Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוגמאות מהחיים על רמאויות בקניה מיד 2.

Guy
שימו לב! השרשור הזה בן 324 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמה סיפורי זוועה על סוחרים ועל סתם נבלות שהחליטו למכור רכב ויהי מה גם על חשבון המצפון האישי שלהם בשביל בצע כסף יש לי, אני יכול לכתוב ספר.

בזמנו הלכתי לראות איזה ראלי שנת 95 בחולון (כל הסוחרים הרמאים מחולון?!).

בטלפון - יד שנייה. ברשיונות - בעלים קודמים: 02.

בטלפון - קבע איתי ב"בית שלו" בחולון. בפועל - מסתבר שזה משרד של סוכנות רכב.

לא טרחתי לומר שום דבר. שיחקתי אותה טמבל. לכאורה השקרים האלה לא הפריעו לי. בתכלס, חשבתי לעצמי - It's payback time! :evil:

המשכתי לשוחח איתו על הרכב בנונשלנטיות, נתתי לו להבין שהנה הוא מצא את הקונה שלו. השבחים ששפכתי על האוטו ההוא בפניי הסוחר - אפשר לחשוב שדיברתי על רכב שיצא הרגע מהסוכנות. זכור לי שאמרתי: "ראלי זה רכב נדיר מאוד, המכוניות האלה נמכרות באלפי ש"ח מעל המחירון, הא?". איך שהוא התמוגג... :roll:

ביקשתי "לבדוק את הרכב". הוא ביקש רשיונות, אין בעיה. עברתי לכיסא הנהג, הוא התיישב לידי. האוטו מונע. סובבתי את המפתח בסוויץ' בבת אחת קקקחחחצצצצצצצ'!!! הוא נהיה אדום משהו, אבל זה לא מה שישבור לו את העיסקה. "סליחה, בטעות" אמרתי. מתחיל ליסוע בחולון, הילוך שני, 3000 סל"ד, "יושבת טוב על הכביש, הא?" אני אומר לו "בטח, זה אוטו ספורט! לא סתם!" הוא משיב. אני מהנהן ומועך את דוושת הגז לריצפה דא! דא! דא! דא! דא! הגעתי למנתק. עוד לפני שהוא הספיק לפלוט משהו שאלתי אותו מתי הוא מוכן לבוא איתי לבדיקה. "מחר בבוקר" הוא ענה, חייכתי בחזרה. שאלתי אותו אם יש ABS, הוא לא ידע. אמרתי לו שאני בודק תוך כדי נעילת כל ארבעת הגלגלים מ60 קמ"ש עד לעצירה מוחלטת. מתוך ענן העשן של הצמיגים החרוכים הוא שמע אותי אומר "וואלה, אין". :idea:

כבר נהיה ממש מאוחר. פגשתי אותו ב9 והיה כבר 10 וחצי - "השקיע". יצאנו מהרכב. הוא היה בצבע ירוק. אני התאמצתי לשמור על פרצוף רציני. הוא התיישב בכיסא של הנהג, סגר את הדלת והרים את הראש אלי בציפייה לשמוע מתי ואיך אנחנו ממשים את העיסקה. "8 מתחת למחירון, הולך?" שאלתי. אם מקודם הוא החליף צבעים, עכשיו הוא כבר נראה כמו קשת בענן... הוא לא אמר כלום (אפילו לא להתראות :lol: ) ויצא מהחנייה תוך כדי פירפור צמיגים.

ואם זאת לא נקמה..... :twisted:

:lol::lol::lol: מגיע לו!

ישי....

התקשרו מהספריית וידאו.

ביקשו שתחזיר את הסרט.... :D

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 885
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אריאל,

הגם אתה סוחר, ברוטוס? :roll:

:lol:

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אני לא אוהב שמשקרים לי. בטח לא על דבר ששאלתי אותו מספר פעמים

כדי להיות בטוח. בלי שום קשר הסוכנות ההיא (אני חייב להיזכר בשם) זה פשוט

נראה כמו פרודיה של רמאים. באתי פעם אחת לראות שם רנו סניק. התחלתי לשאול

יותר מדי שאלות. הם פשוט גירשו אותי. אמרו לי - לא רוצים למכור לך! (שיט! רק

לא זה! :lol: ) לא הייתי מתקרב אלהם עם מקל.

בעצם עם מקל כן - :twisted:

תשמע, אתה חייב להיזכר ולהתחיל להפיץ על הסוכנות הזאת, לפחות פה בפורום, זה ירוץ דרך האנשים פה מפה לאוזן, כי חבל שאנשים תמימית יפלו בפח הזה.

נכון שזאת טיפה בים, אבל בכל זאת משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אח...כל כך מוכר לי כל הנושא הזה.

מה לא עברתי בתקופה שחיפשתי מכונית. כל הסוחרים השקרנים שבטלפון טוענים שהאוטו רשום על שמם עד שאתה מגיע לפגוש אותם. כמובן הסיפור לגבי הבעלים הקודמים...לא חסרים כאלו שטוענים שבעלים קודמים=2 אומר שהוא היד השניה.

