Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"החור במנוע של יוסי פרנקוס".

בני ל
שימו לב! השרשור הזה בן 6163 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

כך ניראה מנוע שמיתרסק עקב תקלה מכנית.

אני מציין ומדגיש לכול אלה שכתבו הרים של שטויות תלמדו לקח לא לשפוט מישהוא על רשלנות לפני שאתם יודעים את הנסיבות!!!

מה שקרה ליוסי לא היה צריך לקרוא אם המכונאי "ששיפץ את המנוע" היה בעל מקצוע ולא חובבן או מתלמד.

יוסי קנה את הרכב בתום לב . המנוע התרסק לא ביגלל חוסר שמן או מים אלא שאחד מהבלנסרים [הבלנסר שמפעיל את משאבת המים] נישבר ופתח קיוסק.

בתמונות תוכלו לראות בברור שלא עף טלטל ולא נישברו בוכנות ואגב גם לא היה חסר שמן. כאשר הרכב הגיע אלי היה שמן במנוע כמו שצריך. פשוט ביש מזל .

אני מקווה שיוסי יהנה מהרכב ומהמנוע שתוקן.

תמונות מצורפות.

בברכה בני ל.

CIMG3230.JPG

CIMG3231.JPG

CIMG3233.JPG

CIMG3234.JPG

CIMG3236.JPG

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בני, אפשר הסבר קטן מה זה בלנסר ? (אני מבין שזה מה שקוראים גל איזון)

אני מכיר משאבות מים שמקבלות תנועה מהרצועה של התזמון, ומשאבות דלק (כמו בסוד למשל) שמקבלות תנועה ממוט קטן שנדחף על ידי גל הזיזים - זה אותו פריניציפ ?

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

בנגו לא הבנתי למה אתה מתכוון, מה ההקשר? ,חוץ מהחלון החביב כמובן .

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד מהבלנסרים [הבלנסר שמפעיל את משאבת המים] נישבר ופתח קיוסק.

בני, בשירות הצבאי שלי, "פתיחת קיוסק" הייתה אירוע חגיגי והמוני שבכל פעם התגודדו עשרות מהנדסים לראות איך נראה מנוע מרכבה סימן 4 ש"פתח קיוסק". :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום וסליחה על הבורות שלי.

אף פעם לא ידעתי אייך נולדים מכוניות.

יכול להיות שזה המקום שיוצאים תינוקי מכוניות קטנים קטנים, ולאחר שהם גודלים הם הופכים למכוניות.

תודה מראש על תשובה מרחיבה חיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בני, תודה רבה על הכל. האוטו פועל מעולה, ויש לו גם הרבה יותר כוח, ויותר נוח לנהוג בו.

תודה גם על הסבלנות ועל ההקפדה על עבודה מסודרת ומקצועית.

זאת הפעם הראשונה שמחזירים לי את האוטו במצב טוב ובלי לכלוך, וכשהוא נשמע ומרגיש כמו חתיכת מתכת אחת, ולא אוסף של חלקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, דע לך שבפינה בה צולם המנוע נחו מנועים עם הרבה מאוד כבוד עליהם. תתנחם בזה:)

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

מה זה בלנסר?

כמעט בכול המנועים היום יש חלק לפחות אחד אם לא יותר שנקראים בלנסר [מושאל מהמילה בלנס "איזון"]

מיכיון שהיצרנים שואפים למצות את המקסימום הניתן מהמנועים ובעיקר הקטנים והבינונים ומעונינים להפחית ממשקל המנוע עד כמה שניתן, יש מיספר דרכים לכך. ביין היתר מעונינים להקטין את גלגל התנופה וגם להסיר מהמישקל שלו.

במנועים בעלי 3 צילנדרים הבעיה יותר חמורה כי המנוע "לא מתלהב לעבוד בצורה מאוזנת"

לכן היצרנים נעלצו למצוא פיתרון הנדסי והפיתרון הוא הבלנסר.

הבלנסר הוא ציר שמיסתובב ביחד אם גל-הארכובה מופעל בעזרת שרשרת או גלגלי שינים או רצועת התיזמון.

על ציר הבלנסר יש מישקלות כבדים שנותנים "קונטרה" לויברציות של אופן פעולת המנוע ומאזנות את סיבובי המנוע.

לדוגמא במיצובישי גאלנט או יונדאי לנטרה וכול מנועי הדיזל היפנים יש לפחות בלנסר אחד, קורא שבזמן החלפת רצועת טמינג "מפספסים שן בבלנסר" ואז המנוע עובד אם ויברציות חזקות שמורגשות.

כיון הבלנסר ביזמן החלפת רצועה הוא חשוב ביותר והרבה בעלי מיקצוע נוהגים לזלזל בחשיבותו.

בסוברו ג'סטי יש שתי בלנסרים בשתי צידי המנוע במקביל לגל הארכובה שמונעים בעזת שרשרת.

בין היתר בלנסר אחד הקדמי [הקרוב לחזית הרכב] מפעיל ישירות את משאבת המים.

במנוע של הסוברו ג'סטי השיך ליוסי נישבר ציר הבלנסר והסיבה !שרשרת רפויה, או מותחנים הרוסים גרמו לנזק הזה.

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה לכם דוגמא למנוע של פולו שנת 2001 שעבר רק 80000 ק"מ,עשה את כל הטיפולים בזמן ורק במוסך מורשה בצמ'פיון וזה מה שקורה למנוע שנסע רק על G12 ועם שמן חצי סינטטי ולא עבר התעללויות:

כשבפצ'מפיון ראו את המנוע הם נדהמו למה שהם ראו לפניהם וביקשו את המנוע לחקירה אצלם בחברה.

01082006(001).jpg

01082006(002).jpg

01082006(003).jpg

01082006(004).jpg

01082006.jpg

02082006(001).jpg

זה כמו שחסידה תבלע צפרדע, תכניס אחרי זה את המקור שלה לת$ת ולצפרדע תיהיה סירקולצייה, כך החסידה לא תיהיה רעבה לעולם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו באמת סלבה, אתה צריך משקפיים 8) מה אתה לא רואה שמיכל נוזל הקירור ריק וכתוצאה מכך המנוע הלך קאפוט.

:lol::lol::lol::lol::lol: איך ישר לא עלית על הבעיה! אין אין עליך מרק!

זה כמו שחסידה תבלע צפרדע, תכניס אחרי זה את המקור שלה לת$ת ולצפרדע תיהיה סירקולצייה, כך החסידה לא תיהיה רעבה לעולם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6163 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...