Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סנטה פה החדשה VS ניסן קשקאי VS קאיה סורנטו

adirh
שימו לב! השרשור הזה בן 6144 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה לדעתכם הבחירה הנכונה למשפחה בעלת 5 נפשות,שלא מרבה לטייל בשטח אבל עדיין רוצים ג'יפ עם עיצוב יפה וסביבת פנים ברמה גבוהה?

אני אמרתי לאבא שלי לרדת מהקאיה,העיצוב שלה דיי מפחיד אותי ובהחלט שלא משתווה לשתי האחרות,מה גם שעיצוב הפנים שלה לא ממש מסביר פנים.

מנגד עומדת הסנטה פה החדשה,מכונית 7 מקומות(או 5+2 אם תרצו)עיצוב חיצוני משגע ועיצוב פנימי שלא לוקה בחסר אך עדיין,זאת יונדאי מכל המשתמע מכך,למרות שבשנים האחרונות היא עשתה קפיצת מדרגה.קיים קושי מסויים במציאת הגרסה שאנחנו רוצים(מנוע דיזל 4X4 שנת 2007-בהזדמנות זו,כל מי שמכיר אדם שמעוניין למכור--ה.פ),אבל אם נחליט לבסוף ללכת עליה נחכה עד שנמצא.

מכונית נוספת שנכנסה למאבק רק ביום שישי האחרון היא הקשקאי החדשה של ניסן עם מחיר סביר ביותר שנותן שם,אבל למעשה אפשר להגיד שזהו חתול בשק,עדיין ניסן במחיר כזה וגם שנת הייצור הראשונה של הדגם,קצת מפחיד(במיוחד עם המשווק בארץ-קרסו).

אשמח לעצות מכם,מה דעתכם תהיה הבחירה הנכונה מבחינתנו,ועוד דבר-איך ניסן בשמירת ערך?כמה היא יורדת בשנה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלו,תיתעורר,אתה לא חי בשנות ה 70',שאז קניית רכב שזה אתה יצא לשוק היתה משולה לקניית חתול בשק,או בשפת העם "שפן ניסיונות".

אשמח אם תסביר לי למה היתכוונת שאמרת זו עדיין יונדאי" או "ניסן במחיר כזה"?

ולעיניין-הסורנטו הוא היחיד שהוא רכב שטח באמת,הווה אומר שילדת סולם ניפרדת,הילוך כוח וכיוצא בזה.

הסנטה-פה והניסאן הם רכבי כבישטח איפוסיים,שיכולים לעבור בשטח קל,אבל מוגבלים מאד בשטח טכני.

יתרונם הוא בנסיעת כביש טובה בהרבה.

ירידת ערך? אף אחד כאן לא נביא,וזה מדד בלתי אפשרי לחיזוי.

בגדול,כל מכונית מפסידה מערכה מידי שנה.

לא רוצה להפסיד? סע במוניות.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלו,תיתעורר,אתה לא חי בשנות ה 70',שאז קניית רכב שזה אתה יצא לשוק היתה משולה לקניית חתול בשק,או בשפת העם "שפן ניסיונות".

אשמח אם תסביר לי למה היתכוונת שאמרת זו עדיין יונדאי" או "ניסן במחיר כזה"?

ולעיניין-הסורנטו הוא היחיד שהוא רכב שטח באמת,הווה אומר שילדת סולם ניפרדת,הילוך כוח וכיוצא בזה.

הסנטה-פה והניסאן הם רכבי כבישטח איפוסיים,שיכולים לעבור בשטח קל,אבל מוגבלים מאד בשטח טכני.

יתרונם הוא בנסיעת כביש טובה בהרבה.

ירידת ערך? אף אחד כאן לא נביא,וזה מדד בלתי אפשרי לחיזוי.

בגדול,כל מכונית מפסידה מערכה מידי שנה.

לא רוצה להפסיד? סע במוניות.

התכוונתי לומר שלמרות כל היתרונות שמניתי על הסנטה פה,זו עדיין יונדאי ש"זיכתה" את עצמה במוניטין של יצרן לא אמין במיוחד,וכאשר מסתכלים על השם "יונדאי" ומנגד עומדת "ניסן",הניסן מבחינת האמינות,האיכות והיוקרה לוקחת בהרבה.

