Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השתלת לוח שעונים עם שעון טורים של קליאו במקום לוח שעונים ללא טורים בקליאו 93

dvir_b2006
שימו לב! השרשור הזה בן 6153 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חבר'ה!

מדובר בקליאו 93 קרבורטור ידנית 1400 שלי. דגם RN.

חשבתי להשתיל לוח שעונים של קליאו עם שעון טורים (כמו זה שבא בקליאו RSI למשל) בקליאו 93 RN שלי (שבא מקורי ללא שעון טורים).

האם יש פה מישהו שניסה לעשות כזה דבר?

מה שמטריד אותי, האם יחסי ההתנגדות זהים בשני סוגי הלוחות, למשל: האם השעון חום לא יזייף לי בלוח עם השעון טורים? הרי זה לוח הלקוח ממודל יותר חדש של קליאו ואולי האלקטרוניקה שבו שונה בהרבה.

ואיך מחברים את החלק של הטורים בלוח שיעבוד עם המנוע?

אשמח לכל עזרה.

בתודה,

דביר

Renault Clio 1.4 carb. mk1 1993 manual

מחפש קרטר (וחלקי מנוע חיוניים אחרים) במצב טוב למנוע אנרג'י 1.4 קרבורטור של רנו קליאו. בה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביצעתי דבר כזה בטויוטה שלי.

קח בחשבון שלמרות ששני הלוחות נראים דומה חזיתית, מאחורה יכול להיות סיפור אחר לגמריי מה שיצריך חיתוך וחיווט מחדש.

לגבי מד הסל"ד - לא יודע איך זה יהיה אצלך, אבל ברכב שלי נאלצתי להעביר חוט שיעביר את הפולסים מהמפלג אל הלוח. יש רכבים שהעסק מבוקר מחשב \ יש הכנה בצמה המקורית.

זה סיפור לא קטן, וטעות יכולה לעשות קצר במקרה הקל ולשרוף משהו במקרה החמור. נסה לברר האם יש מישהו שעשה השתלה כזאת בקליאו ואיך בדיוק הוא עשה אותה.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביצעתי דבר כזה בטויוטה שלי.

קח בחשבון שלמרות ששני הלוחות נראים דומה חזיתית, מאחורה יכול להיות סיפור אחר לגמריי מה שיצריך חיתוך וחיווט מחדש.

לגבי מד הסל"ד - לא יודע איך זה יהיה אצלך, אבל ברכב שלי נאלצתי להעביר חוט שיעביר את הפולסים מהמפלג אל הלוח. יש רכבים שהעסק מבוקר מחשב \ יש הכנה בצמה המקורית.

זה סיפור לא קטן, וטעות יכולה לעשות קצר במקרה הקל ולשרוף משהו במקרה החמור. נסה לברר האם יש מישהו שעשה השתלה כזאת בקליאו ואיך בדיוק הוא עשה אותה.

איתמר.

תודה על המידע מנסיונך האישי איתמר!

כן ידוע לי שזו פרוצדורה לא כ"כ פשוטה. אני מבין בתחום מחווני הרכב בצורה מקצועית ובעל ניסיון רב. אך לא היה לי ניסיון עם השתלות שכאלה. למרות שאני יודע בפירוש שהרבה עושים את זה במגוון רכבים עם תוצאות מעולות.

זה באמת מה שאני רוצה לדעת, האם מישהו בפורום עשה את זה? לא חייב ברנו קליאו. העיקר לדעת את הפרוצדורה ואיך זה מתבצע, ומה איכות ודיוק מחווני הרכב לאחר ההשתלה.

דביר

מחפש קרטר (וחלקי מנוע חיוניים אחרים) במצב טוב למנוע אנרג'י 1.4 קרבורטור של רנו קליאו. בה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא ברוב אוכלות הצפרדעים (מבית PSA) אין בעיה לעשות את ההחלפה הזו מכיוון שהקונקטור קיים עד רמת הפלאג ללוח שעונים.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא ברוב אוכלות הצפרדעים (מבית PSA) אין בעיה לעשות את ההחלפה הזו מכיוון שהקונקטור קיים עד רמת הפלאג ללוח שעונים.

ליביו

וואללה? מענין! נראה לך שגם ברנו הישנות (93) יש את זה? הרכב הוא קרבורטור ללא כל מחשב ניהול. בגלל זה אני בספק. הלוואי שיש תשתית מסויימת שתקל על ההשתלה!

