Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוגמאות מהחיים על רמאויות בקניה מיד 2.

Guy
שימו לב! השרשור הזה בן 325 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הלכתי לראות 2 רכיבים היום :

1. הונדה סיוויק דגם ספורט שנת 2011 - החללית . אין מה להגיד האוטו באמת שונה מרכבים רגילים . נוסע להיפגש עם הבחור מרחק של שעה נסיעה וכשאני מגיע מתחילים הסיפורים : מוכר בשביל אח שלי .אמר שהוא יד 2 בפועל הוא יד 3. יש מערכת באוטו קח גם את המערכת באותו מחיר . מסתכל קצת באוטו רואה אין דלק . נורית לחץ צמיגים בעייתית . שואל כמה דברים על תפעול של האוטו הבן אדם לא יודע לתפעל את הרכב . אהבתי את הרכב . את המוכר פחות . ברחתי .

2. מאזדה 2010 יד ראשונה עם קמ נמוך יד ראשונה . אומר שהוא מוכר בשביל סבתא . נראה אמין לא חשדתי בכלום . כבר קבעתי לקחת את הרכב למוסך . יצר הסקרנות שלי שלח אותי לחפש את המספר בגוגל . מצאתי שהוא מכר עוד 2 רכבים השנה. if it is too good to be true ...תברח.

לסיכום מעל 4 שעות הלכו לפח (לא מזכיר חודשים שלמים של חיפושים ביד 2 ) ועוד הבאתי איתי חבר כי האוטו שלי לקראת וסף ימיו.

התייאשתי מסוחרים וחזרתי לרכב בינוני במחיר קצת יקר אבל שמור והמוכר אמין .אם הבדיקה תצא תקינה אני סוגר איתו .

ננסה שוב בעוד 3 שנים אבל אני בספק אם לא אלך ישר למקום מוכר כמו אלדן או חברות ליסינג למיניהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 885
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מחפש רכב ביד 2, מוצא רכב שאני מעוניין בו, פיג'ו 3008 יד ראשונה פרטית. מתקשר לבחור, שואל על כל הפרטים, סוגרים על מחיר וקובעים להיפגש בת"א יומיים לאחר מכן ושהוא יתקשר אליי למחרת לקבוע שעה ומקום. יום אחרי הוא מתקשר אליי ממספר אחר, היה נראה לי קצת חשוד אז ביקשתי שישלח לי צילום רשיון רכב כדי לוודא את כל הפרטים, ניסה להתחמק בהתחלה אבל התעקשתי ואמרתי אני לא נוסע שעה לת"א בלי לראות רשיון רכב לפני.

אחרי 3 שעות הוא שלח רשיון רכב שעבר בעלות 10 דקות לפני!! אז כמובן שהוא כבר יד שנייה ולא ראשונה, התאריך עלייה על הכביש היה גם כן חודשיים לפני מה שהוא פרסם במודעה, אמרתי לו תודה ושאני לא מעוניין.

יכול להיות שהרכב במצב מצוין, היד השנייה וחודשיים לפני עלייה על הכביש זה לא קריטי, אבל אני לא מתעסק עם אנשים לא אמינים.

ד"א, הרכב עדיין מפורסם ביד 2.

למה אתה סוגר על מחיר לפני שבכלל ראית את הרכב? אני באמת לא מבין את זה. אין לך מושג באמת מה מצב הרכב ולכן לא ריאלי לדבר על מחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי רכב בפייסבוק במחיר דיי טוב, הרכב המדובר הוא דייהטסו סיריון 2007, יד רביעית עם 170 אלף קילומטר.

קבעתי להיפגש עם המוכרת, הגעתי בשעת הצהריים לראות את הרכב, לפתע מגיח קונה נוסף שכביכול גם רוצה לקנות את הרכב, תרגיל מסריח שנוכלים עושים כדי להלחיץ את הקונה.

חייב לציין שהרכב נראה מוזנח קוסמטית, מעיכה בצד ימין, צבע מקולף וטסות ישנות ומקולפות.

כמובן שברוב טיפשותי וויתרתי על בדיקה, התקמצנתי על 500 שקל מסכנים, הרי מי בודק רכב ששווה 9,500 אלף ש"ח נכון? פפפפ

ביצעתי נסיעת מבחן קצרה וסגרנו שנעביר בעלות למחרת בבוקר.

לא ישנתי כל הלילה, הרגשתי רע מאוד, משהו פה מסריח אולי הייתי צריך לבדוק את הרכב לפחות במוסך?

נדלקו לי המון נורות אדומות אבל בכל זאת החלטתי לרכוש הרכב, הייתי לחוץ לקנות וזה היה הרכב הראשון שלי.

למחרת בבוקר העברנו בעלות, לחצנו ידיים וכל אחד הלך לדרכו.

אבל אז התחלתי לשים לב שהרכב רועד בצורה מטורפת בעמידה, פתחתי מכסה מנוע ושמתי לב שהמנוע פשוט רועד בצורה מחרידה.

