Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוגמאות מהחיים על רמאויות בקניה מיד 2.

Guy
שימו לב! השרשור הזה בן 345 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה על התשובה הזריזה, אבל לא הבנת את כוונתי. לדעתי, בשביל למצוא רכב טוב כדאי לנסוע גם עד לאילת, והנסיעה המיוחדת בכלל אינה מטרידה אותי.

המוניטין של החולונים שסופר בשרשור הזה - זאת השאלה.

גם אני נתקלתי בתופעה, עם כי אין צורך להכליל ואכן יש באזור הזה גם מציאות.

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 885
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה על התשובה הזריזה, אבל לא הבנת את כוונתי. לדעתי, בשביל למצוא רכב טוב כדאי לנסוע גם עד לאילת, והנסיעה המיוחדת בכלל אינה מטרידה אותי.

ואני רשמתי בהודעה לפני:

לא הייתי מוותר על רכב רק בגלל שהוא בחולון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני רשמתי בהודעה לפני:

לא הייתי מוותר על רכב רק בגלל שהוא בחולון.

עכשיו הבנתי שלא הבנתי שהבנת אותי כמו שרציתי שתבין אותי, או בקיצור - תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

פעם עוד לפני שהיה לי רישיון היה לאבא דיהטסו אפלהוז 93 בקיצור האוטו

כבר שבק חיים כמעט המנוע בקושי עבד (פעמיים החלפת ראש בהפרש קטן מההחלפה הראשונה לשניה) בקיצור מלא סריטות המכסה מנוע הוחלף ע"י הבעלים הקודמים שהיו לו

לא מספיק זה הרדיאטור היה גמור!!!!! ושאני מדבר גמור שתבינו כל נסיעה למלא את

הראדיאטור במים ..........

עם כל זה אבא שלי גמר את האוטו נסע איתו לא רק בכביש אלא גם באזורים של חולות וזה........

מכרנו את האוטו לסוחר מכוניות במחיר ממש נמוך מהמחירון...........

רק סוחר מכוניות קומבינטור היה קונה אוטו כזה אף 1 אחר לא ...........

שתבינו באיזה מכוניות הסוחרים האלה מתעסקים..........

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

זה היה לפני שנתיים בערך, ילד בן 17 וחצי.... בבית אין אוטו, רק משאית שעליה אסור לי לנהוג. לאמא אין רשיון כי אין אוטו בבית... האח הגדול בצבא ולא יכל להרשות לעצמו להחזיק אוטו... ואני...אני החלטתי לעשות את הצעד הגדול, לקנות אוטו.

חבר של אבא החליט לעזור לי ... וההוא התגלה כנאיבי , לא מבין, סיבך אותי קשות..... אבל מעבר לכך, אני הייתי הפתי שהקשיב לו וקיבל את עזרתו.

יום שלישי מגיע, נוסעים לשוק המכוניות בב"ש. אני עדיין לא סגור על עצמי שאני יכול לקנות אוטו ולהחזיק אוטו. מגיעים לשוק המכוניות.... וכל מה שיש שם זה המון מכוניות מלאות פחחות, מכוניות מוזנחות... המון מכוניות של בדואים שקרעו אותם, איזה עולה חדש שמנסה למכור פיג'ו 205 עם 300000 ק"מ... ופיאט אונו אחת, חונה בקלאסיות על המדרכה, מבריקה ונקייה, שייכת לאדם מבוגר.

החבר של אבא מתחיל לרחרח סביב האוטו הנוצץ... מרים מכסה מנוע, בודק שמן, מתניע... ואומר שנראה לו ממש אחלה(המנוע נרחץ כנראה כמה שעות לפני). המחירון דאז 16500, הבחור מדבר על 14000. אני כמובן הצגתי רף של 12000 שקל.

עוזבים את האוטו לכמה דקות. ממשיכים להסתובב.... מסתכלים עוד קצת, מדברים עם עוד כמה אנשים... בסופו של דבר חוזרים אל אותו זקן.

בזמן שהחבר של אבא מדבר עם בעל הרכב, אני מתחיל לרחרח סביב הרכב ושם לב שהקווים של האוטו לא מדויקים, הכנפיים הקדמיות לא באותו הקו עם המכסה מנוע... וגם מגלה תיקון באחת הדלתות. מפנה את תשומת הלב של חבר של אבא וההוא מתעלם.

שואל את בעל הרכב איזה יד הרכב, ההוא מוציא רשיון ואומר "יד 2"... חבר של אבא שלי אומר יד 2 ודי מבסוט. אני מביט ברשיון הרכב ורואה שכתוב 02 ומייד אומר שהאוטו יד 3. ההוא מתקפל לרגע, מגמגם כמה מילים... ואומר "אהההההה כן". אחרי כמה דקות אני שם לב שהרשיון רכב גם לא חתום וכי בסוף החודש יש לעשות טסט, חבר של אבא אומר שזה שטויות ושאנחנו נשלם ונעביר את האוטו - קושפאנקה להוזלה במחיר.

