Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שכפול מפתח לרנו מגאן (לאחר שיחה עם "כל מפתח")

Derish
שימו לב! השרשור הזה בן 3995 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

ברשותי מפתח לרנו מגאן 97' (רכב חדש), הכולל בתוכו שלט לנ"מ ואימובילייזר צ'יפ.

המפתח משדר ב-IR למקלט שנמצא בתוך הרכב, סמוך למראה המרכזית.

בימים אלה עלה הצורך לשכפל את המפתח הנ"ל, וחיפוש בפורום הניב את

"כל מפתח" בר"ג כאופציה עוקפת-יבואן. משיחה איתם עולה כי לא ניתן

לבצע את השכפול עקב הימצאות המשדר על הצ'יפ. זה משאיר למעשה

את היבואן בתור האופציה היחידה, עם כל העלויות הכרוכות בדבר.

האם יצא לכם להיתקל במצב דומה?

אם יש למישהו הצעות או הפניות נוספות, הן יתקבלו בברכה.

בתודה מראש.

פרסומת:

מפתח או כרטיס התענה לרנו מגאן משכפלים אצל פאר המנעולים - במחירים הזולים בארץ ובאיכות ללא תחרות

פאר המנעולים - לחץ כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בררתי עם עוד מנעולן רכב, המתמחה באלקטרוניקת המפתחות אימובילייזר ומיד הוא אמר לי שאכן לא ניתן לשכפל המפתח אלא רק להזמין מפתח מקורי מחב' רנו.

דרך אגב, גם במכוניות פיאט החדישות זה כך.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנה למוסך רנו מורשה . יש דגמי מפתחות שיש צורך בהזמנתם מחו"ל(לפי מס' השלדה של הרכב דרך מחשבי היצרן)! אינני יודע בוודאות לגבי דגם 1997 .

בהצלחה

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לפני חצי שנה הזמנתי מפתח לאוטו שלי (פונטו HGT ) מפיאט איטליה דרך המוסך יחדיו שנמצא ברעננה

, לא היה ניתן לשכפל אותו בחנויות של מנעולנים משום שיש בו אמבולייזר , בקיצור הדבר עלה לי 426 ש"ח על המפתח

ו110 ש"ח על הכרטיס של האוטו ,שבו רשום את הקוד אלקטרוני או משהו כזה , סה"כ 625 ש"ח כולל מע"מ.

לא יודע אם עזרתי ,אבל שיהיה בצלחה.

הסמוראי "נירו" האחרון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברנו תכין כ 1100 ש"ח.

אני גם בדקתי את הנושא לעמוק, כשהייתי צריך מפתח לקנגו, ובסוף נאלצתי לעשות אצל היבואן.

אני מניח, שבמגאן המערכת דומה.

אתה יכול לוותר על שלט IR ולהזמין רק צ'יפ ואז המחיר יורד לאיזור 600 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקניתי את הקליאו שלי היה רק מפתח אחד. ההצעה מהיבואן היתה בערך 600 ש"ח למפתח קומפלט בדיוק כמו המקורי עם כפתור לפתיחת הנעילה.

בגלל שיעודו של המפתח הוא רזרבי, הלכתי לשכפל במקום בפ"ת ששיכפל את המפתח בלבד, כלומר את המפתח והאימובילייזר, ללא השלט של הנעילה. המפתח מניע את האוטו אך לא שולט על הנעילה מרחוק. מבחינתי זה לא בעיה, אם אני אאבד את המפתח הראשי אני אלך לרכוש ברנו מפתח מקורי ב-600 ש"ח לפי מספר השילדה של הרכב.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל בבקשה לציין את שם וכתובת המקום, ששיכפל לך אימובילייזר מקורי של רנו ?

וכמה עלה השיכפול ?

כששני המפתחות שלי נדפקו, ולא דאגתי למפתח ספייר, הייתי צריך להשבית את הרכב ל 10 ימים, עד שהגיע הצ'יפ מצרפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. תודה לכל העונים.

2. קספר, גם אני הייתי רוצה לדעת איפה בדיוק עשית את זה, משום שגם אני רכשתי

את הרכב עם מפתח אחד וזה הולך להיות הרזרבי.

3. אני מכין 580 ש"ח כולל מע"מ - לא 600 ולא 1100.