זכור לי סיפור אחד מאוד משעשע. קבעתי אם סוחר (כמובן שנודע לי שהוא סוחר אחרי שנפגשתי איתו) לראות את ה-106XS שלו (זאת אחרי שהתייאשתי מלמצוא XSI וראלי דור ראשון במצב נורמאלי בארץ). אגב באיזור נו"ש בחיפה המקום ש ו ר ץ בסוחרים!

בכל אופן אני מגיע למקום פוגש אותו. אני מסתכל על האוטו...רגע זה לא XS!

הסוחר אומר לי בטח זה XS תסתכל רשום (מדבקה מעפנה).

בעצבים הסברתי לו שהמושבים מקדימה הם פשוטים ולא הספורטיביים שיש לXS, אין לוח שעונים, הפגוש הקדמי שחור ולא בצבע של הרכב ואין פנסי ערפל. בנוסף אגב אפשר להבדיל בין XS לגרסאות היותר פשוטות...בעזרת המתלים. לגרסאות ה-XS ומעלה (ראלי ו-XSI) יש מתלים קדמיים קצת שונים מאלו של הגרסאות היותר פשוטות וניתן להבחין ויזואלית כך נורא בקלות (למי שיודע על מה להסתכל).

הסוחר שנורא התרשם (לא ממש) מבקיאותי בנושא סינן קללה על אלו שנתנו לו למכור את האוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

בחיפושים אחרי ה-BX הקודמת , הגעתי לבחור מחולון , שתיאר את המכונית כ"יפיפיה" , יד שנייה.

מגיעים.אין אוטו. מה שכן , מתחת לעץ הייתה גרוטאה צרפתית שנראית כאילו הולחמה מכמה מכוניות.(ומלאה אבק).

מגיע הבחור.

רשיונות. חמישה בעלים קודמים.

טסט -אין ("אין בעייה אח'שלי , היום אני מעביר לך אותה טסט).

שם הבעלים:כתובת שונה. מבקש תעודת זהות.

"אה,תראה ,זה של דוד שלי ,אני עושה לו טובה ,מוכר אותה".

"טוב לך תביא אותו"

"חכה פה שנייה אני מביא אותו"

הלך.

נסעתי :twisted: , מקווה שהוא עדיין מחכה לי מתחת לעץ. כלב. :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על רמאות בקניית רכב:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2783318,00.html

רק תזכרו איפה קראתם(את האזהרה) בפעם הראשונה איך יש לפעול ע"מ לא ליפול בפח כזה:

בבואכם לרשות הדאר ע"מ לבצע רישום העברת בעלות, יש לבקש מן הפקיד/ה לבצע הצלבת מידע.

הפקיד/ה מקישה את מס' הרישוי של הרכב כפי שמופיע ברישיון הרכב שהוצג ע"י המוכר, בקשו ממנו/ה לבדוק האם ישנה התאמה בין מס' השלדה/מנוע אשר מופיעים על הצג, לאלו הרשומים ברישיון.

אי תאימות במס' השלדה, אומר חשדני, וכי ככל הנראה מדובר ברכב מזוייף/משוכפל ויש לברוח ממנו.

אי תאימות במס' השלדה או המנוע בספרה אחת בלבד-יתכן ונפלה טעות ברישום הראשוני של הרכב, בעל הרכב יצטרך לכתת רגליו לארכיון משרד הרישוי ע"מ לתקן את הטעון תיקון.

אי תאימות מס' המנוע יעיד על החלפת המנוע ויש לבצע רישום. אין לבצע העברת בעלות לפני הרישום החדש.

ודאו כי הרישיון שהוצג ע"י המוכר לפקידה הינו הרישיון שהוצג בפניכם.

פס"ד בנידון:

http://www.interlaw.co.il/verdicts/1588798.doc

המקור:

http://www.carsforum.co.il/phpBB2/viewtopic.php?t=12836

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

למה אינכם מתיחסים כלל לקבוצה המשלימה את המוכרים הנ"ל והיא כמובן "הקונים":

מתקשרים בשעות משונות

לא מודעים לערך הרכב - כמה זה במחירון ? טוב להתראות...

כמה אתה מוריד מהמחירון - עוד לא ראית את האוטו ...

אבל הוא רוצה על אותו אוטו פחות - אז תקנה ממנו - אבל הוא יד רביעית אחרי תאונה...

המוסך של סחבק - בו כל אוטו הופך לגרוטאה, שהוא עושה לך טובה שהוא מוכן בכלל לקחת את האוטו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אני נתקלתי ברמאויות בקניית רכב פעמיים טובות בחיים שלי.

פעם ראשונה היתה שקניתי את ריכבי הראשן: סקודה פליסיה.

את הסקודה קניתי במטרה של לא לנסוע מהר (לא שזה עבד) ובזמן הקניה הרכב נראה נקי בצורה מרשימה, מעט קילומטרים (זה גרם לעליה במחירון) יפה יחסית ומטופח, אפילו נקי מדי, זה עורר בי חשדות גיוון שלא נראה לי שרכב שנוסעים בו אמור להיות כל כך נקי.