אמרתי לחבר של אבא שאני רוצה לקחת את האוטו לבדיקה.... הוא אמר שלא צריך ושזה אוטו זול ואוטו ראשון ואין לו ערך כספי גדול כל כך ואין טעם...... בעל הרכב מייד נבהל והתחיל למלמל... " אתה אתה כמו בן שלי... אני נותן לך אוטו למה אני אוהב אותך, אתה צ'יק צ'יק מסובב את המפתח, מנוע צועק וום וום ונוסע.". ניתן גם לציין שתוך כדי ההרצאה במבטא אסלי כבד הוא התחיל לנשק אותי ולחבק אותי כאילו שהייתי מזוזה.

נו טוב. חבר של אבא מדבר איתו גם ב"אסלית" ואומר לו שיש לי רק 12000 שקל ושאין לי גרוש יותר , זה כל הכסף שלי. ההוא מייד התחיל שוב בהרצאה "זה כמו בן שלי אני אוהב אותו אני רוצה שיהיה לו טוב, אני מוכר את האוטו בגלל שהנכדים לוקחים והורסים אותו.....", כמובן שמייד אחרי שסיים החליט להתחיל לנשק אותי שוב ושוב, לחבק אותי ולנשק, כאילו אני מזוזה או איזה באבא-סאלי.

חבר של אבא עולה על האוטו ולוקח סיבוב כשאני יושב מאחור. לוחץ גז, מעביר הילוכים, מעלה הילוכים, מוריד...... נוסע לא רע. שואל את בעל הרכב.. " יש מזגן ? " ההוא מייד מהנהן בראשו, אומר "בטח" ומסובב את המתג של המזגן. המאווררים התחילו להסתובב, אוויר חם יצא. חבר של אבא מייד זעק שאין גז ושנמלא גז.. "אני אסדר לך ב100 שקל".

טוב נו מה אני אגיד לכם, הרגשתי את זה נוחת עליי, הייתי ילד תמים ללא פה. הוא סגר עם הזקן על 12000 שקל. למחרת התקשרתי לזקן על מנת לקחת את מספר הרכב בשביל לבדוק שהאוטו לא משועבד , אותו זקן לא ידע אפילו את מספר הרכב והתבלבל בין כמה מספרי רכב (כנראה היה סוחר והיו לו כמה רכבים במגרש... התבלבל ברשיונות).

יומיים אחרי המפגש המרתק, בוצעה העברת בעלות. מייד נסענו לאיש קירור לבדיקת המזגן וטיפול (קיץ). ממלאים גז...... ומייד הכל יוצא. מורידים את הגריל ומה מגלים ? המאוורר של המעבה תקוע כולו בתוך המעבה, המעבה מרוסק. מרחרחים פה מרחרחרים שם. רוצים משהו כמו 1500 שקל רק על הסיפור הזה ומילוי גז. אני כמובן לא מסוגל לעמוד בזה כלכלית, מתקשר לחבר של אבא שהיה דאז מנהל כלל ביטוח באיזור הדרום, ההוא עשה כמה טלפונים והביא לי מעבה מזגן חדש וגם עבודה במחירים די זולים, הכל בקושי גירד את ה1000 שקל.

המזגן קירר בדיוק שבוע. חזרתי אל אוטו מקום שטיפל ובתוקף הקומבינה שהייתה שם, אותו קירורניק התנער מאחריות וטען שזה יכול להיות מדחס וצינורות ועוד הרבה דברים ... וזה לא בגדר הטיפול הקודם שנעשה במחיר "זנותי".

ניתן לציין שאני כבר התייאשתי מהמזגן ולא ידעתי מאיפה אני מביא כסף לטפל בכל זה. עזבתי את זה ואת האנרגיות שלי כיוונתי לקראת העברת טסט. הגעתי לטסט.... גומיות ציריות קרועות, כיוון אורות.

ניתן לציין שלא ידעתי כל כך מה זה גומיות ציריות ולא ידעתי כלום, שילמתי כ300 שקל... ושבועיים לאחר שעברתי טסט, הבנתי שהציריות שלי טחונות לחלוטין... ואז שילמתי עוד 600שקל על החלפתן..... וכמובן, על החלפת גומיות חוזרת.

זה היה כבר השלב שהפסקתי לישון בלילות, סבלתי 40 מעלות חום כשנסעתי באוטו... ועדיין, התביישתי להודות שעשו עליי קומבינה, עבדו עליי ובגדול.

שבועיים לאחר מכן אחי עלה על האוטו(חזר מהבסיס לראות מה הנזק קנה) העיר הוא תשומת ליבי שהמצמד מחליק ויש להחליפו. גם שמתי לב שסקאלת הקילומטראז' מלטפת את ה120000 ק"מ - יש להחליף טימינג.

כניסה נוספת למוסך, טימינג + קלאץ + מחזירי שמן... כ1300 שקל בערך.