משיחה עם מוסך "פיתוח" בהרצליה עולה שזה כל הסכום שנדרש ממני, משום שיש לי

את חתיכת הפלסטיק והברזל, ורק הצ'יפ נדפק. ע"מ להחליף אותו רושמים מס' רכב

ומזמינים מחו"ל, התהליך אמור לקחת כשבועיים. נראה.

4. עכשיו שראיתי את הודעתו של בוקי, אני צריך לוודא שאכן מדובר בצ'יפ עם משדר IR

ולא רק אימובילייזר.

5. מעניין איך הדברים האלה מסתדרים לפעמים. מפתח אימובילייזר עם שלט נ"מ אמור

היה לעלות כ-600 ש"ח ב"כל מפתח", אם אפשר היה לשכפל אותו. בסוף הגעתי לאותו

הסכום דרך היבואן. נקודה למחשבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר עם ניסיון ברכבי רנו אמר לי שיש לרנו שני סוגי מפתחות:

1. מפתח שעובד על RF שאפשר לשכפל במקומות אחרים חוץ מרנו (כמו שיש אצלי).

2. מפתח שעובד על IR שאפשר לשכפל רק אצל רנו.

המקום שבו שיכפלתי את המפתח (בעצם 3 מפתחות למכוניות שונות) הוא פאר מנעולים וזה עלה בערך 200 ש"ח לפני מע"מ.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4. עכשיו שראיתי את הודעתו של בוקי, אני צריך לוודא שאכן מדובר בצ'יפ עם משדר IR

ולא רק אימובילייזר.

שימוש ב IR לצורך אימובילייזר היא תצורה מאוד מוזרה ואני חושב שגם יחודית לרנו.

קל לבדוק זאת, חייבת להיות עיינית על השלט. בדיוק כמו לשלט של טלוויזיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שאני לא הייתי ברור מספיק.

לדעתי כל המפתחת במכוניות מגאן דור ראשון, קליוא B, וקנגו עובדים בשיטה דומה.

מפתח מקורי כולל בתוכו מעגל מודפס שיושבות עליו שתי מערכות נפרדות :

1. שלט לנעילה מרכזית .

2. צ'יפ לאימובילייזר - כמובן שהוא לא עובד על RF אלא כמו כל האימובילייזרים הרגילים. צ'יפ היא יחידה לא אקטיבית (כלומר לא משדרת שום דבר ועבדת גם כשאין סוללה במפתח).

תקלה נפוצה היא שהצ'יפ הזה "מת" והמפתח מפסיק להניע את הרכב.

נעילה מרכזית מהמפתח עדיין עובדת רגיל, אבל כשמכניסים מפתח לסוויצ' אין שחרור של האימובילייזר.

במקרה זה הפיתרון הוא להזמין דרך היבואן צ'יפ חדש (הוא מגיע בנפרד בהמגעל המודפס, שותלים אותו בתוך המפתח, ומבטלים (על ידי מכשיר מיוחד) את הצ'יפ המקורי שנדפק. צ'יפים נפרדים כאלו לא אמורים להתקלקל יותר. פעולה זאת עולה כ 600 ש"ח- ליתר דייוק 580, כמו שאמרו לך.

אם אין שום מפתח תקין, לא ניתן לשכפל בדרך שהציע כספר, כי אין למעשה ממה לשכפל, כלומר לא ניתן לקרוא את ערך הצ'יפ, שנדפק.

תקלה שנייה - נדפק שלט נעילה מרכזית - כלומר המפתח מניע את הרכב רגיל, אבל לא ניתן לפתוח בעמצעותו דלתות מרחוק.

במקרה זה האפשרות היא או להזמין את כל המפתח דרך היבואן במחיר 1100 ש"ח, או לוותר על נעילה מרכזית במפתח, או לחבר מערכת שלט רחוק נוספת, שתפעיל את הנעילה המרכזית של הרכב, ולהוסיף שלט נוסף לצרור מפתחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

buki, שים לב שפותח השרשור מחפש לשכפל מפתח קיים שעובד היטב בשתי החזיתות (נעילה ב-IR ואימובילייזר).

לכן כנראה שהפיתרון שהצעתי עדיין רלבנטי.

לפתוח השרשור- תתקשר לפאר מנעולים ותשאל אם הם יכולים לשכפל מפתח של רכב X משנתון Y, לדעתי הם ידעו לענות לך דרך הטלפון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3995 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...