אחרי שקניתי התבררה לי הקומבינה.

הרכב היה של חברה (תדיראן) והיה בו דלקן, לי נאמר שהוא היה של קרבה של אשת המוכר.

המזגן היה איזושהיא קומבינה מוזרה שלא ידעו איך ומי שם אותה, הרכב עבר שריפה באזור הלוח שעונים.

קיצור עבדו עלי טוב.

השקעה של כמה אלפים לאזן את המצב (מזגן בולמי זעזועים ועוד כמה דברים) והרכב נסע טוב.

עוד דבר ששמתי לב אז זה שהבדיקה יכולה לצאת טוב כיוון שהסוחר יודע להתאים את הרכב לעבור בדיקה.

מקרה שני, מכרנו את הפריוויה שהיתה לנו, הרכב אצלנו משנת 93 עד תחילת 2003 עם 350 אלף ק"מ יד ראשונה.

בסוף קנה את הרכב סוחר בהמון מתחת למחירון ומכר לקונה שכבר היה לו.

לאחר יומיים מתקשר הקונה לברר כמה פרטים על הרכב ובין היתר אומר שהסוחר אמר לו שהיתה בעיה בשעון ספידומטר והחליפו אותו (כך הוא מכסתח את עצמו מאשמת טיפול במד הקילומטרים) לטענת הסוחר ברכב היו כ 150 אלף ק"מ...

גניבה לאור יום ...

לא לדבר על הזמן שחיפשתי ראלי ומצאתי אצל סוחר בחולון ראלי יד שלישית (שהגעתי היא כבר היתה יד שישית ...) ללא טסט שמוכר מכר של הבחור (שהוא בכלל לא סוחר)

אין ספק שזה רק עודד אותי לקנות רכב חדש ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי שם בשנת 1988 אבי רכש לעצמו סובארו קופה 1987 1.6GL (לא טעות, באותה שנה היה ברד כבד בנמל אילת, ונפגעו לא מעט מכוניות. הסובארו הזו נשארה במלאי בשל העובדה שמכסה המנוע שלה ספג מכת ברד, אבא שלי קנה אותה במחיר טוב, ותמורת בקבוק ויסקי, אחד מעובדי יפנאוטו החליף את מכסה המנוע שלה במכסה מרכב דומה שהיה פגוע כולו, מלבד במכסה המנוע...). האוטו נשאר אצלנו עד שנת 1994, אז הוא נמכר כאשר מאחוריו 142K ק"מ.

לפני כמה שבועות נסעתי עם אבי באחד מאזורי התעשייה שלפתע הוא הבחין, הפלא ופלא, באותה סובארו. עצרנו בצד, הסתכלנו עליה דקה-שתיים ולפתע צץ בחור ושואל אם הוא יכול לעזור לנו. שאלנו אם הרכב שלו והוא השיב שכן, והרצה במשך דקות ארוכות על טיבו וסגולותיו.

אבי שאל אותו: "האם זה אומר שאתה לא רוצה למכור"?

הבחור השיב "לא אמרתי".

שאלנו: "איזה יד אתה?"

"ראשונה", השיב הבחור.

"מ-1987?", הקשנו.

"אכן", הייתה התשובה.

"וכמה ק"מ היא עברה?" הוספנו לחקור.

"120-130, לא זוכר בדיוק"

שנינו התאפקנו לא לצחוק. "אפשר לראות?"

"כן, בטח".

המד מראה 197K ק"מ, שגם הם לא ממש הגיוניים, אם לוקחים בחשבון שמדובר ב-55K ק"מ בעשר שנים. :roll:

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

טוב, קבלו שאלת קידבק:

אני גר בצפון, אבל אחרי חיפוש ארוך נראה לי שמצאתי את מה שאני מחפש (פולו SDI 1999). הכל נשמע טוב ויפה: 125 אלף ק"מ, יד ראשונה, ואפילו זו שדיברתי איתה היתה אישה (!)).

אבל מה, כששאלתי באיזה איזור הם נמצאים, הם ענו לי: "חולון".

לפי מה שקראתי עד כה, זה פוסל את הרכב מיידית. לא?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה לשאול מספר פעמים בדרכים שונות האם הרכב פרטי, ולא אצל סוכנות או משהו.

אם אתה גר ממש רחוק אולי אפשר לבקש מחבר שיקפוץ לראות את הרכב ולאמת את הנתונים. לא הייתי מוותר על רכב רק בגלל שהוא בחולון.

בהצלחה!

גיא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה הזריזה, אבל לא הבנת את כוונתי. לדעתי, בשביל למצוא רכב טוב כדאי לנסוע גם עד לאילת, והנסיעה המיוחדת בכלל אינה מטרידה אותי.

המוניטין של החולונים שסופר בשרשור הזה - זאת השאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 324 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...