Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[בקשה] עזרה בהרכבת מפרט למערכת לאוטו

GaluL
שימו לב! השרשור הזה בן 6172 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מתחיל בתחום חשוב להדגיש... אני לא מבין בפרטים הקטנים.

פירסמתי פה הודעה דומה לפני כחודשיים בערך, אמרו לי שאני צריך ללמוד קצת להבין והכל ושאפחד לא באמת יכול לקבוע מה יהיה הרכב המערכת שלי כי זה תלוי בי.

עקבתי פה חודשיים אחרי אשכולות ודיברתי פה עם כמה אנשים ועם כמה אנשים שאני מכיר לא מהפורום שמבינים בזה ואני מבין טיפה יותר. אך עדיין אין לי את הנסיון לדעת אם הרכיבים ירוצו טוב ביחד וכל זה. לכן הייתי רוצה בבקשה לקבל את דעתכם על המפרט הבא ועם חיבור של כזה דבר אפשרי וירוץ טוב (שאני ינצל את היכולות של כל הרכיבים).

המערכת שתכננתי תכלול מקדימה קומפוננט, מגבר 4 ערוצים וסאב וופר (HU אני משתמש במקורי של האוטו - סיוויק 2007).

חשוב להדגיש שאני מאוד מוגבל בכסף לכ-3500-4000 שקל כולל את ההתקנה והחיווט כבר.

מה שאני בטוח שאני כמעט בטוח שאני יקח זה את הקומפוננט הבא:

קומפוננט: Morel Dotech MKII 6.5"

http://www2.zap.co.il/model.asp?model_id=150456

עכשיו בשאר הרכיבים נתקלתי בבעיה... כי בשביל סאב ברמה אני יצטרך גם מגבר מונו בלוק שיגביר אותו וזה יגדל מאוד את ההוצאה לסכומים שאני לא מסוגל לעמוד בהם. ולכן גם מגבר לא בחרתי... אולי יש פתרון שאתם יכולים להציע לי :x

חשבתי בתור סאב על פיניקס גולד קסאון 12" אך הוא ידרוש ממני מונו בלוק שביחד כל הסיפור יעלה לי כבר 3 אלף שקל ...

האם יש לכם רעיונות יצירתיים? איך אני מוציא את המקסימום מהכסף שיש ברשותי?

תודה מראש גל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מתחיל בלבוא מחר למפגש :)

אני מת לבוא פעם למפגש אבל תל אביב זה רחוק לי היות ואין לי אוטו (אני חיפאי)... אני כולה בן 17 :D (בגלל זה גם הבעיות תקציב) עוד שבוע נגמר המלווה בגלל זה אני מתכנן לי מערכת ... זה החלום שלי משאני קטן... אני רוצה כבר בשבוע הראשון בלי המלווה להתקין מערכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו בעיה כמו שלי =)

אבל תבין אתה צריך ללכת לשמוע את המערכות לפני הבחירה .

בסופו של דבר אתה תבחר

מורל דוטק (או משהו כזה)

מגבר פשוט של לאנזר או בסגנון

רמקולים6*9 גם של מורל

סאב P2 + מגבר פשוט גם להם.

זה בערך מה שלוקחים לmax 4k

pioneer 5050+dellD820 CarPC .Focal Utopia Mid - Focal utopia tweeter - Focal Utopia Woffer @ CrossOver Utopia .JBL 75.4 .EARTHQUAKE 1142 rms @ 3ohm . The Monster : JL W7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי אולי ללכת על מגבר של לאנזר 4 ערוצים שההספק האפקטיבי שלו זה 200 לכל ערוץ ולקנות סאב פניקס גולד קסאון ולחבר למגבר אולי בגישור... הסאב דורש פי 2 הספק ממה שזה יתן לפי איך שאני מבין את זה אבל זה זמני רק עד שאני יחסוך כסף ויקנה איזה מונו בלוק טוב.... פשוט זה נראה לי חבל להשקיע כסף על חלקים לא ברמה ואז להחליף אותם מהר מאוד זה סתם זריקה של כסף...

מה שרשמתי אפשרי לעשות בכלל? אני מקווה שלא דיברתי שטויות אני ממש לא מבין בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם האפשרות לקנות קומפוננט כמו שציינת ומגבר של JBL GTO75.4 או מאק אודיו Z4200 שהם מספקים בגישור בסביבות 280 RMS ולתת להם סאב של 300 RMS ?? ולקנות 6*9 או רמקול אחר לאחורה ולחבר אותם לHU ??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי אולי ללכת על מגבר של לאנזר 4 ערוצים שההספק האפקטיבי שלו זה 200 לכל ערוץ ולקנות סאב פניקס גולד קסאון ולחבר למגבר אולי בגישור... הסאב דורש פי 2 הספק ממה שזה יתן לפי איך שאני מבין את זה אבל זה זמני רק עד שאני יחסוך כסף ויקנה איזה מונו בלוק טוב.... פשוט זה נראה לי חבל להשקיע כסף על חלקים לא ברמה ואז להחליף אותם מהר מאוד זה סתם זריקה של כסף...

מה שרשמתי אפשרי לעשות בכלל? אני מקווה שלא דיברתי שטויות אני ממש לא מבין בזה.