3 ימים לאחר מכן החלטתי ללכת למוסך כדי לבדוק מהי הבעיה, כבר בדרך למוסך הגיר החל להחליק מהילוך 4 להילוך 3 באמצע נסיעה, חשבתי שזה קשור איכשהו לרעידות אז לא ייחסתי לזה חשיבות.

הגעתי למוסך, מתברר שתושבת מנוע ימנית פשוט שבורה, חייב להחליף.

900 שקל נזק וזו רק ההתחלה.

אחרי שהחליפו לי תושבת הרעידות פסקו והרכב נסע מעולה, אבל פתאום הבחנתי ברעשים מוזרים כשאני עולה על פסי האטה ועל בורות, מעין נקישות כאלו.

הלך מסרק הגה, עוד 1,000 שקל נזק.

יישור קו עלה לי עוד 1,000, הוחלף שמן גיר בתקווה שההחלקות ייפסקו אבל זה לא עזר.

הצמיגים גם הם היו בלויים אז החלפתי אותם ב4 צמיגי מישלין, עוד 1,000 ש"ח.

מאז הטיפול נסעתי על הרכב במשך חודש ימים ובאמת שהתחלתי להנות מהרכב סוף סוף אבל לפתע ביום בהיר הגיר החל להחליק שוב פעם.

במכון גירים קבעו דווקא שהגיר בסדר, ובסורק תקלות לא הבחינו בשום דבר.

בתסכול ובייאוש החלטתי למכור את הרכב.

יום לפני המכירה עברתי תאונת דרכים עם הרכב, השמאי הגדיר את הרכב כאובדן להלכה ואת הרכב עצמו מכרתי בכ35% ממחיר המחירון.

כך יצא שגם החזרתי חלק מההשקעה שלי על הרכב וגם התפטרתי מהרכב המזעזע הזה.

למדתי כמה שיעורים חשובים בחיים:

1. לא לסמוך על אף אחד, לא משנה עד כמה המוכר נראה נחמד ותמים אל תסמכו עליו.

2. לעולם אבל לעולם לא לקנות רכב בלי בדיקה, לא משנה באיזה מחיר אתם קונים את הרכב.

3. לא למהר! אם העסקה לא נראת לכם, משהו נראה חשוד, עושים לכם תרגילים, מנסים להסתיר מידע וכו' תוותרו! יש עוד המון רכבים.

4. קילומטראז' לא אומר כלום, כל מקרה לגופו.

5. לא להתפתות לקנות רכב במחיר נמוך ממחירי השוק, יש סיבה שהוא נמוך יותר...

6. לא להיות אידיוט ועיוור

• רעיון טוב! 1

(Daihatsu Sirion 07 (SOLD

(Mazda 3 Active 08 (OWN

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפשתי במשך כמה חודשים סנדרו סטפווי דיזל. כולם היו עם קילומטראז' מוגזם או מחיר מוגזם.

מצאתי אחת שנראית שמורה, עם קילומטראז' נמוך במחיר טוב, אפילו טוב מדי.

התקשרתי למוכר, שאלתי אם יש תאונות - "לא". מניסיון עבר אני יודע שכשאני שואל אם יש תאונות אנשים אחרי זה מתחמקים בתירוצים של "זה לא תאונה, זה רק פגוש' וכו" אז שאלתי אם הוחלף חלק כלשהו ברכב או שהכל מקורי מהחברה. ענה לי שהכל מקורי.

קבענו להיפגש בעוד יומיים, וביקשתי שישלח לי היסטוריית טיפולים. שלח. תוך כדי שאני עובר על הכרטיסיה של אחד הטיפולים אני רואה שרשום בהערות "לאחר תיקון פחחות דלת נהג רעש מידית פנימית". שולח למוכר הודעה: (מצוטט מילה במילה)

אני: איזה תיקון פחחות?

מוכר: על הקטע מתחת למנוע כתוצאה מזריקת אבנים כשהבת שלי נסעה לשבת ליישוב *******.

מתקשר אליו לשאול מה הכוונה והוא אומר שהיה תיקון על חלק מתחת למנוע ומכסה מנוע כי זרקו על הבת שלו אבנים, אבל הכל תוקן במוסך מורשה. אני מתעצבן, כי הוא אמר בפירוש שהכל מקורי ברכב, אבל נותן צ׳אנס ומבקש שישלח לי את החשבון מהמוסך על התיקון.

צירפתי את החשבונית ששלח לי ואת השיחה שלנו.

רמאים יש בשפע.a6311775eca33b5c36e2e04895269cc1.jpgdc204374377f3318c3149a207cf6caa2.jpg

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

קקטוסולר ידנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה סוגר על מחיר לפני שבכלל ראית את הרכב? אני באמת לא מבין את זה. אין לך מושג באמת מה מצב הרכב ולכן לא ריאלי לדבר על מחיר.

כי אני לא קונה רכב של 7-10 שנים על הכביש, חיפשתי רכב של שנתיים גג שעולה בסביבות ה120k, מבחינתי אם הוא לא כמו חדש אני לא אקנה.