במזגן טיפלתי רק לפני מספר חודשים, הוחלפו הניפלים של כל הצינורות, המערכת נשטפה, מייבש הוחלף וגז מולא(חבר של אבא היה חייב לי טובה על תיקוני מחשבים מהעבר ולכן עלה לי די זול - כ400 שקל). מאז הוחלפו עוד המון דברים וחלקים באוטו, החל ממצברים, שטנגות, מפלג, כבלי הצתה,משאבת מים, 2 אלטרנטור, משולשים...... אני מפחד להסתכל על הקבלות ולחשב כמה הכל יצא, אני בטוח שהרבה יותר ממחיר הרכב.

היום, אחרי שנתיים של "אוניברסיטה", שיעבוד כלכלי לאוטו וידיים שחורות על תקן קבוע..., האוטו שלי נוסע ממש נהדר, לא נראה לי שיש עוד הרבה פיאט אונו שזוכות לרמת טיפולים ואחזקה שוטפת כמו האוטו שלי שכל פסיק קטן זוכה לטיפול במיידית. בסך הכל, היום אני ממש נהנה מהאוטו וכיף לי לנסוע בו, עוד מעט ימלאו לו כ40000 ק"מ אצלי.

דבר אחד בטוח, בקניית רכב הבאה שלי אני אהיה הרבה הרבה יותר חכם - וזה יקרה בחודשים הקרובים. האונו כנראה תוחלף בקסארה/קסנטיה, בתקווה שאצליח להשיג את הכסף.

בהזדמנות זו אני גם רוצה להודות לחבר'ה בפורום הטכני שתמיד עזרו, יעצו ותרמו לי ידע רב שבלעדיו לא יודע איך הייתי מסתדר. כיום אני מטפל ברכב בעצמי וכל דבר שאני מסוגל לעשות ברמת הכלים והציוד שיש לי - אני עושה בעצמי.

:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך "ממון - ידיעות אחרונות" יום ד' ה-21/01/04:

תרגיל עוקץ על חברות השכרה

חברות השכרה גילו בתקופה האחרונה כי רכבים רבים מצי הרכב נעלמו לבלי שוב.

התברר כי הרכבים הושכרו לתקופה ארוכה של מס' שבועות אך לא הוחזרו בתום התקופה.

לאחר חקירה קצרה התברר כי המסמכים אשר הוצגו ע"י השוכרים היו כמובן מזוייפים.

הרכבים אשר נעלמו נמכרו אחר כבוד עם רישיונות רכב מזוייפים כמובן במחירים מוזלים ביותר.

אז אם אתם נתקלים ברכבים כאלו אשר מוצעים לכם במחיר מוזל - השמרו לנפשותיכם.

קישור לכתבה(Ynet)

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2862304,00.html

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

פורסם: ראשון מרץ 07, 2004 23:49

נושא ההודעה: זהירות - סוחר חאפר!

--------------------------------------------------------------------------------

חיפשתי רכב. מצאתי בעיתון. התקשרתי לבחור. קבענו להפגש.

ש: איפה אתה נמצא? ת: אני גר בפרדס חנה ועובד בחדרה, אז כשתהיה באיזור תתקשר ונפגש.

התקשרתי. הוא כיוון אותי למקום בפרדס חנה (שגיאה ראשונה - למה לא בבית?).

נפגשנו.

ש: למה אתה מוכר? ת: כבר אינני צריך דיזל, פעם עבדתי ברמת הגולן והיום אני גר פה בבנינים ליד (מצביע) ואני עובד מעבר לכביש (שגיאה שניה - לא אמרת שאתה עובד בחדרה?).

מסתכל בפנים. נראה נקי, מסודר. פותח תא כפפות - לא מצאתי רשיונות.

ש: איפה הרשיונות? ת: הוצאתי אותם. הם ברכב של הבן שלי, הוא חוזר עוד חצי שעה. אם אתה רוצה לחכות לו אז בשמחה (נסיון יפה. משחק אותה אמין, אבל תראה לי אחד שביום שישי בשלוש בצהריים יחכה חצי שעה).

פותח מכסה מנוע. נראה כאילו עבר נקיון יסודי.

ש: שטפת את המנוע? ת: לא, אני שומר על הרכב תמיד נקי אז כשאני רוחץ אותו, אני מנגב גם ליד הכנפיים.

ש: אני רואה שהק"מ 72 אלף, משמע הטיול הקרוב הוא ב-75 אלף. ת: אני חושב. עשיתי לרכב טיפול ב-20 ו-40, נדמה לי שאחרי שמונים זה יורד מטיפול כל 25 לטיפול כל 20. את כל הטיפולים עשיתי פה בצ'מפיון בפרדס חנה. (חחח. הרכב שלך שנתיים ואתה אפילו לא ידעת שהטיפולים שלו זה כל 15. פששש, רכב שעושה טיפול כל 25 זו המצאה שמישהו היה צריך לחשוב עליה לפניך).

פותח תא מטען, מוצא ארבע טסות שונות של הרכב.

ש: מה זה? ת: עברתי במשחטה והבאתי ארבע טסות. זה בגלל שגנבו לי את המקוריות (מעניין, על הגלגלים דווקא ראיתי ארבע טסות עם לוגו היצרן).

