Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Project code name : 323F-t

שימו לב! השרשור הזה בן 5011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר שמחקו לי את ההודעה בגלל סיבה מסויימת, החלטתי לרשום אותה שוב אך עם תיקונים קלים.

לפני חודש וקצת החלטתי להוסיף כח לרכב. אני 5 שנים נוסע על רכב חצי סטנדרתי (מתלים פרוגרסיבים הכוללים הקשחה והנמכה, דוד אחורי פתוח, קיט יניקה פשוט ועוד שינויים קוסמטים מקוריים) והגיע הזמן לשנות.

את התהליך כבר התחלתי לפני קצת פחות מחודש בזמן שקיבלתי רכב מהעבודה. אני לא הולך לפוצץ פה בתמונות ובהסברים מכיוון שאת הכל ניתן למצוא באשכול שנפתח במיוחד באתר המועדון שלי. אני אשתדל לתמצת במילים ובתמונות כך שאני מקווה שדברים יהיו מובנים כאן.

אז מה הולך לקרות ל-F בחודשים הקרובים ומה כבר נעשה.

הסבת גיר ידני (בפיסקה הבאה כתוב הסבר קצרצר על הבעיות שמתחילות לצוץ.

רענון אטמים במנוע (רינגים, אטמים למינהם)

בדיקה וניקוי ראש מנוע כולל השחזת שסתומים ועוד... (כבר בוצע, תיכף תמונות סופיות)

הכנת סעפת פליטה לגדישה של 0.5 - 1.0 באר

הכנת דאון פייפ

פיצול צינורות בדוד אחורי פתוח

הרכבת חישוקי 16" + צמיגים במידה 205 במקום 195 כיום

גיר ידני מסדרה G של מאזדה. מדבר אליכם, הא ? התמזל מזלי וקיבלתי את אחד הגירים החזקים (עומד עד 300 כ"ס) שקיימים בדגמי מאזדה של שנות ה-80 וה-90. לגיר זה יחסי העברה קצרים והוא שונה בגודלו ומשקלו מגיר בסדרת F (עומד עד 200 כ"ס)שהוא הרבה יותר נפוץ בקרב הדגמים עם הגיר הידני. הגיר G מורכב ב-MX3, בלנטיס BA (שנים 94-95), ו-323FBG-GT ואולי בעוד כמה דגמים שאני לא יודע עליהם. את הגיר מסדרת F ניתן למצוא בדגמי 323BA משנת 96 עד לשנת 98 (בשני נפחי המנועים). הבעיה הראשונה שמתחילה לצוץ היא ציריות. כנראה אצטרך לשחק עם ציריות. הציריה שנכנסת אל תוך הדפרצניאל בגיר (G) היא בעלת 28 שינים לעומת ציריה שנכנסת אל תוך הדפרנציאל של גיר מסדרת F שהיא בעלת 26 שיניים. בעקרון, כל מי שרוצה להסב את ה-323BA שלו לגיר רגיל אך לא רוצה להגדיש אותה, יבחר בגיר מסדרת F. למה ?

א)נפוץ יותר

ב)תאימות רבה יותר של חלקים

ג)מכלולים נפוצים יותר (תושבות,ציריות, גלגל תנופה ועוד...)

עכשיו, אין לי מושג מאיזה רכב הגיר פורק. גם לא שאלתי, רק ראיתי לנטיס 98 ומיד לקחתי. מסתבר, שגיר כזה לא יכול להיות מורכב בדגמים של 98,97,96 אלא רק של 95 ו-94 ו-MX3. דגמים של 323BA משנת 94-95 ראיתי מעט מאוד כשעבדתי במוסך. בנתיים, מה שקורה זה שאני ממתין למחר (הפירוקייה תנסה להשיג לי ציריות) או שאני ביום שישי נוסע לתל-אביב לסדנא שמבצעת התאמות של ציריות. עוד משהו, הנאבה שלי מתאימה לפעמון עם 26 שיניים. בקיצור , בלאגן.

חלק 2 : ראש מנוע.

