Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[יונדאי אקסנט] פענוח בדיקת רכב (הכותרת נערכה בטוב טעם, בחן, ובהרמוניה עם הסביבה)

neyne
שימו לב! השרשור הזה בן 5788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

אני נמצא בתהליכי בדיקה של רכב שאני מועניין לקנות. מדובר ביונדאי אקסנט, שנת 99. לקחתי אותו למכון לבדיקה בחולון (סנטר-טסט) וקיבלתי דו"ח שאיני יודע איך להתייחס אליו כל כך. חשוב לציין כי הבודק אמר כי התוצאה של הבדיקה הינה סבירה לרכב שנמצא 8 שנים על הכביש, אך שלחתי את הטופס למוסכניק של ההורים שלי והוא אמר שזה נראה לו מאוד חשוד. הסעיפים הבעייתיים הם:

- מנוע: נזילת שמן לתיקון; ראש מנוע: מערכת זימון ושסטומים רועשת; מנוע: שורף שמן, לתיקון; רצועת זימון: לבדוק/להחליף לפי הוראות היצרן

- העברת כח: מצמד מפריד גבוה (בלאי); מערכת הנעה וגיר - רעש וחופש

- הערות כלליות: יש לבדוק רצף הטיפולים במוסך היצרן - מונה ק"מ לא ישר

אני רוצה לציין כי המוכר הראה לי את פלט היטפולים אשר עד לאחרונה נעשו במוסך מורשה ולא ראיתי שום דבר יוצא דופן. הרכב עבר 160 אלף קילומטר והטיפולים במוסך מורשה היו עד 2006 ועד 150 אלף ק"מ

תודה מראש לכל העונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע: נזילת שמן לתיקון - צריך לראות מאיפה נוזל ולמה

ראש מנוע: מערכת זימון ושסתומים רועשת - בד"כ כסת"ח, יכול להיות חוסר שימון.

מנוע: שורף שמן, לתיקו - לא יודע איך הוא יכול לדעת, נראה כסת"ח

רצועת זימון: לבדוק/להחליף לפי הוראות היצרן - יופי לו, חגורת טיימינג באמת מחליפים לפי הוראות יצרן, לקבל מהוכר מתי בוצע פעם אחרונה ולא לעבור הוראות יצרן, יכול להוביל לנזק של אלפי שקלים.

העברת כח: מצמד מפריד גבוה (בלאי) - לבדוק מתי הוחלף קלאץ', אחלה סיבה להורדת מחיר, בד"כ כסת"ח.

מערכת הנעה וגיר - רעש וחופש, לבדוק מה הכוונה, יכול להיות כסת"ח, יכול להיות שטאנגות חופשיות.

הערות כלליות: יש לבדוק רצף הטיפולים במוסך היצרן - מונה ק"מ לא ישר - ההערה הכי מועילה בדו"ח. מונה ק"מ לא ישר עלול להראות על משחק איתו.

בגדול קח את האוטו, עם הדו"ח אבל לא את הדו"ח לבד וגש למוסך שאתה סומך עליו שיראה את האוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה! אם יש עוד אנשים שמוכנים להעיר על הדו"ח, זה יעזור מאוד, אני ממש לא מבין בזה ומקריאה של שרשורים דומים מהעבר נראה כאילו רוב "הליקויים" מהדו"ח הם ממש דבר שבשגרה.

יש לי שאלה נוספת. כדאי לי ללכת עם הדו"ח והרכב למוסך יונדאי מורשה או שכל מוסך לוקח ? פשוט, אין לי מוסכניק שאני מכיר ו/או סומך עליו. אני לא גר במקום שהמוכר גר בו (הוא במרכז ואני ירושלמי) וגם זה הרכב הראשון שאני קונה, כך שאין לי ממש מוסכניק שאני מקיר...

שוב, ממש תודה מראש לעונים ולעוזרים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספר דברים:

א. נורית של כרית אויר - יכול להתחיל מקונקטור מנותק תחת המושב, ועד בעית אמיתית בכרית, נע בין עשרות לאלפי שקלים..

ב. חופשים בגיר ובידית ההילוכים - מחייב בדיקה.

ג. מונה ק"מ- צריך לבדוק טיפול אחרון, ומתי נעשה כיוון שהרכב עבר מאש כ 16K ק"מ, מונה ק"מ לא ישר משמעו משחק בק"מ.. , בדקת האם הרכב הוא מיד פרטית מתחילת הדרך ??