בודק צמיגים. נראים חדשים באופן מפתיע.

ש: זה המקוריים? ת: לא, החלפתי אותם בשלושים, הם נשחקו לי בגלל הסיבובים בעליות לרמת-הגולן (מעניין. אם הם נשחקו לך תוך שלושים אלף ק"מ הם בטח היו עשויים ממסטיק, אבל מוזר עוד יותר איך בארבעים ושתיים אלף הנוספים שעשה הרכב הם לא נשחקו בכלל).

בחור נחמד דווקא. אמר שהוא ישמח אם נפגש ביום ראשון, והבטיח שהוא יעבור במוסך ויביא לי את הטיפולים וגם את הרשיון ואמר, שאם אני רוצה לבדוק את הרכב במרכז או בחיפה, הוא ישמח להביא אותו.

זה כבר נשמע מוזר. חשבתי, ניתן לבחור צ'אנס, אולי הוא שלומיאל כזה ששכח מתי הטיפולים או שהוא אכן שומר את הרכב נקי. חשבתי שוב והחלטתי להתרחק.

עברו שבועיים. אמרתי, בוא נבדוק מה שלום הרכב (והבחור). התקשרתי (מהבית). הבחור נותן לי את הפרטים של הרכב שנתן לפני שבועיים, דגם, ק"מ, שנה , יד, ליסינג, הכל.

חשבתי לעצמי, נו, אולי בכל זאת זאת סתם חשדתי בבחור. התקשרתי מהנייד והזדהתי כמי שראה את הרכב לפני שבועיים.

ש: "שלום זה אני. נפגשנו לפני שבועיים. זה עדיין אקטואלי?" (אני יודע שכן). ת: אה, זה אתה עם הקורסה? לא, מכרתי את הרכב, אבל לחבר שלי ישנו רכב אותו דבר שהוא קנה לפני חודש מהשכרה והוא נוסע איתי לחו"ל, אז הוא מוכר אותו. נראה לי שהוא גם ירצה עליו פחות. קח את המספר שלו".

חשבתי שאני משוגע. לפני חמש דקות הבחור אמר שזה אקטואלי, עכשיו הוא אומר שהוא מכר. אמרתי, טוב, אולי בא איזה קונה זריז בחמש הדקות האלה. התקשרתי שוב מהבית, ושאלתי איך להגיע אליו. הוא נתן לי את הפרטים. עשיו כבר הבנתי סופית שהבחור טוטאל לוס. ברגע שהוא הבין, שהוא לא מצא את הפרייאר, שלא יבדוק כלום, הוא החליט שהרכב נמכר.

אמרתי לעצמי, לחאפר כזה לא ניתן להנות. נראה לו שתפסנו אותו על חם. חברה לי התקשרה, שאלה על הרכב וקיבלה את הפרטים. לפתע היא אומרת לו: "חבר שלי אומר שהוא דיבר איתך מקודם ואמרת שהרכב נמכר". מה הבחור עונה: "אה, חבר שלך זה זה עם הקורסה? מה שנתתי לך זה הפרטים של הרכב של חבר שלי". היא שואלת אותו: "מה, אתה מוכר בשבילו את הרכב? הוא אומר: "כן, כן, הנה קחי אותו הוא פה לידי". לפתע הרכב בן 72 אלף הק"מ מליסינג של יקבי רמת-הגולן הופך להיות רכב השכרה שנקנה מאוויס לפני חודש.

ועל זה נאמר: "אם אתה סוחר, לפחות אל תהיה חאפר".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
  • חודש מאוחר יותר...

וואלה תודה לכל האנשים שרשמו את כל הדברים פה...

אבל רק שתדעו שהוצאתם לי את כל החשק לקנות אוטו בסוף יתברר לי שקניתי גיטרה אקוסטית עם מס' שלדה של מע' סטריאו ועם קילומטראז' של זברה ....

נראה לי שאני אקנה ממכרז במחיר מופקע וככה אני לא אפסיד בכל מקרה...

אבל תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שמתעתד לקנות ניסאן סאני.

ישנם שני דגמים מבוקשים SLX ו- SLXI.

איך מבדילים?

בתחת של הרכב מתחת לכתובת SLX יש מדבקת INJECTION ולכן זה SLXI.

הגעתי לאחת כזאת כשחיפשתי רכב והוא ניסה למכור לי אותה כ- SLXI. ההבדל בין הדגמים עומד על 10%.

בפועל היא הייתה SLX. יש הבדל בלוח השעונים ובהגה וחוץ מזה כשפותחים מכסה מנוע רואים שיש לה קרבורטור ולא הזרקה.

והכי חשוה זה גם מצויין ברישיון הרכב.

ירון אדרי - 050-6565666

מדריך ומאמן ספורט מוטורי

מנהל מקצועי ספורט מוטורי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
כולכם פה טועים.

אני קניתי את האוטו שלי מסוחר.

