Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוגמאות מהחיים על רמאויות בקניה מיד 2.

Guy
שימו לב! השרשור הזה בן 324 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב שלך היה רשום בפועל (ברישיון) על שם החברה או על שם אדם פרטי ?

אני מחזיק בחברה בע"מ שמחזיקה עבורי רכב פרטי שרשום על שמי, לכאורה הרכב שייך לחברה (היא שילמה את הקנייה ואת כל שאר ההוצאות), אך הרכב רשום על שמי ברישיון והוא רכב פרטי לכל דבר ועניין.

אתה קנית רכב בנאמנות לחברה שלך וקיבלת חשבונית מס עש החברה.

בצורה הזו הרכב פרטי לחלוטין.

רשיון רכב שמופיע בו מספר תז זהו רכב פרטי, רכב עם חפ זהו ליס\השכרה\0קילומטר וכו.

There's not much you could do or say to phase me

People think I'm a little bit crazy

I get it from all angles, even occasionally Doc Dre-zie'll

Have to step in every once in a while to save me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 885
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

Tom777: בפירוט הבעלים ברשיומט אתה תראה שהיד הקודמת הייתה חברה ומה שמה.

בפירוט הבעילים מרישיומט שמות החברות כמו גם שמות הבעלים הפרטיים והסוחרים לא מופיעים.

מופיע רק, לדוגמא:

מתאריך xx עד תאריך yy - חברה.

מתאריך уу עד תאריך zz - סוחר.

מתאריך zz - פרטי.

זה שרישום על שם חברה לא מופיע ברישיון - דבר ידוע ומוזר שלא טופל.

עד לפני 10 שנים גם ליסינג לא היה מופיע. בשנת 2008 טיפלו בזה, החל מ 2008 רישום מקורי "החכר" מופיע. למה ברישום על שם חברה לא טיפלו, לא ברור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי גם הגיוני. אם אני מנכ"ל ובעלים וקונה רכב על שם החברה מטעמי נוחות ותכנון מס, מה זה מעניין קונה ממני איך הוא נרכש? זה עניין טכני לחלוטין ורכב פרטי לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון. דיברנו על זה בשירשור אחר. יש רכבי "חברה" שהשימוש שנעשה בהם זהה לשימוש ברכב פרטי.

אתה גם יכול לקחת רכב בליסינג ולעשות בו את אותו השימוש.

אבל מכיוון שהמחירון מוריד אחוזים על רכב בבעלות חברה, זה צריך להופיע ברישיון.

בדיוק כמו במקרה של רכב השכרה, מונית, לימוד נהיגה, ליסינג וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Buki, האם לדעתך הסוחר יכול לטעון שאינו חייב בגילוי המידע הזה? הוא טרח למלא ולחתום על "טופס גילוי נאות במכירת רכב משומש", המכיל מידע על הבעלים הקודמים, אך לא ציין שם שמדובר בחברה. אולי רק בעלויות קודמות מהסוג שנרשם ברישיון הרכב (החכר, השכרה, מונית וכו') חייבות בדיווח? תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, אבל לא חשדתי בכלל שהרכב אינו פרטי כי הייתי בטוח שבעלות חברה לשעבר יופיע ברישיון הרכב. מה גם שהסוחר התחייב בכתב שהרכב מבעלות פרטית ועשה רושם אמין עד אותו הרגע.

זו הסיבה שאני רוכש רכבים רק מיד ראשונה, ככה המוכר לא יכול לטעון ש"זה קרה ביד הקודמת" כשאני תופס אותו על שקר.

עריכה אחרונה על ידי redroze

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפירוט הבעילים מרישיומט שמות החברות כמו גם שמות הבעלים הפרטיים והסוחרים לא מופיעים.

מופיע רק, לדוגמא:

מתאריך xx עד תאריך yy - חברה.

מתאריך уу עד תאריך zz - סוחר.

מתאריך zz - פרטי.

זה שרישום על שם חברה לא מופיע ברישיון - דבר ידוע ומוזר שלא טופל.

עד לפני 10 שנים גם ליסינג לא היה מופיע. בשנת 2008 טיפלו בזה, החל מ 2008 רישום מקורי "החכר" מופיע. למה ברישום על שם חברה לא טיפלו, לא ברור.

לדעתי זה מספיק טוב שרשום "חברה" , אין צורך לרשום את שם החברה,זאת חברה פרטית כנראה שלא קשורה לתחום הרכבים.

נכון. דיברנו על זה בשירשור אחר. יש רכבי "חברה" שהשימוש שנעשה בהם זהה לשימוש ברכב פרטי.

מצדיק אותך,לדעתי אם זה מוריד ממחירון הרכב ולא רשום ברישיון הרכב אז יש פה מעין הסתרה של מידע מהקונה.