עוד מישהו עם ניסיון בנושא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליביו - אתה שוכח שמדובר ברכב בעל קרבורטור והבחור רוצה להתאים לוח שעונים של רכב מוזרק!

ב-AX שלי (הזרקה חד נקודתית), למשל, אין מפלג והפיקוד לשעון הטורים מגיע מהמחשב.

השאלה היא לאן בלוח השעונים הוא יחבר את החוט המתאים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הענין, זה לא שיש קשר בין מנוע מוזרק למנוע קרבורטור ללוח עם שעון טורים. אבל אני יודע שאם היה לי מחשב ניהול מנוע אז רוב הסיכויים שהיתה שם תשתית לזה. והרכב הוא קרבורטור ללא כל מיחשוב כל שהוא. ככה שאולי אני אצטרך בדרך הקשה ליצור חיווט לשעון טורים. במקרה הזה אשמח לדעת מה הפרוצדורה..

בברכה,

דביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרך הטובה ביותר היא להשיג שרטוטים ותיאורי פינים של הקונקטורים של שני הלוחות. ע"י הסתכלות בהם יהיה ניתן לשער באופן איכותי את ישימות ההשתלה ומה מידת המאמץ הדרושה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבת שלןם

אני עשיתי דבר כזה בפאסאט 94

שמתי לוח שעונים של דגם GL ברכב CL

הקונקטור התאים והכל עובד אפילו השעון זמן הדיגיטלי

אם תמצא לוח שעונים של קליאו מאותו דגם

כלומר שהצורה החיצונית זהה ומבנה הלוח זהה

תפרק לוח שעונים ואם הקונקטור זהה תנסה לחבר

יש מצב שהכל יעבוד

השוני ברמת הגימור מתבטא לרוב באביזרי קצה ולא בצמות חשמל וכו

שא ברכה

אמר אחד מחכמי הפורום: המשותף לזול, זוגלובק, וזבל

הוא: הנקניקיה

MARIN MOUNT VISION 5.8

"אם לא תיתן לזה למות זה לא יתן לך לחיות"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבת שלןם

אני עשיתי דבר כזה בפאסאט 94

שמתי לוח שעונים של דגם GL ברכב CL

הקונקטור התאים והכל עובד אפילו השעון זמן הדיגיטלי

אם תמצא לוח שעונים של קליאו מאותו דגם

כלומר שהצורה החיצונית זהה ומבנה הלוח זהה

תפרק לוח שעונים ואם הקונקטור זהה תנסה לחבר

יש מצב שהכל יעבוד

השוני ברמת הגימור מתבטא לרוב באביזרי קצה ולא בצמות חשמל וכו

שא ברכה

תודה!

בדיוק באתי לרשום! דיברתי עם אבא שלי והוא אמר לי את אותו הדבר.

הוא עשה דבר דומה והוא אומר שכמעט בטוח שהחיווט מוכן מראש, והכל יעבוד למעט שעון גובה שמן (שנמצא בלוח של הקליאו עם הטורים)

הוא אומר שהחיווט כבר קיים מראש, ושכשמייצרים את הרכב לא בונים צמת חוטים שונה בנפרד לכל דגם של אותה הצורה של הרכב (קליאו 93 וקליאו 95 אותה הצורה רק שב95 יש טורים למשל).

ויש מצב שאולי אפילו יש לנו זרוק איפשהוא לוח עם טורים ככה שאני לא אצטרך להשיג.

אני אנסה את זה ואעדכן!

בתודה,

דביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בלוח ללא הטורים לא, הפלסטיקה אותו הדבר אבל לא המחוונים- הלוח עם השעון טורים של הקליאו MK1 נראה בדיוק ככה! (נראה לי שזה אפילו אותו הלוח?)

הלוואי שההשתלה תעבור חלק :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עשיתי אצלי בסופר לנסרGLI (ללא שעון טורים) דבר דומה לקחתי לוח של GLXI עם טורים(אומנם אוטומטית אבל הנורות של המצב ידית כבויות) ולא היה צורך בשום שינוי פשוט הוצאתי את הישן שמתי את החדש והכל עובד פיקס

[החתימה הוסרה כיוון שלא עמדה בכללי הפורום. אנא קרא את הכללים.]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או במילים אחרות אנשים כאן זייפו ק"מ :-P8)

גילוי נאות גם אני החלפתי מספר סקאלות :oops: (אבל בצורה הזאת העלתי את ה ק"מ ככה שזה היה לרעה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6153 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...