Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוגמאות מהחיים על רמאויות בקניה מיד 2.

Guy
שימו לב! השרשור הזה בן 350 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום, במעמד העברת הבעלות בדואר, ניתן להוציא רשיון עם השם של הקונה, ללא תוספת תשלום.

כבר לא צריך להישאר עם הרשיון הישן+העברת בעלות.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 885
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

היום, במעמד העברת הבעלות בדואר, ניתן להוציא רשיון עם השם של הקונה, ללא תוספת תשלום.

כבר לא צריך להישאר עם הרשיון הישן+העברת בעלות.

הסוחר שקנה ממני לא רצה להעביר על שמו-בכוונה. כנראה כדי לא להפסיד יד.

מי שיקנה את הרכב ממנו צריך להזהר ולי אין שום דרך "להכריח" אותו להעביר על שמו ברשיון.

אם הוא היה מצליח גם לגנוב לי את תעודת הזהות, אז ממש היה לו קל לרמות את הלקוח הבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור קצר על חווית הקנייה, או יותר נכון חוויית חיפוש הרכב לפני שקניתי את האביזיה 2019 החדשה שלי.

הלכתי לראות 3 רכבים לפני שקניתי, הגעתי לבחור ששם מודעה באחד האתרים הידועים למכירת רכב יד 2, הרכב מבחוץ נראה הצגה, כל מה שחיפשתי ברכב שאותו רציתי לקנות.

אחרי בדיקה מסביב לרכב ופתיחת מכסה מנוע, ביקשתי לצאת לסיבוב אמרתי נרגיש קצת את הכוח והאחיזה של הרכב. רכב באמת מפחיד, בקטע טוב.

ואז הגיע השלב הבא , שבו קיבלתי מידע שלא הוצג במודעה, שהרכב בעצם עבר מכה "קטנה" מקדימה בטמבון. זה התחיל עם טענה שהוחלף בסה"כ הפלסטיק שמסביב לפנס ערפל ועוד כמה חלקים קטנים בלבד.

מפה לשם הוצאתי ממנו שהביטוח שלו שילם לו תיקון של כמעט 40 אלף שקל. מיד ויתרתי על החויה כי אם הוא הסתיר את התאונה לכו תדעו מה הוא עוד מסתיר.

*תקנו אותי אם אני טועה אבל נזק בסכום הזה לרכב 2018 די אומר שהייתה מכה בשלדה של הרכב, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור קצר על חווית הקנייה, או יותר נכון חוויית חיפוש הרכב לפני שקניתי את האביזיה 2019 החדשה שלי.

הלכתי לראות 3 רכבים לפני שקניתי, הגעתי לבחור ששם מודעה באחד האתרים הידועים למכירת רכב יד 2, הרכב מבחוץ נראה הצגה, כל מה שחיפשתי ברכב שאותו רציתי לקנות.

אחרי בדיקה מסביב לרכב ופתיחת מכסה מנוע, ביקשתי לצאת לסיבוב אמרתי נרגיש קצת את הכוח והאחיזה של הרכב. רכב באמת מפחיד, בקטע טוב.

ואז הגיע השלב הבא , שבו קיבלתי מידע שלא הוצג במודעה, שהרכב בעצם עבר מכה "קטנה" מקדימה בטמבון. זה התחיל עם טענה שהוחלף בסה"כ הפלסטיק שמסביב לפנס ערפל ועוד כמה חלקים קטנים בלבד.

מפה לשם הוצאתי ממנו שהביטוח שלו שילם לו תיקון של כמעט 40 אלף שקל. מיד ויתרתי על החויה כי אם הוא הסתיר את התאונה לכו תדעו מה הוא עוד מסתיר.

*תקנו אותי אם אני טועה אבל נזק בסכום הזה לרכב 2018 די אומר שהייתה מכה בשלדה של הרכב, לא?

לא בהכרח.