MAZDA 3 SPIRIT 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה של מורה נהיגה ומונית יש בלאי מוגבר וכמובן שזה מצדיק הורדה. ברכב ליסינג יש עניין תחזוקה ירודה שגם מצדיק הורדה במחיר.

אבל במקרה של רכב מנכ"ל וא סתם רכב צמוד לעובד בכיר בחברה זה רכב שמתוחזק במוסכים מורשי יבואן, כדי לשמור על אחריות והשימוש בו לא מסחרי. למה להוריד על זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש משהו קצת נאיבי בשאלה "למה להוריד על זה". למה להוריד מערך רכב שנרכש חדש "מהניילונים" בעיסקת 0 ק"מ (כביכול מליסינג או אפילו ללא)? הרי הרכב פרטי לחלוטין עם יד אחת למעשה. התשובה היא שבשוק המעוות שלנו ערכי הישראבלוף מכתיבים את מחיר השוק, לא ההיגיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל זה קיים זכרון דברים.

לפני כשבועיים רכשתי רכב מסוחר רכב, לקחתי למכון בדיקה שאני בחרתי וגם עשיתי זכרון דברים עם הפורמט של לוי יצחק שבו קיים סעיף עבר בעלות של הרכב שבו סימנו שהעבר הוא פרטי בלבד והסוחר חתום על כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן,אבל מאיפה היה לה את צילום התאונה,אלא אם זה הרכב שלה או של מכר שלה לשעבר ?

נתקלתי בתמונה הזאת בפייסבוק בקבוצה שמפרסמת תמונות ומספרים של מכוניות שעברו תאונות.

לדעתי אם תחפש את המספר בגוגל תגיע גם לתמונות של הרכב

עריכה: זה הפוסט בפייסבוק שהתמונות מופיעות בו

https://www.facebook.com/groups/651892931627832/permalink/1111224075694713/

עריכה אחרונה על ידי Airpekk

Peugeot 208 GTI 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו הסיבה שאני רוכש רכבים רק מיד ראשונה, ככה המוכר לא יכול לטעון ש"זה קרה ביד הקודמת" כשאני תופס אותו על שקר.

ואם החברה מכרה רכב שהיה בבעלותה ביד הראשונה לסוחר(הגיעה לסוחר לשדרג את צי הרכבים שלהם).

הרכב עדיין יד ראשונה, כי הסוחר לא נחשב יד (אלא אם הוא סוחר מדרכה ללא תו סחר)- אתה מגיע לרכוש אותו,איך אתה יודע,שהרכב אינו רכב חברה אם אין רישום ברישיון ?

אם זה כך,כנראה רק בדיקה ברשיומט פותרת את הסוגיה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה איך גילית שהרכב היה בעבר בבעלות חברה? אחרי שקניתי את הרכב בדקת את ההיסטוריה שלו? מה גרם לך לבדוק?

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אתה יודע,שהרכב אינו רכב חברה אם אין רישום ברישיון ?

פשוט מאוד:

תקנה ישירות מהבעלים, בלי מתווכים.

מגיע לראות את הרכב - תוודא שמי שמציג לך את הרכב זה אותו אחד שרשום ברישיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם החברה מכרה רכב שהיה בבעלותה ביד הראשונה לסוחר(הגיעה לסוחר לשדרג את צי הרכבים שלהם).

הרכב עדיין יד ראשונה, כי הסוחר לא נחשב יד (אלא אם הוא סוחר מדרכה ללא תו סחר)- אתה מגיע לרכוש אותו,איך אתה יודע,שהרכב אינו רכב חברה אם אין רישום ברישיון ?

אם זה כך,כנראה רק בדיקה ברשיומט פותרת את הסוגיה.

בדיוק מה שבוקי רשם.

כבר בשיחת טלפון הראשונה, השאלה הראשונה היא "האם הרכב בבעלותך?". במידה והתשובה לסעיף זה היא כן, והבחור על הקו ענה לעניין לכל השאלות המייגעות שלי, אנחנו מתאמים פגישה ולפני שאני מנתק אני שואל שוב בתקיפות "כשאני מגיע לראות את הרכב אני מצליב בין הרישיון לתעודת זהות שלך, אם אין התאמה אז אתה מבזבז את זמני וזמנך לשווא, האם השם שלך מופיע ברישיון של הרכב?".

בנתיים, הפעם היחידה שנפגשתי עם סוחר הייתה כשאני התקשרתי אליו באופן יזום כי הוא פרסם את הרכב למכירה באתר יד2 באזור של המגרשים/סוחרים (כלומר הזדהה עוד לפני שיחת הטלפון שהוא סוחר). הפלא ופלא, בסוף גם רכשתי ממנו את הרכב.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 324 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...