Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

MSD כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול...

שימו לב! השרשור הזה בן 6156 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתוך מאמר שכתבתי לפני שנתיים לאתר של FUEL SLUT.

רכב עליו נעשה התחקיר

Ford Mustang 1967 GT V8

קיצור קצת רקע כללי.

MSD חברה שמתמחה בעיקר במוצרי הצתה משופרת.

אפשר לראות את מוצרי החברה בעיקר במסלולי ה NHRA לכל הליגות של המרוצי הדראג.

כמו כן ברכבי street ברחבי העולם של ה underground בארה"ב.

לחברה יש מספר רב של מערכות הצתה מחשבי הצתה ומגברי הצתה.

בעוד ברכב שלי יש את מערכת ההצתה המקורית "כלומר דיסטרבוטור פלטינות" לפי דברי נציג החברה יש באפשרותי לעבור למערכת הצתה עם דיסטרבוטור אלקטרוני וכמו כן מגבר הצתה משופר שגם יצור לי מנתק הצתה (דבר מעוד חשוב אם יש לך מנוע שאוהב לטפס לטורים גבוהים וחוסר במתק הצתה שלא הגיעה בכלל כאופציה ברכבי שירירים אמרקאים לפני שנות ה 80 .)

בנוסף לכך יש לחברה כוהל שעובד בעוצמה של 90,000 וולט לעומת 20K שנותן כהל רגיל.

ולכל האפלקציה הזאת יש להוסיף חוטיי הצתב 8.5 MM בעלי בידוד כפול שלא תהיה השראה בין כבלים ויהיה הפסדים של הניצוץ.

כמו כן לכל החבילה יש להוסיף גם פלאגים להצתה אלקטרונית ביחס ישר למנוע שלך ...כלומר ככול שמהמנוע שלך עם יחס דחיסה נמוך ולא משופר אתה מחיוב לשים פלאג חם , וההפך קר למנוע משופר.

טוב להלן הציוד והפריטים.

מגבר הצתה 6AL עם מנתק

כהל בלאסטר 2

חוטי הצתה

דיסטרבוטר PRO BILLET

בליין מוצרים של MSD יש מספר סוגי דיסטרובוטורים

ready to run - האפלקציה הזאת מותאמת להחליף את הדיסטרבוטור הקיים שלך באלמנט יותר מדוייק וישיכול לעמוד בעומסים יותר כבדים מאשר הדיסטבוטר סטוק . היחוד של המוצר הזה הינה העובדה שאתה יכול להפעיל אותו בלי מגבר הצתה מסדרה של MSD והעלות שלו ממש זולה. ( אם בעתיד תרצה להוסיף מגבר הצתה או כל מוצר ניהול הצתה אחר יש רק להוסיף קונקטור ואתה יכול בקלות כך לפצל את הרכישה ליותר זמן ועדיין להנות ולראות תוצאות ).

חשוב מאד!!!!! כמו כן למי שמתקין את הדיסטרבוטור הזה ועובר ממערכת של פלטינות מחוייב להחליף כהל לכהל של הצתה אלקטרונית.

Pro-billet - גולת הכותרת של הדיסטרבוטורים של החברה. פיתוח של MSD . הדיסטרבוטור הזה בנוי לעבוד בעומסים כבדים (לדוגמא על הציר שלו ) וכמו כן להגיע לטורים גבוהים מאד ויודע להעביר ניצוץ חזק יותר מכל דיסטרבוטור שיש בשוק. הוא מחויב לעבוד עם מגבר הצתה או מחשב הצתה של MSD (לא יעבוד בלי זה ) . הרוטור של הדיסטרבוטור הינו יחודי ומעביר 0 התנגדות . כמו כן הוא מדיוק ואינו גורם לאיחור בהצתה בטורים גבוהים..

-כמו כן. יש מספר רב של דגמים ואפלקציות לדיסטרבוטור הזה. לדוגמא חיבור שני מגברי הצתה.. וכו וכו...

פשוט אני ממליץ להכנס לאתר של MSD ולראות.

עוד כמה עובדות שקשורות לדיסטרבוטרים שלא תעשו טעיות!