כמו כן, בגלל שזה רכב יחסית חדש אז כמעט ואין כאלה למכירה אז אני מחפש בכל חלקי הארץ. אז כן, לפני שאני נוסע עכשיו שעה-שעתיים לכיוון לראות את הרכב אני סוגר על מחיר, ליד הרכב נתמקח עוד קצת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר, היו לך מלא אורות אדומים,

כאשר חיפשתי רכב, מצאתי אחת יד ראשונה עם רק 6000 ק"מ, ללא שריטה, ב4K מתחת למחירון,

נשמע טוב,

אך ברגע שבאתי לסגור, מתברר שהרכב משועבד וביקשו ממני גם לשלם בשביל לשחרר את השעבוד, אמרתי יפה שלום הסתובבתי והמשכתי לרכב הבא,

אצלי יש קלל אצבע,

לא בודק רכב שקנו לפני חודש (יחסי).

לא בודק רכב ששקרו לי בפרטים שמסרו.

לא בודק רכב שלא נמצא על שם המוכר שמדבר איתי.

לא בודק רכב ללא טסט.

לא בודק רכב שאני נדרש לשלם לשחרור שעבוד, או מעוקל.

נמנע לקנות מסוחרים בכלל, אך אם יקרה מתישהו שאקנה רכב מסוחרים זה אולי יהיה מרשת גדולה ומוכרת ולעולם לא מסוחרי רחוב.

עבר הרבה זמן מאז, סתם הצצתי בשרשור הזה.

אם אתה שומע סיפור שהרכב רשום על השם של הדודה של סבתא של הדוד, מסכים.

אבל אם מדובר ברכב שמישהו מוכר עבור קרוב משפחה בקרבה ראשונה ומוכיח לך שהוא אכן כזה? מה הבעיה?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה אחת מהיום - המוכר דווקא אמור להיות אמין - בדג'ט

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/423208

ציטוט :

"איש חינוך מירושלים, רכש רכב יד שניה מסוג "פורד פוקוס" מחברת באדג'ט, תמורת 57,000 ש"ח, כ-2,000 ש"ח מעל המחירון.

בעת הרכישה קיבל א' דוח על מצבו של הרכב ממכון בדיקה, המעיד כי מלבד תקלות במתלים ופגיעות פח, הרכב תקין לחלוטין כולל המנוע, מערכות הקירור, דלק, הצתה, תיבת ההילוכים וכו'.

א' סמך על הבדיקה שהציג לו המוכר של באדג'ט, רכש את הרכב ונסע לשלום.

עוד באותו היום נסע א' בירושלים וגילה בעיה מכנית שאילצה אותו לדומם את המנוע. מצבו של הרכב עורר את חשדו וא' החליט לבצע בדיקה של הרכב במכון בדיקה, שם הופתע לגלות בעיות רבות במערכות הרכב, וחש כי הונה על ידי באדג'ט.

כל הניסיונות לבקש מבאדג'ט רכב תקין עלו בתוהו. א' ו\הופנה למספר מוסכים על מנת לתקן את התקלות, אך הוא מצידו התייאש והשאיר את רכבו בחניון החברה בשכונת תלפיות בירושלים ובכוונתו להגיש תביעה נגד באדג'ט בגין הונאה."

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המון אנשים שרוכשים מחברות הליסינג משלמים מעל מהמחירון.

פשוט חברות הליסינג מראות לך את המחירון הלא משוקלל.

שאתה מכניס את כל ההפחתות ומגלה מה המחיר האמיתי - רוב האנשים די מופתעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והנה הקומבינה החדשה.

כתבה מהיום בוואלה - https://cars.walla.co.il/item/3333730

חלק ממאות המכוניות שניזוקו בהצפות האחרונות ואלו שיינזקו בבאות, יוכרו כאובדן להלכה, יוחזרו לכבישים ויהפכו למלכודת קונים תמימים במקרה הטוב ולפצצות בטיחות מתקתקות במקרה הרע.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Follow the money

חברות הביטוח יעשו הכל כדי למזער את ההפסדים מכל הרכבים המוצפים.

הנזק יכול להתחיל כבר מגובה חצי גלגל.

צריך פשוט שכל מי שמקבל פיצוי מהביטוח יכניס את מס הרכב למאגר אבל... זה לא יקרה.

Sent from my H3123 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

כשהעברנו בעלות בדואר,הסוחר שקנה ממני את הרכב, עשה שני דברים:

1. לקח ושמר לעצמו את רישיון הרכב הישן שהשם שלי רשום עליו. הפקיד אמר שמותר לו.

2. כמעט לקח בטעות(?) את תעודת הזהות שלי אחרי שהפקיד הניח אותה על הדלפק.

סביר להניח שאני הייתי הולכת להוציא תעודה חדשה, אבל אולי הוא יכול היה בעזרת שני המסמכים האלו למכור סיפור על מישהי שביקשה שימכרו עבורה את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספר 1 .. הוא חובה .. לא מותר..

כל רכב שמכרתי העברתי לקונה את רישיון הרכב.

ורכבים שקניתי .. אפילו נסעתי 9 חודשים עם רישיון ששמי לא מופיע עליו עד הטסט הבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 325 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...