Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

העירייה רשאית לגרור "גרוטאה" שחונה בחנייה פרטית שלי בטאבו?

bosss
שימו לב! השרשור הזה בן 3027 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי רכב שבתהליכיי שיפוץ כבר מספר שנים,כמובן שלרכב אין ביטוחים וטסט אך הוא נראה שלם עם אוויר בגלגלים וכל השאר ונמצא בחנייה המקורה של ההורים שלי שרשומה ע"ש בטאבו, העירייה יכולה לגרור אותו בטענה שהוא מפגע סביבתי ומפריע לשכנים?

השכנים בכלל יכולים להתלונן על מקרה שכזה ?

מה אומר בדיוק החוק של העירייה שהם כביכול גוררים "גרוטאות" שמפריעות לסביבה ולשכנים לטענתם, הכוונה רק אם הרכב חונה ברחוב ציבורי נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חוק למניעת מפגעים סביבתיים

"מפגע סביבתי" - זיהום אויר, רעש, ריח, זיהום מים, זיהום מי-ים, זיהום על ידי פסולת, זיהום על ידי חומרים מסוכנים, זיהום על ידי קרינה, והכל כשהם בניגוד לחיקוק, לצו, לתכנית, לרשיון עסק או לכל היתר או רשיון אחר, או שיש בהם פגיעה בבריאותו של אדם או גרימת סבל ממשי לאדם; לענין זה "תכנית" - כהגדרתה בחוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965;

"זיהום על ידי פסולת" - השלכה של חומר מוצק, מוצק בחלקו, נוזל, או גז במכל, במקום שלא נועד לכך על-פי החוק; לענין זה "השלכה" - לרבות זריקה, שפיכה, נטישה, השארה, או גרם לכלוך באופן אחר;

"הרשות" - השר לאיכות הסביבה או מי שהוא הסמיך לענין חוק זה, כולו או מקצתו.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר מקרה דומה בעיריית חולו,

שם השכנים התלוננו על הגרוטאה (פורש 82) שחנתה בבנין והיתה שייכת לאחדהשכנים.

השכן בדק ובדק ומסתבר שאם הרכב בחניה הפרטית שלך ומדובר בחניה פתוחה (זה לא מוסך סגור), הדבר מהווה מפגע, ולרשות המקומית יש זכות לדרוש את פינוי הגרוטאה.

להזכירך, מבחינת הרשות המקומות - אין טסט = גרוטאה.

אבל גם אם לרכב חדש היה טסט והיה נראה במצב גרוע, היו יכולים לדרוש שתפנה את הרכב או שתשפר את חזותו.

אם לא ידעת, גם אם הגינה הפרטית שלך מוזנחת או מכילה עשביה וכד', הרשות המקומית יכולה לדרוש שתנקה וכד'.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזיז את האוטו, תדאג מידי פעם להזיז אותו בדחיפה החוצה (אולי להחנות אותו בחוץ מידי פעם) כי ברגע שהוא עומד הוא מפגע.

מעבר לזה אם תסביר לעריה את המצב יכול להיות שכם יבואו לקראתך כי אתה לא סתם מעמיד את הרכב מחוסר תקציב לגרור אותו לזבל וכ"ו. שווה לנסות

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הוא נמצא בחנייה מקורה מתחת לבית שהחנייה הזאת היא של ההורים שלי בטאבו והרכב ממש לא מפריע לאף אחד

הרכב כרגע במצב שאי אפשר להניע או להזיז אותו, מה בכל זאת אפשר לעשות במידה והעירייה תדרוש ממני את פינויו?

במקרה כזה הפקח מחויב לשים מדביקה על החלון הקדמי או של הנהג ובנוסף לזה גם לשים מכתב רשום בתיבת הדואר של בעל הרכב , או שהפקח יכול לשים את ההודעה כמו דוח רגיל בווישרים וזהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שלא תכסה את הרכב?

"עין לא רואה - יד לא נוגעת" (כה אמר י' והפצפוצים).

הרכב שלך מושך את תשומת לב השכנים כנראה בגלל שהוא נראה מוזנח וגרוטאתי (לא שאני טוען שזוהי גרוטאה, פשוט יכול להיות שרק השכנים שלך חושבים ככה).