קידום הצתה: אני לא יעבור עכשיו על עקורנות של המערכת ההצתה ברכבים ספורטיבים אבל שימו לב לעובדה הבאה ככול שהמנוע יותר מושפר יש באפשרותך לתת יותר קידום הצתה. ככל שיש יותר קידום הצתה המנוע עובד יותר חזק. אבל מכוון שלא כולנו נוסעים על יחס דיחסה של 1 ל 12 יש כמה תוספות בלתי נפרדות לדיס` קידום הצתה ע"י ואקום ובנוסף קידום הצתה ע"י ציר מכאני (צנטרפוגלי) . כאשר מכוונים את ההצתה יש לתת קידום הצתה מקסמאלי אבל כאשר המנוע סטנדרטי + כאשר תתן קידום גבוה מידי הוא יצלצל בטורים גבוהים (יכול להיות תופעה של דטונציות) וכמו כן יכול להיות שהוא לא יתניע בכלל . לכן חשוב מאד להזמין דיסטרובטור בעל תוספת של קידום ואקום. כאשר המנוע מעלה את הטורים בתחילת נסיעה הואקום משנה את הזיות הצתה וכך יש קידום בהתאם לגז שאתה לוחץ . ; ; ; בהקשר לקידום המכאני כאשר הציר מתחיל להסתובב נפתחים שני מגנטים אשר כמו הואקום ובנוסף אליו נותים קידום בטורים גבוהים . (כאשר תקבלו את הפרובילט תקבלו סט קפיצים בחוזקים שונים) הטרה שלכם היא לגרום למגנטים להפתח כמה שיותר מהר ובכך הרכב יאיץ יותר חזק. (ושוב יש להתחשב בעובדה שרכב סטנדרתי + לא יתן ביצועים מקסמלאים עם עודף קידום! ) לכן יש להגיע למצב הרצוי בעזרת שעון ואקום ( ואיש תאום מנוע תותח כמו בן).

pn8477.jpg

מגבר\מחשב הצתה סידרה 6A 6AL

סידרת מגברי ההצתה 6 של MSD באה לפתור את הבעיה של האיבוד של "הכוח" של הניצוץ .

מתי בעצם יש לנו את האיבוד כוח הזה?

כאשר המנוע עולה על סל"ד גבוה הבהל לא מספיק להטען מהמצבר במתח (כמו העיקרון של קבל) עד הפעם הנוספת שהוא צריך להתפרק, בעצם לתת ניצוץ לפלג.

המגבר הצתה בעצם דוגם את הסיבובי מנוע מהדיסטרבוטור ולפי הפרמטר הזה הוא גודש את הכהל בכמות מתח יותר גדולה וכך הוא נטען יותר מהר ויש ניצוץ חזק וקבוע. כמו כן הוא קובע מפת סל"ד הוא חש בהאצה ובכח מגביר עוד יותר את המתח על הכהל. לכן הניצוץ שמופק ממערכת כזאת הינו תמיד חזק וקבוע.

AL - בנוסף ליכולת ההגברה יש גם הגבלת סל"ד (מנתק הצתה) שבניגוד לכל רכב אחר אתה יכול לקבוע מתי הוא ינתק (יש צ`יפים שמחברים למגבר) . וגם יש טעינה ראשונית חזקה לכהל להתנעה חלקה.

pn6420.gif

כהל blaster 2

בגדול אין יותר מידי מה להרחיב כאן חוץ מהעובדה שאפשר להתקין את הכהל הזה כתחליף ל כהל מקורי (הוא מוציא 48Kv ללא מגבר הצתה לעומת 20K של כהל רגיל) חוץ מיזה הוא לא רגיש לרעידות .

pn8202.gif

כבלי הצתה - 8.5mm Super Conductor Spark Plug Wire

85mm.gif

הכבלי הצתה 8.5 מגעים עם בידוד משולש וכמו כן עם קומקטורים מוגדלים אשר מרחקים את הכבלים מהבלוק (אין בלאי מחום לכבל) כמו כן אין פריצות זרם מהבידוד אין השראות מגנטית והתנגדות הכללית של הכבלים הינה 40 אום.