מכאן גם טענתי שניסן מייצרת ג'יפון במחיר של האלמרה הקודמת שלה(מחירון הבסיס של הקשקאי עומד על 151K),משהו כאן בהחלט לא מריח טוב.

בקשר לתשובתך,ציינתי שאנחנו לא משפחה שעושה טיולי שטח כל שני וחמישי,ולכן יכולות השטח הן בעדיפות שנייה לעומת נוחות הנסיעה בכביש,המראה החיצוני והעיצוב הפנימי.

ועוד שאלה שהתווספה-האם קיימת גרסא של הקשקאי עם מנוע דיזל ו4X4?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הן ליונדאי והן לניסאן יש מוניטין אמינות טוב מאד,אם מביטים בסקרי DJ POWER.

לפחות בתחום הז אתה יכול להיות רגוע.

בקשקאי לא נהגתי,בסנטה פה כן.

סה"כ מכונית טובה,מעוצבת נאה,פנים איכותי ומאובזר,ביצועים טובים לדי וכך גם נוחות הנסיעה.

המלצה טובה-בצע נסיעת מבחן בשניהן ותיתרשם בעצמך.

בכל מקרה,אל תתן לדעות קדומות ול"משה אמר,שמואל שמע" להכתיב לך איזו מכונית לרכוש.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נהגתי בסנטה פה אבל לקחתי נסיעת מבחן על הקשקאי. רכב יפה מאוד לדעתי (בעיקר בצבע שחור), נסיעה מאוד נוחה ושקטה. הרכב לא מרגיש חזק כל כך אבל זה קצת מטעה, בגלל הגיר הרציף שבו לא מרגישים שיש העברת הילוכים בכלל. יש כאלה שדווקא מתלהבים מאוד מהגיר הרציף בגלל שהוא נותן תחושת של נסיעה מאוד חלקה. יש גירסת 4X4, אבל היא מעט יקרה יותר וכבדה (החל מ-169k) יותר כך שעל הכביש היא מעט איטית יותר וצורכת קצת יותר דלק. הרכב סך הכל חסכוני (12.5 ק"מ\ל' לגרסת 2x4), איכות תא הנוסעים טובה ונעימה (חוץ ממושבי הבד שנראים מעט זולים לטעמי) ויש הרבה מאוד תוספות שבאות כסטנדרט. הרכב נראה מבחוץ יותר גדול ממה שהוא מבפנים-המושב האחורי לא מרווח במיוחד, כך שאם אתם נוסעים הרבה עם כל חמשת הנפשות שלכם אוליי זה לא הרכב הכי אידיאלי בשבילכם (הסנטה-פה בטוח מרווח יותר). מבחינת אמינות-ניסן חברה אמינה וספציפית הרכב הזה זקוק לטיפולים רק כל 30,000 ק"מ, שזה ייתרון גדול. אין לך מה לחשוד במחיר הנמוך, הרכב זוכה לשבחים רבים ובכוונה דחפו אותו במחיר תחרותי, מה גם שבגרסא המאובזרת ביותר הוא מגיע ל-195k (גרסת 4x4, מושבי עור, גלגלי 17'', פנסי קסנון, צ'יינג'ר, מפתח חכם, חימום למושבים ו-ESP). הוא אגב מאוד מבוקש, תאלץ לחכות כמה חודשים עד שיגיע.

בקיצור-תעשה נסיעת מבחן ותתרשם.

אודי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נהגתי בסנטה פה אבל לקחתי נסיעת מבחן על הקשקאי. רכב יפה מאוד לדעתי (בעיקר בצבע שחור), נסיעה מאוד נוחה ושקטה. הרכב לא מרגיש חזק כל כך אבל זה קצת מטעה, בגלל הגיר הרציף שבו לא מרגישים שיש העברת הילוכים בכלל. יש כאלה שדווקא מתלהבים מאוד מהגיר הרציף בגלל שהוא נותן תחושת של נסיעה מאוד חלקה. יש גירסת 4X4, אבל היא מעט יקרה יותר וכבדה (החל מ-169k) יותר כך שעל הכביש היא מעט איטית יותר וצורכת קצת יותר דלק. הרכב סך הכל חסכוני (12.5 ק"מ\ל' לגרסת 2x4), איכות תא הנוסעים טובה ונעימה (חוץ ממושבי הבד שנראים מעט זולים לטעמי) ויש הרבה מאוד תוספות שבאות כסטנדרט. הרכב נראה מבחוץ יותר גדול ממה שהוא מבפנים-המושב האחורי לא מרווח במיוחד, כך שאם אתם נוסעים הרבה עם כל חמשת הנפשות שלכם אוליי זה לא הרכב הכי אידיאלי בשבילכם (הסנטה-פה בטוח מרווח יותר). מבחינת אמינות-ניסן חברה אמינה וספציפית הרכב הזה זקוק לטיפולים רק כל 30,000 ק"מ, שזה ייתרון גדול. אין לך מה לחשוד במחיר הנמוך, הרכב זוכה לשבחים רבים ובכוונה דחפו אותו במחיר תחרותי, מה גם שבגרסא המאובזרת ביותר הוא מגיע ל-195k (גרסת 4x4, מושבי עור, גלגלי 17'', פנסי קסנון, צ'יינג'ר, מפתח חכם, חימום למושבים ו-ESP). הוא אגב מאוד מבוקש, תאלץ לחכות כמה חודשים עד שיגיע.