סביר להניח שאם הם יראו רכב שמונח עליו כיסוי, הם לא יטרחו לבדוק מה מסתתר מתחת לכיסוי ובא לציון גואל.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים על האוטו שלט בזו הלשון:

"א.ג.נ.

רכב זה הינו רכושו הפרטי של....... ועומד בחניה פרטית אשר רשומה על שמי.

רכב זה אינו גרוטאה!

בכל פניה נא ליצור קשר עם....... בטלפון.....

בתודה מראש"

אני רוצה לראות את הפקח שיקרא את זה ויעיז להזמין גרר.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון טעות.

קטעים מהחוק שהבאתי לעיל אינם שייכים לתחום זה. רכב נטוש משוייך לחוק שמירת הסדר והניקיון.

לעיניינו:

רכב נטוש

הגדרת רכב נטוש

"רכב העומד באותו מקום במשך 60 יום ומעלה, ללא תנועה"

פינוי רכב נטוש

הרשות תדאג לפינוי רכבים אשר חונים באותו מקום ללא תנועה 60 יום ומעלה (חוק שמירת הניקיון התשמ"ד 1984 סעיף 8 לסעיפיו).

סיבות לגרירה רכב נטוש

pointpage.gif סתימת עורקי תחבורה בעיר ותפיסת מקומות חניה

pointpage.gif סיכונים בטיחותיים (פעילות פח"ע וכד')

pointpage.gif מפגע מסוכן לתושבים ולילדים (מילכוד ופציעת ילדים)

תהליך פינוי רכב נטוש

pointpage.gif מתן התראה ל 14 יום (לאחר 60 יום)

pointpage.gif מתן התראה נוספת ל- 48 שעות

pointpage.gif גרירה למגרש העירוני

pointpage.gif בעת שהיית הרכב במגרש: הרכב ישהה במוסך 60 יום עד לדרישת הבעלים.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שני מקרים דומים בחניה של השכונה שלי, במרחק של לא יותר מ10 מטר זו מזו, חונות: סיטרואן ויזה משנת 83' עם עשביה מתחתיה וללא אויר בגלגלים, ופיאט טמפרה במצב דומה. שתיהן חונות שם מזה שנתיים בערך ואף אחד לא מזיז אותן. הדבר היחיד שמודבק על השמשה שלהן זו מדבקה של קונה רכבים לפירוק. אני מסיק מכך ששום פקח לא הגיע לשכונה בעיקר כי זו שכונה סגורה, ואף אחד לא התלונן כי לאף אחד לא איכפת. אני חייב לציין ששתיהן חונות בחניה פרטית לא מקורה. לעומת זאת, היתה סיאט איביזה מפורקת שחנתה ברחוב מקביל וכבר לאחר שבוע הדביקו עליה דוח של פקח עיריה שמורה לבעל הרכב לפנות אותה תוך שבועיים,והיא אכן העלמה אחרי פחות מזה, לא יודע מי לקח אותה באמת. אז אני מאמין שהכל ענין של תדירות הפקחים שמגיעים לאיזור ועד כמה השכנים שלך חטטנים.

הפשרה של היום היא הנורמה של מחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט תרחץ את האוטו... רק נקי אינו מהווה מפגע סביבתי גם אם הוא לא זז ממקומו 120 יום.

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא האם הפקחים של העירייה יכולים לאיים בגרירה כאשר הרכב במצב שלם לחלוטין אפילו עם אוויר בצמיגים ושטוף כמו חדש ואינו פוגע באיכות הסביבה או מפריע למישהו בכלל ונמצא בחנייה פרטית בטאבו של הוריי ,החנייה עצמה מקורה וממש נסתרת רק דייריי הבניין עצמו יכולים לראות את הרכב חונה?