המלצה-אומנם סט לא לחוץ עולה פחות אבל יוצר בעיות של התפרקות. שווה להשקיע עוד קצת ולקנות סט מוכן לרכב שלך. אין מנוע שהם לא יצרו לו כבלים. כמו כן יש לבדוק את הסוג של הרוטור קאפ שלך לפני שאתה מזמין את הכבלים כדי להשוות קונקטורים של הדיסטרבוטור.

31809.gif

5pixspa.gif

פלאגים:

יש כמה עקרונות חשובים בפלאגים שחושב לדעת שעוברים למערכת כזאת.

בגדול הפלאגים מגיעים לפי לפי פרמטר של התנגדות ו "חום" .

התנגדות: למערכת הצתה שהיא אינה אלקטרונית (כלומר פלטינות ) הניצוץ בעצם חלש אז הפלאגים שואפים להיות בעלי התנגדות נמוכה מאד כדי לא להשפיע על הרמה של הניצוץ.

למערכות הצתה משופרות או הצתה אל"ק (כמו המערכת הנ"ל) יש צרוך פלאג עם התנגדות Resistor, מכוון שהמתח הגבוה עלול לפוצץ את האלקטרודה .

"חום": יצא לי להיות בחנות ולשמוע את המוכר מסביר לאדם את המהות של החום והקור והוא הסביר לו ככה "אנחנו מדינה חמה לכן אנחנו צריכים פלאג חם במדינות קרות צריכים פלאגים קרים" אוקי זה בולשיט אחד גדול, המזל של אותו בן אדם שהוא קנה פלאג חם לרכב הסטנדרתי שלו. עכשיו נשאלת השאלה למה?

כל העניין של החום והקור היינה הרמה של הבידוד הקארמי לפני האלקטרודה אשר משפיעה על הרוחב והזוית של הניצוץ כלומר פלאג חם שמתאים לרכב סטנדרתי יהיה מלא עד הסוף בחומר הקראמי pic_plug411.jpg

הכוונה היא הולכת ביחס הפוך פלאג חם ילך לרכב סטנדרתי עם יחס דחיסה נמוך. ופלאג קר ילך לרכב בעל מנוע יותר משופר ויחס דחיסה גבוה.

כמו בן יש כמה רמות של מתכות של האלקטורדות למור מתכת רגילה , פלטיניום ואירדיום. הכל מדובר ברמה יותר חזקה של ניצוץ ומשפיעה ביחס ישר על המחיר וחוץ מיזה היא גם עמידה ביותר בשרפה יותר חזקה בתא בערה כלומר אם יש לכם נייטרו אתם תרצו להשתמש בפלג עם ליבת אירדיום .

54.jpg

בקשר לחברות של פלאגים: לצערי יש 3 חבורת מובילות לפלאגים לרכבים אמרקאים ואת שלושתם אי אפשר להשיג בארץ לאפליקציות של פורד מודלים ישנים (כן כן דפקו אותנו) אבל לGM יש להשיג בצורה זאת או אחרת וגם של רכבי פורד חדשים.

אני ממליץ בחום על מוצרים של חברת NGK גם מבחינת עלות וגם רמה של פלאג לביצועים גבוהים יותר . הבעיה היחידה שאין אם מי לדבר בארץ (הזמנתי את הכל מארהב) .

בגדול הראש של האלקטרודה מיוצר בצורת V ליצור שטח ניצוץ גדול יותר.

ngk-6630.jpg

כמו כן יש את חברת splitfire שאפשר למצור את הפלאגים שלה גם מסתובבים בארץ במספר חנויות. אבל עלות של הפלאג לועמת הביצועים שהוא נותן גרמו לי אישית להעדיף להזמין NGK כמו כן לפי summit ה NGK יותר מוצלח (לכו תבינו והוא יותר זול בדולר וחצי) בגדול SF יוצרים אלקטרודה עם חתך באמצע בעצם כדי ליצור גם שטח ניצוץ גדול יותר אבל אין להם פלאגים מאירדיום והמחיר לפלטיניום פשוט זנותי.

spl-sf10d.jpg

ואחרון חביב accel אין לי יותר מידי מה להרחיב כאן פלאג רגיל למדי ויש לו מחיר נמוך יחסית מהפלאגים שהזכרנו היום acc-0276s_w.jpg

בקשר אלי אני הזמנתי NGK פלטיניום בעל התנגדות כי זה מש שמתאים ל MSD שלי .

