך בעיה לא פשוטה במערכת הקירור,נראה מדבריך שהיא סובלת מעודף לחץ,שכתוצאה ממנו נשפכים המים החוצה.

יש לפנות למכון רדיאטורים לבדיקת מערכת הקירור באופן מיידי ולאחר בדיקה כזו ניתן יהיה להסיק מסקנות (האם זו באמת בעיה של עודף לחץ /נזילה כלשהי ממשאבת המיים/רדיאטור/צינורות גומי.

דרך אגב, אני מקווה בשבילך שהרכב לא התחמם עד הסוף כי אז תיאלץ לשפץ ראש מנוע בסיכוי גדול.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה בידיוק מכון רדיאטורים יעזור לא עם משאבת מים נוזלת,

או כל בעייה שמצריכה ליפט לתיקון הנזילה ,

ואם אתה כבר רושם לחץ במערכת המים

אזי אין מנוס מלהוריד ראש מנוע לתיקון הבעיה

בברכה ניצן

http://www.shaft.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה אין מנוס מביקור במוסך הקירור מאוד חשוב ואם לא יהיו לך מים בכלל, יכול להיות שבכלל לא תדע שהמנוע מתחמם! (צריך מים בשביל שמד הטמפ' יעבוד).

בפעם האחרונה שראיתי נזילה רצינית ממקום לא ידוע זו היתה משאבת מים שהלכה לה, ותוך יום זה הפך למשאבת מים שהתפוצצה ולקחה איתה את הטיימניג.

התוצאה היא ראש מנוע (מאוד כואב בכיס ובנפש :?).

גילעד

:turn-l:מכונאי וחשמלאי אופנועים מוסמך :turn-l:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניצן !

הבחור ביקש לדעת ממה נובעת התקלה (מי הקירור נשפכים החוצה).

ועניתי לו שרק בדיקה בלחץ תראה את המצב - בדיקה בלחץ תראה אם יש עודף לחץ שמגיע אל המערכת ואז ההשקעה תהיה גדולה יותר או שיש נזילה . בדיקה בלחץ של מערכת הקירור במידה ויש נזילה מצביעה גם על מקום הנזילה וזוהי בדיקה שבדרך כלל עושים פחות במוסך (ואומרים ב-90% מהמקרים לבן אדם במוסך:"תוריד ראש מנוע").

זהו פתרון קל אבל לא בטוח שבמקרה של פותח השרשור זו הבעיה (גם אם יש ספק של % בודדים אין טעם להוריד ראש מנוע ללא בדיקות מקדימות- היית מוכן שיפרקו לך ראש מנוע מהרכב שלך ואולי בכלל הבעיה במשאבת המיים ? ייתכן שיש בעיה בסירקולציה/הרדיאטור לא תקין.

אני מציע שתחשוב שנית,לפני שאתה מכניס את פותח השרשור להוצאה על ראש מנוע אם כי יש סיכוי שהוא עלול להגיע אליה,אם לא ימהר לטפל בבעיתו במהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מר קולטי החמוד אני יודע לקרוא מה אתה רושם

ולא ציינת בדיקה בלחץ אלא רשמת שבמערכת המים במנוע תיתכן לחץ

ושנית כל מוסך מבצע בדיקות לאיבוד מים ואף מוסך לא ממהר להוריד ראש

והפעם אל תיתעצל ותעיין בחותמת שלי

בברכה ניצן

http://www.shaft.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור,

או שתיגש מיד למוסך לפתרון הבעיה, או שתתחיל להכין כסף למנוע חדש או שיפוץ מנוע.

בכל מקרה, התופעה שאתה מתאר לא מאפשרת המשך נסיעה ברכב!

תיקון התקלה יכול לעלות סכום קליל ביותר אם הטרמוסטט תקועה על מצב סגור ( 150 ש"ח פלוס מינוס) ועד כמה אלפי שקלים למקרה שאטם הראש נפרץ (2500 ש"ח בערך לעבודה רצינית ומקצועית).

ניצן,

המחירים נשמעים סבירים?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

הלכתי לבדיקה במוסך - מילאו מים, הפעילו מנוע, העלו את הרכב עם ליפט, ולא מצאו שום דבר חריג חוץ מסימנים של דליפה על הרדיאטור.

הגיוני שלא ימצאו משהו חריג דוקא עכשיו, כי זה באמת לא קורה לי -כל- פעם או אחרי -כל- נסיעה, אלא רק לפעמים אחרי שאני חונה.. המים מתחילים לנזול החוצה דרך הרדיאטור אם אני לא טועה (לא ממש בטוח).

בקיצור ולעניין, המוסכניק אמר לי שלדעתו זה בעיה ברדיאטור ושהוא ממליץ לי להחליף אותו.

כששאלי אותו מה המחיר בערך הוא ענה לי - "800-900 שקל אבל מדובר ברדיאטור חדש שלא יהיו לי בעיות איתו להרבה מאוד זמן".

אז שאלתי אליכם - הגיוני שזה אכן בעיה ברדיאטור? והגיוני המחיר שהוא נתן?

שוב תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד השרשורים ההזויים שנתקלתי בו לאחרונה בפורום !

פותח השרשור טען לנזילה רצינית והמוסך לא באורח פלא,לא מצא אחת שכזו.

או שפותח השרשור הגזים עם התיאורים של איבוד המיים או שהגיע הזמן שאולי יואיל בטובו המוסך בשעה טובה ומוצלחת לומר באופן חד משמעי האם נראתה נזילה מהרדיאטור (מאחת הפינות /רשת רקובה ) ואז - כן סביר להניח שהרדיאטור פגום ויש להחליפו

או שהמים קופצים החוצה מהרדיאטור ואז מדובר בבעיה שונה.

אם אכן התקלה ברדיאטור המחיר סביר (לא יודע אם כולל עבודה ) אבל לרדיאטור המחיר סביר ובוודאי עדיף על תיקון ראש מנוע /שיפוץ מקיף יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער אם היתה פה אי הבנה קטנה.

המוסך לא ראה שום דבר חריג משום שהבעיה של הנזילת מים לא קורה _תמיד_, אלא לעיתים קרובות.

כשהמוסכניק הניע והעלה את האוטו על הליפט, לא נזלו מים. מה שכן, המוסכניק ראה סימנים של נזילת מים (חלודה, קורוזיה או לא יודע מה) מהרדיאטור ובגלל זה הציע להחליף אותו.

עדיין לא הגיוני? עובדים עליי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנו הייתה בעיה דומה בשרייד 97.

ניקוי רדיאטור (200 ש"ח) פתר את הבעיה .

זה בעיקר תלוי במצב הרדיאטור ואם הנזילה הייתה ממנו או ממיכל העודפים (במקרה שלנו.)

--" האוטו הזה לא רואה מוסך אני אומר לך ..."

--." ישראלי זה לעקוף מימין 10 מכוניות, לחתוך נתיבים, לצפור ולקלל בעצבנות כשאתה בכלל לא ממהר לשום מקום."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש נזילה מהרדיאטור עצמו או מצוואר הבקבוק שלו האפשרויות הן או תיקון (אם רשת רקובה /בלויה אפשר לפרק רדיאטור ולשים רשת חדשה) ואם הנזילה היא מאחת הפינות /מצוואר הבקבוק אין ברירה תחליף רדיאטור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...