Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

על צמיגים / אחיזה / נוחות / נהיגה ומה שביניהם.

Boxer
שימו לב! השרשור הזה בן 7521 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשלושה שבועות נסעו בני משפחה לחו"ל והשאירו בידי טויוטה קורולה (אוטומטית, ר"ל), לשימוש בלתי מוגבל.

אחרי שבוע, שבו זוגתי שתחיה משתמשת במכונית, החלטתי לבחון מעט את האוטו... וחשכו עיני - האוטו היה נעול בצמיגים משובחים תוצרת יורו-טייפון.

לא שזה רע כשלעצמו, אבל הצמיגים האלה היו במצב שפשוט היו להם סדקים קטנים בתוך חריצי הסוליה, סדקים גדולים בדופן, ומה"קוביות" שבסוליה פשוט נפלו חתיכות.

בקיצור, ראיתי שאם באמת אני רוצה שזוגתי תחיה, אני צריך לעשות אחת משלוש (מהקל אל הקשה):

1. להחליף צמיגים

2. להחליף בת זוג

3. לאסור עליה להשתמש באוטו

כיון שאני לא אוהב אתגרים, השגתי אישור מהבעלים של האוטו, ותקציב מקסימום, וארבעת הצמיגים הוחלפו למישלן אנרג'י XT חדשים (והצמיג הרזרבי - נזרק לפח אחרי 8 שנים ללא שהשתמשו בו פעם אחת, והוחלף בפירלי משומש).

ההחלפה נעשתה ב"צמיג ישיר" בפ"ת. מאד הייתי מרוצה מהשירות, מהמחיר, מהביצוע, ובדיעבד גם מהתוצאות. (ושימו לב - התקציב המקסימלי של מי שקונה יורו טייפון באוטו דיפו הספיק ל- 4 מישלן שם...)

אתם בטח שואלים, למה השרשור הזה לא נפתח בפורום של אחזקה וטיפולים?

הנה התשובה -

לאחר ההחלפה המכונית פשוט מתנהגת אחרת. זה לא שהיא "אוחזת" יותר "יציבה" יותר "מתקשרת" יותר..... זה הכל.

אני מדבר על שינוי אדיר בכל תחום אפשרי:

א. האוטו פתאום מתנהג אחרת לגמרי - הוא לא "צף" אלא נמצא על הכביש.

ב. ההגה פתאום משפיע על הכיוון באופן מיידי - ללא היסוסים.

ג. ההגה הרבה יותר מדויק - פשוט הבדל מדהים

ד. האוטו פתאום הרבה יותר נוח על כביש רגיל!!!

ה. במעבר על שיבושים (הצלחתי למצוא אחד במיוחד בשביל הבדיקה הזו) האוטו יציב יותר לאין ערוך, שקט יותר בצורה מדהימה, ונוח יותר בצורה שלא תיאמן.

ו. באופן כללי - האוטו מרגיש הרבה הרבה יותר טוב בכל מהירות (כולל מהירות שבעבר לא העיזו להגיע אליהן...)

שימו לב לכל הסופרלטיבים שלמעלה - אני עומד מאחורי כל אחד מהם, ותראו לי פעם אחת בעבר ששפכתי כל כך הרבה מחמאות על טויוטה, ועוד אוטומטית.

ולא רק אני אומר את זה - הבעלים חזר אתמול לארץ, והוסע אחר כבוד במושב האחורי (להקל את הלם החזרה ארצה מכבישי אירופה). אחרי 5 דקות הוא פתאום פלט משהו כמו "מרגישים הבדל... האוטו פתאום נוח הרבה יותר"

מוסר השכל -

אנשים, בלי שום קשר לחורף המתקרב - תבדקו את הצמיגים.

אתם לא יודעים איזה הבדל אדיר זה יכול לעשות לכל תחום חשוב יותר או פחות במכונית.

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק.

ואגב צמיגי מישלן זה מזכיר לי השוואה שעשיתי לפני שנתיים עם חבר, בין ה-147 עם מישלן (כמו שאני קיבלתי) לבין 147 עם צמיגים אחרים באותה מידה שנמכרו (פיירסטון נדמה לי. לא יודע למה, בהתחלה סמל"ת מכרו 147 עם איזה 3 סוגים שונים של צמיגים). המישלן לקחו, על כביש יבש (לא בדקנו רטוב) בכל הפרמטרים, אמנם ב"נקודות" ולא ב"נוק אאוט" כמו במקרה של הטויוטה - בכל זאת אצלנו כל הצמיגים היו חדשים.

אז קודם כל, אחד רצוי לבדוק ובמידת הצורך להחליף צמיגים לקראת החורף (ובעצם בלי קשר לחורף, אלא אם יש כאן מישהו שקונה צמיגי גשם לחורף וצמיגים אחרים לקיץ. אם הייתי עשיר ומחפש מה לעשות עם הכסף, זה היה יכול להיות רעיון טוב דווקא).

ושנית, סתם מעניין... אם מישהו ניסה פעם ללחוץ על סוכנות בקטע של לספק רכב חדש עם צמיגים מתוצרת שונה מזו שהסוכנות ניסתה למכור לו. הרי ברור שהיבואנים ינסו לחסוך בקטע הזה.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מזכיר לי את אותה ההרגשה שהייתה לי כשהחלפתי צמיגים בסקסו. הרביעיה הישנה כשקניתי את האוטו הייתה ממש גמורה וההבדל היה עצום. גם נוחות, גם אחיזה, גם דיוק בהיגוי. שמים וארץ.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חשתי בהבדל גדול מאוד עם החלפת גלגלים ...

כשקנינו את האוטו היה עם צמיגים רוסיים מאיזשהו סוג מתחיל ב S או משהו לא זוכר....

לאחר החלפתם ב מישלן גם אני ממש הופתעתי מההבדל הברור בהתנהגות האוטו והנוחות שלו .....

Every man has his own destiny: the only imperative is to follow it, to accept it, no matter where it leads him

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7521 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...