קיבלתי במתנה מהמוסך ראש מנוע עם מרימים הידראולים. הזמנתי מרימים חדשים מארה"ב במחיר של 114 דולר כלל משלוח. בבדיקה שבוצעה לראש מנוע יצא שהוא עקום. הם גילחו ממנו כ-3 עשיריות המ"מ.

ראו תמונות בבקשה.

p1010028xf2.jpg

p1010034ot8.jpg

p1010025qe5.jpg

חלק 3 : טורבו ואינטרקולר.

עדיין לא נרכש טורבו ואינטרקולר. אני משאיר את זה לסוף. הרעיון הסופי הוא להגיע ל-150-160 כ"ס. לא רוצה להשתגע. אני הולך להרכיב טורבו קטן, ואינטרקולר קטן בתוך הפגוש הקדמי, היכן שתיבת התהודה הייתה מורכבת. כדי לקרר את האינטרקולר, אבצע חיתוך בפגוש הקדמי להכנסת אוויר חיצוני. החיתוך יהיה סימטרי והוא יבוצע בשני הצדדים משהו כמו הפלסטיקים השחורים הקדמיים בלמבו הצהובה.

lamborghini-murcielago-speeding.jpg

מבחינה קוסמטית, ל-F הורכבו חצאיות מקוריות עד לא מזמן, פנסי ערפל מקוריים ויש עוד כמה דברים מתוכננים.

זהו לבנתיים, צפו לעדכונים.

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 111
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

טורבו קונים דבר ראשון ולא בסוף!!!אין טעם להכין סעפת פליטה ודאון פיפ שאתה לא יודע איך ישב הטורבו שם.

מה עם סעפת יניקה, מזרקים,אינלט פיפ,מחשב ניהול מנוע?

למה לחסוך עם אינטרקולר צידי ולא חזית שאיתו תהיה תוצאה הרבה יותר טובה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טורבו קונים דבר ראשון ולא בסוף!!!אין טעם להכין סעפת פליטה ודאון פיפ שאתה לא יודע איך ישב הטורבו שם.

מה עם סעפת יניקה, מזרקים,אינלט פיפ,מחשב ניהול מנוע?

למה לחסוך עם אינטרקולר צידי ולא חזית שאיתו תהיה תוצאה הרבה יותר טובה?

כנראה שפספסתי משהו בכתיבה. אחרי שהראש מנוע יורכב וההסבה לגיר תתבצע בהצלחה, רק אז אתחיל לעבוד על הטורבו ושאר המכלולים. לא ציינתי שקודם אכין סעפת ואחר-כך אקנה טורבו. אל תדאג, יש לי יועץ אישי עם ניסיון.

בקשר לאינטרקולר, נכון, זה נחמד מאוד לראות אינטרקולר מבצבץ לו בחזית, אבל ככל שההנאה גדולה יותר, הסיכון ששוטר יתפוס אותך ויוריד אותך מהכביש, הוא גבוה יותר. כמו שציינתי, אני לא מעוניין בהספקים מטורפים. לא תמיד מה שקיצוני מידי הוא טוב מידי.

המחשב ניהול מנוע ישאר. הוא מסוגל להתמודד עם גדישה נמוכה. מזרקים, התמזל מזלי ויצא שיש לי מזרקים בעלי יכולת ספיקה גבוהה יותר ממזרקים שמורכבים בדגמים ישנים.

שוב, כל השלב של הגדישה יעשה בשלב מאוחר יותר. כרגע אני בשלבי רענון המנוע והסבת הגיר.

נגמור עם זה, נתחיל את הגדישה.

שמוליק

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה כנה והיא לא באה מתוך זילזול.

למה להשקיע כל כך הרבה באוטו לא ספורטיבי בלי שום כוונה ספורטיבית שהוא בעצם מזדה 323 ולא לקנות רכב שלפחות מי שתכנן והינדס את הרכב חשב על אפשרות שהוא יהיה ספורטיבי.

למה לא לחסוך את ביזבוז הכסף הזה ולהביא לאון טורבו שהיא גם רכב 5 דלתות רק שהוא גם איפשהו תוכנן להיות ספורטיבי.