בקיצור-תעשה נסיעת מבחן ותתרשם.

אודי

תודה רבה אודי,בהחלט עזרת לי.כנראה שכבר מחר נלך ל"ניסן-רשל"צ" ונתרשם באופן קצת יותר מעמיק מהקשקאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר יותר מדי את הקשקאי, אבל אם הייתי צריך להחליט בין שני רכבים זהים, אחד מהם של ניסאן ואחד של יונדאי, הייתי קונה את הניסאן בלי לחשוב על זה אפילו, גם אם היונדאי נראה יותר טוב ויש לו אפילו קצת יותר אבזור.

אני לא אוהב את ניסאן, אבל את יונדאי אני ממש מתעב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר יותר מדי את הקשקאי, אבל אם הייתי צריך להחליט בין שני רכבים זהים, אחד מהם של ניסאן ואחד של יונדאי, הייתי קונה את הניסאן בלי לחשוב על זה אפילו, גם אם היונדאי נראה יותר טוב ויש לו אפילו קצת יותר אבזור.

אני לא אוהב את ניסאן, אבל את יונדאי אני ממש מתעב.

נסעתי על הרבה רכבים של יונדאי (מהחברה שבה אבא שלי עובד): אקסנט (הישן יותר והחדש יותר) ואלנטרה. מבחינת אמינות החברה הזאת מדהימה. יש לנו כבר 150 אלף ק"מ על האלנטרה, אני לא מרחם עליה לשנייה (קיק-דאוונים על ימין ועל שמאל, העליות של ירושליים בפול גז... טוב נו, רכב של חברה מה רציתם... הוא גם אחלה רכב שטח... סתם, גם לי יש גבולות) ולרכב לא היה קלקול אחד עד עכשיו! וככה זה גם היה ברכבים הקודמים. וגם: הם משתפרים בקצב מדהים. האלנטרה זה רכב מעולה לדעתי יחסית למחיר שלו, הוא נוח יחסית ועם איכות הרכבה דיי טובה מבפנים, הוא יציב מאוד, יש לו כוח סביר... אני הרבה יותר נהנה עליו מאשר על הטויוטה יאריס של אחותי שהיא באותו מחיר בערך! (וזה טויוטה, חברה מכובדת עלק...) ואני לא אתפלא אם הסנטה פה הוא גם אחלה רכב.

בקיצור, צריך לדעתי לשמור על ראש פתוח בדברים האלה. הקוריאנים האלה עוד ייכבשו, אני אומר לכם...

אודי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לנו במשפחה לא מזמן את אותה הדילמה לגבי הרכבים.

בסוף החלטנו ללכת על הפורסטר,לאחר לא מעט שיכנועים מצידי,הורי השתכנעו ורכשו את הפורסטר טורבו ברמת האיבזור הגבוהה ביותר.

קיבלנו אותו בשבוע שעבר והמשפחה כולה מבסוטה מהרכב.

GT-STI בשביל הפאן(נמכרה :( ).

ktm 690 smc ליום יום ולחסכון בדלק :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקשקאי הוא גם הרכב הבטוח בעולם, לידיעתך, ממבחנים שערכו לא מזמן ב NCAP.

אבל לא נראה לי ש3 מבוגרים יסתדרו במושב האחורי שלו.

מנהל תחום אופנועי שטח בחברת HM-MOTO, יבואנית אופנועי SHERCO, AJP וRIEJU

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6144 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...