בשנייה שהגעתי הוא אמר לי ככה:

"אתה סהר? נעים מאוד, אני יהושוע, אני סוחר ברכבים זה המקצוע שלי ואני גאה במה שאני עוסק, אם אתה רוצה לעזוב תעזוב עכשיו אם מפריע לך לקנות מסוחר".

הבנאדם היה באמת אחלה.

הוא עוסק במקצוע, שבו רוב האנשים רמאים.

אבל תמיד יש יוצא מן הכלל.

הוא לא הסתיר ממני שום פרט!

הלך איתי עד הסוף ויצא גבר לעניין אין מה לומר.

אחלה בנאדם.

מנסיון חולון מלאה סוחרים וזה עוד לא מילה כמה רכבים נסעתי לראות בחולון אחד של דוד אחד של אישתו וכולם אומרים שאפשר לאמת את זה עם תעודת זהות אבל הם מביאים תעודת זהות של בעל הרכב איפה כתוב שהיא אשתך???

נסעתי לראות רכב בנתניה יונדאי לנטרה בעיתון כתוב 97 יד 1 נשמע לא רע אני לא זוכר אם הוא תיקן מייד או שאני קראתי את המודעה אבל עוד בטלפון נאמר יד 2 זאת טעות...נגיד..

למחרת אני נוסע לנתניה מחכה לו חצי שעה(הוא תוך 2 דקות שם הוא מרכז העיר..)

מגיע רכב יד 3!!!במודעה כתוב 1 הוא אמר שניה..

מי בעל הרכב?גיסו.. אבא שלי ואני מסתכלים על התעודת זהות ורואים את בעל הרכב(גיסו הוא אמר) מי התחתן עם מי?הוא אומר אחותו התחתנה איתו קודם נאמר הרכב של אישתו..

שאלנו היא יותר גדולה ממנו הוא חושב אומר כן אבל בתעודת זהות הוא יותר גדול אנחנו שואלים שוב הוא מתקן את עצמו ואומר מה זה פה חקירת שב"כ?

אחרי מסיעה קצרה ברכב נתנו לו ללכת לסדר קודם את העניינים המשפחתיים שיבדוק מי אח של מי אחרי זה ידבר אתנו..

סיפור 2

שוב חולון איך לא

106 אוט' יד שניה 97

נפגשים כמובן שוב מחכים משהו כמו 20 דקות

הוא מגיע מהכיוון השני בניגוד למה שאמר אחרי זה הצד של החנות שלו טקסטיל..

מסתכלים רשיון בעלים קודמים 03 אני אומר לו אתה יד 4 הוא אומר מה פתאום אל תשגע אותי אחרי דקה ויכוח מה אתה רוצה לעצבן אותי אני 3.

אני אומר לו תראה כתוב קודמים 3

מנסה לשכנע אותי אני טועה...

מה עוד על השלט לידנו כתוב יד 2

איך שהגענו ראינו רכב מדוגם רואים שהוא עומד למכירה ולא בשימוש של משהו למרות שיכול להיות מצב כזה של קנית רכב חדש והפסקה שימוש בקודם אבל כלום אפילו מחט לא היתה שם לא יכול להיות שבעלים ככה ניקו עד הסוף

לפני שנים מכרנו BX מצב מצוין אמת רכב חבל"ז הגיעו אלינו לפ"ת קונים מחצור הגלילית הם אמרו באנו למרכז לחפש אנחנו פה יומיים אם אני לא טועה.

הסתכלו כמה דקות על הרכב יום ששי צהריים הם אומרים לנו שמעו מוצא חן בעינינו כל מה שאמרתם נכון ק"מ יד מצב...

הם הגיעו עם מכונאי אני חושב מספרים שאנשים עובדים עליהם אפילו בצבע של הרכב

מייד לקחו אותו העברת בעלות התחדשו

פעם קרובי משפחה שלי קנו פיאט אונו.אחרי שהסתכלו על רכב קבעו פגישה למחרת

הגיע עם רכב אחר!!!הוא חשב שלא לקחנו את המספר הגיע אותו צבע אותה שנה הכל...זיהינו לפי שרוך שהיה קשור מתחת למנוע שלא היה קודם ואין מצב שהוא חדש...

עוד סיפור אחד עם 306 וואלה אומר לי נשמה הכל יהיה בסדר אל תדאג נשמה בוא נשמה...

אני רוצה לראות אות הרכב אחרי כמה ימים הוא אומר לי שמע הוא במוסך מה קרה התפוצץ צמיג אני מחליף את כל ארבעתם למה סתם אני גם שם לך מגנזיום חדשים שתקבל רכב מושלם פוזה הכל...מגיע לי רכב וואלה היו עוצרים אותי על שוטטות פנסי ערפל לא מה שראיתי גאנטים חדשים צמיגים מבריקים שהחליפו דקה קודם הוא אומר לי אתה מקבל 8 גלגלים גם את המקורי למה הוא החליף היה לו בבית הוא רצה להיראות טוב מה קרה?

יאמר לזכותו שרואים שהוא משתמש ברכב היו מלא דברים שם...

