Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד ניתן להסיר כתמי אבנית מהרכב?

שימו לב! השרשור הזה בן 2266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

ביום שבת האחרון (והחם) ממטרה השפריצה על הרכב שלי מים.

בעקבות הטמפרטורה הגבוהה המים שהיו לי על הרכב פשוט התאדו ונשארו לי כתמי אבנית מגעילים על מכסה המנוע, הכנף והשמשה.

כל נסיונות הניקוי הקונבנציונלים לא עזרו - הכתמים נשארים.

מה עושים? איך מורידים את זה?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

וקס או פוליש לא עזרו?

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סילית , מסיר אבנית , אם זה לא פוגע בציפוי כרום של הברזים...

בכל אופן תנסה במקם ניסתר

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

100% זה יורד עם "מסיר אבנית", החומצה בשביל הקומקומים, זאת שלא צריך להרתיח. קח ספוג ספוג במים ושים טיפה של החומר על הספוג ונגב. מיד אחרי זה תשטוף עם מים, על תשאיר את החומר על הרכב.

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"מסירי אבנית" למיניהם הינם חומרים חריפים. מספיק לגעת בהם עם היד בלי כפפה כדי להבין זאת.

לא משהו שהייתי רוצה לנסות על הצבע של האאודי שלך.

המלצתי: לשטוף ולייבש , ולעבור עם חומר שנקרא scratch and swirl remover של טרטל. החומר הזה הוא בעצם סוג מאוד מאוד עדין של פוליש והוא לא פוגע בצבע המטאלי. קרא את ההוראות כמובן. יצא לי כבר לנקות כמה דברים (לאו דווקא ברכב) עם תוצאות ממש טובות - למשל נירוסטה שנצרבה ממסיר שומנים אגרסיבי מדי וחזרה להיות כמו חדשה.

עדכן אותנו:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מנסה את החומרים הבאים לפי סדר הופעתם:

1. מים חמים לא רותחים מקומקום חשמלי.

2. וואקס

3. G27

4. WD40 ניגוב עם סמרטוט טבול בחומר וייבוש מידי.

אנא עדכן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, לא מטלית הקסם, לא סילית, לא 00 לניקוי אסלות וסליחה אם שכחתי איזה סוג של חומר מסיר אבנית .

אני לא הייתי מסכים בשום פנים ואופן לנסות אחד מהחומרים האלה על הרכב שלי.

יתכן שהחומרים האלה לא יגרמו נזק לצבע, אבל הסיכון שטמון בהם עצום.

לא מומלץ !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

צהריים טובים

לאחר עמידה של כמה ימים מאחורי ממטרה (רק עכשיו גיליתי), הצטברה אבנית על השמשה האחורית והפגוש האחורי ברכבי. כמו כן הצטברה אבנית על חצי מגוף הרכב, אותה הצלחתי להסיר בעזרת ווקס - אולם את האבנית על השמשה והפגוש לא הצלחתי להסיר גם לא אחרי שתי שטיפות ברחיצת רכב. את האבנית על השמשה ניסיתי להוריד בעזרת ווקס נוזלי ובעזרת אלכוהול אך ללא הועיל. אשמח אם למישהו יש רעיון כיצד ניתן להסיר אותה גם מהפגוש (שאינו שחור אלא בצבע הרכב) וגם מהשמשה.

תודה למסייעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהשמשה זה ירד בקלות עם קצת חומץ בישול.מנסיון עם המקלחון באמבטיה.

הבעיה היא שאם טיפת חומץ כזו נוגעת בצבע המרכב,צה"ל לא אחראי...

נסה קצת פוליש עדין על הפגוש.

נתקו

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

הבנתי שהסימנים שלא יורדים מחלונות הרכב לאחר שימוש במים זו אבנית. אני רוצה להשתמש במסיר אבנית והבנתי שזו חומצה חזקה שצריך לשטוף אותה במים מיד לאחר השימוש. אבל מה עשיתי בזה, אם לאחר הסרת האבנית, שפכתי על אותו המקום עוד פעם מים שכנראה מכילים אבנית? בעצם עוד פעם החזרתי אבנית לחלון. יש למישהו הסבר לעניין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שמדובר ברכב חדש, סביר להניח שהאבנית על השמשות נובעת מחנייה ברדיוס פגיעה של ממטרות השקייה.

קדם כל תבדוק את מיקום החנייה שלך; יכול להיות שליד מקום החנייה שלך מופעלות ממטרות השקייה בלילה הפוגעות ברכב, אם אכן כך הדבר אתה מוזמן להחליף מקום חנייה או לבקש מבעל החצר לכוון את הממטרות שלא יפגעו ברכב שלך (במקרה של חנייה פרטית קבועה).

בנוגע לסימני האבנית הקיימים

יש לקחת מטלית מיקרופייבר ולרסס עליה חומר להורדת אבנית ייעודי לכלים סניטריים (מומלץ : סיליט בנג). בשום אופן אסור להשתמש במסיר אבנית לקומקומים ! :nono:

עם המטלית עליה ריססת את החומר, תעבור בעדינות על השמשה בלבד ! יש למנוע מגע של המטלית עם צבע הרכב או הגומיות !

לאחר הורדת האבנית תנקה את השמשה עם חומר לניקוי חלונות ונייר עיתון כדי לא להשאיר סימני מריחה.

הערה: אם קיימת אבנית גם על צבע הרכב, יש להסירה באמצעות פוליש ייעודי (מטאלי\רגיל) ולאחר מכן ווקס. בשום בפנים אסור להשתמש במסיר אבנית מכל סוג שהוא על צבע הרכב, גומיות או פלסטיקים מחשש לפגיעה.

זמין 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...