באיזה מגבר מדובר? איזה דגם? מה מחירו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי כמו שציינתי אחי אני רוצה משו טוב שאני יוכל לשדרג אחר כך בלי להחליף את כל המערכת.... המגבר שציינת יותר חלש מהמגבר לאנזר שעליו חשבתי ויותר יקר ב500 שקל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אבל יש הבדלים באיכות.

והוא לא ממש יותר חלש, הוא לא עומד בדרישות שלו

שוב צריך לשמוע כדי להבין, אני ידוע שהתגובות האלה מעצבנות (גם לי אמרו ככה)

אבל אין מה לעשות הם צודקים.

בברכה

יעקב

pioneer 5050+dellD820 CarPC .Focal Utopia Mid - Focal utopia tweeter - Focal Utopia Woffer @ CrossOver Utopia .JBL 75.4 .EARTHQUAKE 1142 rms @ 3ohm . The Monster : JL W7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי כמו שציינתי אחי אני רוצה משו טוב שאני יוכל לשדרג אחר כך בלי להחליף את כל המערכת.... המגבר שציינת יותר חלש מהמגבר לאנזר שעליו חשבתי ויותר יקר ב500 שקל...

המגבר של לאנזר רחוק מלעמוד בהצהרות שלו למרות המגבר של JBL שנבדק כבר עשרות פעמיים (גם על ידי חברי הפורום)

והוכח שהוא עומד גם מעבר להספק המוצהר.

מבחינת איכות אין הבדל גדול או שיותר נכון אין בכלל הבדל (בכל מקרה לא אתה ולא אני נשים לב להבדל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם אני יקנה את הקומפוננט שרשמתי + מגבר ג'יי בי אל שהמלצת תיהיה לי אפשרות לחבר בגישור פיניקס גולד קסאון אפילו שההספק שהמגבר יתן לא מספיק לסאב? לא יהיו בעיות במגבר? לא כפת לי שבתחילה עד שאני יחסוך כסף למונו בלוק לא תנוצל כל היכולת של הסאב השאלה אם זה לא יפגע במגבר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה שאתה די סגור על סאב וקומפוננט , לכן עצתי היא תקנה את שנייהם תתקין את הכל (התקנה מקצועית עד כמה שתקציבך מאפשר ) ואז תחבר מגברים שונים ותראה איזה מרים לך את הרמקולים והסאב בצורה הכי טובה ואותו תקנה(הכוונה ל 4 ערוצים).

בשום חנות לא תיהיה לך בעיה לבקש שיחברו לך מספר מגברים על מנת שתוכל להחליט, וחנות שלא תסכים לעשות כך לא היתי מעיז לקנות אצלהם שום דבר.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה שאתה די סגור על סאב וקומפוננט , לכן עצתי היא תקנה את שנייהם תתקין את הכל (התקנה מקצועית עד כמה שתקציבך מאפשר ) ואז תחבר מגברים שונים ותראה איזה מרים לך את הרמקולים והסאב בצורה הכי טובה ואותו תקנה(הכוונה ל 4 ערוצים).

בשום חנות לא תיהיה לך בעיה לבקש שיחברו לך מספר מגברים על מנת שתוכל להחליט, וחנות שלא תסכים לעשות כך לא היתי מעיז לקנות אצלהם שום דבר.

בהצלחה.

בתקציב שיש לי אני לא יכול לקנות שום מגבר שיתן לי את ההספק שהסאב דורש ... זה אפשרי בכל זאת לחבר תסאב ושהוא לא יתן תפוקה מלאה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה.

לדעתי מה שאמרת כרגע זה אחד הדברים הכי מטו***ים שקראתי כאן בפורום בזמן האחרון! ויש הרבה.

מחר אתה בא לעסק שעובד קשה לפרנסתו ואומר לו אני רוצה לנסות כמה מגברים על האוטו שלי.. נניח שהוא מסכים.

שמת מגבר לאנזר שעולה אלפייה, ולא אהבת. (המגבר נפתח, יצא מהאריזה ועבד)

ניסית גיביאל שעולה 1500 שקל ולא אהבת. (המגבר נפתח, יצא מהאריזה ועבד)

ביקשת לנסות את האודיסון שעולה 4000 שקל, התלהבת אבל זה יקר לך. (המגבר נפתח, יצא מהאריזה ועבד)

בסוף חבר שלך הרים טלפון ואמר לך שהוא מוכר לך תמגבר שלו במחיר טוב. הסתובבת והלכת הבייתה.

העסק נתקע עם 3 מגברים כל אחד יותר יקר מהשני, כולם כבר פתוחים והיו בשימוש ורישמית הם כבר לא חדשים והעסק חייב להוריד עליהם מחיר.

עכשיו תחשוב שיושבים בכל מיני פורומים אנשים בגישה שלך ואומרים לאחרים ללכת ולעשות שטויות כאלה.

כמה עסקים טובים ומכובדים יפגעו לדעתך?! גם אם הם יסכימו וידפקו עם סחורה פתוחה וגם אם לא יסכימו ואז יפסידו לקוחות.

GaluL לשאלתך, כן אתה חופשי יכול לחבר מגבר יותר חלש מהסאב זמנית ועם הזמן להוסיף מונו שיפתח את הסאב כמו שצריך.

אם יש לך שאיפה לסאב של 300/350 ארמס אתה יכול להושיב אותו על הגברה של 250 והוא ינגן לא רע כמובן שזמנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6172 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...