תזהרו שאתם בודקים..

טיפ:כמעט כל רכב מגיע בלי שלט למכירה הוא יצא דקה קודם ממגרש של סוחר עם שלט פלסטיק גדול...

תופעה נוספת מוזרה:כמעט לכל הסוחרים יש טלפון על שרוך עליהם אולי עשו עסקה עם חברה מסוימת לכל הסוחרים בארץ :lol: והם לא עונים לשיחות שאתה איתם כדי לא לדבר על רכב אחר...

צביקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורסם: שבת מרץ 27, 2004 13:10

נושא ההודעה: קניה מסוחרים

--------------------------------------------------------------------------------

רק לפני חודש השארתי סכום נכבד על רכב שקניתי מסוחר.

בבדיקה כנראה שהבוחן סיבן אותי במילים יפות לגביי הממצאים הטכניים בבדיקה.

כך הפכה פגיעה בקורה ל"שוות ערך לפגיעה בשילדה, אך אין השפעה על מערכת ההיגוי..." . מנוע שבדיעבד התברר כגמור "אתה תסע איתו בלי בעיה...".

בפועל המנוע נשפך אחרי חודשיים והתברר ששאר המערכות פשוט קורסות.

בקיצור: גם אם לקחת אוטו מסוחר לבדיקה, סביר ביותר שידאגו לייפות במילים את התוצאות, גם אם הנתונים הרשומים יראו אחרת.

כךהבוחן מכוסה לכאורה- הנתונים כתובים בדו"ח הבדיקה, הסוחר- לך תחפש אותו אחרי ששילמת לו את מיטב כספך ואתה- תפסיד סכום כזה שיעכב אותך במעבר למכונית חדשה יותר.

ואם כבר מדברים על סוחרים- סימן ההכר שלהם בשיחות הטלפון הוא חוסר הרצון לנדב פרטים:

המתקשר- הלו, בקשר למודעה!

הסוחר: כן

המתקשר: אפשר לקבל פרטים?

הסוחר: מה רצית לדעת...

וכך הלאה

לא תקבל שום פרט שלא בקשת. גם מה שבקשת ינתן לך במסורה ועם הרבה שקרים מכווונים:איזה יד? שניה

אתה בעל הרכב?

כן, אבל העברתי אותו השבוע על שמי מהאחות\אישתי\השכנה שלי וכו'

אז אתה יד שלישית

אה, כן

והאוטו מפרטי?

כן

גם יד ראשונה?

היא היתה בהשכרה

עכשיו אתה מבין: שומר כספו ירחק מסוחרים

http://www.whatcar.com/ מבחני מכוניות חדשות וישנות. רוב הדגמים מופיעים.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אולי יישמע לכם מוזר אבל!

יש הרבה אינדיקציות בפרטים קטנים בכל מיני פינות ברכב שמראות בצורה גסה אמנם, אבל בהחלט מראות על הקילומטרז' שהרכב עבר.

האינדיקציה הראשונה והטובה ביותר היא פנים הרכב:

הגה, ידיות וכל שאר חלקי הפנים שבאים במגע ישיר עם הנהג והנוסעים!

לפלסטיק שממנו עשוי ההגה תמיד ישנה דוגמא, ובמשך הזמן היא נשחקת. לרוב אחרי 100000 ק"מ הגה מתחיל להיות מבריק מהשימוש ובכמעט כל הרכבים שעברו מעל 200000 ק"מ ישנם מקומות בהגה שהם ממש מבריקים ובלי דוגמא.

הגה מצופה עור ברכב משומש מאוד יהיה שחוק ומקולף, בין אם זאת סוסיתא או שברולט.

שימו לב טוב לצד האחורי של ההגה ולחריצים שבו, כמויות רציניות של שומן שחור שאינו יורד בקלות גם הן אינדיקציה לק"מ גבוה.

אותה תיאוריה תקפה גם לגבי ידיות פתיחת הדלתות, שיכולות להיות שחוקות ומבריקות, או פשוט שחורות משימוש רב. אם בעל הרכב טוען לקילומטרז' נמוך במיוחד וישנם יותר מדי חלקים חסרים או הרוסים, דבר זה מעורר חשד.

מתגים וכפתורים שונים גם הם מספרים הרבה.

דיפוני דלתות: סימנים שחיקה רציניים על דופן דלת הנהג, במיוחד בצד העליון, מופיעים בד"כ מעל 100000 ק"מ במיוחד אם המשתמש ברכב נוהג להשעין את ידו על הדופן. אם הדופן שחוקה, שחורה או מבריקה במיוחד סביר להניח שהרכב מגרד אם לא עובר את ה200000 ק"מ.

הסתכלו היטב במושב הנהג, ונסו להרגיש אותו בישיבה. אם הספוג תומך היטב, הריפוד אינו שחוק, סביר להניח כי הקילומטרז' אמיתי. מושב נהג ברכב שעבר 200000 ק"מ לעולם לא ייראה וירגיש כמו מושב נהג שעבר 100000 ק"מ. שימו לב לסימנים על כל דיפון.

