Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סימקה פרויקט שיפוץ כן/לא

raceman00
שימו לב! השרשור הזה בן 6140 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

איני כותב פה הרבה אך אני קורא בקביעות את השירשורים ובא להציץ לפעמים במפגשים.

יש לי אפשרות לקבל את הסימקה שבתמונה ויש לי כמה שאלות:

חלקים זמינים, קל לשיפוץ יחסית (כרכב למתחיל עם ידע בסיסי),

ומידע כללי על הרכב.

תודה רבה

DSCF4699.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

קודם כל לקבל זה תמיד טוב :-)

ברר מה מצב הרכב , מנוע עובד ? מסתובב , תפוס .

מדוע עמד הרכב ? תקלה או סתם כך .

יש הרכבה כלי רכב שעמדו סתם כך והם במצב די טוב . מידע זה יתן לך הערכת מצב כללית להשקעה כספית.

בכל מקרה יש להחליף את הבלמים , צינורות בלם , גומיות למניהן , צמיגים וכ' וכ' .

בכללי אוטו די נחמד , לכל רכב ישן יש בעיה של הסגת חלפים אבל

אם פורד A נוסע אז גם זה יסע .

חלק מהחוויה היא לחפש חלפים . יש כמה מקורות בארץ , צפון מרכז ועוד , ואף אי ביי חול זו דרך מעשית

למצוא חלפים כך שאני מאמין שאפשרי .

וכל רכב אספנות שמשופץ היטב ונראה טוב נקי מושקע ומסודר נותן גאווה לבעליו .

בהצלחה

דרור .

מוריס 10 שנת 1939

רובר P2 16 1947 (בתהליך שיפוץ)

וסרשטיין דרור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתגם ששמעתי מאבא

גם שהאוטו הזה היה חדש הוא היה חרא

מדובר בסימקה-קרייזלר 1307 (לטלבוט היו פנסים קידמיים שנטו לכיוון השני). דווקא לא כזה גרוע... היה לנו כזה בילדותי.

רכב מאוד מרווח ונוח. מושבים נהדרים מקדימה. היה רכב השנה באירופה, כמדומני ב 1977. אחד מההצ'בקים שקבעו את הסטנדרט למראה הרכבים בסוף שנות ה 70 ובמהלך שנות ה 80 (ולא בגלל שהוא היה יפה במיוחד).

מנוע די חלש לרכב די כבד ולמנוע של הדגם הזה יש בעיה מוכרת בשסתומים שכל כמה אלפי ק"מ יוצאים מכיוון.

בעיניי בהחלט מציאה נחמדה. ראוי לשימור ולשיקום (כמובן שתלוי במחיר).

אני מניח שחלקים מכניים ניתן למצוא, הבעיה תהיה בחלקים הקוסמטיים...

יניב

יניב מיכאלי

-----------

קלאסיקה: סאאב 96V4 - שנת 1969

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

אכן הרכב הוא קרייזלר 1307 ובאמת חרה של אוטו!

השם הוחלף מקרייזלר 1307 לה טלבוט סולרה כדאי לקדם מכירות אבל מהר מאוד אנשים הבינו שזו אותה גברת בשינוי אדרת וזרקו אותם לזבל. אמנם אוטו מאוד מרווח נוח לנהיגה אבל גיר רגיל קטן ומחורבן כול שני וחמישי סינכרונים מיתקלקלים.

על האוטומטי אין מה לדבר זבלה אמיתי

אגב הטלבוט סולרה הקדימו את זמנם מבחינת חידושים טכנולוגים. לדוגמא מערכת קרוז קונטרול מובנת מקורית מחשב שמדבר ומודיע אל תקלות או גמר הדלק וכול מיני קישקושים שמהר מאוד שבקו חיים.

חברת קרייזלר צרפת עשתה ביזמנו תרגיל מסריח כאשר ראו שאוכלים חרה מהא 1307 ,160 ,180, 2000, הלכו וקנו את השם טלבוט והתחילו לשווק את הנבלות תחת השם טלבוט. לידיע כללית חברת טלבוט הצרפתית היתה לפני מלחמת העולם השניה חברה מצליחה ומצוינת ליצור מכוניות שהיו ועודם מדהימות עד היום. אמה מה הצוחפתים ידעו שהשם טלבוט הולך לפנו וכול האנשים המבוגרים יודעים מה זה טלבוט הלכו להאכילו אותם קש.

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר הזכרת את הטלבוט אז אני זוכר אותה רק לטובה.