2007-01-06_180327_Resize_of__E1D5007.jpg

71.jpg

72.jpg

ברכב הזה יש מערכת הצתה יותר מתקדמת "דיגטל 6" יש שם המון אופציות כמו שליטה על נייטרו , קידום ואיחור של הצתה אוטומטית ועוד..

73.jpg

74.jpg

75.jpg

אני שאמח לענות על כל שאלה בנושא:

If you don't chew Big Red, then f-*bleep* you.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תמיד רציתי לדעת אם הקיטים השלמים (מגבר הצתה MSD, חוטי הצתה ופלאגים) יכולים להוסיף כוח לרכב סטנדרטי עם מערכת הצתה מיושנת (כמו אצלך)?

האם יש הוכחות על הדיינומטר?

אביחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קובי,

קבל ח"ח, כתוב נהדר, ברור אינפורמטיבי. כל הכבוד.:beerchug:

אביחי,

המערכות האלה אינן שיפור עבור כ"ס.מטרתן העיקרית היא:

* שידרוג ביצועי מערכת ההצתה המיושנת כך שתוכל להתמודד עם עליה בהספק.

*לכל מי שפשוט נמאס לו להחליף פלטינות וכבלים כל טיפול, נראה לי ש 90% מהמוסכים בארץ אם אני נכנס אליהם עם אוטו ומבקש להחליף ולכוון פלטינות מגרשים אותי מהמוסך :lol:.

*במידה ואתה מחליף את מערכת ההצתה ברכב מיושן, יכול להיות שהיא לא הייתה תקינה מלכתחילה ולכן תהיה עליה בהספק.

בלי שום קשר, בהחלפה כזאת הרכב מרגיש הרבה יותר "עגול".

במגזין FAST CAR לקחו פעם גולף GTI MK3 והחליפו לו חלק חלק את כל מערכת ההצתה לחלקים של מיקרו דיינמיקס, לאחר כל החלפת חלק נמדד ההספק.

לאחר 700 פאונד! הם קיבלו עליה של 3 כ"ס!

אבל כמו שציינתי, המטרה היא לא שיפור ההספק אלא יכולת תמיכה בעליה בהספק.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים איתך, אין פה עליה בהספק ב כ"ס.

יש תגובה מטורפת בעליה לטורים והתנהגות בסל"ד גבוה וזה שיפור משמועתי אפילו מול מערכות הצתה אלקטורניות רגילות ומול מערכות אחרות.

הניצוץ ש הMSD מוציא פשוט מטורף עד כדי כך שאם אתה לא משתמש בדיסטרבוטור נורמלי הוא פורץ את המכסה בקלות ומטגן חוטי הצתה.

בקשר לגובה של המצת זה משתנה מרכב לרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם רכבים שיש בהם קויל לכל צילינדר (כמו ZX16V לדוגמא), אפשר להתאים MSD או שיש משהו מיוחד לרכבים אלה?

כן יש , כנס לאתר יש שם הרבה אינפורמציה על המערכות השונות, אפילו יש מערכת שמתלבשת על ההצתה המקורית ורק מגבירה את ההספק ככה שאתה עובד עם כמה קוילים לצלינדר או שהמערכות היותר מתקדמות שולטות בכמה קוילים כמו הדיגטל וכו.

http://www.msdignition.com/index.php3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה,

מאוד מעניין.

בדיוק היום ראיתי את זה:

http://www.miatamania.com/Shop/ViewProducts.aspx?PlateIndexID=58995

לאמרות שכאן מדובר רק על סלילים שמפיקים יותר מתח וחוטי הצטה בעלי התנגדות נמוכה מאוד.........

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6156 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...