גם תא המטען יכול לספר הרבה על הקילומטרז'.

המתלים הם אחת המערכות שעובדות הכי קשה ברכב. לא סביר שלרכב שעבר 50000 ק"מ יהיו בוקסות משולשים גמורות, ועוד כהנה מכלולים נוספים. ככל שרכב עובר יותר קילומטרים, האבק והליכלוך מצטבר תחתיו, ושוחק את הגימור של מכלולי השלדה. שימו לב לחלודה שטחית על זרועות מתלים, קפיצים וברגים.

בתוך תא המנוע: פלסטיקים שחוקים, ברגים חלודים, כל אלה מראים על קילומטרז' גבוה.

עוד אינדיקציה מעולה: לגעת בחוטים, חוטים מאוד יבשים ופריכים מראים על רכב שעבר הרבה קילומטרים.

נכון, כל מה שכתבתי כאן הוא לא מדע מדוייק. חלקכם בוודאי מגחך וחלקכם חושבים לעצמכם "מי המשוגע הזה"?

אני לא מנסה להמציא כאן שיטת-על, וכמובן שזיופים קטנים יחסית של 20-30K קשה לזהות אך בעלי הניסיון יסכימו איתי שמי שיודע לתת מבט בוחן ולרדת לפרטים יכול בהחלט לסמוך על סימנים אלה ברכב (ולא מדובר פה בשטיפת מנוע) מאחר שאלו דברים שאין מה לעשות איתם, ואחד שזייף מד קילומטרים לא ישכיל וגם לא ירצה להשקיע בתיקון או שיפור הדברים האלו!

ולכל אלו שעדיין צוחקים: בפעם הבאה שאתם יושבים במונית, הדוגמא הטובה ביותר לרכב שעושה המון המון קילומטרים, הסתכלו היטב על הנקודות שתיארתי כאן ותראו על מה אני מדבר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה תישמעו תסיפור המחריד שלי!

חיפשתי סיאט קורדובה לאמא שלי, יום אחד אני רואה בעיתון קורדובה יד שנייה שמורה,

אני מיתקשר לבעלים שואל אותו איזה יד אתה אומר לי שנייה בלי תאונות הכל בסדר,

קבעתי איתו לקחת תאוטו לבדיקה, אני נוסע לתל אביב אני מחכה פיתאום מישהו מגיע עם האוטו,

אני אומר לו אתה בעל הרכב?? הוא אומר לי לא הבעלים צריך לבוא הוא מיתעקב, אמרתי לו יש לך תרישיונות של הרכב שנכניס אותו לבדיקה? הוא אומר לי לא צריך רישיונות הוא יבדוק תאוטו אל תידאג עוד מעט הבעלים יבוא.

המוסכניק בודק תאוטו פיתאום הוא קורא לי, אני בא הוא אומר לי תיראה כל האוטו תפור! הוא עבר תאונה וחיברו את האוטו בחזרה.

שמעתי את זה אמרתי לו תודה רבה והלכתי...

זה נוכלים!!!

http://www.carsforum.co.il

הפורום של הטיונרים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אולי יישמע לכם מוזר אבל!

יש הרבה אינדיקציות בפרטים קטנים בכל מיני פינות ברכב שמראות בצורה גסה אמנם, אבל בהחלט מראות על הקילומטרז' שהרכב עבר.

האינדיקציה הראשונה והטובה ביותר היא פנים הרכב:

הגה, ידיות וכל שאר חלקי הפנים שבאים במגע ישיר עם הנהג והנוסעים!

לפלסטיק שממנו עשוי ההגה תמיד ישנה דוגמא, ובמשך הזמן היא נשחקת. לרוב אחרי 100000 ק"מ הגה מתחיל להיות מבריק מהשימוש ובכמעט כל הרכבים שעברו מעל 200000 ק"מ ישנם מקומות בהגה שהם ממש מבריקים ובלי דוגמא.

הגה מצופה עור ברכב משומש מאוד יהיה שחוק ומקולף, בין אם זאת סוסיתא או שברולט.

שימו לב טוב לצד האחורי של ההגה ולחריצים שבו, כמויות רציניות של שומן שחור שאינו יורד בקלות גם הן אינדיקציה לק"מ גבוה.

אותה תיאוריה תקפה גם לגבי ידיות פתיחת הדלתות, שיכולות להיות שחוקות ומבריקות, או פשוט שחורות משימוש רב. אם בעל הרכב טוען לקילומטרז' נמוך במיוחד וישנם יותר מדי חלקים חסרים או הרוסים, דבר זה מעורר חשד.

מתגים וכפתורים שונים גם הם מספרים הרבה.

דיפוני דלתות: סימנים שחיקה רציניים על דופן דלת הנהג, במיוחד בצד העליון, מופיעים בד"כ מעל 100000 ק"מ במיוחד אם המשתמש ברכב נוהג להשעין את ידו על הדופן. אם הדופן שחוקה, שחורה או מבריקה במיוחד סביר להניח שהרכב מגרד אם לא עובר את ה200000 ק"מ.