בגלל שהרכב היה חדש וקיבל מכה מקדימה, באיזור שיש הרבה חלקים "עדינים", יכול להיות באמת שפשוט עלות החלפים+עבודה הייתה גבוהה.

נראה לי שיש גם סעיף בביטוח שאם הרכב עדיין באחריות החברה מחוייבת להשתמש בחלקים מקוריים, שזה מייקר את העניין עוד יותר.

They are trying to ban me...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו פגעתי בדורבן שרץ באיזור חשוך בכביש 6. סה"כ החליפו כמה חלקי פלסטיק. עלות הנזק כ 12 אלף ש"ח לסקודה פאביה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

כן אבל שוב, עדיין, 33 אלף שקל ???

אני נכנסתי במישהו, הייתה לי לאון FR, רק פנס אחת עלתה 9000₪. לטענת המקום, נשבר לפסטיק קטן ש מאחורי הפנס ובגלל זה צריכים להחליף את כל הפנס..

אגב, אצלי התיקון כלל הכל (עבודה, צביעה של הטמבון וכל מיני שטויות הגיע ל22 אלף, הכל בגלל מכה בטמבון קידמי, לא היה פגיעות בשלדה בכלל, ומכרתי את הרכב בלי בעיה, בנוסף לזה, איפה שתיקנתי את הרכב גם אמרו לי בהתחלה "רק החלפנו טמבון ופנס וכמה דברים קטנים", וביום שמכרתי את הרכב הבחור שקנה ביקש שאשיג לו את החשבונית ו הדברים הקטנים האלה היו עולים לא מעט כסף ,פלסטיקים מעפנים ב500-600₪), וזה לא אומר ששיכרתי במכירה, פשוט לא ידעתי, אבל זכותך לא להאמין ולא לקנות ב100%.

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נכנסתי במישהו, הייתה לי לאון FR, רק פנס אחת עלתה 9000₪. לטענת המקום, נשבר לפסטיק קטן ש מאחורי הפנס ובגלל זה צריכים להחליף את כל הפנס..

אגב, אצלי התיקון כלל הכל (עבודה, צביעה של הטמבון וכל מיני שטויות הגיע ל22 אלף, הכל בגלל מכה בטמבון קידמי, לא היה פגיעות בשלדה בכלל, ומכרתי את הרכב בלי בעיה, בנוסף לזה, איפה שתיקנתי את הרכב גם אמרו לי בהתחלה "רק החלפנו טמבון ופנס וכמה דברים קטנים", וביום שמכרתי את הרכב הבחור שקנה ביקש שאשיג לו את החשבונית ו הדברים הקטנים האלה היו עולים לא מעט כסף ,פלסטיקים מעפנים ב500-600₪), וזה לא אומר ששיכרתי במכירה, פשוט לא ידעתי, אבל זכותך לא להאמין ולא לקנות ב100%.

אז זהו שאותו בנאדם שאני מדבר עליו כל הזמן דחה אותי וביקש עוד זמן לארגן את הפירוט וספר טיפולים, וזה מאוד החשיד, אז החלטתי לוותר, למרות ששוב הרכב באמת היה נראה הצגה.

אבל אוקיי כן אני מבין עכשיו שהחלפת פלסטיקים לרכב הזה ונזק לא גדול יכול כן להגיע למחירם האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסוחר שקנה ממני לא רצה להעביר על שמו-בכוונה. כנראה כדי לא להפסיד יד.

מי שיקנה את הרכב ממנו צריך להזהר ולי אין שום דרך "להכריח" אותו להעביר על שמו ברשיון.

אם הוא היה מצליח גם לגנוב לי את תעודת הזהות, אז ממש היה לו קל לרמות את הלקוח הבא.

את לא צריכה "להכריח" אותו, את פשוט לא צריכה למכור רכב בלי למכור אותו.

לפי החוק העברת הבעלות היא על אחריות המוכר...

אז אם בחודש הקרוב אם יגיעו דוחות מהירות , או חשבונות מכביש 6 הם עליך.