אם היה ברכב הזה משהו מיוחד הייתי אומר ניחא אבל זה לא רכב מיוחד, נדיר או בעל כל תכונה יחודית... אז למה?

1969 Pontiac Firebird

:twisted:

בעבר:Honda Civic Type R, Renault Clio Sport, Peugeot 106 Rallye

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים אוהבים לשחק עם הרכב. לא תמיד קשור ליכולות או לקניית רכב אחר.

בחוקי הפורום רשום - אם העצה היא להחליף רכב, ותרו עליה.

שמוליק לפי הכרותי הוא בעל ניסיון אדיר בטיפול ברכבי מזדה למינהם ובשל כך אני מניח קל לו הרבה יותר לעשות פרוייקט על המזדה שלו וגם הרבה יותר כיף.

שמוליק - בהצלחה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה כנה והיא לא באה מתוך זילזול.

למה להשקיע כל כך הרבה באוטו לא ספורטיבי בלי שום כוונה ספורטיבית שהוא בעצם מזדה 323 ולא לקנות רכב שלפחות מי שתכנן והינדס את הרכב חשב על אפשרות שהוא יהיה ספורטיבי.

למה לא לחסוך את ביזבוז הכסף הזה ולהביא לאון טורבו שהיא גם רכב 5 דלתות רק שהוא גם איפשהו תוכנן להיות ספורטיבי.

אם היה ברכב הזה משהו מיוחד הייתי אומר ניחא אבל זה לא רכב מיוחד, נדיר או בעל כל תכונה יחודית... אז למה?

אשמח לענות לך עליה.

על המושג צרות אופקים שמעת ? יודע מה ? נעשה את זה יותר עדין. חוסר רצון בלדעת או להכיר דברים אחרים, כבר יותר עדין נכון ?

תעשה חיפוש על דגמי 323F TYPE R בבקשה. אתה תגלה המון. מבטיח לך. בוא נלך פחות רחוק, מה דעתך על 150 כ"ס בדגמי 323F ZXI ? כבר יותר מציאותי, נכון ?

אם היית מתעניין בדגמים של מאזדה, אולי הייתה מגלה מס. דברים מעניינים.

יש לי שאלה אלייך, נהגת על 323F סטנדרתית ? יצא לך באמת לנהוג שעות על גבי שעות ? אז לי יצא 5 שנים. כן, 5 שנים. ב-5 שנים האלה גיליתי שיש לרכב הזה המון פוטנציאל הן מבחינת מנוע והן מבחינת שילדה ומתלים.

כמו E_M777 רשם, בגלל היחודיות, זה עוד אלמנט שמעלה לי את המוטיבציה לבצע פרוייקט כזה רציני על דגם רכב שהוא לא פופלארי כל-כך במדינתנו הקטנה והוא מתחיל להכחד לאט לאט.

שמוליק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה יא שמוליק, נקווה שעניין התאמת הציריות לגיר\רכב יסגר מהר ובקלות.

תמשיך לעדכן.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איחולים להצלחה בפרוייקט 8). ממתין לעדכונים.

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל דאגה קובי, המנוע הזה בכלל לא פראייר ;)

CamaroRS69, יש לך קליאו, זה שיש לה מתלים קשים ומנוע חזק לא הופך אותה לרכב עם פוטנציאל שיפורים מטורף כמו של סופרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרייאר לא פרייאר היחס דחיסה והחומר של הבוכנות והרינגים (עוד לא דיברתי על טלטלים הקראנק והראש) לא יעמדו בגדישה שהוא רוצה הכוונה לבאר.

בדומה לגדישה על מנוע VTECH

If you don't chew Big Red, then f-*bleep* you.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעולם לא אמרתי שיש לקליאו פוטנציאל שיפורים מטורף...

אבל עם כל הרצון הטוב הרבה השקעה וכסף יעברו עד שהאוטו שלו יגיע לרמת התנהגות של קליאו סטנדרטית שלא לדבר על אחת משופרת מבחינת מתלים.

בכל מקרה בהצלחה... :-P

1969 Pontiac Firebird

:twisted:

בעבר:Honda Civic Type R, Renault Clio Sport, Peugeot 106 Rallye

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...