הסתכלו היטב במושב הנהג, ונסו להרגיש אותו בישיבה. אם הספוג תומך היטב, הריפוד אינו שחוק, סביר להניח כי הקילומטרז' אמיתי. מושב נהג ברכב שעבר 200000 ק"מ לעולם לא ייראה וירגיש כמו מושב נהג שעבר 100000 ק"מ. שימו לב לסימנים על כל דיפון.

גם תא המטען יכול לספר הרבה על הקילומטרז'.

המתלים הם אחת המערכות שעובדות הכי קשה ברכב. לא סביר שלרכב שעבר 50000 ק"מ יהיו בוקסות משולשים גמורות, ועוד כהנה מכלולים נוספים. ככל שרכב עובר יותר קילומטרים, האבק והליכלוך מצטבר תחתיו, ושוחק את הגימור של מכלולי השלדה. שימו לב לחלודה שטחית על זרועות מתלים, קפיצים וברגים.

בתוך תא המנוע: פלסטיקים שחוקים, ברגים חלודים, כל אלה מראים על קילומטרז' גבוה.

עוד אינדיקציה מעולה: לגעת בחוטים, חוטים מאוד יבשים ופריכים מראים על רכב שעבר הרבה קילומטרים.

נכון, כל מה שכתבתי כאן הוא לא מדע מדוייק. חלקכם בוודאי מגחך וחלקכם חושבים לעצמכם "מי המשוגע הזה"?

אני לא מנסה להמציא כאן שיטת-על, וכמובן שזיופים קטנים יחסית של 20-30K קשה לזהות אך בעלי הניסיון יסכימו איתי שמי שיודע לתת מבט בוחן ולרדת לפרטים יכול בהחלט לסמוך על סימנים אלה ברכב (ולא מדובר פה בשטיפת מנוע) מאחר שאלו דברים שאין מה לעשות איתם, ואחד שזייף מד קילומטרים לא ישכיל וגם לא ירצה להשקיע בתיקון או שיפור הדברים האלו!

ולכל אלו שעדיין צוחקים: בפעם הבאה שאתם יושבים במונית, הדוגמא הטובה ביותר לרכב שעושה המון המון קילומטרים, הסתכלו היטב על הנקודות שתיארתי כאן ותראו על מה אני מדבר!

בעקרון אתה צודק - חלקי פנים שחוקים מעידים על רכב לא שמור או ש"עבד" קשה מאוד.

אבל - וכמו בכל סיפור תמיד יש "אבל" - קילומטראז' הוא לא תמיד אינדיקציה, וכך גם רמת השחיקה בפנים הרכב: לדוגמא, רכב שנסע כל יום מחיפה לת"א וחזרה, בסה"כ שעתיים ביום, יגיע מהר מאוד ל-60,000 ק"מ בשנה אחת (300 יום כפול מאתיים ק"מ ליום) ויש הרבה כאלו. מצד שני, אחרי שנתיים הוא ייראה עדיין חדש לחלוטין אם שמרו עליו באופן מינימלי, שחיקת המערכות המכאניות תהיה קטנה מאוד ועדיין הוא יעבור בקלות את ה-120000 ק"מ...

מצד שני, רכב שנוסע רק בתוך העיר (ברקס-גז) במהירות ממוצעת עירונית מקובלת של 25 קמ"ש (רמזורים, פקקים וכו'), 5 שעות ביום, יעבור רק 37,500 ק"מ בשנה, אבל אחרי שנתיים ו-75000 ק"מ הוא יהיה מרוט לחלוטין הן פנימית והן מכאנית - אין דבר גרוע יותר לרכב מאשר ליסוע כל היום בתוך העיר, במהירות נמוכה. שלא לדבר על כך שהסיכוי לתאונות, אפילו קטנות, שריטות וכו' גבוה בהרבה בתוך העיר.

המסקנה - לפעמים רכב שנסע בין-עירוני כל יום עדיף על "חיית-עיר" שחוטה, ומצד שני מראה הרכב מעיד יותר מכל על ההזנחה/הטיפול שקיבל. לא נדיר למצוא רכבים - בייחוד יוקרתיים ואיכותיים (מוניות מרצדס לדוגמא) שגם אחרי 500,000 ק"מ וחמש-שש שנים של נסיעה בלתי-פוסקת, נראים חדשים לחלוטין. ומי מאתנו לא עמד ברמזור ליד מרצדס 280 SE משנת 1980 והתפלא איך שהרכב, אחרי למעלה מ-20 שנה, נראה כמו חדש...

מסקנה - קנו רק רכב עם הסטוריית טיפולים מלאה אצל מוסך מורשה היבואן (שם כל הטיפולים מופיעים במחשב) ואחרי בדיקה במכון רציני!

אינפיניטי M37X. יחידה בארץ. ו-BMW X1. לא יחידה בארץ. ו-MERCEDES SLC350 משנת 1973 כמובן. והיו עוד המון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 345 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...