את יכולה להגיע לבית המשפט ולספר שמכרת את הרכב.. אבל הוא על שמך וכל מה שקורה ברכב הוא על אחריותך..

לא יודע מה יקרה אם הרכב יהיה מעורב בתאונה ויברח מהזירה..

יכול להיות סתם תאונה קטנה של 10,000 ש"ח נזק.. המכתב מחברת הביטוח יגיע אליך.

יש לך משהו חתום ממנו? יש לך צילום תעודת זהות שלו?

הוא חתם לך שהוא לוקח על עצמו את כל הנזקים שהוא יגרום?

ביטלת כבר את הביטוח שלך?

את כותבת שמי שיקנה ממנו את הרכב צריך להיזהר.. אבל את צריכה להיזהר ולבדוק מה את הולכת לעשות עם זה.

ולסיום..

בכל רגע נתון את יכול להיכנס לאתר משרד התחבורה, לבקש כפל רישיון .. צריך להקיש את ת"ז ומספר הרכב.

אם הוא נותן לך להמשיך אז הרכב על שמך.. ביום שהוא לא יתן לך להמשיך, אז הרכב עבר בעלות למישהו אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו שאותו בנאדם שאני מדבר עליו כל הזמן דחה אותי וביקש עוד זמן לארגן את הפירוט וספר טיפולים, וזה מאוד החשיד, אז החלטתי לוותר, למרות ששוב הרכב באמת היה נראה הצגה.

אבל אוקיי כן אני מבין עכשיו שהחלפת פלסטיקים לרכב הזה ונזק לא גדול יכול כן להגיע למחירם האלה.

בדיוק, אני נכנסתי במישהו בפקק, מהירות של 5 ק"מ ככה, לבחור היה וו גרירה ועשה לי כל הנזק ולו לא קרה כלום.

שתבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו מכיר אולי סוכנות רכב בשם א.מ? מצאתי רכב שאני מעוניין לרכוש דרך יד 2 - הכל נשמע מצויין אך הרכב פורסם דרך הסוכנות הזו.

איש הקשר שמצויין שם אומר שהרכב כרגע בבעלות פרטית וגם הבעלים הקודמים (כרגע זה יד 02) היה פרטי.

איך זה מגיע לסוכנות בעצם למכירה? זה אדם פרטי שמנסה למכור דרך הסוכנות? אני לא מוצא משהו על סוכנות בשם הזו מלבד שתי הסוכניות האלה שהן שתי סוכניות שונות ממה שנראה

https://autospin.co.il/CarLotAds.asp?ID=32

http://www.carsplace.co.il/index.php/he/dealers/dealerdetail/690

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

סיפור מהחיים- קניה מאלדן.

בספטמבר האחרון קניתי אופל אסטרה סטיישן 2017 מאלדן, בטרייד אין, השארתי אצלם יונדאי I30 יד 2 , הוספתי כסף ולקחתי את האופל.

הרכב עבר 44000 ק"מ ובבדיקה לא נראו בעיות מיוחדות מלבד כמה תיקוני צבע נקודתיים והחלפת פגוש קדמי (תיקוני צבע ברמה מאוד נמוכה) התמקחתי על המחיר שילמתי ולקחתי את הרכב, הצמיגים היו יבשים אז לקחתי זיכוי על צמיגים והוספתי כסף על מנת לשדרג לtoyo וכמובן החלפתי לחישוקי מגנזיום של חברת OZ.

הרכב בדיוק עבר טיפול 45000 ק"מ לטענתם, השמן היה חדש לגמרי, מנוע נקי, פילטר אויר נקי וחדש.