ד. מערכת קירור - באם יש חשש לסתימה משמע לא השתמשו בנוזל יעודי, פוטנציאל הוצאה לא קטן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. "מחלה" באקסנטים היא שריפת שמן ממובילי שסתומים - עלות תיקון עד 1500 ש"ח.

2. לבדוק במוסך עלות תיקון נזילה ממסרק הגה, יכול להיות יקר עד 1500 ש"ח להחלפת מסרק.

3. על התאונה בחזית שלא תוקנה בשלמותה(כיפופים בפח חזית) ובחוסר מקצועיות תוריד אחוזים בודדים של ירידת ערך(2-5%).

4. עלות צמיג - 250-300 ש"ח לצמיג במידה 175/70R13, רצוי להחליף זוג. תמצא את הגרוע ו/או הלא תואם ותחליף(אולי החלופי).

5. לבדוק את מהות נורית האזהרה של כרית האויר, יתכן ואין כרית אויר בכלל, כלומר לא השלימו לאחר שהיא התפוצצה בעקבות התאונה.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה ממש תודה על התשובות המפורטות. מחר אני אתקשר לבן אדם ואגיד לו שאני רוצה שנלך למוסך מורשה על מנת לבדוק את השסטומים לדליפה של השמן, את מסרק ההגה לנזילה ואת הנורית של הכרית אווירץ כמו כן אבקש להחליף את הגלגל השחוק ולבדוק שוב/להוציא את פלט הטיפולים עד לטיפול האחרון ע"מ לבדוק את הקילומטראז'.

מה אם הטיפולים האחרונים לא נעשו במוסך מורשה ? איך אני רואה את הקילומטראז' שהיה לרכב בטיפולים האלה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. "מחלה" באקסנטים היא שריפת שמן ממובילי שסתומים - עלות תיקון עד 1500 ש"ח.

2. לבדוק במוסך עלות תיקון נזילה ממסרק הגה, יכול להיות יקר עד 1500 ש"ח להחלפת מסרק.

3. על התאונה בחזית שלא תוקנה בשלמותה(כיפופים בפח חזית) ובחוסר מקצועיות תוריד אחוזים בודדים של ירידת ערך(2-5%).

4. עלות צמיג - 250-300 ש"ח לצמיג במידה 175/70R13, רצוי להחליף זוג. תמצא את הגרוע ו/או הלא תואם ותחליף(אולי החלופי).

5. לבדוק את מהות נורית האזהרה של כרית האויר, יתכן ואין כרית אויר בכלל, כלומר לא השלימו לאחר שהיא התפוצצה בעקבות התאונה.

KLEBER VIAXER (המצויינים!) באותה המידה עולים 200 ליחידה.

אביעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם המוכר של הרכב הוא הבעלים ברשיון?

עמית, הייתכן שיש מחלה בכריות אוויר באקסנטים?

אני עוזר לידידה שמחפשת אקסנט ובינתיים נתקלתי רק בכאלה עם נורת כרית אוויר דולקת.

בדוק שלא זוייף ק"מ ,בין היתר ע"י כך שתוודא שהק"מ מתקדם כשנוסעים ברכב.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם המוכר של הרכב הוא הבעלים ברשיון?

כן, זה בדקתי כבר בבדיקה הוויזואלית של הרכב. כל הדברים הבסיסיים, מה שכתוב כאן במדריך קניה.

בדוק שלא זוייף ק"מ ,בין היתר ע"י כך שתוודא שהק"מ מתקדם כשנוסעים ברכב.

וואו, על זה לא ידעתי. זה טיפ מעולה! ממש תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תרשה לי לחדד את מה שאמרתי, כי זה לא היה מדוייק לחלוטין.

הבדיקה שהצעתי תוודא שכבל ספידומטר לא מנותק. או שלא עשו חבלה אחרת.

בנוגע לזיוף קילומטרז' זה קצת יותר בעייתי למצוא. לפי הנתונים שנתת בהתחלה, הק"מ נשמע הגיוני בסה"כ.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

שלום לכולם,

משום מה מצאתי את השרושר הזה שוב. קניתי את הרכב והוא משמש אותי בצורה מצויינת כבר שנה. שוב תודה לכל האנשים שענו כאן

אני פותח את השרשור שוב בשל העניין של נורית כרית אוויר ביונדאי אקסנט. בספר הדרכה של הרכב כתוב כי עם הפעלת הרכב, נורית כרית אוויר תהבהב 6 פעמים ואז תפסיק וכי זהו חלק מתהליך בדיקת מערכות עצמית שהרכב מבצע, כך שאין מה לדאוג

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...