אגב הרכב ממש שמור ונראה חדש אך עקב חוסר זמן ומזומנים בתקופה האחרונה השיפוץ קצת נתקע ולכן גם אין לו טסט וביטוח בתוקף ,ולכן אני קצת חושש מהעירייה ותלונות השכנים כי לפי החוק היבש רכב שלא הוזז ממקומו במשך יותר מ60 יום נקרא "גרוטאה" והם רשאים לגרור אותו, ידוע לי שהם עוקפים את החוק הזה רק במקרים שבהם הרכב באמת גרוטאה ונמצא ברחוב ציבורי שמפריע לתנועה או תופס מקום חנייה ואף עלול לסכן ילדים אך המקרה שלי שונה לגמריי ומדובר בחנייה פרטית בטאבו ולא מפריע לאיש, מה דעתכם יש מצב לחשש בעניין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה בידך, ציינת שהרכב עומד בחנייה אחורית. משמע בדוק עם שכניך אם ישגה

תלונה על הרכב אז , אחד השכנים הוא המתלונן.

כסה את הרכב נקה מתחת עשביה - לכלוך, דבר עם השכנים יכול להיות כי רכב אחר שלכם

מפריע . ואז מתלוננים על הרכב הנ"ל .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק את חוקי העזר ברשות המקומית שלך.

אני מניח שבין רשות לרשות יכולים להיות הבדלים קטנים שעושים הבדל גדול

וחוץ מזה תזכור שגם החוקים אינם חד-משמעיים ולכן ניתנים לפרשנות, אבל כשכל אחד מפרשן אחרת, מגיעים בסוף לבית-משפט כדי שהשופט יחליט.

בחוקי עזר לת"א נאמר בין היתר כך:

"לא יעמיד ולא ישאיר אדם גרוטאת רכב ברשות היחיד, אלא אם כן הגרוטאה מצויה בחצריו של אדם המחזיק בהם כדין או מנהל בהם כדין עסק של גרוטאת רכב".

כשאני קורא את האמור, כבר מתחילים הפירושים איך כל אחד מבין מה כתוב שם:

האם מחזיק בחצר כדין ? האם מחזיק בגרוטאה כדין ? האם מחזיק בעסק לגרוטאות כדין ?

ןבכלל אם קוראים את כל החוקים הנוגעים בדבר עולים עוד הרבה פרשנויות

אני למשל מבין שמדובר על כך שאם יש לך עסק לגרוטאות, כדין... אז מותר לך להחזיק את הגרוטאה בחצר העסק.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק את חוקי העזר ברשות המקומית שלך.

אני מניח שבין רשות לרשות יכולים להיות הבדלים קטנים שעושים הבדל גדול

וחוץ מזה תזכור שגם החוקים אינם חד-משמעיים ולכן ניתנים לפרשנות, אבל כשכל אחד מפרשן אחרת, מגיעים בסוף לבית-משפט כדי שהשופט יחליט.

בחוקי עזר לת"א נאמר בין היתר כך:

"לא יעמיד ולא ישאיר אדם גרוטאת רכב ברשות היחיד, אלא אם כן הגרוטאה מצויה בחצריו של אדם המחזיק בהם כדין או מנהל בהם כדין עסק של גרוטאת רכב".

כשאני קורא את האמור, כבר מתחילים הפירושים איך כל אחד מבין מה כתוב שם:

האם מחזיק בחצר כדין ? האם מחזיק בגרוטאה כדין ? האם מחזיק בעסק לגרוטאות כדין ?

ןבכלל אם קוראים את כל החוקים הנוגעים בדבר עולים עוד הרבה פרשנויות

אני למשל מבין שמדובר על כך שאם יש לך עסק לגרוטאות, כדין... אז מותר לך להחזיק את הגרוטאה בחצר העסק.

שנינו יודעים שהחוק מלא בפרשנויות כדי לתת עבודה לעורכי הדין, אחרת לא היה כל צורך בהם...:wink:

בכל מקרה, יש לך אפשרות לפנות מיוזמתך לעיריה כדי להסדיר העניין וכמו שבאגירה כתב קודם, שים שלט על הרכב שמבהיר למי הוא שייך ואיך ניתן לאתר אותך וכן הקפד על מראה כמה שפחות מוזנח לרכב. אם תשים כיסוי זה ייפתור את הבעיה.

ישנם אנשים רבים בארץ שרב הזמן הרכב עומד מכוסה ורק לעיתים רחוקות מזיזים אותו, אין לך מה להתרגש...

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמית - תקן אותי אם אני טועה - אבל רכב נטוש והחוק שציטטת תקף על חניות ציבוריות - להל"ן - ברחוב או שאני טועה?

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3027 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...