היה חסר לי הכיסוי הפנימי של מכסה המנוע שהבטיחו להשלים לי ולאחר שלא מצאו כזה בארץ הזמינו לי מקורי מחו"ל והגיע לארץ לאחר חודש. הבטיחו לי מפתח נוסף ומכיוון שהם שלא מצאו את המקורי במשך חודשיים וחצי והרבה צעקות שלי כולל בושות שעשיתי להם בסניף (לקוחות ברחו) הם ניאותו לשלוח לי מומחה שהתאים לי מפתח חדש.

וכמובן היסטורית טיפולים שלא הייתה זמינה להם מסיבה כלשהי אבל הבטיחו שהכול בסדר ואקבל אותה בהקדם.

לאחר שקיבלתי את הרכב והגיע הזמן לטיפול ראשון אצלי (טיפול 60אלף)  מאחר והרכב כבר היה שלי לקחתי היסטורית טיפולים מהמוסך המרכזי וחשכו עיניי:

טיפול ראשון במוסך אופל כהלכה.

טיפול שני לא קיים במערכת, אם הרכב עבר טיפול זה במוסך לא מורשה וכך גם היה נראה.

ב40 אלף קילומטר פלוס מינוס הוא נכנס למוסך בגלל רעידות וחוסר בסחיבה, התוצאה הייתה פלאגים לא מקוריים ולא מתאימים לרכב, אלדן משכו את האוטו ללא תיקון והחזירו ללקוח שהמשיך בנסיעה, ככול הנראה הוא הוחזר למוסך שטיפל לאיזה חירטוט נוסף.

44000 lspi ! התוצאה ככול הנראה של מחלקים לא מקוריים, פלאגים תוצרת ז' שמן בסיסי שלא מתאים לרכב וכמובן מנוע הרוס.

הרכב עבר אובר-אול מלא (אצל ויקטור) הכולל החלפת 4 בוכנות, טלטלים וכל מכלולי המנוע, כולל כמובן טיפול 45000, לבסוף בדיקת קומפרסיה שיצאה תקינה ומשם הוא כבר עבר למכירה.

ככול הנראה אלדן לא רצו בזמנו להכניס את הרכב למוסך מרכזי שהיה שייך לחברה מתחרה (שלמה סיקסט) אז הוא נשלח לאיזה חור שעשה טיפול 30000 וחסך בכל מה שיכל היה לחסוך.

כמובן שאלדן לא טרחו לציין בקניה שהאוטו אחרי שיפוץ ופתיחת מנוע וכהרגלם בקודש התעלמו לחלוטין מהפניות שלי לאחר שגיליתי את הנושא.

יש להגיד שדוד לובינסקי היבואן הנוכחי נתנו אחלה שירות, פירטו לי את כל הידוע להם על מה שהרכב עבר ועשו לי בחינם בדיקה נוספת לוודא שהכול תקין לפני תום תקופת האחריות.

הרכב כיום תקין לחלוטין, נוסע מצוין ללא תקלות, עבר בחברה טיפול נוסף ובתקווה שהכול יהיה בסדר, בסופו של דבר קיבלתי רכב אחרי אובר-אול אבל עם מנוע שעבר פחות מ1000 ק"מ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 8.2.2020 בשעה 15:53, hondacivic02es כתב:

בלאון 2015 שלי הוחלף טמבון קדמי עקב רכב שעשה עלי רוורס במהירות של 5 קמ"ש בערך.

מן הסתם אין פגיעת שלדה או משהו קריטי, אבל עלות התיקון (לביטוח) נאמדה ב15K ש"ח

זה ידוע שהכל בתחום הזה קומבינה, המוסכים מנפחים עלויות, זה הפרנסה שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
בתאריך 5.5.2020 בשעה 10:22, Roycohen1979 כתב:

וכמובן היסטורית טיפולים שלא הייתה זמינה להם מסיבה כלשהי אבל הבטיחו שהכול בסדר ואקבל אותה בהקדם.

זה כל הסיפור.

קיבלת מסמך "גילוי נאות"? אם לא, או שכתוב שם שבכל בסדר תוכל לשקול להתייעץ לפני תביעה.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 350 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...