היתה לאבי משנת 83 טלבוט אוטו' משנת 80. בתור ילד (גיל 7) כבר ידעתי שמבחינה טכנולוגית הרכב לא בליגה של הרכבים שהיו בארץ באותה התקופה

חלונות חשמל, מזגן, מחשב רכב במרכז הקונסולה עם כל מני כפתורים עליו (לא זכרתי שהוא גם דיבר)- דברים שלא היו נפוצים בכלל באותם השנים

הרכב בסהכ היה גדול ומפואר

העלה בי נוסטלגיה שהייתי חייב לשתף אותכם.

את הטלבוט החליפה בשנת 87 BX19GTI- עוד חייה מוזרה שלא ידעו איך לאכול אותה במדינת הסוברו 1300DL

היו: CJ5, CJ6, סמוראי, גולף קבריו, טראנו, פרוזה, סופה, אונימוג, דיפנדר, דיסקברי

ועכשיו עו דיפנדר.... קשה להיגמל מהרגלים רעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכמה רכבים אירופאים הופיעו בשנים הנ"ל כל מני גימקים חשמליים, במטרה לחפות על חסרונות אחרים, ולתת פייט לענק היפני שהתעורר ממזרח, והטיל צל כבד מאוד על תעשיית הרכב המערבית.

דוגמה טובה היא מכונית האינוצנטי הקטנטונת, שהתהדרה לה בלא פחות צעצועים חשמליים מצעירות ממנה היום, רובם אגב שבוקו חיים בדרך מהסוכנות הביתה ועשו יותר כאב ראש מאשר תועלת. הוסף על כך את צורת המיסוי על פי נפחי מנוע ותקבל את הסיבות למכירת רכבים בעלי מנוע קטן, במסווה של רכב משפחתי, שיוצרו במיוחד לילידים בארץ הקודש. לא פעם הושתל מנוע מיוחד ונחות בשילדה מתקדמת רק בכדי למכור כאן בארץ.

השרות הטכני שניתן כאן בארץ לרכבים הנ"ל לפני עידן האינטרנט, הידע, והיכולות, גרמו לכולם בעיות שונות ומשונות. עיקר הטיפול בהם היה ניסוי וטעייה, ורובם לא עמדו בכך ולכן יצאה דיבתם של הרבה מאוד רכבים, רעה. זאת למרות שבחו"ל הם נחשבים לרכבים טובים ואמינים, כמובן עם המנוע המתאים והטיפול הנכון, ע"ע סיטרואן, לאנצ'יה, אלפא,ואחרות-רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא אומר שככל שהרכב היה חרא בזמנו, הוא יותר ראוי לשימור כאספנות (ראו פייסר, טרבאנט ואפילו סוסיתא) - כי כמה כבר כאלה נשארו ? הכל הלך לזבל...

דווקא הגימיקים של מחשב מדבר וכו' הם האלה שעושים את הרכב מיוחד.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמה טובה היא מכונית האינוצנטי הקטנטונת, שהתהדרה לה בלא פחות צעצועים חשמליים מצעירות ממנה היום, רובם אגב שבוקו חיים בדרך מהסוכנות הביתה ועשו יותר כאב ראש מאשר תועלת..

הש-רן

רן, אתה בטוח שאתה מתכוון לאינוצנטי? היו לי בזמנו אינוצנטי מילה (1000) עם מנוע דיהטסו ואינוצנטי דה טומסו (ששכנה שלי התנגשה בה עם סובארו ושלחה אותה לעולם שכולו טוב) עם מנוע 1275 מהמיני "קופר".

זכורה לי אמינות מופלגת בשני המיקרים וחוסר משווע בכל פינוק כל שהוא, אפילו ח"ח לא היו.

בשתיהן אפילו נהניתי מאוד לנהוג נהיגה ספורטיבית אבל אולי זה היה בסטנדרט של אז.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאמא של חברה שלי דאז, היתה אחת מודל 82 עם חלונות חשמל, ונסענו כל הדרך מחוף פלמחים לי-ם עם חלונות סגורים באוגוסט ללא מזגן, כי החשמל פרץ בשביתה פראית! אני לא יודע לגבי האחרות לזו היו חלונות חשמל, והרבה זיעה ומלח במושב....רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שזכור לי טלבוט סולרה היתה דגם סדן ולא קופה כמו סימקה 1307.

עדי

שלום.

אכן הרכב הוא קרייזלר 1307 ובאמת חרה של אוטו!

השם הוחלף מקרייזלר 1307 לה טלבוט סולרה

בברכה בני ל.

solarabritish83.jpg

solaragls83.jpg

tcar4.jpg

devalpine_09.jpg

עדי גולדנברג 13399

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך כותבים את האינוצנטי הזה באנגלית?

בגוגל בעיברית אין תמונות שלו ,נראה לי שלדודה שלי היה כזה.

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6140 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...